CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 6390|Reply: 36

Chicken Pox Bila Mengandung - minta tolong !!!!!!!

salam semua......

Aku ada 1 masalah ni.......isteri aku mengandung lebih kurang 5 -6 minggu x pi pd hari semalam dia terkena chicken pox......dan sudah makan ubat utk chicken pox sebiji...... ada sesiapa yg boleh tolong bagi pandangan dan apa yg patut aku buat....adakah bayi yg bakal dilahirkan ada masalah atau pun tidak. Please help me .......skype: mohd.fuaad ym : kelana_mfuaad@yahoo.com

[ Last edited by  AkU75 at 2-12-2008 08:06 AM ]

betul ke chicken pox?. kalau benar mungkin kandungan itu terpaksa digugurkan kerana 5- 6 minggu sebenarnya peringkat kritikal untuk organ formation pada trimester pertama. jangan amik risiko .

seperkara lagi rawatan chicken pox dengan antivirus akan membahayakan janin.

apa apa pun rujuk doktor anda.

[ Last edited by  awangbok at 2-12-2008 08:47 AM ]

Masa 1st preggy 10-12weeks pernah kena german measles. X tau plak kena sbb masa tu out from M'sia.
Bila dah balik tu jumpa gynae, tp gynae x leh nak trace apa2.
Masa anak reach aged 1 1/2 yrs found out dia x bg feedback apa2 masa telefon bunyi.
Bw jumpa ENT, confirm dia ada permenant hearing loss
Alhamdulillah other parts semua ok. Cuma hearing sj ada problem.

iskhh..kira bahaya gak la eh?

hemmmm....kiranya kena gugurkan kandungan tuh ler......aku dlm dilema niehh....sbb ni ler last change aku tuk dpt anak girl.....sbb sebelum nieh melalui perbedahan.....hemm klu dah takdir aku mcm tuhh.......

[ Last edited by  AkU75 at 2-12-2008 09:39 AM ]

Isteri aku pun pernah ada pengalaman ini tapi masa tu kandungan dalam 6 bulan. Alhamdulillah, anak aku selamat dan tiada tanda topok di badannya. Mengikut dr. yang cakap masa tu, risiko lebih tinggi bila kandungan atau janin dah sempurna...Kalau 5-6 minggu, baru jadi 'seketul daging' jer, mungkin tak tinggi risikonya...KENA BANYAK2 BERDOA DENGAN HARAPAN ALLAH SWT MELINDUNGI KANDUNGAN ITU...
Kena sapu air daun semambu/daun gate untuk cepatkan sembuh...
JANGAN MINUM AIR KELAPA...

Follow Us

Balas #6 matabelalang\ catat

terima kasih......lega jgk lerr....aku kena bertawakal ler skrg ni dgn banyak berdoa....

ada beberapa infection yang boleh menyebabkan meningkatkatnya risiko kecacatan janin.

terbukti chincken pox rubela , herpes , toxoplasma ada kesan tak elok pada janin.

well the ball ada pada you. Allah maha agung. tak da siapa yang nak nafikan. tapi risiko kita kena cuba elak.

Originally posted by AkU75 at 2-12-2008 08:03 AM
salam semua......

Aku ada 1 masalah ni.......isteri aku mengandung lebih kurang 5 -6 minggu x pi pd hari semalam dia terkena chicken pox......dan sudah makan ubat utk chicken pox sebiji......  ...

chicken pox tak sama dgn german measles.. jadik  tak menjadi byk masalah pada pompuan mengandung... yg aku study kalu ko peknen dan kena german measles (demam campak) tu mmg leh bahayakan  foetus tu...       jadik... bawak aje jumpa doktor.. dapatkan cammomile lotion tu.. sapukan kat bini ko...  dalam 2-3 minggu hilang ler pox tuh

chicken pox besanya doc akan bagi zovirax 800mg tablet tapi kalau ngnadung first trimester apa2 ubat pun tak leh mkn...takut effect kat baby je

Originally posted by amazed at 2-12-2008 11:55 AM

chicken pox tak sama dgn german measles.. jadik  tak menjadi byk masalah pada pompuan mengandung... yg aku study kalu ko peknen dan kena german measles (demam campak) tu mmg leh bahayakan   ...

camomile lotion ke atau calamine?? rasanya calamine lotion kan yg kaler pink tu

Balas #9 amazed\ catat

aku sudah bawa isteri aku ker klinik biasa.....x pi kata doc tuh x de apa2 lerr jgn risau....sbb isteri aku tuh makan sebiji jerrr ubat tuhh...aku rasas mcm x puas hati jer.....chicken pox dia x de ler banyak sangat....skrg nieh cuma 4 tompok jer.....

Originally posted by ameliaizlyn at 2-12-2008 12:38 PM

camomile lotion ke atau calamine?? rasanya calamine lotion kan yg kaler pink tu

LMFAO..... yikessssssssss  betul kata ko tu amelia.. aku yang ngokngek siang tadik... tu ler baru bangun tido... tengak pekena camommile tea.... langsung tulis camommile lotion.....     ko betul.... yg pink tu  maksud aku  calamine  lotion... nak kurangkan  itchy pox tuh...    

Originally posted by amazed at 2-12-2008 11:55 AM

chicken pox tak sama dgn german measles.. jadik  tak menjadi byk masalah pada pompuan mengandung... yg aku study kalu ko peknen dan kena german measles (demam campak) tu mmg leh bahayakan   ...

better get your fact right la amazed.

chicken pox coz by herpes zooster, german measle is rubella both can have congenital infection.
kau study kat mana. may i know who is your lecturer

Reply #14 awangbok's post

awang... chicken pox tu tak akan mudaratkan foetus, tapi german measles will...
ko tak yah ler tau sapa lecturer aku ke kat mana aku study ke   ....   topic tanya pasal ada ker chicken pox tu bahayakan foetus tu... dan aku jawab tak...    kalu ko cakap bahaya kan...  nanti bini dia pi check kat doctor tengok apa kata doctor dia...  wokey.. :victory:

iokey tapi as a medical graduate and having mrcog aku a bit suprised la bila ada orang kata herpes and varicella zooster infection tak sebabkan congenital infection. walaupun dalam risiko yang sedikit. please check your source.

Reply #16 awangbok's post

aku berani bet... tak ada effect foetus dia  kalu chicken pox... siyesly...   tapi memang akan serious impact kalu  kena german measles.... bila peknen

Originally posted by amazed at 3-12-2008 21:37
aku berani bet... tak ada effect foetus dia  kalu chicken pox... siyesly...   tapi memang akan serious impact kalu  kena german measles.... bila peknen
...dont bet too soon...cos...if the pregnant mother is not immune...the virus can cause serious problem not only to the fetus...but to her also...

Reply #18 blackmore's post

ahhhhhh make sense... mebbe sebab akak aku dah immune ker... tapi... mmg tarak impact kat baby dia pun...   malahan... dah umur 4 tahun... dia citer hantar kindy... ada budak kena pox kat kindy tak kena lak kat farhan...  jadik... mungkin betul kata blek... kalu mak immune....  tapi aku still tarak sure pulak pasal serious impact kalu mak baby tu tak immune.....   yg aku tau ianya mmg beza ngan german measles...

12Next
Return to list New