CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: hBk

Nak beli DSLR: DSLR yg menjadi pilihan korg/korang syorkan

sib baik bukan BER OK  

haku suka temberang jeeee
tin kosong, kan bunyi bising
tap ...
kitul Post at 4-5-2012 18:31

wak jual bunga lah ..boleh isi duit kat tin kosong tu (boleh caya ke cakap aje, entah2 dah siap booking )

wak jual bunga lah ..boleh isi duit kat tin kosong tu (boleh caya ke cakap aje, entah2 ...
nhuser Post at 5-5-2012 10:45

belom booking... takde buyer 17-55mm lagi..

belom booking... takde buyer 17-55mm lagi..
kitul Post at 4-5-2012 19:07

org offer nak beli dia jual mahal:@...daku dah tergoda dg tokina super wide lens

http://www.tokinalens.com/products/tokina/atx116prodx-a.html

ambik gambar Mojave desert cun nie Wak, lagi2 time sunset

org offer nak beli dia jual mahal...daku dah tergoda dg tokina super wide lens  

ht ...
nhuser Post at 5-5-2012 11:17

a'a.. syantek tuh
sok pagi nakgi niagara sekali lagikz
dulu hujan, picca xsyantek
harap2 esok clear

a'a.. syantek tuh
sok pagi nakgi niagara sekali lagikz
dulu hujan, picca xsyantek
harap2 esok ...
kitul Post at 4-5-2012 19:24

Niagara belah US ke Canada? jangan lupa letak gambar di sini

US jee.. xde visa
drive 6 hrs

Follow Us
Reply  cmf_blingblings
BB, caner erk nk buat picca tu jd membokeh?
moyas Post at 4-5-2012 21:43
dah boleh belum? nampak gambar makanan tu ok jah...

Post Last Edit by matdue77 at 7-5-2012 12:27

Lama betul aku tak datang melawat forum tanah tumpah darah belajar fotografi nih... Wah, korang dah masing2 guna FX body deh? Aku jer yang masih lagi guna DX...

Bling, ko dah guna Canon 600D skang ni ek? bagus bagus... lens plak? dah ada 'L' lens?

Lama betul aku tak datang melawat forum tanah tumpah darah belajar fotografi nih... Wah, korang dah  ...
matdue77 Post at 7-5-2012 12:11
baru intip-intip olympus dslr baru tu, nampak gah tapi lens mahai gila....jual keta buwuk I pun tak mampu nak beli lens makro dia, buat masa sekarang ni gunalah selagi mampu Canon 600 tu...matdue sehat2 ker? anak-anak semua baik? cuaca kat trengganu sure dah terang benderang kennn....plan nak pergi bulan 6 ni, tak tahulah jadi ke tidak...banyak sgt kenduri kahwin...maklumlah sekarang ni sibuk buat kerja amal jariah, penangkap gambor free

dah boleh belum? nampak gambar makanan tu ok jah...
cmf_blingblings Post at 7-5-2012 09:57

xjd2 la..makin blurr n guyang2 lg ada. pica mknan yg sy tepek tue guna enpon ja.

xjd2 la..makin blurr n guyang2 lg ada. pica mknan yg sy tepek tue guna enpon ja.
moyas Post at 7-5-2012 14:14
okay mcm ni, moyas cari subjek yg macam makanan ke atau bunga yg belakangnya agak kosong ke jauh dr benda2 lain tp masih ada cahaya yg boleh masuk...bokeh ni kena juga ada cahaya2 kecil dr sumber2 lain, lampu ke cahaya matahari celah2 daun ke. Fokus kat subjek tu sedekat yg boleh, F-4 ke atas dah boleh bokeh tp nak senang letak "switch" ke point arahan tu ke Av atau P, mmg dia akan bokeh sendiri kalau ada cahaya dr belakang sikit2

okay mcm ni, moyas cari subjek yg macam makanan ke atau bunga yg belakangnya agak kosong ke jauh dr  ...
cmf_blingblings Post at 7-5-2012 14:27

camtue ka... ok ptg kan sy cuba. mmg sakai betul ttg dslr. maklom ja x pernah ada kamera

camtue ka... ok ptg kan sy cuba. mmg sakai betul ttg dslr. maklom ja x pernah ada kamera
moyas Post at 7-5-2012 14:30
kalau tak pernah ada kamera tp lompat terus ke dslr mmg kabur sikit le moyas...cuba jgn tak cuba

kalau tak pernah ada kamera tp lompat terus ke dslr mmg kabur sikit le moyas...cuba jgn tak cuba
cmf_blingblings Post at 7-5-2012 14:32

he3x. timakasih BB. insyaalah saya akn cuba. klo jd saya tepek ya..

baru intip-intip olympus dslr baru tu, nampak gah tapi lens mahai gila....jual keta buwuk I pun tak mampu nak beli lens makro dia, buat masa sekarang ni gunalah selagi mampu Canon 600 tu...matdue sehat2 ker? anak-anak semua baik? cuaca kat trengganu sure dah terang benderang kennn....plan nak pergi bulan 6 ni, tak tahulah jadi ke tidak...banyak sgt kenduri kahwin...maklumlah sekarang ni sibuk buat kerja amal jariah, penangkap gambor free cmf_blingblings Post at 7-5-2012 01:11 PM

Olympus yang OMD tu ke? AMbe pun berkenan tu, tapi duit ade nak pakai hala lain lah, so kena hold dulu yang itu... 600D pun dah elok sangat dah tu, carik lens yang cantik sikit tabah flashgun yang reliable, dah cukup dah untuk kegunaan sebagai enthusiast...

Ganu skrg ni panas siangnya, tapi menghala ke petang cuaca akan mula JO'ONG (mendung kate org Ganu)... Nak datang Jun nanti, call lah aku, nanti leh aku bawak korang makan-makan kat tempat special di bandar KT nih...  

Masa mula2 ko dapat DSLR tu mmg ko kemaruk nak tangkap gambo, nanti dah makan tahun nanti nak bawak kamera bagak besar tu pun dah maleh... itu asal aku berkenan dengan Olympus OMD tu... Ko ambik gambo org kawin ke? Saje-saje or training nak jadi wedding photog?

Olympus yang OMD tu ke? AMbe pun berkenan tu, tapi duit ade nak pakai hala lain lah, so kena hol ...
matdue77 Post at 7-5-2012 16:46
tak seriuspun nak ambik gambar org kahwing-kahwing, tapi kalau dah ada yg tak ada bajet tp nak juga bergambar tu aku buat jah, setakat dia beli album sendiri....tolong2 sesama jiran

sebelum ni pun dah pakai dua jenis olympus, mmg bestlah gambornye....tp satu hal lah. Kalau bukan dslr tu mesti ada jugek kekurangan kennn, maksudnya limitation, tu yg buat ambo frust tu...Canon ni ok jah...betul2 lunyai dikerjakan...hahhahah, alang-alang beli buat apa simpan? buat tukun ? hehheheh, tengoklah kalu jadi, tp kita ingat nak masuk Perhentian ke Redang, balik mungkin masuk Cendering cari kain cikit... tp belum dapat green light lagikkk

kawan2 sekalian, lama xonline sbb streamyx rosak. ni dahku hanya menumpang kasih org, pinjam bband skejap.

3 hri lepas bru beli canon 550. hehehe. Alhamdulillah. tp bru duk guna auto function. nanti nk belajar byk lagi. hehe. kat kelate ni, harga canon 550 rm2325..

Reply 957# atiqah_bea

tahniah...tahniah
jangan lupa kongsi2 kan gambar nanti ye

Kongsi sikit gambo... dah lama tak share gambo... since skrg ni aku aktif main rc, ni sikit gambo dari aktiviti komuniti rc kat area aku...

tak seriuspun nak ambik gambar org kahwing-kahwing, tapi kalau dah ada yg tak ada bajet tp nak juga bergambar tu aku buat jah, setakat dia beli album sendiri....tolong2 sesama jiran

sebelum ni pun dah pakai dua jenis olympus, mmg bestlah gambornye....tp satu hal lah. Kalau bukan dslr tu mesti ada jugek kekurangan kennn, maksudnya limitation, tu yg buat ambo frust tu...Canon ni ok jah...betul2 lunyai dikerjakan...hahhahah, alang-alang beli buat apa simpan? buat tukun ? hehheheh, tengoklah kalu jadi, tp kita ingat nak masuk Perhentian ke Redang, balik mungkin masuk Cendering cari kain cikit... tp belum dapat green light lagikkk
cmf_blingblings Post at 7-5-2012 05:00 PM

Alhamdulillah... tolong org yang kurang mampu ni pahala besar tau... bagus bagus...

Olympus aku berkenan sebab kecik dan ringan... kalau yang early model noise teruk, tapi yang latest aku tgk noise dah on-par dengan model2 Nikon dan Canon... Nanti kalau jadi datang Ganu, jgn lupa hello or PM aku ok? aku tunggu ko...