CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: polaris_girlz

Sinetron : Inikah Cinta ~Astro Aruna~Isnin - Jumaat 9.00 - 10.00mlm

Reply #135 Herlina's post

lewat televisi skrg ney, mmg banyak menggunakan dialek suku batak, kalo dulunya mereka lgi pada suka dialek betawi. coba liat ajah sinet bule masuk kampung, akhir cinta, tapi sich ga 100%

Balas #141 agipfilan\ catat

Begitu ya. Gue pikir kerna lidahnya pendek gitu... rupanya dialek yg berbeda.

Smlm gue nengok episod paling boring. rumah terbakar, anak2 panti terpisah. Gue ga paham gimana mereka terpisah hingga kan ada yg ditawan perempuan si penjual budak dan ada yg di culik dua org samseng. Seorang dipotong kakinya... walopun muka dan badan tidak ada cacat sama sekali. Bik ratna hanya ada tampalan di dahi. Moza....... aduh.. berubah banget cewek ini. Bajunya jugak sudah seksi. Pasti dia sudah terkena kejutan budaya.

Babak Lilis dan Urip pun gue sudah bosan. Tak habis2 dgn masalah yg sama. Bila rahsia sudah pecah maka dgn serta merta ambu suruh lilis di ceraikan. Begitu senang ambu mengatur hidup org lain.

Hmm... kesimpulannya gue rasa moody bila nonton cerita ini semalam. Bikin gue marah aja. Gue harap mlm ini x seperti semalam.

Rate

1

Reply #142 Herlina's post

aduh sama ngan aku ..... epi paling boringgggggggg......acting moza kaku je....

entah la ambu suka suki je suruh org bercerai....:@ :@

p/s herr ko tengok tak pacar pilihan..not bad citer ni...

Balas #143 jujun\ catat

PP tu tengok sikit2 je. Tak tau la nape... aku x berapa suke si Bunga. Lagi pun bila time iklan apa je cerita kebanyakannya dia yg belakon. Boring la.

Aduh! Gue lagi pening nonton sinet ini semalam. Sekejap babak ini sekejap babak itu. Nasib baik Nina gundut dan mak pak lubis tak ada semalam.

Baru gue tahu 2 penjahat lelaki dan perempuan yg satu lagi itu satu gang. Gue masih gak ngerti gi mana mereka bisa terpisah waktu kebakaran itu. Bim Bim dan kanak2 panti yg lain sudah dipertemukan mlm semalm tapi gue x pasti semuanya ada atau hanya sebilangan saja.

Lilis pula ambil keputusan pulang ke Jogjakarta. Dia mengalah dengan sikap ibu mertua yg sudah tahu penipuan dia dan Urip. Aduh Ambu itu pun terlalu memaksa. Kasihan sama Urip. Dia berusaha untuk menyelamatkan rumahtangganya dan masih teguh menyayangi Lilis... apakan daya Lilis sudah terlalu perit menanggung kesedihan akibat tidak dapat melahirkan zuriat buat Urip.

Evan pulak semakin menunjukkan perangai sebenar. Dia hampir memperkosa Moza tp akhirnya niat itu terbantut.

Lagi pusing bila Ola pula sudah berani mengaku yg dia sudah jatuh cinta sama Denis dan dia juga sudah menukar penampilan sewaktu ke sekolah.

Rate

1

semlm aku miss la,  ape cite Herlina

Follow Us

Reply #146 adibrahman's post

sape2 tau title lagu opening sinetron inikah cinta.

Balas #146 adibrahman\ catat

Sori... aku pun miss sbb gi tengok Batman.

hi morning all!

hari ni citer inikah cinta last epi kan? tp mcm semakin panjang je jalan citer...

Balas #149 jujun\ catat

Ye ke? Gue pon lupe mau kira episod dia. Tapi mlm ini gue akan pastikan yg gue xkan miss sinet ini.

Reply #150 Herlina's post

iye her malam ni dh epi 28...kan citer ni sampai epi 28 je kan?

Dlm magazine astro ada 32 epi.. mlm ni epi ke 28..
setahu aku samuel berlakun 28 epi...

hello , belum lagilah episode akhir...... bukan ibnu jamil belakon jadi denis....tapi denis mati dan ibnu jamil muncul sebagai hero........episodenya ada lebih 28....yang d kata 28 episode tu yang Samuel ada belakon................

hello , belum lagilah episode akhir...... bukan ibnu jamil belakon jadi denis....tapi denis mati dan ibnu jamil muncul sebagai hero........episodenya ada lebih 28....yang d kata 28 episode tu yang Samuel ada belakon................

Maknenya mlm ni episod akhir utk denis la.   (Gue nangis bg pihak jujun).

Patutla byk episod lagi memandangkan byk bebeno babak2 tambahan dan pelakon tambahan.

Reply #155 Herlina's post

(thanx her ko nangis untuk aku) so denis mati la xcdent tu... so timbul la watak baru, yg akan jadi kekasih moza, apasal panji tak jadi bf moza...

smbung nangis lagi la

Balas #156 jujun\ catat

Ala Jun, lo bukan ga paham sinet kayak gini.

Sudah hilang seri ceritanya kerna isi sudah tiada. Lilis mengandung pun tidak diterima oleh mertuanya. Dituduhnya lagi hamil anak lelaki lain.

Nina gundut pun sudah membawa diri ke Medan dan minta diceraikan oleh pak lubis dengan segera.

Moza dan denis masih lagi tarik tali dengan perasaan masing2. Akhirnya seorang mungkin mati beragan. Kalo benar Moza ceweknya panji... mengapa pulak cintanya boleh berubah pada orang lain nanti?

Anak2 pulak berkumpul di hospital dengan Nadia pula terlantar sakit. Apa lelaki yg datang ke hospital semlm boy baru moza?

Ahh! Gue sudah meluat Jun. Hilang minat mau nonton sinet ini lagi.

ksian ko jujun,  biar padan muka nyokap denis

betul la tu herlina,  ilang minat nak tgk sinetron ni bila takde Denis

Reply #157 Herlina's post

tu la pasal stat membosankan dah sinet ni...baru je aku bagitau ari tu citer ni makin rumit...

mnyampah ngan ambu..ckp je benci ngan lilis abis citer...

c nina arghh biar je lah balit ke medan, aku nak pak lubis kwin ngan bik ratna.

betul kata ko adib biar padan muka nyokap denis...puas ati aku..

tapi apa2 pun akan ku gagahi juga untuk menonton ke epi terakhir..alang2 menonton..tp la biar nggak ada denis, panji pun boleh la labu

Originally posted by adibrahman at 29-7-2008 11:03 AM
ksian ko jujun,  biar padan muka nyokap denis

betul la tu herlina,  ilang minat nak tgk sinetron ni bila takde Denis

Apa nak buat

Rate

1