CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: princebrunei

Misteri Bermalam Di Masjid Lama Kulim

Originally posted by kingdom_queen at 10-12-2008 05:30 PM
wahh... pb.. syok giler baca rasa macam kq involved dalam scene tuh skalik..

syabas pb berjaya bawak kq dan forumer lain rasa pengalaman pb...

tapi.... pb naper baca nak kena pakai tacang??? kang momod upgrade tacang, kq x leh nak masuk dan baca citer nih lagih...kena dokluar jer.. huhuhuu

Sorry ek, memang aku mintak RA2.. bukan ape, citer aku sebelum ni Seremban 2 dan Kuala Pilah dah ada orang cilok dan ngaku itu cerita diorang..   mana x nyer, tarikh aku post ngan diorang post lebih kurang sama, maksudnya diorang copy cerita aku danpublish pada waktu yang sama.. jadi nak x nak, aku mintak la RA 2 sebagai ikhtiar supaya tiada lagi kes cilok2 oleh orang tertentu ke forum lain.. walaupun macam x berhasil tapi sekurangnya ada ikhtiar gak kan..

Ada beberapa orang forumer email aku, bagitau yang kisah aku di Seremban 2 dah dicilok dan diciplak oleh majalah misteri ala2 Mastika tu, untuk keterangan korang leh tengok kat benang Seremban 2 tu.. tapi betul ke x, tu aku x dapat sahkan lagi.. tapi elok gak sebab ada yang tolong ingatkan, sekurang2nya sebagai peringatan..   sorry ekk kak KQ pasal RA nih, ianya sekejap je.. lepas dah publish ni aku akan turunkan balik RA nye..

Originally posted by Maxx at 10-12-2008 05:55 PM
ko tak solat sunat hormati masjid sebelum tido kut....masjid nih kan banyak makhluk lain beribadat selain manusia...depa nih kekadang emo ler org main tido je time2 depa nak beribadat

Camner nak solat, masjid tu berkunci.. lagipun kawasan beranda kitorang tidur tu pun bukannya bersih sangat untuk dijadikan tempat solat.. tidur pun beralaskan baju dan jaket, berbantalkan beg..

Originally posted by mauminumapa at 10-12-2008 06:14 PM
ntah2 pak iman ngan orang kampung tu pun bukan orang..

takde ke sesapa yang dok area sana?? amikla pic...

Ko jangan plak pikir camtu sekali weyy, aku ada gak tepikir tu..   tapi macam x logik le plak, sebab tok imam dan ahli masjid tu ada berkumpul pagi.. siap tok imam tu bagi air penawar untuk kitorang semua.. dia ada ajak solat bersama ke dalam masjid, tapi disebabkan fobia semua beredar pergi ke masjid lain untuk solat subuh.. lagipun waktu tu awal lagi, adad 1/2 jam lagi nak solat subuh..

P/S : Masa nak blah tu, perasan ada orang nak buka gerai nasi lemak kat bawah pohon besar berdekatan dengan abang teksi parking keretanya..   tapi memang sah aku rasa manusia, jangan nak bagi aku pikir lain plak ekk..

Mungkin Tok Imam dan org kg tu terlibat kot.
Depa saja....bela penunggu masjid...supaya org luar tak senang2 buat cam rumah sendiri....   

Sebab tu dia pesan lain kali minta izin org kampung dulu. Masjid tu kan ke rumah Allah....sebagai hamba Allah kita minta izin dari Nya...bukan dari org kg.

Am I right????

BTW, abang teksi tu camner lepas cedera kat lutut tuh? Dia boleh bawak teksi dia ke untuk korang pegi daftar? Mesti dia pun jadi lemah semangat dan rasa guilty bawak korang kat sana agak nya ...

Originally posted by cholic at 10-12-2008 09:09 PM

aku asai kulim, bleh katakan semua kuboq dalam kawasan masjid di kulimni,aku dah dapat agak masjid mana PB maksudkan berdasarkan gambaran ygdia bagi, cuma satu ja aku nak tau...masjid tu di tepi jalan atau kenamasuk dalam sket?so far aku tak penah la dengaq apa2 crita pasai masjidtu sbb salah sorang dari imam masjid tu kawan bapak aku

Entah la, seingat aku lah kan, tapi x sure, area kat dalam kampung sket.. ada pokok besar, akyu ara agaknye lah, seingat aku  kat bawah pokok tu adda orang niaga nasi lemak..   try tepek pic masjid2 yang ko dah rasa cam ada kene mengena ngan cerita aku tuh, aku nak tengok betul ke x.. tapi aku rasa dah x ingat kot, dah lama sangat kejadian tu.. mesti masjid tu dah kene renovate skng, tambah la sukar aku nak cam dah..

Follow Us
Originally posted by are_keem at 10-12-2008 11:34 PM
hmm.. nak kata jin, takkan benda tuh kacau orang. bukan korang pegi tido dekat tempat dia solat.
mungkin ada antara korang buat / bawak benda tak elok kot..

Rasanye x de, sebab jemaah kampung tu semacam biasa je dengar cerita kitorang nih, dah ada yg mengakuinya..   siap ada yang tersengih senyum2 kambing, cuak plak den nengok.. maklumlah, orang duk fobia lagi dengan kisah tadi, diorang plak sengih2 cam nak cakap.. "ha, padan muko korang"..

Kalau pasal bawak / buat tuh den x leh nk cakap apa, sebab aku x kenal sangat ngan 2 family tuh.. kenal pon secara kebetulan, boleh jadi gak speku ko nih..   mana tau dalam perjalanan jauh mkn masa berjam tu, sorang dr klantan, sorang dr selatan.. klau ada bende yg numpang bukan tau gak kan, sekadar speku je..

NEI..ko kan selalu dinampak kan ngan benda2 gini kan..ko tak trauma or jadi penakut ker?ker pengalaman nih buat ko jadi berani?

ayah dora pernah bgtau..benda2 nih cuma nak takutkan kita..if..skali dia kaco..kita wat tak heran..dia tak datang dah..buang karan katanya..tapi ada ke manusia hati kering gitu?tunjuk tapi buat dek jer..?

tapi..kes ko nih..bagus gak kan..ko bleh share citer ngan kita2 semer..banyak pengalaman ko..luas pemikiran..

Balas #101 princebrunei\ catat

PB cite ko sal kt semban 2 tu ade org pnah emal kt aku LEPAS ko cite kt sini..maknenye diogr cedok cite ko..n copy paste sebijon2..dah la diorg emel kt emel opis aku..hurm ade ok jgk ko pasang RA( ape name pjng RA ni? aku tau RA researh officer je )

Balas #106 princebrunei\ catat

nnti aku try ingt2 blk masjid lame kt area kulim..yg pasti masjid tu bkn ke sekolah aku dlu (dlm kem PGA) sal tu masjid baru..hehehe

semakin ramai pencilok yg dah mati akal masuk sini ar....tapi apa2 pon diorg takleh buktikan itu cite diorg sbb kite ade tarikh yg lebih awal bile forumer post gambar atau cite kat forum nih..

adeh....semua mau cilok//curi ke....

kurang2 tanya la tuan penulis, nak wat copy paste,
ataupun letak la cite ini di cedok dari......& credit tu tuan punya cite asal.....
apa la....takde sivik betul...takde kredibiliti langsung....

org menulis dia pun nak menulis,
tp mencedok cite org lain....

Balas #95 princebrunei\ catat

hehe..
mmg x logik..
tp disebabkan bende tu mcm dirantai..
tetibe wat speku....

sekali lagi PB kembali dengan cerita yg best
punya la detail,aku boleh imejin sebijik2 setiap babak yg ko ceritakan..
cam aku lak yg kena hambat dek makhluk tu

sapa2 yg tinggal di Kulim tu cuba la scout masjid2 lama kat area tu.. lepas tu letak pic kat sini...
mana la tau PB boleh ingat balik berdasarkan pic tu...aku pun teringin nak tengok

tahniah atas cerita yg best kalau ada cerita2 lagi kongsi le dgn kami sume:bg:

Originally posted by azuereen at 11-12-2008 12:10 AM
Mungkin Tok Imam dan org kg tu terlibat kot.
Depa saja....bela penunggu masjid...supaya org luar tak senang2 buat cam rumah sendiri....   

Sebab tu dia pesan lain kali minta izin org kampun ...

X kan masjid ada penunggu plak, no komen..

Originally posted by stroberi_80 at 11-12-2008 12:38 AM
BTW, abang teksi tu camner lepas cedera kat lutut tuh? Dia boleh bawak teksi dia ke untuk korang pegi daftar? Mesti dia pun jadi lemah semangat dan rasa guilty bawak korang kat sana agak nya ...: ...

Abang teksi teruk gak la, bengkak lutut ngan betisnye.. tapi kira pesakit luar gak la masa gi hospital tu.. tapi memang baik abang teksi tu lah, siap tunggu sampai tengahari habis pendaftaran lah..   kalau lah orang2 teksi sekarang macam abang tu, x de dengar kes tukang teksi penipu, perompak lah.. tapi sebab setitik kicap, rosak soya sebesen..

Uiks betol ker ni weih, temberang jer kot. Umah aku sebelah pagar masjid tuh jer, sebelah tandas tu. 40 tahun aku dok situ. Setakat ni takdak apa, mungkin nasib tak menyebelahi ko jer. tanah kuburan tu pon tempat aku curik buah rambutan, nangka dan jambu.

Reply #93 cholic's post

imam lama pak Oh ka?

Originally posted by MrFed at 11-12-2008 04:04 PM
Uiks betol ker ni weih, temberang jer kot. Umah aku sebelah pagar masjid tuh jer, sebelah tandas tu. 40 tahun aku dok situ. Setakat ni takdak apa, mungkin nasib tak menyebelahi ko jer. tanah kubu ...

Aku sekadar bercerita, so x de paksaan dalam mempercayai cerita aku ni.. terpulang pada hak masing2.. :victory: tapi thanx sebab luangkan masa dan komen citer aku nih..

aku dh tak dek tempat nk lepak...