CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: aiharanaoki

Rupa-rupanya aku bini ke 2

Balas #64 aiharanaoki\ catat

Tuan rumah,

Cuba bawa bersabar sekejap dan tenangkan diri. Cuba satu hari buat2 tak per dan try bersembang dgn the first wife tu, tanya hal yg sebenar.  Saya betul2 tak percaya akan penjelasan u'r husband.

Saya pernah alami perkara yg lebih kurang sama, tapi alhamdulilah, tak sempat kawen, putus tunang jer lepas tu. Skrg saya pun dah kawen dgn org lain, baru lagi, masih panas honeymoon.

It was 5 years ago, bila oneday sorang ppuan called bagitau yang tunang saya tu adalh suaminya dan diaorang dah ada anak sorang pun.

Bila ditanya pada ex saya tu, ceritanya lebih kurang tulah, dah terpaksa, tapi takut nak terus terang sbb masih sayang pada saya, tapi katanya dia lebih serasi, lebih saya dan segalanya lebih lah pada saya nih.  Mula2 mmg marahkan ppuan tu.

Tapi satu hari terfikir nak tanya ppuan tu sendiriiiiii.  Saya buat2 concern dan dia cerita segala2nya.

Sah-sah my ex tu yg sebenarnya yg tak betul.

Nasib baik masa tu hanya dlm pertunangan, terus cancel. Ikut rasa hati mmg sakit, tapi syukur Allah bukakan rahsia tu awal, maknanya bukan takdir saya utk jadi bini no. 2 walaupun girlfren no.1.

Ttg family dia, jgn percaya sgt, sbb yg lagi satu tu menantu juga. saya yakin kalau yg pernaginya elok, saya rasa keluarga dia ttp sayang jugak sbb dah ada 2 cucu pun.

So, u lah yg kena bawa diri skrg nih.

Tak berbaloi bersedih dan susahkan hati kerana seorang lelaki walaupun suami sbb hubungan tu bukan mutlak.

Saya cadangkan u cuba selidik hal sebenar dari the firstwife tu, baru u tau belang sebenar husband u.

Oleh kerana dah pernah terkena, saya tak percaya buang seduit pun lelaki mcm nih.

Originally posted by nurkasih74 at 29-1-2009 04:52 PM
bitch or no bitch, teruskan jeklah hidup....doa banyak2 bior yg dipanggil bitch tu debitched (adeke word tu?), n u tuan rumah, tak menjadik bitch..doa banyak2..usaha banyak2 supaya laki u yg dah sedia bitchy berubah jadi suami/bapa yg adil dan beriman....n berdoa lagi extra banyak2 supaya anak2 u, and anak2 tiri u langsung tak ikut jejak langkah siapa2 yg bitch..malahan benar2 jadi umat Muhammad yang soleh n solehah...n mudah2an, si bitch 1st wife tu, drp GRO jd muslimah sejati mcm Rabiatul Adawiyah..n in turn u pun dapat share payung emas kat sorga..amin....inilah kisah BITCHES (pernah tengok cite BEACH lakonan sapa tu yg nyanyi lagu U R The Wind Beneath My Wings?Best...)..

haaa..... ini opinion yg best.... each word each sentence.....

btw nur, ada jugak word tut ek.... ekekekek......

so tuan rumah..... semoga ko dapat yg keputusan yg baik.......

Originally posted by aiharanaoki at 29-1-2009 03:55 PM
apa perasaan korang bila tau sbnrnya korang bini ke2?
aku couple dgn laki aku ni 8 tahun lepas.tahun ke 3, atau 4 couple, dia kawen dgn org lain. taun ke 5 kawen dgn aku..aku lgsg tak terpikir.. ...

Pasrah jerk lah.....

Originally posted by aiharanaoki at 29-1-2009 04:41 PM
pompuan tu mmg dah tau awal2 kewujudan aku.

penah dgr tak statement nie? kejam tapi hakikatt..

the best woman wins..

best ape rebut2 jantans..

sapa kalah surrender la..
only survival will survive and get the man..

Originally posted by Hana at 29-1-2009 05:12 PM

the best woman wins..

only ...

CBP jugak mulut hang nih Hana????

Originally posted by Hana at 29-1-2009 05:12 PM

the best woman wins..

only survival will survive and get the man..

hana hana..... statement slalu kasi aku tergolek......

Follow Us
Bukan ke best jadi isteri kedua?. selalu dengar cerita isteri no 1 yang merana...

Originally posted by kunnut at 29-1-2009 04:58 PM

serius aku pun tak paham mcmna org yg kawen terrrrrrrrrrrrpaksa boleh hasilkan zuriat ni?

abis tu..mlm2 tido bersama.. pastu..rasa sejuk2 lak..lebih2 lagi waktu mlm hujan yg lebat..selimut lak tipis jadi..berpelukan ler..
dari berpelukan.. mmm..mm..sambung sendiri lah..ikut imiginasi masing masing..

Originally posted by manakautau at 29-1-2009 05:15 PM

CBP jugak mulut hang nih Hana????

cbp tu ape?

Originally posted by Hana at 29-1-2009 05:15 PM

cbp tu ape?

Just be yourself...in no time aku akan ijazahkan ko dengan title itu....whether you like it or not......

Originally posted by aiharanaoki at 29-1-2009 03:55 PM
apa perasaan korang bila tau sbnrnya korang bini ke2?
aku couple dgn laki aku ni 8 tahun lepas.tahun ke 3, atau 4 couple, dia kawen dgn org lain. taun ke 5 kawen dgn aku..aku lgsg tak terpikir..dia ader 2 anak dgn bitch tu.
so, scr teknikalnya aku bini ke2..
aku mcm nk bercerai tp nak pikir masak2 dulu..tgh tension ni. aku tak rela dimadu..

aku nie tak menjawab persoalan la..
aku jawab ye..ikut kepala hotak aku yg tak betul sgt pun..

ko dah couple lama. tak kan ler ko takleh detect sebarang kecurigaan laki ko tu. selalu bz. jarang contact ko. jgn bawak ko kuar. byk alasan. itu tanda dia ada ppuan lain ler. ish..misti ko 100% berpikiran positif kan? bz sbb keje.

org dah kawen & penah buat tut tut ada perbezaan sket dgn org bujang dari segi percakapan & gaya. ko takleh perasaan ke? ish..ish..ish..misti ko very2 naive dlm kehidupan kan..again..misti ko 100% berpikiran positif kan?

kesimpulan aku..
1. Spt mana ko very very berpikiran positif selama ko couple 8thn tu..teruskan ler berpikiran positif ko tu..wat per laa ko buang masa ko baru nak start berpikiran negative setelah buang masa 8thn dan buang masa lagi kawen dgn laki ko tu

2. ko tu housewife pastu ada anak. nnt susah ko nak cari keje nnt. mana nak attend interview lagi. mana nak taruk anak lagi. babysitter mahal tau.

takyah ler bercerai..lain ler ko ada keje..takperlaa jugak nak bercerai.
dan tak baik suh laki ceraikan bini dia taww..leh subahat masuk neraka tau.   (ish..alim ler pulak aku nie..hik..hik..hik)

Originally posted by nurshima at 29-1-2009 05:02 PM
Tuan rumah,

Cuba bawa bersabar sekejap dan tenangkan diri. Cuba satu hari buat2 takper dan try bersembang dgn the first wife tu, tanya hal yg sebenar.Saya betul2 tak percaya akan penjelasan ...

best story u ni nurshima.. thanks for sharing...

betul tu aihanaoki, u kena tanya first wife husband u camner cerita sebenar...
pastu family belah husband u mesti menangkan husband u punya....
takut tertipu... tak leh dgr dari sebelah pihak...jgn percaya bulat2..
tapi first wife tu tahu kewujudan u tu i respect la... dia tak serang u pun...

kesimpulannya...tipah tertipu banggg...

Tak abis2 nk salahkn kaum sendiri...sedangkan dh terang lg bersuluh puncanya hb sendrik yg tuuuuuuuutt...
Selama 3thn kawin molek je, tetiba dh tau jd is3 no 2, mula nk melalak?
Ntah2 madu u yg u gelar bitch tu dh berubah jd isteri solehah, dh insaf...ditambah dgn kehebatan dia (kot2 dia lbh cantik, bergetah walau ank dh dua, layan tip top segala segi) melebihi diri u...yg memungkinkan hb u xnk ceraikan dia? Haaa ambik ko...nak cerai jugak?
Huh...meroyan ptg2 nie..

Originally posted by nurshima at 29-1-2009 05:02 PM
Tuan rumah,

Cuba bawa bersabar sekejap dan tenangkan diri. Cuba satu hari buat2 tak per dan try bersembang dgn the first wife tu, tanya hal yg sebenar.  Saya betul2 tak percaya akan penjelasan ...

thanx,nurshima.
aku mmg tak percaya dgn laki aku..in fact,pd saat ni mmg tak dpt nak caye dgn sapa2.
walau mcmana marah aku dgn ppn siam tu, lebih besar marah aku pada laki aku, coz he let dat happened in the first place.
aku mcm terpikir gak nak jumpa ppn tu. or hire a PI ke dulu..
mmg tgh consider jg nak bercerai, tp hati aku belum kuat. bukan jenis aku nak berebut jantan..kl aku tau b4 kawen, mesti aku tanak..skrg ni dah ada anak,tu yg susah nak decide.

penah k ipar aku citer, skali tu dia bw ppn tu gi pasar ke apa, tp bila prasan ade org yg dikenali kt situ, laki aku cam pushed her away..

laki aku kt ppn tu kesilapan terbesar dlm hidup dia..dia nyesal tak pikir panjang, tp tak leh nak ubah. mmg setakat ni takde kwn2 dia yg tau pasal ppn siam tu..dan dia tutup elok2 life dia dgn ppn tu dr public..so, ni yg membuatkan aku tertanya, jd apa makna perkahwinan kl begitu?

mengikut kata k ipar ku lagi, dia doubt yg first tu anak laki aku..even masa aku ty dia yg first tu anak dia ker? dia paused, then said, yes. mmg kedua2 anak ni ikut pemerhatian derang la,lgsg tak close dgn laki aku, in fact dr rupa paras..tp tu bukan faktor penimbang kepada masalah ni..

dr segi financial, mmg aku mewah la, senang cerita..tp bg aku, duit tak penting, yg penting laki aku..selama ni aku setia dgn dia,walopon masa tahun2 kejadian tu aku berjauhan dgn dia. masa dia br nak mula biz dulu, byk masalah takde duit,mmg tertekan sgt, sampai dia kt kl tak ingat dia tu islam, mcm nak bunh diri.tp dia bersyukur sbb aku ada di sampingnya dan memberi sokongan..ni dia tulis email masa setahun b4 kitorang kawen.

Balas #92 Prettylady\ catat

pasal nak serang i plak, dia kater kt k ipar i, dia sedar je dia rampas hak org.

dear sis, sabar jer la n redha.. hati2 ngan pompan siam.. mereka ni boleh buat apa saja, dari suami benci ke suami sayang n dari suami sayang ke suami benci, hope u understand what i am trying to say to you without saying...

Balas #94 aiharanaoki\ catat

Tuan rumah,

Kalau mmg betul u tak tahu masa kawen2 tu, ttg kedudukan hal sebenar dia dah ada bini lagi satu sbelum u, benda ni mmg betul takdir diri yg terpaksa diterima walau pahit. Jadi eloklah berlapang dada dulu sebelum buat sebarang tindakan susulan yg dikhuatiri memudaratkan.

Mmg hubby u berbohong but finally dia nikahi u jugakkan, maknanya dia mmg sayangkan you dan i beleive dia juga sayangkan yg lagi satu tu, apatah lagi dah ada anak dua, kalau tidak dah lama dia tinggalkan.

Saya tak fikir apa perlunya nak hire PI, what for? nak intip u'r husband? utk apa? jgn basirkan masa dan wang utk perkara yg akhornya tak mendapatangkan apa2 kebaikan pun.

U cannot control u'r husband, nnt dia makin jauh dari u, dan saya rasa u masih sayang u'r husband walau geram.

Org luar tak tahu apa yg sebenarnya dlm hubungan u all, tapi  saya tetap merasakan you silap kalau terus menyalahkan ppuan itu yg telah menjadi the first wife of your husband.

Balas #97 nurshima\ catat

psl hire pi tu bkn nak intip hubby, tp nk check ppn tu.nak siasat dl betul tak apa yg diciterkan oleh sumber2 lain.
so, kl dah kumpul maklumat tu, br nak ty ppn tu sendiri.  ni hal cerai, kn pikir betul2 dan dapatkan maklumat yg betul, sbb melibatkan anak.
anyway, thanx.

Balas #96 jannahsyazana\ catat

understood.sbb k ipar n mak sedara hubby aku pon ckp mende yg sama..derang kt ppn siam tu pandai buat muka kesian n cerita mende2 seme yg sedeh je, derang citer lar...

GRO selalunya boobastic kan kat ranjang...ekekekekeke...