CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 82602|Reply: 189

Perkhidmatan Mengajar Agama

assalamuaalaikum...saya menyediakn perkhidmatan untk mengajar mngaji alquran ke rumah2...area kl dan petaling jaya..siapa berminat blh PM saya untuk perbincangan lanjut....sekian terima kasih..
Last edited by mnm77 on 30-7-2013 08:56 AM

Reply #1 mofars's post

berapa fee??

Originally posted by miafarhan at 18-12-2008 10:03 AM
berapa fee??

fee insyaallah sy akan PM

Mencari kelas2 agama utk belajar sembahyang dn mengaji

asskm semua...

Ada sesiapa tahu diantara forumer sekalian kelas2 agama tuk belajar sembahyang n ngaji isekitar shah alam tau KL.. Bukanlah saya tidak tahu sembahyang tp akibat kelalaian duniawi saya leka n lupa akan kewajipan itu.. Azam 2009 ini sy nk memperbaiki apa yg tidak betul dlm diri sy.. sy nak bermula dari A-Z... kkdg sy sedih sgt sedangkan ibubapa sy dh beri yg terbaik utk pendidikan agama ini.. sy yg jahil terlalu leka dgn kehidupan .. dulu disekolah rendah n menengah sy salah seorg pelajar yg terbaik mengenai hafazan n agama tp bila habis sekolah saya lupa segala ... bila baca buku solat aper yg sy bc susah nak ingat.. sampai 1 tahap sy pk mybe Allah dh hitam kan hati sy utk menerima ayat2 tu.. Ada x sesiapa yg sudi untuk membantu saya..

Balas #1 miesra08\ catat

Putrajaya okay ke? setau aku masjid putrajaya ada buat kelas ngaji. Cuba you call diorg. tapi no phone takde le.

rajin2lah pandang kiri kanan bila jalan2...kadang2 ada diiklankan guru2 yang nak mengajar nih...

Follow Us
Tima kasih..

sila berjumpa dengan Ust Zainul Hilmi al-hafiz di masjid alam megah sec 28 shah alam. atau kalau nak no phone die, pm saye
harap beliau boleh membantu

Originally posted by mejik at 24-12-2008 10:53 AM
sila berjumpa dengan Ust Zainul Hilmi al-hafiz di masjid alam megah sec 28 shah alam. atau kalau nak no phone die, pm saye
harap beliau boleh membantu

kita dh pm awk dpt x?

jauhnye shah alam.. area damansara ade tak?

hari tu ada forumer posting tanya siapa nak belajar ngaji.  
nanti insyaAllah kalau saya jumpa balik thread tu.

okay...  sesiapa ada nak tanya atau nak memberi khidmat mengajar, sila post di sini.

Originally posted by akumakanhati at 24-12-2008 06:00 PM
jauhnye shah alam.. area damansara ade tak?

jauh keeww..?

tp org selalu ckp nak menuntut ilmu biar sampai negeri cina...:victory: :victory: :victory:

nak minta ajar anak saya umor 9thn & 17thn ... actually anak sedare husband ade 3 org belajar kat mesir, msg2 hafiz (btl ker ....) tp rasa cam segan nak minta tlg ... tak nak menyusahkan dorang ... anak saya dua leh baca, walo pun tak lancar sgt, yg 17 tu dah baca separuh quran dah tertangguh selama 3 thn, yg umor sembilan lak aritu ade ngaji ngan Ustazah sekolah agama dia, pastu tak dek org nak anta ambik lepas maghrib, sbb saya keje selalu balik lambat, langsung tak ngaji dah ... masa kes nurin aritu tak berani la nak lepas kan di apegi sorang ....

bape feenyer utk 2 org tu ...

[ Last edited by  kabintang at 7-1-2009 03:58 PM ]

tumpang tanya bagi sesiapa yg tahu, bukankah kita tidak boleh mengambil upah jika mengajar Al-Quran?

ada kisah tentang sahabat Nabi yg mengajar Al-Fatihah dan dihadiahkan busur panah,maka apabila dibawa berjumpa nabi, nabi mengatakan dia menerima busur panah dari neraka....

harap ada yg sudi menjelaskan.....

Balas #13 miesra08\ catat

betul tu.. saya pun wlpun dah beranak pinak buat muka x malu jer
nak belajar agama nie.. sbnrnya bukan x boleh buat tapi takut yg di buat tu x sempurna..

sy berminat.. ari tuh ada ustazah dtg opis ajor tp skrg nih dia dah stop sbb jauh sgt kot!!!

Balas #1 mofars\ catat

Saya tinggal kat Flat area Bangsar. Tengah mencari guru utk ajar Agama utk anak umur 7tahun krn tidak dpt hantar dia ke sekolah agama. Harap boleh PM detail.

Saya pun tengah dok cari guru agama utk 3 orang anak saya ni,
-8 tahun
-7 tahun
-5 tahun

saya ni kat segambut, KL
tapi waktu siang x boleh coz keja
malam lah
saper2 yang boleh tu tlg pm yer...tq

Originally posted by ussopp at 7-1-2009 04:12 PM
tumpang tanya bagi sesiapa yg tahu, bukankah kita tidak boleh mengambil upah jika mengajar Al-Quran?

ada kisah tentang sahabat Nabi yg mengajar Al-Fatihah dan dihadiahkan busur panah,maka apab ...

Aku rasa tak salah kalau ada guru yg nak ambil upah ajar ngaji, cuma tak bolehlah nak terlalu letak harga. Pihak murid pula, bertimbang rasalah dan hadiahilah upahnya pada jumlah yg wajar.  Klau datang ke rumah guru, barangkali tak payahlah nak ambil upah, tapi kalau guru ke rumah murid, sapa nak bayar duit tambang, duit petrol motor/kereta.
Ada ibu bapa, duit tusyen piano, menari, bowling, golf anak, beratus2 sanggup bayar, tapi upah blajr ngaji cukup berkira sedangkan ilmu mengaji abadi.