CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 88940|Reply: 423

TYPICAL LELAKI MELAYU

aku selalu terbaca bila komen2 dalam FD ni kalau berkenaan perangai buruk suami...maka akan selalu lah di sebut..TYPICAL LELAKI MELAYU. bila keluar cerita suami tak romantik..suami tak tolong bini..suami lebihkan mak atau adik beradik..suami cerewet..suami panas baran..suami ego maka akan ada cerdik pandai yg berkata...typical lelaki melayu.

soalan aku

1. apa yg typical tu?...aku tak paham la...tebiat ke?
2. lelaki melayu je ke yg perangai macam tu..lelaki lain elok2 ya..korang  pernah ke hidup berlaki kan selain lelaki melayu yg korang boleh banding tu?  
3. korang cakap macam tu sebab bapak..adik beradik lelaki dan laki korang perangai macam tu ke?. atau laki orang je macam tu tapi lelaki melayu korang tak typical.

Rate

1

hehe..
kalo aku buat assumption pasal tipikal lelaki melayu ni..pasal byk sgt citer2 dalam FD ni je..
kalo realiti kat luar,dalam environment famili dan persekitaran aku...so far ok lagi....
abg2 dan adik2 aku yg dah kawin aku tgk so far ok...rajin gak tolong bini n jaga anak dan kerja keras cari nafkah...mmg bertanggungjawab....somi aku pun...after few yrs, alhamdulillah...kerja umah/jaga anak dia takde masalah....
cuma nak sahkan realiti yg sebenar2nya tu macamana susah skit le kut...sbb kalo nk tahu kenale buat research/survey yg valid dgn sampel 1 malaysia...

dlm famili haku n hb byk yg kontra...cam family haku abg2 haku jarang sgt nak take care anak cam mandikan ke..gantikan pampers ke..mmg tak pernah nmpk...  tapi hb haku rajin bab ni...kekdg haku duk mengorder je..hb buat suma tu....kesedaran dlm diri tu yg penting....

dah tahu laki bini sesama keje so kena tulun menolong...bukan lepas tgn je..assume suma keje bini sorang...lainla tugas "membuat" anak tu bini sorang buat

aku lak persekitaran aku kot...adik beradik ipar duai...kawan2 he he..  selalunya orang akan bagi pandangan tru pengalaman sendiri dan pemerhatian di sekeliling depa...so tak leh nak salahkan orang tu lah...kalau abah tak termasuk dalam typical lelaki melayu yang kebanyak mak2 dara kat dalam neh labelkan...alhamdulillah...untung isteri abah...my 10 peso pepagi neh..

Balas #2 peachRose\ catat

kalau persekitaran ko tu aku andaikan ada lelaki dalam 50 orang...maka nisbahnya untuk ko 0/50

Balas #3 pu3_krizalid\ catat

kalau yg sedar tu maka dia takde la tergolong dalam tipikal lelaki melayu...

lelaki melayu ni kan tak berapa bagus....

Follow Us
Originally posted by Lipton at 7-1-2009 09:49 AM
aku lak persekitaran aku kot...adik beradik ipar duai...kawan2 he he..  selalunya orang akan bagi pandangan tru pengalaman sendiri dan pemerhatian di sekeliling depa...so tak leh nak salahkan o ...

aku tak salahkan sesapa...cuma bertanya kerana timbul keraguan...

aku pun stok hampeh jugak...takde bagus mana pun

Reply #6 ABAH35's post

so kaum lelaki di luar sana kena cepat sedarkan diri la sblum dicop typical lelaki melayu..

jaman skang ni bukan cam jaman dulu...bini rela dibuli...

Balas #1 ABAH35\ catat

kelakar la abah

Balas #9 pu3_krizalid\ catat

maknanya banyak la ya?...sebab bila kita cerita tipikal ni ia akan mewakili kebanyakkan

Reply #6 ABAH35's post

alahai...mcm merajuk pun ada...   adalah bahagian depe yg bagus..ada gak yg tak bagus. sama ajork mcm pompuan
bapak, abang,adik,suami,ipar aku semua melayu... slh satu sifat typical lelaki melayu pd aku tak romatika de amoureeee
depe semua tak romantik mcm lelaki2 yg aku tgk dlm pilem... dah tu camno??? ke abah romantik?   

tapi tak semua lah mcm tuh..dulu ramai lah yg tak romantika nih..lani jaman pun dh berobah.. ramai dah lelaki2 tiru gaya2 romantika de amour dlm pilem

[ Last edited by  cienoet at 7-1-2009 10:05 AM ]

Balas #10 cybernova\ catat

lelaki melayu memang kelakar....typical tu

Reply #11 ABAH35's post

takleh fokus pada kaum melayu je...lum tgk kaum lain..cam india..org laki dia suka mabuk2..panas baran..cina lak suka ada pompuan lain...kaum kita pun tak ketinggalan..menduduki ranking no 1 kekadang...cuma yg nmpk sgt kaum kita la..sbb terang2 dlm agama di larang buat benda tu suma cth pukul bini...

Balas #12 cienoet\ catat

dah tua2 kematu ni tak kan la aku nak majuk...

ooooo.....macam dalam filem je la...bukan la realiti. kalau cam tu tentu lelaki korea romantik kan...maklum la kalau drama korea tu ceritanya...mak aiiii.

dalam filem melayu pun semua cerita pasal lelaki melayu romantik jugak kan

Balas #14 pu3_krizalid\ catat

mungkin sebab kita tak baca suratkhabar tamil...suratkhabar cina.

asyik baca majalah 'mingguan wanita' je...yg terang2 tak banyak cerita kebaikan lelaki...kalau ada pun sikit je kat ruangan 'pengakuan duda'

aku selalu baca majalah ni sebab ke bawah duli biniKU.com selalu beli.

Originally posted by ABAH35 at 7-1-2009 09:37 AM
aku selalu terbaca bila komen2 dalam FD ni kalau berkenaan perangai buruk suami...maka akan selalu lah di sebut..TYPICAL LELAKI MELAYU. bila keluar cerita suami tak romantik..suami tak tolong bin ...

hahahah....nak gelak sat
nanti sambung....

Originally posted by ABAH35 at 7-1-2009 10:10 AM
dah tua2 kematu ni tak kan la aku nak majuk...

ooooo.....macam dalam filem je la...bukan la realiti. kalau cam tu tentu lelaki korea romantik kan...maklum la kalau drama korea tu ceritan ...

laki aku kalo bab romantik ni mmg tipikal lelaki melayu...
mmg padan le dgn aku yg tak suka romantika2 ni..eeeeeeeeeee..kalo tgk filem pun aku naik geli dgr ucapan2 lembut lidah dari gigi tu....ni kan pulak kalo laki aku yg buat gitu..mmg le tak seswai dgn karekter dia dan tak seswai dgn penerimaan aku....

Reply #15 ABAH35's post

mak aihh..layan citer korea abah ni. bagus bagus..

citer melayu pun citer romantik ke?? amatlah tak sesswai. dah typikal depe tak romantik. konon nak ikut style filem luar. patutlah pelakun dia kejung sorang2... penonton gak yg naik geli geleman tgk....

Originally posted by ABAH35 at 7-1-2009 09:37 AM
aku selalu terbaca bila komen2 dalam FD ni kalau berkenaan perangai buruk suami...maka akan selalu lah di sebut..TYPICAL LELAKI MELAYU. bila keluar cerita suami tak romantik..suami tak tolong bin ...

alahai sebenarnya abah bukan lelaki melayu sahaja yg berkelakuan dot dot dot ni.
ramai lelaki dalam dunia ni tidak kira bangsa sebegini rupa.
kalau tidak takkan ada isu-isu hak-hak sama rata wanita di negara barat sana.
Bila sesuatu pertubuhan wanita itu wujud di mana-mana negara maka terdapat sebilangan lelaki yg membuli wanita itu wujud.
Jadik bukan lelaki melayu sahaja yg terlibat dalam kes-kes 'buli' wanita.
Ini tak melibatkan bangsa. Mungkin sebab mereka mengatakan Typical Malay Man, sebab hanya melihat lelaki melayu sahaja yg berkelakuan sebegitu. Jika mereka duduk di negara lain, lain pula perspektif mereka.

Reply #18 peachRose's post

he he laki aku lak ada gak romantika de amoure bertempat... mungkin sebab ada darah mat salleh n siam tok nek dedededededuluuu..