CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 179252|Reply: 1161

Nak beli DSLR: DSLR yg menjadi pilihan korg/korang syorkan

aku vote for canon....
kalo sanggup top up sket...angkat canon 450D...rm2700
tapi kalo beginner cam yang ko kata...go for canon 1000D....rm1999
ko masih ada ectra rm500...leh beli lens 50mm f/1.8

Reply #21 hBk's post

canon punya lens banyak range...contohnya kalo 50mm....kalo f/1.8 rm300....f/1.4 rm1300....f/1.2 rm2300 kalo tak silap...so tepuk poket tanya budget la....yang pentingnya kalo memang perlukan lens 50mm...tapi budget kecik...ko dah leh angkat lens 50mm f/1.8 dengan harga rm300...

kalo lens 50mm untuk sony....harga dia lebih rm1K....so nak taknak kalo ko memang perlukan lens tu ko terpaksa kuarkan ribu riban la...

tu contoh la kalo ko nak beli lens 50mm...

kalo ko nak zoom punya lens...dengan rm800 or less ko dah leh dapat lens 55-200mm IS USM....kalo ada lebih budget...ko leh angkat 70-200mm 4L untuk rm3500....ada lebih beso lagi ko leh angkat 70-200mm 2.4L rege rm6300....

pada kino canon ni ok sebab lens dia banyak range n banyak pilihan...ada duit beli yg power...kurang duit beli yang biasa2 je...

just my pandangan la...

Reply #24 leykelate's post

kan?
tu la pasal....at least kalo takmo canon pun...angkat la nikon....
aku pernah pakai nikon...cuma nikon ni aku tak suka satu je....colours yang keluar dalam gambar tu nanti cam terang sangat...especially kalo kaler putih...merah....ijo....very bright....kalo canon ni colour dia soft sket...

pape pun aku lebih prefer canon or nikon la...

errrr bab nak bukak thread canon tu...tunggu la otai2 bod ni yg bukak dulu...kino segan...eheheheh kino lom pro...banyak lagi nak kene belajo...

err esok kino nak attend canon punya photography workshop di hotel shangri-la tanjung aru...

Reply #63 cheeko's post

aku sajes hang angkat canon

Reply #67 cheeko's post

aku takmo racun ko...

tapi aku pilih canon sebab aku dah try 3 jenis ni....n aku suka canon...especially aku suka sebab canon punya lens banyak range...dari ciput sampai la mahal...n dia ada fastest lens in the world....n dia buat banyak lens utk kegunaan yang berbeza..so ko tak perlu bergantung harapan dengan lens 3rd party....

pape pun pada aku...body ngan lens perlu sekufu untuk dapatkan hasil yang optimum

just my 2 cents la

Balas #82 guard_x\ catat

ahhahahaha aku setuju....kalo barang sekenhen tu masih elok tak salah kita beli....

errrr kino baru angkat 450D sekenhen....owner tu baru sebulan pakai...shutter count 3000...very2 good condition....dia jual body je...tak kisah la sebab hubby kino dah ada lenses dan boleh share....

kalo brand new 450D rm2400....kino dapat rm1900...kino rasa dah ok la tu sebab kalo tgk kat website mana tah...sekenhen body yg berumur sebulan pun turun sikit je rege dia...

kira sesuai la kamera tu ngan kino sebab kino bukan pro....

Follow Us

Balas #92 adiegani\ catat

miahahahhahaha betul tu....
meh kita geng bersama-sama...

Balas #94 disinidisinun\ catat

angkat 20d la....lens memana pun leh masuk...takde masalah punya

Balas #100 mo-mo\ catat

betul....ahahhaha kat kk ni kino join satu group photographer....memacam brand ada...canon...nikon...sony...pentax pun ada...hentam je...janji kami semua ada minat yang sama...iaitu passion terhadap fotografi

pakai la canon...
seme lens dia leh masuk antara satu dengan yang lain...

dan setakat yg aku tau....seme lens dia leh pakai AF...tak kisah la body apa pun...unlike nikon kan?
lens memang leh masuk...tapi ada body yang tak leh pakai dia nye AF...terpaksa pakai MF je...
kan?

aku rasa la..sebab bebaru ni kitorang kasi hadiah kat member 50mm...tapi body dia tu takleh nak pakai AF pada lens tu....aku tak ingat la kawan aku tu pakai nikon model apa...