CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 20629|Reply: 101

Ceramic Business Club

ada sesapa tak yg tau psl biznes ni??? konsep trading & franchise yg mana kita dpt cek tiap2 bln setelah register....
sesapa yg ada info bleh la share kt sini....

Originally posted by m.areff at 1-8-2008 12:49 AM
ada sesapa tak yg tau psl biznes ni??? konsep trading & franchise yg mana kita dpt cek tiap2 bln setelah register....
sesapa yg ada info bleh la share kt sini....

hmm ...aku pun baru je dpt kol dari adik tanya pasal bisnes ni...

dari pemahaman aku tgk dlm dia punya website....
bila kita register jadi ahli dgn bayaran RM155 kita kena beli barang2 ceramic tu dgn pakej2 yg dah disediakan...dgn cash
kemudian terpulanglah nak pakai sendiri atau nak jual sendiri atau juga nak jual balik pd syarikat tp tu la bila jual balik pada syarikat ....syarikat akan bayar balik pada kita secara ansuran....ha itula cek2 nya....

itu la.. kiranya konsep sell back policy...

Originally posted by ajib2018 at 5-9-2008 06:09 PM
itu la.. kiranya konsep sell back policy...

konsep apekebende nh??? lawak la konsep nh.
sekali sebut macam syedap bunyiknya .

sekali pandang apa yg aku nampak...bukan nak jual barang pun.
itu barang just dummy la...yg betulnye nak amik duit dari orang ramai.
kalau takde barang dummy...sah kena cekup ngan Bank Negara..
aku bayangkan camnh...
A bagi duit kat Sykt. B secara cash sebanyak RM**
dan Sykt B tu pulang balik duit tu dgn sikit untung secara ansuran dlm bentuk cek.
tak payah barang2 la.....

oraittt jgn ada yg marah2 eak...nh pendapat peribadi aku je

masyukkk sesangat!

jangan iklan, sila bincang sahaja, ok!

Follow Us

ingat lagi JAI Network?

aku rasa MLM ni lebih kurang sama mcm JAI network, sell back alat penjimat minyak.
after few years, ramai terperangkap, then Dr Jailani, the owner of JAI network telah dihadapkan ke Mahkamah.

for me, nak join MLM ni, kena tengok betul2 kestabilan syarikat tu, dah berapa lama bertahan, local or international. sebab tu ramai orang malaysia yang terpedaya, sebab dijanjikan dengan cara mudah utk menjadi kaya.

barang yg dijual dah la mahal...cara buat bisness mcm tak lojik je

ada gak pasal ceramic club kt sini..

aku dah join..masyuk gak duit masuk

raya lepas dapat voucher pizza..maka time raya aku hidangkan pizza kat tetamu yg datang

Originally posted by New_Access at 8-10-2008 02:26 PM
ada gak pasal ceramic club kt sini..

aku dah join..masyuk gak duit masuk

raya lepas dapat voucher pizza..maka time raya aku hidangkan pizza kat tetamu yg datang

Dpt voucher pizza jerrr???????????..........Kalau macam tuh aku tak yah masuk club nih pun boleh pegi pizza bayar sendirik....Sapa nak gie pizza jom aku belanja.....

di antara kelebihan menjadi ahli:

*  Disamping bergaya dengan Tea Set dan Warmer Set
*  Memperolehi CEK dan Bonus (dari hasil jualan)
*  Bantuan Khairat Kematian
*  Perlindungan Insurans Peribadi
*  Program Kebajikan Masyarakat
*  Menukar Mata Ganjaran Dengan Barangan E-Mall
*  Menyertai Pakej Pelancongan dan Umrah
*  Baucer Giant, Parkson, KFC dan Pizza Hut
*  Kemeja & T-Shirt
*  DLL

Yang penting, ini bukannya MLM kerana anda boleh menjalankannya sendirian dan kekalkan cara perniagaan anda atau menambah investment jika ada duit lebih...

ceramic club rasanya tgh kena siasat skrg ni

Balas #12 ctredzuan\ catat

tgh siasat sal pe tu??

tobat menda2 yg mragukan mcm nie:@

beberapa info yang member aku forward..

....
ok camni...pasal AJL tu memang dah lama aply.... tapi proses nak dapat tu memang lama.... nak dapat cepat tu memang boleh.... kene cucuk $$$$$ la..... dah banyak kali dieorang cakap kalau nak cepat kene cucuk dieorang la dengan $$$$$ faham2 la dunia sekarang.... tapi steven dan steve tak nak......dieorang nak dapatkan gak secara prosedur... tak nak main cucuk-cucuk... sebab nanti akhirnya akan merugikan syarikat dan nama baik syarikat pun tak bersih.... daripada dia cucuk denga $$$$ tu... baik dia bagi $$$$$ tu pada ahli2 ceramic.....

kita bebas dari BNM tu adalah tuduhan terhadap member2 kita kat umah sebelah tu yang tak kena dengan kita.... kita takde kena mengena langsung.... dan alasan yang sama kalau BNM nak jatuhkan tuduhan pada kita atas alasan yang sama tak boleh.....

kalau kita bersalah....dah lama company kena serbu.... dan kalau kita skim cepat kaya gak.... tentu kita dah kena gak saing-saing company2 yang kene tu.....kita adalah bisnes..... ada jual ada beli....

suke hatilah company nak beli balik barang yang korang beli tu.... dan perkara itu memang dibenarkan dalam akta jualan....TAK PUAS HATI PEGI BELI BUKU AKTA TU.... BACA SENDIRI company bukan beli balik dan bayar terus.... kan ada masa menunggu.... cek korang tu.dua atau tiga bulan baru clear semua kan.... itu kemampuan syarikat dalam memasarkan produk mereka

steve dah bagitau.... kalau company nanti dah makin maju... mungkin post dated cek tu akan lagi cepat tarikhnya.... mungkin sebulan.... mana kita tau.... kan kita masih develope....

boleh tak bincangkan mengenai apa ceramic ni buat, apa produk dan apa2 yg berkaitan perniagaan shj , tolong.. tolong dan tolong jangan paste gambar2 kereta @ schedule seminar utk attract jadi ahli

aku pun masuk gak ceramic nie...dah balik modal dah pun Alhamdulillah.....

aku masuk mungkin sebab aku minat gak main networking nie, dan aku masuk tepat pada waktunya...peluang depan mata kena rebut le huhuhuhu....

tp sapa yg nak masuk tu...kena la berani tanggung risiko...nie korang nie, nak masuk, tapi nak jaminan dari aku benda nie takkan rugi, tapi bila korang untung banyak....takde plak nak teringat nak belanja aku makan ke apa :@

komen ikhlas aku....mmg betul pun bnm tgh siasat, dan mmg betul pun modus operandi mirip jai network... aku punyer prediction, before 2010 company ni akan bungkus... tapi nie predicition aku jer... sama macam uptrend, org predict setahun dua jer company nie..tp dengar citer sampai skang masih lagi hidup...

korangkan usahawan...berani buat berani tanggung laa..

Apakah Konsep Perniagaan yang dijalankan oleh Ceramic Business Club ini?

Asia Ceramic Marketing Sdn Bhd merupakan sebuah perniagaan trading produk-produk ceramic keluaran Vantage. Selain menjalankan perniagaan secara trading, syarikat ini memperkenalkan Program Keahlian Privilege melalui sebuah jenama perniagaan yang dipanggil Ceramic Business Club. Melalui program keahlian ini, Ceramic Business Club menawarkan ganjaran dan keuntungan kepada Distributor-distributornya. Setiap Distributor yang mendaftar akan menerima satu kad keahlian Ceramic Business Club dan akan membawa jenama Ceramic Business Club dalam perniagaan mereka.

Konsep ini sama seperti program ganjaran Real Rewards atau Bonuslink yang dianjurkan oleh Petronas dan Shell. Dengan menjadi ahli dan memegang kad ganjaran tersebut, ahli akan menerima ganjaran dan keuntungan berdasarkan pembelian dan kesetiaan ahli tersebut. Jenis-jenis hadiah dan ganjaran yang diberikan adalah bergantung kepada syarikat yang menganjurkannya.

Konsep bisnes ini adalah sama juga dengan apa yang dilakukan oleh Ceramic Business Club. Anda akan menerima kad keahlian Ceramic Business Club dan akan menerima ganjaran dan keuntungan yang anda sahaja sebagai Distributor berpeluang mendapatnya, orang lain yang tidak mendaftar tidak akan memperolehinya. Jenis-jenis keuntungan dan ganjaran yang diberikan adalah tertakluk kepada Ceramic Business Club itu sendiri. Anda boleh memahami lebih jelas mengenai konsep perniagaan Ceramic Business Club ini di laman Konsep Perniagaan.

Rate

1