CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: leon_mclaren78

Diari aktiviti harian seorang andartu : jom share!

Close [Copy link]
tapi lagi ramai andartu dari terunatu la kat opis kak ni
nk gak jadik org tgh tapi takot xberkenan

aku bukan andartu sbb dah penah kwin dulu tp skrg dah jadi ibu tunggal. dah 2 tahun pon idop berdua
je dgn anak.

buat ms skrg ni, aku selesa mcm nih. lom terpikir nak carik ganti wpon kdg2 rase sunyi tu ade.paling kuat pon, aku nangis je tp bile tgk muka anak, aku kembali tenang. aku bersyukur sbb masih ade family yg sgt supportive, kwn2 yg memahami. idop aku kini berkisar pd keje & anak je. aku dah tak nmpk cinta tu di mana.

pengajaran yg aku dpt dr ape yg aku lalui, hargai tiap detik yg kite lalui. contohnye skrg ni, wpon aku sendirian tnp teman, aku try utk pikir sehabis +ve. mgkin perkara ni berlaku sbb Allah mahu bg aku ruang utk perbaiki diri, ruang utk aku bertenang & mendekatkan diri lebih padaNya.

diari? tak reti tulis diari.....ala2 lebey kurang diari tuan umah..bezanya aku dok nyewa..

org kata syok single ni..bebas..enjoyy.....
tapi aku tanak bebas..tanak enjoyy...aku nak dikongkong suami....disebokkkan ngan anak...   

tumpang meroyan tuan umah  

sedey aku baca kesah idup ko nih leon....heran gak aku ngan family ko nie..kongkong habis...mesti ko selalu terasa ati ngan adik ko....family ko layan adik ko baik jer...tp ko mmg tabah arr...
aku pun salah seorg mcm korang gak...thn nie msk 28..tp still single lg...xtvt aku plak...kalau x dok umah...kuar gi jenjalan ngan kawan2....kwn2 aku pun sama gak arr cam aku...single gak...ape2 pon yg penting kite happy ngan hidup kiter....

ada hikmahnya juga......

ziha pun sama...tahun ni masuk 27...tak jmpa2 jugak jodoh....

tp bila fikir balik...hidup single ni pun best jugak......

bak kata Dr Fazilah Kamsah : Biar SENDIRI tapi tetap BERDIKARI

Post Last Edit by boti at 6-12-2009 00:10

just harap parents doakan agar jodoh sampai...mereka masih memerlukan ..
menangis setiap malam tak terkira... mengharapkan restu dan doa....namun..
hidup sendiri entah sampai bila...
melihat org lain bersanding dan menikah...
derita itu kita sendiri yg merasa...
luka itu kita sendiri yg merawatnya
terpaksa tanggung walau tidak upaya..

bila hati tidak percaya..
kerana dulu pernah diluka
setelah lama setia jujur pada cinta
akhirnya dibalas dengan racun berbisa..
jika kebahagiaan itu tidak kita perolehi seperti mereka..
apakan daya harus redha..

moga pedih itu akan susut walau ia pasti akan datang semula..
kerana kita hanyalah manusia..biarlah air mata itu pengubat luka..

sbg teman sepi di kala duka.

Follow Us
routine aku:-

monday - friday >>> kat kl.  keje...... balik keje..... keje..... balik keje.........

weekend >>> kalo aku tak letih, friday after ofis hour aku dah gerak balik kampung.... sampai kat umah, tu diaaa........ tak yah tanya, mak aku dah ada list sendiri nak hayak aku gi memana...... gi beli itu..... beli ini..... gi pasar malam..... gi umah kenduri si anu.... gi kenduri kawan si anu....... layannnnn..... baik bossss......

ahad malam, aku gerak balik kl...... tapi petang lepas asar, siren mak aku dah berbunyik suh balik awal coz dia risau aku balik kl sensorang..... sayang makkkk.....

so far, aku tak rasa boring sebab aku puas walaupun badan letih.  puas sebab aku dapat berbakti kat mak abah aku walaupun ciput apa yang aku buat.  puas sebab aku dapat penuhi hajat derang walaupun dengan mata kasar macam takder apa2. yang penting Allah Maha Mengetahui......

agak2 org lelaki nie rejek kite ade kena - mengena tak dgn penampilan kite ? contoh mcm 3G ker ? jarang senyum ke ? x pandai amik ati ker ?

slalu gak aku rase rendah diri camtu.. tu yg buat aku maleh nk gi memana function.. bile org tanya ' blom kawin lagik ?' senyum tu terus jadi kelatt...

org cam tak caya diusia nie aku still single and aku pun tak tahu and kdg2 termenung sendirik dimana aku dan bagaimana aku 10 thn akan datang..

sekarang nie masih ader ayah ibu bolehlah.. akn dtg tak tahu lah macamane tanpa diorg.. bile fikir2 tak semena2 airmata kdg2 mengalir keluarr..

agak2 org lelaki nie rejek kite ade kena - mengena tak dgn penampilan kite ? contoh mcm 3G ker ? jarang senyum ke ? x pandai amik ati ker ?

slalu gak aku rase rendah diri camtu.. tu yg buat aku mal ...
yukitada Post at 10-12-2009 13:06

mungkin gak tuh salah satu dari sebabnya.... alangkan artis2 yang rupawan lagi jelitawan hatta ratu2 cantik dunia pun leh bercerai berai pas kawen..:cf: semuanya datang dari dalam.  nawaitu memainkan peranan bila tindakan diambil.

hee... sedih ke...

btw ni la hakikat hidup wanita2 seangkatan dgn aku nih... t/jwb masih kurang, terhad kpd diri sendiri & parent je. Ada org berpendapat bagus la x byk t/jwb sbb x byk do ...
leon_mclaren78 Post at 14-2-2009 11:59

sedih pulak baca luahan hati TT ni..hmm btw TT umur bape?
satu2nya my sister py bro in law pn single lagi..  MIL my sis dh
bising2 suh dia cepat2 kawen..sbb dia dh tak lama hidup  katanya...
nk la tgk ank bongsu dia kawen..tp calon pn takde lagi cemana nk kawen..
sian dia..keje dh stabill..engineer lagi ok..umah dh ada..
tp liat bab joodoh.. ade sesapa kat sini yg nk kenal dia bgtau aiii ok..(chewahh nk jadi match maker plakss)

ade ke kat sini yg dah terlajak umo tp pernah becinta dulu

atau ade ke korang dah reject laki banyak kali and korang rasa menyesal sebab tak pilih salah sorang dari org itew??

aq simpati dgn cite TT ...walupon aq dah kawin...aq ikuti cite TT dari awal smpai abis..langit tak slalu nya mendung...insyallah...jodoh yg TT nak akan tiba...tu smua kuasa Allah,ngat TT kita hanya mrancnag Allah mnentukan...tak smesti hdup bkelurga x bosan...mcm aq kdg2 bosan gak...somi kje balek mlm2...x de ank plak...sape tak bosan  rutin hari2 camtu...tp aq redha...tu dah jdoh aku dah pjalanan hidup aku...

Aq pon mcm TT dlu x suka org cari2kan jdoh biar dtg dgn naturalnya...aq pham prasaan TT camne...insyallah dgn lmbatnya dpt jdoh mne tau satu hari nnti TT akan dpt somi yg betol2 btnggujawab.....yg jjur dan beriman..why not???tuhan kan Maha adil...

Erm...menarik bila baca pengalaman korang. Saya ada sorg sepupu dah 32 pon tak kawin lagi. Sian.....bila balik je kg,mesti kena perli. Penah skali depan aku dan sepupu lain, ada sorg hamba Allah ni tanya ,ko ni takde org mintak ke. Dia trus terdiam.

Dia slalu tanya aku apa cara nak bg jawpn terbaik bila org tanya pasal bila dia nak kawin. Dia kata dia nak jawab dgn bijak tapi tak kurg ajar. Camne ek?

Erm...menarik bila baca pengalaman korang. Saya ada sorg sepupu dah 32 pon tak kawin lagi. Sian.....bila balik je kg,mesti kena perli. Penah skali depan aku dan sepupu lain, ada sorg hamba Allah ni ta ...
musals Post at 12-12-2009 12:54

huhuhu...... aku ada gak kena soklan direct nih..... tapi aku let it gone by the wind..... apa yang penting sementara aku lum bertemu jodoh nih, kebajikan mak abah aku Insyaallah takkan aku abaikan... penah sekali aku sound direct kat orang yang tanya tuh balik [nih kes tak tahan bangat ngan soklan2 camni] "kenapa, saya nih menyusahkan idup makcik ker?".. since that, mulut2 yang berkata2 tuh terus senyap bila jumpa aku

ehhh.... tuh pun dah kira kuang ajar ker

diari saya klu andartu:

cari laki, cari laki, cari laki

sy baru je kawen awal thn ni... kira lewat gak... 29 baru kawen... and kawen pun ngan org yg tak disangka... meaning dh kenal dari kecik dh, tp lambat sket baru jodoh kitorang kawen... bukan family matchmake ke apa... kira suka sama suka la... wpun lambat sket, wpun tak mencari (kira cm dh give up gak igt mmg ditakdirkan tak kawen), tp kalau dh jodoh, ada la dtg tanpa kita sangka...

so nk story gak la dulu before kawen... terasa gak sbb membe2 ramai dh kawen, esp closed friends... takde dh kwn nk kluar2 g enjoy... masing2 dh ada family... pastu sedey gak bila org tanya bila nk kawen ni... isk isk... org yg tanya agak2 la... ada ke pompuan yg tak nak kawen, tak nak family... kalu tak kawen g tu maknanya takde jodoh lg la... sedeih apa bila org tanye gitu... mcm kita ni tak laku sgt... ada gak la nangis igt mmg takkan kawen dh smpai bebile.... so aku penuhkan waktu ngan aktiviti.. aku join gym... wknd spent time ngan family... pastu download citer jepun and korea byk2...

tp nasib baik la ngan family takde pressure sgt... coz cucu sulung, and anak sulung... adik and cousins yg kat bawah lak gap jauh... so takde la nk banding adik or cousins terdekat yg dh kawen... rasanya ada kelebihan kat situ la... so my time byk spent with family... and sedara mara jauh lak jarang tanya psl kawen ni coz igt aku muda g, igt baru awal 20-an... huhu, kes duk geng ngan cousin2 yg still skolah....

so lepas kawen arituh.. igt aku la plg last kawen... suddenly this yr dpt byk kad2 jemputan kawen dr schoolmate... rupanya ramai lg kwn2 yg tak kawen lg, but maybe because b4 nih lost contact, igt aku sorang2 je solo lg.... so wpun aku dh kawen, aku tak nak tanye kat rakan2 sebaya bila diorang nk kawen, tak nak kawen ke... sbb aku tau camne rasa pedihnye bile org tanya gitu... aku pun doakan kawan2 yg belum ada jodoh that hopefully someday you will find the right person to be your soulmate... utk bina keluarga sdiri...

Saya dah 32 thn pun. Adik2 semua dah kawen. Tinggal saya jer belum. Mak mmg tak byk tanya, tapi makcik2 selalu tanya. Saya cuma jwb..doakan sajalah ya. Ada jodoh...InsyaAllah...
Saya selalu ckp dgn mak, susah nak carik lelaki baik skrg ni mak. Takpelah, selagi along tak kawen, along boleh jaga mak & abah. Itu lebih baik kan.. .

diari.....
keje..keje..keje

apsal atuk termasuk kat thread nih....

Hidup sbg andartu lbh bebas dan byk peluang mcm2 dr hidup seorg ibu tunggal dgn anak2 yg masih kecil.

Aku ibu tunggal, anak2 masih terlalu kecil utk ditinggalkan, dan jd masalah plk nak bwk pi jalan2 sbb derang nakal dan lasak. Dh le tggjwb terlalu berat nk pikul sensorang, xde tempat nk mengadu..nak kongsi kesedihan mahupun tempat bercerita apa2 masalah.

Boleh dikatakan seluruh kehidupanku tertekan dan rasa sunyi yg amat sgt..nak2 lg aku jenis suka terjaga tgh2 mlm dlm kul 3-4 pagi tu. kdg2 aku x dpt lelapkan mata dan nangis sorg2 kenangkan nasib diri

so, korang yg anadrtu tu jgn le rasa nasib korang teruk sgt. x semestinya juga yg ada asben dan anak2 tu bahagia mcm yg derang tunjuk2 depan masyarakat, aku tau le sbb aku dh lalui. dan skrg, bila hidup sbg ibu tunggal..pun masih ada kekurangan dan kesedihannya.

cuma, kita mgkin perlu lebih bersyukur..kerna masih diberi peluang utk menikmati hidup ini..