CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mofars

Perkhidmatan Mengajar Agama

ini bukan thread soal jawab agama.  Ni thread tanya perkhidmatan ustaz-ustazah.  !!!!

salam....sy ustaz amin ada buka pusat pengajian agama di garden homes, sbn 2...ada pelbagai kls ditawarkan spt kls kafa, kls b.arab utk pel sek ren & men dan dewasa, marhaban, berzanji, kls umum, kls alquran utk dewasa dll..sy ada jugak mengajar kat umah tp sekitar seremban 2, sbn 3, PD, senawang, seremban, rembau, tampin...pusat pengajian sy beroperasi dr 2 ptg - 10 mlm..ada juga ustazah yg mengajar kat situ, sesuai utk kaum hawa..nak hantar anak KAFA pun sgt2 dialukan...sila call sy kalau berminat 0136417777 / 0104394349..

saya nak cari ustazah sekitar pahang..
saya student lagi jadi saya ade cuti sem bulan 5 smpi bulan 7 untuk belajar dari basic..
bantu saya..kalau kena pergi ke kl atau selangor sy rela...

salam...sy ust amin ada buka sebuah pusat pengajian agama di seremban 2 utk kanak2 shingga dewasa..bkn setakat mengaji alquran sj, ada mcm1 lg spti tusyen b.arab, marhaban, berzanji, kls kafa, kls tarannum etc..kalau beminat sila PM sy di no 0136417777...yuran berpatutan..nak suh sy ngjar ngaji kat umah pun boleh,.,terpulang

assalamualaikum...sekadar makluman bagi muslimah2 yg berminat menyertai kelas al-Quran dan fardhu ain ringkas..kelas pengajian setiap Rabu malam selepas maghrib, di masjid usamah bin zaid, wangsa maju, kl..(masjid atas bukit, berdekatan jusco wangsa maju)..pertanyaan hubungi 010-2972794..tq

asskm semua...

Ada sesiapa tahu diantara forumer sekalian kelas2 agama tuk belajar sembahyang n  ...
miesra08 Post at 24-12-2008 10:39

Wa'alaikumussalam w.b.t

Try p mane2 surau2 or masjid2 area shah alam n kl yg berdekatan dgn tmpt tggl anda. Kuatkan semangat, kalau nak berubah insyaALLAH DIA permudahkan n tunjuk jalan. Sebaiknya minta khidmat ustaz or ustazah, semoga berjaya.. Try search juga kt internet, mana tau jumpa. wassalam.

Follow Us
saya nak cari ustazah sekitar pahang..
saya student lagi jadi saya ade cuti sem bulan 5 smpi bulan  ...
izsyraf Post at 14-3-2011 12:31

Salam..

Saya cadangkan anda search kt fb or laman web ustaz@ustazah, minta bantuan mereka. Tanya tmpt tggl mereka , kot2 ade duk area pahang. k semoga berjaya. wassalam.

assalamulaikum....saya nak tumpang tanya sket..harap sesapa boleh membantu..lagi2 yang mahir arabic dan bukan jawapan yg digoogle sbb kalau google, saya pun boleh google...

saya nak namakan anak yang bakal lahir dengan nama Muhammad Khalil Qusyairi,
1) adakah ejaan tersebut betul atau sebaliknya? halil ? khalil? kholil? khaleel? khusyairi? qusyairi? khusairi?

2) apakah maksud bagi nama tersebut?

harap dapat membantu..wassalam

assalamulaikum....saya nak tumpang tanya sket..harap sesapa boleh membantu..lagi2 yang mahir arabic  ...
juragan_malam Post at 23-5-2011 22:17

waalaikumsalam,
ini bukan thread soal jawab, ini thread perkhidmatan cari ustaz ustazah.  Sila bertanya di thread soal jawab.  terima kasih.

salam.sy nk cari ustazah yg boleh mengajar asas taranum al-quran.sy tinggal kt bukit puchong.

sekitar shah alam ke klang ada ke... yang belajar beramai2? saya lebih suka begitu.. kadang kita tak tau nak tanya apa.. org lain tanya kita dpt ilmu sekali .. ada tak?

sekitar shah alam ke klang ada ke... yang belajar beramai2? saya lebih suka begitu.. kadang kita tak ...
want2bhappy Post at 7-6-2011 12:45

Kalau di Shah ALam, Masjid TTDI Jaya ada buat setiap hari Rabu lepas Isha'.

Kalau di Shah ALam, Masjid TTDI Jaya ada buat setiap hari Rabu lepas Isha'.
ibnur Post at 12-6-2011 14:45

oopps jauh sikit dari rumah saya.. tapi sy pernah dulu join qiamullail di sini masa asrama di sini.. huhuhu sekali tu je la... thanks for the info...

Post Last Edit by abu_atiah at 7-9-2011 11:36

Assalamualaikum, isteri saya telah menubuhkan sebuah syarikat yang mengendalikan perkhidmatan mengajar mengaji bagi
-kawasan Damansara
-Sunway, USJ
-PJ, Kelana Jaya, Jln Klang Lama
-Puchong
-Sungai Buloh
-Ampang, Gombak, Wangsa Maju, Setapak, Hulu Kelang
-Kajang, Bangi, Semenyih
-Seri Kembangan, Putrajaya

Dan, berita gembira buat musliman muslimat yang berada di kawasan Tanjung Tokong, Penang dan Kuala Nerang, Kedah, anda juga boleh mula mendaftar dengan kami

kami juga mengalu2kan para ustazah (terutamanya) dan para ustaz (umumnya) untuk bernaung di bawah syarikat kami bagi menjayakan misi kami. sebarang maklumat boleh layari laman web http://www.belajarmengaji.com/

semoga segala urusan tuan puan dipermudahkan Allah.

Reply 81# ibnur

Bdr Sri Permaisuri, Cheras,  ada tak?

Saya memrlukan seseorang yang kuat ilmu agamanya..untuk membantu sya mencari hidayah buat diri saya..mencari makanan untuk rohani..

Telalu byk masalah sehingga berada di tahap stress..perlukan yang berlevel ustazah supaya dapat saya luahkan masalah dan tenang menerima apa jua ujian..

Tertekan sehingga ada perasaan ingin bunuh diri.

Kalau boleh 2-3jam berdiskus...meluah perasaan. Byk masjid yg hanya ada ustaz dimana saya tak selesa bercerita dgn seofang ustaz...

Tolong saya...LOKASI SHAH ALAM

Saya memrlukan seseorang yang kuat ilmu agamanya..untuk membantu sya mencari hidayah buat diri saya. ...
SuperMa Post at 3-10-2011 20:20

Cuba yang di Post 94?

KELAS AL-QURAN & FARDHU AIN PERINGKAT MENENGAH
Assalamualaikum..

PENDAFTARAN UNTUK KAFA PERINGKAT SEKOLAH MENENGAH DI BUKA SEKARANG.
SYARAT : BERUMUR ANTARA 13-18 TAHUN.
LELAKI DAN PEREMPUAN.
TEMPAT: SEKSYEN 2, WANGSA MAJU.
KELAS SESI PETANG (3-5 PETANG).
PEMBELAJARAN SANTAI DAN KONTEMPORARI.
PERTANYAAN, HUBUNGI : USTAZAH SURIA - 010-2972794.

"Kemahuan Pencetus Perubahan".

Assalammualaikum..

saya mencari tempat majlis ilmu atau ustaz atau ustazah yg dapat membantu saya untuk mempelajari dan memahami ilmu:
1-syariat
2-hakikat
3-tarikat
4-makrifat.