CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 20668|Reply: 27

PLKN lebih keburukan dari kebaikan

nah...sejak dirtubuhkan hingga hari ini, telah di laporkan beberapa kematin, berpuluh kecvederaan , berbelas yg kritikal dan tidak kurang juga yang koma, kes terbaru seorang pelajar koma setelah jatuh ke dalam longkang sewaktu latihan PLKN, dan pihak PLKN cuba sembunyikan dari pengetahuan ibu bapa, itu belum lagi yang kes rogol dan cabul kehormatana sewaktu kem PLKN. aku rasa sebagai iba bapa kita perlu membantah kerajaan dari terus menerus dgn Kem yg langsung tidak memberi faedah dan kesan keburukannya telah banyak di laporkan. Anak kita bukan boleh di jual beli...komfem aku tak mau anto anak aku ke kem mengarut tu....ko rang mcm mana?

aku pun sama!!!
klu boleh aku memang x nak anak aku g PLKN ni............

sokong !!!

ermmm....berasas ke tuduhan nie?

tak pernah lagi dgr citer pelik2....yelah baca pun paper gomen

ya allah my alja....y tak baca paper or tgk berita ke....yg kes lama-lama tu may b u dah ketinggalan,,tapi untuk kes terbaru...dapatkan berita harian hari ini...ok...

Balas #5 abang30\ catat

huhu...sorry, blom baca lagi yg lain baru tgk utusan....sedih baca org kena buang keje

Follow Us
pembuka tread ni seolah olah membesar-besarkan perkara ini la... ramai sedara dan anak sedara yg dah pergi plkn dan bila balik diorg kata best. byk aktiviti2 menarik, menaikkan jati diri, dan sebagainya

Hmm.. aku sokong tuan umah.. ajal mmg dimana2.. tapi rasanya x sanggup la anak kita meninggalkan kita dgn cara macam tu..

Rasanya , klu kita jadi keluarga mangsa, sure akan salahkan PLKN.. Tapi sebab kebanyakkannya x ada apa2.. so, maybe x terasa sgt..

I pun sedih tgk budak yg masuk ICU semlm...

Originally posted by togeh at 19-1-2009 02:15 PM
pembuka tread ni seolah olah membesar-besarkan perkara ini la... ramai sedara dan anak sedara yg dah pergi plkn dan bila balik diorg kata best. byk aktiviti2 menarik, menaikkan jati diri, dan seb ...

tu lah.....sebab i dgr my anak2 buah bukan main happy lagi pergi sana
w/pun nama tak terpilih...boleh mintak lagik...
kemalangan nie kat mana2 boleh berlaku....hatta kat rumah sendiri
bole tak cakap camtu

my pndapat,plkn ni dri segi ideanya bagus.mcm kata la..nak ertkan pelbgai kaum,lahirkn remaja yg kuat mental,fizikalnya..cuma itule..dari segi pengendaliannya tak cukup profesional.
kalau dah sakit tu,cepatle bawa ke hospital,apa hal pulak dibiarkan kat kem tu.mcm nak rahsia pulak.
tapi kita nak cop tak bagus semua,patut henti,kterlaluan sgt.dari beribu yg pegi,bpa persen yang kmalangn.apa lagi program yg ada di malysia ni yg libatkan rmaja pebgai kaum mcm tu.takkan nak tunggu progrm citrawarna pulak..
apapun..simpati pada keluarga mangsa.kalau ada unsur cuai,sokong sgt ambik tindakan tegas

for me.. program ni memang ada kebaikannya..
tp rasanya tak sanggup la nak bagi anak (Insyaallah kalau ada rezeki) yang dikandungkan 9 bulan ni sertai program ni.... esp kalau anak pompuan

Nk ckp PLKN ni bagi impak yang besar kat anak2 ( for me, my brother ) x der la sgt.. Mostly yg i dgr dari diaorg.. Best sebab dpt buat aktiviti & makan.. Tapi beside that, objektif sebenar PLKN tu tak tercapai..
Nak kata jati diri semakin meningkat x jugak.. masalah sosial makin menjadi ada la.. X nak cakap banyak la.. Ader forumer CI kat sini..

Tapi i nak share la.. why the parents should be sad.. Mcm semlm.. I x tau la, klu ader forumer yg stay kat Tmn Sentosa, Tmn Medan yang tau kes ni..

My neighbour, anak dia di tolok jatuh ke dalam sungai dkt area tu.. Puncanya, dia kena paw OTW balik.. Semlm baru jumpa mayat dia..

I feel very sad.. Anak yg dijaga selama 16 tahun.. hilang macam tu sahaja.. akibat perbuatan org yg x bertangungjawab.. I think should be on news today..

Kalau nak difikirkan bab ajal..kat luar plkn pun banyak remaja yg meninggal krna accdnt..malahan kalau kt universiti pun bnyak remaja yg meninggal swaktu masih belajar..punca kematian mcm2..ada yg sbb sakit, accdnt, dibunuh..dimana2 saja malahan di rumah sndri kebarangkalian untuk cedera atau jatuh ttp ada...mmg naluri ibubpa perlu utk lindungi anak dri bahaya..dan x salah utk ibubapa risau ttg keselamatan anak..bkn hnya di plkn tp dimana2 saja..
bab gejala sosial tu pulak..yg mendidik anak selama 17 tahun adalah ibubapa..jdi jangan salahkan plkn kalau gejala sosial msih berleluasa sdgkan plkn hnya bersama anak anda slma 90 hari dibandingkan ibubapa yg brsama ank selama 17thun..,kalau dah jdi buluh mcmana nk lentur...dlm 300 buluh yg masuk plkn di setiap kem...kalau ada 20 buluh yg boleh dilentur pun dah ckup bagus dri takde langsung...renung-renungkanlah..

Kalau anak saya dah habis SPM saya tidak akan membenarkan anak saya masuk PLKN atas sebab saya memang tak setuju dgn cara kaedah melatih anak orang dgn cara latihan ala tentera gitu ......kalau hanya setakat 90 hari dalam latihan PLKN itu ...kalau dari awal budak tu memang budak lembik, kurang matang, tak pandai tak bijak, pemalas dan macam2 hal pada saya cara latihan sebegitu tidak mendatangkan apa-apa faedah sedikitpun....pernah sesiapa yg buat kajian kejayaan PLKN selama ini????? tak pernah memang tak ada apa-apa kejayaan dari hasil PLKN tersebut...memang ajal maut itu ditangan tuhan di mana-mana kita berada tak kira tengah tidur kalau tuhan nak jemput kita pergi kita tidak dapat menghalang ............cuma yg terselit dalam benak fikiran saya kenapa kerajaan tidak mahu membuka ruang di PLKN itu sendiri untuk ibubapa kepada pelajar itu sendiri turut serta dalam programme itu....maksudnya ibubapa dan anak itu sekaligus diberi motivasi kerana ibubapa sebenarnya yg harus di motivasikan kerana terlalu ramai ibubapa zaman sekarang sudah kalah dalam menangani masalah anak-anak masing-masing ......

my girl yg form4 beriya kata next year punya semua budak form 5 will automatically masuk  PLKN. I rasa takla. mana ada budget. I pun taknak anak i masuk plkn....

kalau tak nak boleh tolak ka? bukan ke kerajaan ada power bley heret anak kita pi mahkamah...kejamnya...mohon pencerahan !!!

mula-mula masuk memang fikir negativ 24 jam..
bila dah jejak kaki dekat kem plkn ni baru tau apa kebaikan dan keburukan...
sebenarnya banyak je kebaikan dari keburukan...
siapa yang dah alami sendiri tau lah macam mana rasanya..
rindu dekat KEM

My youngest sister went to PLKN in 2008. She said that they didn't bother if you want to perform your prayer or not, betul ke?
But this was back in 2008. Maybe sekarang dah ok.

Personally, I pun tak berapa berkenan dengan PLKN ni. Harap2 sangat tak ada anak2 yang terpilih.

setia00 posted on 9-7-2013 10:35 AM
mula-mula masuk memang fikir negativ 24 jam..
bila dah jejak kaki dekat kem plkn ni baru tau apa ke ...

elaborate sket.. ;)

artcrime posted on 15-7-2013 11:56 AM
elaborate sket.. ;)

setia jadi gemok bila kat kem sbb time makan terjaga..
jadi lebih berdikari..
jadi lebih matang...
kita berdepan dengan orang yang berbilang kaum dan bangsa tapi still boleh sesuaikan diri..
macam-macam lagi..hehe
tapi bagi setia memang seronok..

12Next
Return to list New