CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: selipar_hijau

Kisah Seram & Mistik di UPM Serdang

aku pun nak share cerita mistik kat UPM,.. masa tu aku n kawan dah semester-3 so kebetulan ada kelas malam... aku dgn L (aku namakan dia L je la erk) pergi la kelas seperti biasa.. kitorang naik bas,.. so gerak awal untuk dapat bas awal
   untuk pengetahuan sume kelas kami kat fakulti bahasa & komunikasi... kelas start kul 8 sampai kul 10.. bas memang ada tapi tu last bas la untuk ambil budak yang ada kelas malam...
   disebabkan malam bas selalu tak lalu fakulti bahasa jadi aku dan L terpaksa menapak (jalan sikit la) untuk tunggu bas kat depan tasik lepas dari pintu gerbang nak masuk g admin n dewan utama tu...
   ktorang pun jalan sambil angkat tangan kat guard yg bertugas.. lepas sampai bustop.. tgk tak ada org just kami berdua sahajeeee.. ok la lagi n tak la rasa sunyi sangat sebab ada gak kereta student lain yg lalu jln tu sebab belakang bustop ktorg tu fakulti sains komputer..
   lebih kurang setengah jam jugak la ktorg tunggu bas.. masing2 sibuk dgn hp.. so aku dgn L x la borak sgt.. pas tgk bas x sampai2 jalan pun dah lenggang, ktorg pun mengeluh sbb bas lambat sgt, yelah mata dah ngantuk.. malang nyer aku dgn L je ambil kelas tu.. yg lain2 amik subjek lain.. (nak cukupkan kredit punye pasal la sanggup ambil kelas malam)
   aku pun ckp dgn L " nape la lambat sgt bas ni.. kalau jalan pun agak nyer kkte dah sampai kan weh. (kolej kotrg kat K16 masa tu dah pecah dari k14)
   L jawab "ntah dah la bulan penuh plak tu.. x de org.. cuba ko tgk tasik tenang je kan.. suke aku tgk teratai tu wei...
   tengah aku dok usha tasik tu, nak tengok teratai, memang la seberang jalan ktorg ada pokok besar2.. tapi dah biasa sgt tgk.. aku plak gatal sangat paksa kawn aku ni tgk bulan plak.. bila ktorg tgk bulan kat celah2 pokok tu tiba2 ktorg nampak macam kelawar terbang dari satu pokok ke satu pokok..
   sampai pokok yg ketiga hilang... masalahnyer nak kata kelawar nape besar sangat pas tu warna putih plak tu.. putih bersih wei.. cam kain terbang tapi tak nampak la rambut panjang or muka time tu sebab dia terbang agak laju gak.. aku pun diam je la.. dalam hati cakap mungkin kucing kot... (dahsyat plak kucing boleh terbang )
   dalam hati aku doa jgn la benda tu tayang muka..& cepat la bas sampai.. aku trus pandang kawan aku buka crita lain... akhirnya sampai gak bas.. aku n L cepat2 naik, boleh plak muka driver tu seram.. aku tak pernah plak nampak pakcik tu bawak.. slalu driver indian guy la yg banyak.. x ramai dalm bas tu masuk aku n L adalah dalm 6 orang..
   aku suh L duk tepi tingkap.. x brani aku kang tiba2 benda tu terbang sebelah tingkap plak.
   sampai kolej baru la aku ty kat L.. dia ada nampak ape2 tak masa aku suh tgk bulan tu.. dia pun mula la ckp ye mmg dia nampak, tapi dia ingt dia sorg jer nmpk sbb tu dia diam..
   esk mandi aku tgk ada kesan lebam kat peha aku.. tanya L dia pun sama.. adoi sudah.. nasib baik nampak kain jer.. pastu sampai la sem6 aku x pernah amek subjek yg ada kelas malam.. tobat wooooo... {:3_84:}

UPM - Univ Penuh ngan Momok?!

selipar_hijau posted on 20-11-2008 05:42 PM
upm ni mmg bnyak kisah mistik. tgok je la tapak kolej 12 & 14 dlu (skrg dh bnyak kolej kt situ), seb ...

salam..pasal yang jirat cina ni.. masa bulan puasa baru ni, sy dengan kwn2 g outing. balik naik teksi. mcm biasa. bus xde sebab tgh cuti sem.kitorg stay kolej sbb praktikal kt area2 upm jgk.
borak2 la dengan pakcik india yg bawak teksi ni.dia cakap, dia dah bawak teksi dari zaman kolej 12ke atas tak wujud lagi.macam mana ntah tiba2 boleh keluar cerita pasal kawan dia tumpangkan hantu.kawan dia pun pemandu teksi jgk.dsbbkan bulan posa, so layankan je lah.sebab hantu syaitonirrojim semua kena rantai kn..
ada 1 malam tu kawan dia lalu kat depan jirat cina tuh.malam la.dalam pukul 10 katanya.
biasa lah upm. malam2 mmg gelap tahap nak hujan ribut dah.
kat depan jirat cina kt area2 guard tuh, ada org tahan teksi. dia sebenarnya pelik.seumor hidup dia xpernah ada org tahan teksi kat situ.tapi dia xkisah la.dah keja dia kan. so dia amek penumpang tu.penumpang tu perempuan. masuk2 dalam teksi xde pulak nak cakap pegi mana. bila pakcik teksi tanya dia xjawab. pakcik ni dah lain mcm. pastu dia pun toleh.toleh je tgk2 xde sape pun kt belakang dia. takut tak payah cakap lah pakcik tu kata.smpai hari ni, dia xlalu situ dah. dia ikot laluan kolej10 je. kalau pakcik tu tipu kami, maka menipu lah kami.

pjan posted on 21-11-2008 06:11 AM
salam warga Alumni UPM............

salammm..saje nak menyampuk lagi..
sem lepas ade sorg lecturer ni.dia kena ajar student kt fac bahasa moden. dia lah yg bukak crita pasal fac ni. xkira lah staff ke, lecturer ke, sape2 lah kerja kat situ,akan kosong kan kawasan tu sebelum malam. yang sy pasti, malam lah dia cakap.lecturer pun xakan stay kt bilik kalau kena ajar sampai malam.ada mcm2 yang jadi.tp lecturer tuh xnak cerita.dia kata sebab kt belakang tu ada tempat buangan sampah.tempat kotor kn.lagi pun fakulti tu kan sebelah kubur cina n kubur org islam. kalau dorg nak buat kelas, dorg akan guna dewan kuliah kt tempat lain. tapi mostly student fac bahasa jarang masuk fac malam2.

skrg ni guard kt sbelah kubur cina tu mcm xdipedulikan je.kalau gate bukak pun xde guard. kalau ada pun siang je.lepas maghrib memang tak ada orang la kat pondok guard tu. malam memang senang la nak masuk kalau lalu situ. kenapa? mengapa? bagaimana? hanya mereka yang tahu.

wantabanak posted on 14-2-2009 03:07 AM
mcm mana dgn citer kat KTP???
kat sini tak ade warga ktp ke???

SAYAAAAAA!!!!!!!!!

wantabanak posted on 17-2-2009 11:53 AM
minah tu pakai jubah besar ye??pasal tu org tak perasan dia pregnant.
yg kat KTP kes budak jatu ...

salammm.. maknanya betul lah cerita ni..ingat kan saje nak buat cerita supaya kami2 kt blok ni takut n ikut peraturan.
kalau ikut cerita dari senior2 bnda ni jadi kat blok kasturi. which means blok yg paling depan skali kt gate.
al kisahnya, kat koridor tu lantai nya basah katanya sebab air baju dari air basuhan.pham tak erk?(kita basuh baju. tapi still ada air titik2 kan.haaa..air tuh la)..ntah mcm mana ntah c budak ni maybe slipar nya licin.tergelincir, maybe glide kalau ikot dari cerita senior2 ni. (korg boleh bygkn x erk?)pastu.. siuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu terus ke bawah.tp mmg possible pun. masa senior2 cerita bnda ni, try lah tgk kt koridor tuh. peluang untuk jatuh sbb tergelincir mmg ada. kt koridor kn ada palang. tapi palang tu yg bahagian bawah skali luas. mmg lepas utk manusia kalau badannya kecik. so kitorg mmg kena tos/keringkn baju dulu sblum sidai.   tahun ni baru dorg tmbah palang lagi satu.kt bahagian bawah skali.maybe utk elakkn benda mcm ni. tp selepas 12tahun baru nak take action. erm..

Follow Us
sy ex upm jgk..kosass dr thn 1999-2002...alhamdulillah sepanjang disana xde la plak pengalaman angker ni...cuma kata org kt area keta kebal tu keras...

padaal biasa jer sy jalan kaki mlm2 g library lalu kawasan gelap tu sorang2...

salam semua....

emmm rindunya kat upm ....upm kini dgn upm zaman 96 - 2000 jauh beza rasanya ....tahap kemistikan tu x pasti la plak....

teringat lg satu tempat yg dikatakan angker ... rumah atas bukit yg jln naik kat fakulti bahasa moden tu....dedulu x silap sy rumah tnc tu....kawasan situ mmg seram....pernah la member cite...tp cite ni sy ingat2 lupa laa....
dia ada function kat situ...function nya mlm jdnya lps maghrib la kuar dr kolej....g naik mtr dgn kwn dia...nak smpi ke rumah tu mmg kena naik bukit....tp yg pelik nya dia dlm dok bwk motor naik atas tu tp mcm x smpi2...diaorg pun pelik n rasa cuak...pastu ntah mcm mana tetiba kwn sy ke member dia pandang ke bawah...arah kaki la...n yg memeranjatkan yg diaorg atas mtr mcm jln atas udara.... lps tu apa jd sy pun x brp ingat...mcm mana diaorg keluar dr situasi tu pun x pasti....

ada lg satu kisah...dlm thn 98 atau 99 gitu kot...pun sy ingat2 lupa kisah sepenuhnya tp cite ringkasnya gini...dedulu biasanya bila habis semester kolej akan wat dinner...tempat dinner biasanya kat area2 kajang or bangi laa..ada girl ni kolejnya ada wat dinner...girl ni dr kolej mana n dinner kat mana sy x pasti...pastu dia minta la bf dia dtg ambik kat kolej ...x silap bf dia dr kajang or bangi gitu...utk smpi ke kolej dr area sana bf dia ikut jln belakang - kalau zaman sekrang ni ikut dr stadium upm tu masuk ke lebuh silikon...skrg ni jalan cantik dedulu jalan tu gelap n banyak pokok kelapa sawit...nak di jadikan cerita bf dia sesat....jalan punya jalan asyik lalu jalan yg sama...padahal bkn pertama kali bf dia lalu situ...pastu plak hp xde signal...zaman tu teknologi hp lum canggih nau lg..girl ni dah risau semcm bila bf dia bgtau yg dia mcm sesat...lastly lps brp jam ntah baru bf dia jumpa jalan keluar...

kesahihan cite ni sy x pasti sbb dgr dr kawan....kalau ada yg kat sini pernah dgr cite yg seumpama ni leh la bg pencerahan....

p/s: jas cafe yg kat flat ikan tu ada lg x skrg ni ek

baru lepas nengok dark water pastu nengok air paip melimpah-limpah.. mengganggu emosi tul la... saya faham apa yang TT rasakan...
saya dulu pun lepas nengok cita antu yang ada bath tub tu.. mesti cuak kalau nak mandi pakai bath tub...
macam nengok citer hantu yang muncul kat cermin.. pastu mesti kita cuak nak nengok cermin kan... sebab terbawa2... memng kita kata citer dia biasa ja... tapi sekelumit seram tu tetap ada terkesan dalam hati & minda kita...

Hai.. aku pon ex UPM... baru jek abes setahun lepas 2007-2011 dok kt KTDI...

btol.. dulu ade kes budak gantung diri dekat block kenanga tu bilik 007...
Menurut cerita yg aku dengar.. pakcik wahid dgn wak jas ckp (petugas kolej) budak tu cina..
mati gantung diri pasal tension belajar.... sepanjang aku dok kt KTDI tu xpernah lah jumpe pape.
Dan aku mmg xmo jumpe langsung! hihihi aku takot... walaupun aku suke gak stay kt dataran melur tu
sampai kol 2 3 pagi sebb buat aktiviti...

Kadang2 balik bilik kol 2 3 pagi tu nk ke toilet tu seram gak...sebab bilik budak2 dah mula sunyi sepi..
yea lah org dah tido kan... aku cpt2 buang ape yg patut berus gigi cuci muka n cabot...

Bilik aku kt block mawar tu...depan tangga.. aku slalu mcm terbayang kalo ade sundel bolong depan tangga tu..
Tapi kalo nak pikir sgt tak leh jugak... Kadang2 timbul rase takut tu aku cpt2 settlekan ape yg perlu aku buat....

Dulu member aku nie DIP kat UPM.. last batch DIP UPM... die ckp pagar kt Stadium tu mmg 24jam ade org jaga...
Tapi banyak sangat kes pak guard jumpe macam2 so diaorg ambil keputusan utk tutup saja gate tu pas jam 12mlm..
Sebab aku pak guard pernah nampak benda putih berlari atas track dekat stadium tu... makin lame makin laju...
Sape xtahan asyik kene kaco jek kn... tu gamaknyer dieorg tutup gate kat area leboh silikon tu bile memalam.

Seraaammm weehhh!!!

mmg ade org jage kat gate stadium tu tapi bukan guard ... uhuhuhhu mmbr saye guard juge yg jumpe bende tu dok kat tepi pos mase nak amek beg tertinggal kat dlm pos tu .. mase tu baru jam 1120 mlm ... terus je patah balik import geng teman pg amek beg tu ..

eeiz posted on 12-2-2009 07:08 PM
Aku dulu pnah dok K13 dr thn 2000-2002.

Masa  kisah budak pompuan kena rogol ditarik ke hutan tu  ...

cerita nih teman baru masuk UPM kolej 14- junor gaban lagi. kawan2 teman yg join operasi cari budak nih masa berlaku. tak silap dalam pukul 12- 1 pagi. depa pi cari sampai atas bukit nuh. nak tembus ke kubur dah. tapi mmg tak jumpa apa...then dgr esok ada cerita jumpa mayat kat tepi tasik, ada yg ckp kat jerat cina. cuma tak pasti sahih ke tak seba ada senior yg ckp takde ( hoax je). tapi mlm tuh mmg havoc la duk mencari. teman pulak sebab dah terduduk jauh nun dihujung block L( bilik sorang yg budak2 master duduk) so tak dipanggil (entah kenapa aku dan 2 org lagi dihantar ke hujung block senior dan foreigner )

seangker2 UPM nih ada je budak yg kes kantoi dating pukul 12 mlm kat kebun depan K13 tuh( cerita dari member aku yg jadi MTM kolej). hebat sungguh depa.

Aku pun nak cerita experience budak kolej aku yg merangkap classmate aku kne histeria tahun lepas kot. Classmate aku ni more than 97% active kolej. Cume aku dan 3,4 ketol lg paling tak penah nampak muke bile ade event kat kolej tu. Oh lupe. Kolej tu kolej 6. Belakang kolej cancelor.

So tahun lepas, upm ade anjurkan pertandingan teater interkolej. Jd budak2 class aku ni memang beriya2 lah nak join sbb k6 ni mcm kelaut siket. Zapin, koir semua tak penah menang. Balik2 sport je lah yg byk menang. K6 kan kolej atlet. Haha

Dorang ni berlatih lepas ishak sampai kol 3, 4pg baru balik bilik. Kadang2 tido je kat dewan k6 tu.Dorang ni belakon cite ape tah. Tp pasal puteri2 jugak kot if im not mistaken (nampak sgt aku ni warga kolej yg selayaknye kena buang :lol)

Ade 3 watak utama dlm experience aku ni. Satu name die fizah, fahim, dan mai (tiga2 ni kena rasuk gile babi punye). So, satu malam tu mase diorang tgh buat latihan, adelah kawan aku ni name die farah. Die jd puteri kot dlm cerita tu. Jd die ni pakai lah satu sut pakaian puteri yg dipinjam oleh felo kolej aku. Felo aku tu dapat baju tu kat muzium kat fac aku fbmk. Yg paling scarynya die bole amek baju tu terus drpd patung tersebut tanpa bace ape2. Aku dipahamkan baju tu dah disarungkanbkat patung tu puluh2 tahun jugak lah

jd si fara ni pun pakailah baju tu. Tetiba2 fara ni rase bdn die mcm berat mcm tak sedap. And out of sudden tibe2 blackout. Time tu lah fiza, mai tibe2 menangis. Dorang kate kena kacau. Pastu tah sape yg ubatkan dorang aku pun tak ingat.

Ingatkan dah ok. Rupe2nya seminggu jugaklah budak2 ni kne rasuk. Lupe pulak nak cakap kawan aku name die ayu. Agak pandai dlm benda2 gini dan aku syak hijab die memang terbukak nak tengok benda2 halus ni. Die ade cakap masa fara pakai baju puteri tu, die nampak muka fara tu cantik sgt, berchaya mcm puteri zaman2 dulu. Fara ni kategori biase je mungkin sbb braces die belum bukak and die pakai speck. Aku rase kalau die bukak braces die tu lawa jugak lah. Hehe. Mintak ampun fara.

Back to basic. Lepas je kejadian tu mai ngan fizah paling teruk kena histeria. Tp dlm mase yg same sempat jugak join and handle satu lg event malam mutiara gemilang kat hotel apetah. Mai, fizah dan fahim ni pun pegi. Tak silap aku fahim dgn fizah ni jadi mc. Sampailah satu malam event tu diadekan. Kolej mcm sunyi siket sbb ramai yg pergi. Jd aku ni duduklah diam2 kat kolej. Sampailah dlm kol 12 kot, tetiba dengar perempuan meracau kat mic surau. Aku yg pakai earfon bole dengar. Pastu terus aku dengar ayat quran dipasangkan. Aku kelua bilik tengok2 dah ramai keluar. Rupenya balik je dari event tu mai dgn fizah kena rasuk. Menurut akak senior, dorang dah perasan yg fizah tu lain mcm mase dinner. Tp tak sangka sampai je kat kolej terus meracau. Mai pun same. Mase ni fahim belum kena lg.

Jd mai dgn fizah ni dorang letak dekat surau. Meracau2. Mule2 aku mcm takot jugaklah. Tp pastu aku ni sgtlah eager nak tgk orang kena rasuk. Aku mane pnh tengok benda2 mcm ni. Jd aku pun kuatkan diri. Saje nak test keberanian aku. Aku pun masuklah surau tu. Aku tengok ramai jugak dlm tu dok tenangkan mai dgn fizah. Ade sorang ustaz tu tgh rawat fizah. Yg mai pulak dah ok mase aku sampai. Terbaring dekat bahagian saf lelaki.

Mase aku masuk tu tengkuk rase sejuk je. Kawan aku ayu tu pesan bace ayat qursi. Die kate kalau tak berani pegi balik bilik. Tp aku ni buat bodoh je. Seram shit jugaklah tengok fizah time tu. Meracau. Suara pun laki. Ustaz tu tanye fizah sape die sebenanye. Die cakap die penunggu kat dewan kolej tu. Die mule sakat classmates aku ni mase dorang kena kacau time yg farah pakai baju tu (hantu lain). Sejak tu die huni badan mai dgn fizah. Seingat aku ade 3 org kot yg kacau mai ngn fizah ni. Pompuan laki dan anak die. Yg kat dlm bdn fizah ni aku tak sure. Mase aku tengok fizah meracau tu aku rase mcm nak tendang je badan die bukan sbb aku benci. Tp sbb aku nak tengok sbenanye dorang main2 ke ataupun betol2. Haha. Tp ayu ade cakap biase kalau kena rasuk ni lepas berubat nak make sure benda tu dah keluar dorang akan muntah. Jd aku tunggu je lah. Dah lame siket fizah ni muntah. Betol lah tu die kena rasuk. Kesian die. Die ni aktif kat kolej tp ketahanan diri die agak lemah. Bile dah ok bende tu terbang pulak dekat fahim yg ade kat dlm blok lelaki. Blok tu dpn surau je. Jd ustaz2 ni bekejar pulak nak tolong fahim. Fizah and mai kemudiannye dipapah masuk ke bilik dorang. Aku pun masuk bilik aku tp pastu aku angkat bantal tido kat bilik kawan. Dasyat jugak aku dengar fahim menjerit. Dengar cite sampai kol 4pg jugak lah nak pulihkan si fahim ni.

Dan malam tu jugak lah mtm kolej aku dan pengarah projek teater ni decided nak tarik diri dlm competition tu. Alhamdulillah sekarang semua dah ok. Fahim dan fizah pun dah bercouple. Mai pun dah sihat. Aku pun dah tak dok kolej lg sem baru bulan 9 ni. Haha.

sampai sini je lah cite aku. Tak seram sangat kot

zazazieglers posted on 18-8-2014 10:26 PM
Ingatkan dah ok. Rupe2nya seminggu jugaklah budak2 ni kne rasuk. Lupe pulak nak cakap kawan aku name ...

muzium kat fbmk? muzium ni katne?

Dekat sebelah sanggar bahasa

upm skrg cm x happening je aku tgok, fakulti2 mcm vet, medic, agric dh kt tpt lain
tmpt makan kt padang tu dh siap blom kata buat baru

zazazieglers posted on 18-8-2014 10:26 PM
Ingatkan dah ok. Rupe2nya seminggu jugaklah budak2 ni kne rasuk. Lupe pulak nak cakap kawan aku name ...

hi ksixers.. hehee.. anyway im from ktdi. sebelah je. waktu malam kejadian blackout tu, saya tgh jalan sorang2 nak ke tempat kereta kat tgh2 kc and k6 tu. cuba bayangkan tgh berjalan sorang2 tepi bukit ktdi tu tiba2 lampu semua padam. dan kalau xsilap, saya ada dgr org menjerit waktu tu dari k6. betul ke? tapi serious seram gak masa tu. pasal kejadian rasuk kat k6 tu esoknye baru tau sbb kawan bgth.

selipar_hijau posted on 21-8-2014 12:13 PM
upm skrg cm x happening je aku tgok, fakulti2 mcm vet, medic, agric dh kt tpt lain
tmpt makan kt pa ...

Bukan kat tempat lame lg. Die dekat area sebelah2 jugak. Tah bile nak siap.

sitisarah5 posted on 21-8-2014 03:16 PM
hi ksixers.. hehee.. anyway im from ktdi. sebelah je. waktu malam kejadian blackout tu, saya tgh j ...

Yep betol. Mase die jerit tu mungkin depan mic. Pastu bukan takat k6 je denga. K13 pun dengar jugak. U dah year berape kat upm. Ktdi ek? Kenal lah si tella tu. Hihih