CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: leon_mclaren78

Diari aktiviti harian seorang andartu : jom share!

Close [Copy link]
Originally posted by leon_mclaren78 at 16-2-2009 15:58
Aku ekceli tingin nk kawen bkn sbb pikir nk sexxxxx je... tp aku nk baby! uhuk!   aku suka baby... jeles tgk org lain dpt belai2 zuriat sendiri! Nk amik anak angkat... sowi la mampus parent ak ...

akak..saya pernah baca tau satu artikel...tapi lupa kat mana..

ustaz tu ckp...biasa perempuan yg berat jodoh nie..bukanyer xder jdoh..
tapi salah satu sebabnye mungkin famly akak sendiri berat u lepaskan akak dri hidup diorg...maksudnyer diorg sygkan akak lagi u bagi kat org lain jaga...

hati diorg mcm xbenarkan lagi...
sebab tula Allah tutupkan dlu rezeki akak...banyak2 kan doa k semoga jodoh akak cepat smpai dlm masa terdekat...reen doakan akak slalu k

Originally posted by leon_mclaren78 at 23-3-2009 10:17
thanx kpd yg sudi share..

masalah aku skrg ni... aku di dlm dilema... perlu ke aku move hidup aku ni... maksud aku, aku tukar tpt keja, hidup jauh sket dari parent, carik bf (kalo masih ada yg ...
akak leon...

xsalah u kiter berubah dari segi kebaikan dri..Allah pun suruh kiter buat mcm tu

yang penting niat akak bukan semata2 u derhaka pada ibu bapa,akak kuar dari rumah tu pun sebabnya akak nak ada fitrah hidup akak sendiri...akak berhak dpat apa yg akak nak selagi akak xmelangar peraturan agama..Nabi galakan umat dia berkeluarga dan berubah kearah yg lebih baik..kalau parent akak marah tu...mgkin kejap atau lama...atau infinity...but u have to do for your best dear...akak kena kuatkan smgt..akak xley pkir..'em xperlah mgkin ni nasib aku,aku xnk jadi anak derhaka' but u need to be strong...kuatkan smgt u apa yg akak nak dalam hidup...jgn slama2 akak nk mcm nie..smpai bila akak akan duduk dlm dilema....

apa yg akak kena buat...move ur life...

pasal parents...as long as u remember them..kasi duet tiap2 bulan2 seolah2 akak xlupakan diorg mgkin diorg xkan pertikaikan apa yg akak pilih dan lakukan....semua nie xkn buat akak sebagai anak derhaka...cuma this is ur life..u have to chose it dear....

Leon, saya simpati dgn awak tapi Leon, rezeki tak dtg bergolek kalau kita tak berusaha. Begitu jugak soal jodoh. Saya rasa tak ada salahnya kalau ibu bapa Leon cuba kenalkan Leon dgn seseorang. Mungkin ada yang Leon terberkenan ker..berkenal-kenalan tak salah. Mungkin dalam ramai2 yang cuba dikenenkan u akan suka salah seorangnya. Kalau tak menjadi pun tak apa asalkan mencuba.

Jangan pandang rendah pada diri sendiri Leon. Saya percaya setiap manusia yang dijadikan Allah pasti ada kelebihan dan kekurangannya. Gunakan kelebihan yang Allah bagi untuk memajukan diri dan perbaiki kelemahan diri untuk terus berjaya. Mengenai parents pulak, Leon berbincang baik2 dgn mereka agar mereka tahu isi hati u, apa yang u nak dalam hidup dan bagaimana redha mereka mampu membuatkan u bahagia. Jadikan mereka sahabat bukannya musuh. Belajar ilmu ikhlas. Ikhlas dalam setiap perbuatan baik terhadap mereka, pastinya hati u akan lebih tenang.

I pun kawin dalam usia hampir mencecah 29 tahun. I dah banyak kali bercinta sebelum bertemu hubby i. Ada yang sampai 4 tahun tapi yelah dah tak ada jodoh. Then pada usia 26 tahun i dapat kerja yang amat bagus dan i concentrate pada kerjaya tapi i tak lupakan tentang kawin. Memang ramai yang nak mengisi hati i termasuklah yang bujang, laki org, duda, kaya, biasa, bertitle tapi entahlah, susah betul nak mencari yang sesuai dgn jiwa. Tapi i ni bukan mudah nak dicontrol oleh lelaki. Sikap i yang firm, determine, dan outspoken ni bukan mudah nak cari lelaki Melayu yang faham dan boleh bertolak ansur tapi i dapat nasihat dari seorang kawan supaya i belajar utk menerima kehidupan dan seseorang yang hadir dalam hidup i seadanya. I tengok balik diri i dan i mula belajar meletakkan diri i kat tempat orang lain.

Lastly, i jumpa my soul mate i. I bercinta dgn dia tak lama pun. 8 bulan kenal terus tunang and three months later kawin. Selalunya dari pengalaman i dgn kawan2 i, selalunya kalau ada jodoh selalunya sekejap jer kenal then terus kawin. Mak ngan ayah i dulu langsung tak pernah tanya bila i nak kawin. Mak i lembut orangnya dan dia selalu bangun sembahyang sunat tengah malam dan rajin mendoa-doakan anak2nya. Agaknya doa seorang ibu mudah dimakbulkan dan i dapat seorang suami yang amat baik, penyayang, cool dan jaga hati i dengan baik macam apa yang i nak

Kawan2 i pun ramai yang kawin pada usia 30 tahun ke atas and diaorang bahagia jer sebab pada usia ni masing2 dah establish dan matang. So, kurang bergaduh dan lebih menghargai pasangan masing-masing. Leon dan yang seangkatan dengannya, janganlah terlalu memikirkan hal kawin ni sampai jadi stress. Live life to the fullest. InsyaAllah one fine day u'll meet the right person. Yang penting u berusaha ke arah itu. Berjaya atau tidak biar Allah yang tentukan. Allah maha mengetahui apa yang terbaik buat hamba2nya. I percaya Allah tidak kejam pada hamba2nya. Kawan2 i yang belum kawin selalunya suka gi melancong dan menggembirakan hati masing2. Most of them kawin jugak akhirnya coz diaorng selalu memandang positif pada kehidupan. I percaya riak wajah yang ceria dan hati yang tenang akan mendorong perkara yang baik datang terutamanya jodoh.

Cousin i baru jer kawin ngan kawan sekolah dia yang andartu. Cousin i duda anak dua umur 38 tahun. Isteri dia minta cerai coz dah tersyok kat ex-bf. Kesian cousin i yang family man dan baik hati ni. Tapi Alhamdulillah, Allah nak gantikan dgn yang lebih baik. Now, dia baru kawin ngan kawan sekelas dia masa sekolah dahulu yang kini usahawan kaya raya, yang ada duit berjuta2 dan yang penting cantik, baik hati dan menghormati orang lain. Anak2 pun teramat sayang ngan mak baru yang sgt baik hati ini. Wife cousin aku yg baru ni ada cerita yang dia dah tutup kamus kawin sblm jumpa cousin aku balik. Lelaki2 yang dia kenal dia tak nak kerana katanya banyak yang tak jujur pandang duit dia jer. Dia dah pasrah sekiranya tak ada jodoh tapi tak sangka akhirnya dia berjumpa semula ngan cousin i yg merupakan jodoh yang ditentukan selama ini.

Originally posted by put3reen at 24-3-2009 14:18
akak leon...

xsalah u kiter berubah dari segi kebaikan dri..Allah pun suruh kiter buat mcm tu

yang penting niat akak bukan semata2 u derhaka pada ibu bapa,akak kuar dari rumah tu pun seba ...

thanx ye sbb memahami! Mmg hati akak ni nk sgt kuar drp umah ni, tp ntah nape mcm x sampai ati plak... kalo nk diikutkan akak ni bkn byk pun aktiviti kat umah... balik keja pun asyik duk berkurung kat dlm bilik... kalo kuar bilik pun kalo gi mkn & cuci pinggan yg berlambak kat dapur... itu je la. Pastu pagi2 dh cabut gi keja.

Kdg2 terasa gi keja lagi enjoy & hepi sket walopun hakikatnya kat tpt keja tu lagi la mcm 'neraka'.. ada boss2 yg kepala angin, itu x tmasuk staf2 atasan yg suka membuli, kat dlm meeting asyik kena malukan kat dpn org... kalo x kuat semangat mmg dh lama resign!

Mmg penah gak akak tfikir utk pergi je keja kat tpt lain & x pedulikan apa yg parent akak nk kata, nnt bleh kirim duit bln2 kat diaorg... diaorg nk terima atau x, terpulang la. Tp itu la... masalahnya akak takut jd anak derhaka sbb parent akak ni mudah je melabel org... nnt dia tambah sumpah2, langsung hidup akak ni x berkat... mana tau kot2 idup smakin susah plak lg... parent akak kalo dh sakit ati, diaorg boleh je doakan yg buruk2 sbb hati diaorg ni lain mcm sket.

Pastu ada gak member2 akak yg berpendapat, kalo nk ketemu jodoh tu bkn semestinya kena kuar dari umah... ada org hidup merantau pun x jumpa2 gak jodoh yg sesuai! Member2 akak kat sini ada yg menyokong akak pergi merantau, ada gak yg membantah & menyuruh akak bersabar lagi beberapa tahun... ini yg buatkan diri akak dlm dilema... utamakan parent atau masa dpn diri sendiri??

Originally posted by leon_mclaren78 at 24-3-2009 15:35

thanx ye sbb memahami! Mmg hati akak ni nk sgt kuar drp umah ni, tp ntah nape mcm x sampai ati plak... kalo nk diikutkan akak ni bkn byk pun aktiviti kat umah... balik keja pun asyik duk be ...

akak....
baik akak pk tntg diri sendiri...sebelum tu semyg istiqarah mana satu yg akak kena buat..akak kena ingt..mmg diorg ibubapa akak...tapi segala takdir nie dekat tangan tuhan..Allah adalah sgla2nya..

akak niat satu jer..semua nie kerana kiter nk berada dia jalan Dia...kalau akak berada dlm dilema nie...lama2 akak jugak yg makan hati..lama2 rasa benci akan timbul...dri timbul mcm nie..baik akak pk apa yg terbaik....

kalau ur mom sumpah seranah mcm mana pun...yg makbulkan bukan dia tapi dengan kebenaran Allah...akak mintak bnayak2 ngn Allah supaya reda sgala apa yg akak nak buat walaupun itu menyakikatkan hati org yg memelihara kiter tapi itu bukan niat kiter yg sebenar...niat kiter adalah u mengelakan lagi bnayk musibah...

lama2 mcm nie...xmungkin satu hari nnt akak akn ada perasan benci kat diorg...sebelum jadi mcm nie..better u take a very good choise dear..

n u need to know..that we all always support u dear...

Originally posted by Shamilia79 at 24-3-2009 14:40
Leon, saya simpati dgn awak tapi Leon, rezeki tak dtg bergolek kalau kita tak berusaha. Begitu jugak soal jodoh. Saya rasa tak ada salahnya kalau ibu bapa Leon cuba kenalkan Leon dgn seseorang. M ...

Soal jodoh ni, aku jenis yg suka cari sendiri, bkn atas ihsan org lain. Ini adalah prinsip hidup aku... ada org suka kena rekomen, tp tidak bg aku. Setiap kali diaorg nk rekomenkan, aku rasa mcm terhina gile... One more thing, maybe parent aku mahu aku terus tinggal dgn diaorg walopun lepas kawin. maybe parent aku tlampau byk tgk cite Hindustan kot sbb dlm cite Hindustan kan biasanya anak2 diaorg lps kawin pun duk dgn parent!

Dulu bapak aku bantah hasrat aku nk beli rumah sendiri. Dia kata rumah yg duduk skrg ni siapa nk jaga... aku kata bagi je la kat adik. Tp bapak aku kata adik keja kat negeri lain, so x boleh bg kat dia. Aku ni jenis yg berdikari & kalo boleh semuanya aku nk cari atas usaha aku sendiri. Bkn aku x bersyukur, tp aku nk latih diri sendiri supaya penah rasa susah. Tp parent aku slalu pandang rendah kat kemampuan aku & fikir aku x akan dpt hidup bdikari berbanding adik aku...

[ Last edited by  leon_mclaren78 at 24-3-2009 17:09 ]

Follow Us
Originally posted by put3reen at 24-3-2009 16:16

akak....
baik akak pk tntg diri sendiri...sebelum tu semyg istiqarah mana satu yg akak kena buat..akak kena ingt..mmg diorg ibubapa akak...tapi segala takdir nie dekat tangan tuhan..Allah ad ...

thanx alot! terasa mcm lega sket bila baca pendapat put3reen... sbb selama ni kita selalu saja dimomokkan dgn "kata2 seorang ibu adalah doa, doa seorang ibu pasti akan termakbul walopun doa yg buruk2"... ini yg menghantui akak selama ni... sampai akak terlupa yg memakbulkan doa seorang ibu tu ialah Allah... tanpa izin Dia, x mungkin doa ibu tu akan makbul kan...

Thanx again, sis... Maybe akak akan dpt bfikir dgn lebih rasional lepas ni!

Originally posted by nanas at 11-3-2009 22:57
cemana mamat tue bley tetibe datang meminang? ke memang dah kenal lama?

tak kenal lama, sekejap jerks...dia kenal dalam seminggu...
itulah jodoh namanya..
dan aku dah terlihat betapa ALLAH s.w.t punya kekuasaan...
sbb aku pernah rasa murung sangat2..
menangis jerks..
bermingu-minggu..
tido malam je nangis..
bila sunyi je nangis..
so, aku pikir punya pkir..
dari aku nangis..
dari aku rasa murung,
depress,
baik aku wat benda berfaedah..
so waktu malam...
aku jarang tinggalkan qiamulail..
aku banyakkan zikir...
aku ikhlaskan hati..
aku lepaskan kesedihan dengan mengingatiNYA..
dan aku jd terbiasa bangun malam bertahajud..
aku rasa tenang sangat2..
jadi aku mula jadi positif..
aku join benda2 yg  aku minat...
masuk kelas masakan, masuk kelas kraftangan..
so hatipun gembira jerks..
family aku mmg giler2 support aku..(aku tinggal kat famili)..
aku cuba bahagiakan mereka..
masak utk diorg..
kasi diorg gembira...
dalam hati aku sangat2 percaya dengan kekuasaan ALLAH s.w.t
jadi , ALLAH s.w.t telah menemukan aku dengan dia..
dan aku rasa bahagia dengannya..
bila diselidiki, dia dengan aku mempunyai perjalanan mencari jodoh yg hampir sama..
kitorg sebaya..
dan keserasian tuh yg buatkan aku , tak pikir panjang utk terima dia...
insyaALLAH..
berdoa lah, nescaya ALLAH s.w.t makbulkan...
kepercayaan dan keyakinan tuh paling penting..

Originally posted by leon_mclaren78 at 24-3-2009 17:15

thanx alot! terasa mcm lega sket bila baca pendapat put3reen... sbb selama ni kita selalu saja dimomokkan dgn "kata2 seorang ibu adalah doa, doa seorang ibu pasti akan termakbul walopun doa ...

it's ok..dgn maslah la buat kiter jadi matg n leh pk dgn rasional..sapa tahu satu hari nnt kebahgian akan menjelma..

apa saja takdir hadapi dgn reda n bukakn hati dengan lapang u serahkan diri kiter pada Allah...
lau akak nk pendpat n smgt i always suport u..hehehee.....

yg pntg..seminggu nie...akak pk baik2...buat keputusan terbaik dgn bantuan Allah...insyaAllah...u will have the best thing in ur life..Allah sentiasa sygkan hambanya...bila dah ada keputusan dlm tngan,kuatkan smgt...buat! apa jer masalah yg dtg...hadapi dgn teng n reda atas pilihan kita k?yg penting jagn pernah ada sesal dlm hati atas pilihan kiter...reen pun sokong akak u ada kehidupan sendiri...that ur best way...

bestfriends aku 3 org belom kawen lagi... aku sorang je yang dah kawen... aku nengok diorg enjoy jer hidup, bila2 masa leh kuar hujung minggu, tengok wayang... kalo aku nak join, sll tak jadi sbb ada hal ngan hubby n anak... waktu tu terpikir, enjoylah hidop diorg takde commitment... gi travel overseas ler... aku sendiri tak lepas2... family commitment nyer pasal... tapi dua2 ada pro n cons... so be grateful... ada hikmah disebaliknya

akak2.. kalo ada org express korang puan.. kecik hati tak.. kdg2 title ni sensitip sket..

Originally posted by ReksakseHuduh23 at 27-3-2009 21:04
akak2.. kalo ada org express korang puan.. kecik hati tak.. kdg2 title ni sensitip sket..

honestly... ada la sket... aku prefer org panggil aku 'cik'... tp kalo org yg x kenal sgt dgn aku bila berurusan, mmg slalunya panggil aku 'puan' la... biasanya aku buat mcm x kisah je, except kalo org tu tanya "cik ke puan nie?!"... baru la aku jwb 'cik'. Tp kalo kita keja kat jabatan keselamatan (polis, tentera, eg) x kira kawin atau x, diaorg akan panggil ketua diaorg "puan"...

kongklusyennya... walopun ada rasa x selesa sket, tp x kisah la nk panggil aku puan (mudah2an jd kenyataan! hehe!)... at least diaorg x panggil aku "tuan"... kalo ada, mmg saje nk kena penampo la tuuu!!

Reply #172 leon_mclaren78's post

tu la.. sy pon salu konpius bab2 gini.. dulu ada lecturer sorang ni.. dia dah berumur dah lam 40+.. tp tk kawen lg.. konpius nk address dia puan ke cik..last2 panggil je dia hajjah..

aku pun nk share gak..
dulu..aku cmni gak..duk ngan parent..depa xbg aku duk sndri..or duk jauh
pi kije byrla tol n minyak berjuta2 tu..as long as aku duk rumah
samer gak..rutin aku mcm ko..wiken duk rumah je..tgk tv..lyn cd
pastu org sibuk tnya bila nk kawen..dh seribu mcm alasan aku bg
adik aku lak duk salahkan aku dia xleh kawin sbb kakak dia xkawin lg
xke preisure??
duk rumah lak asyik kena mrh dgn mak aku je..mak aku dhla kuat bebel
suka buat ayat..patutla xbrlaki..kalau prangai cmni..
aku slalu rs aku ni ank pungut..sbb layanan mak aku kt aku dgn adik bradik lain..
cm langit n bumi!!dr kecik smpai besar..
smpai aku yg senyap dh jd pndai mlawan..
pstu aku ubh lifestyle aku..aku bljr agree dgn mak aku..
xmlawan..xkurang ajau..aku follow dia pi ceramah..pi usrah..aku jd drver dia ke mana2
aku join gym pas kije..alasan aku - aku makin gemuk..nnti xde org nk kt aku..pujuk baiknyr mak aku..
wiken pun aku g gym..xpun lepak rumah abg aku layan ank buah aku..
xpun aku g mph..lepak bc sgala novel n mgzine..smbil2 usha ada mamat yg le men mata ..balik aku beli buku tuk mak aku..spya dia xbising..
aku belikn kain  bj ke..tdung ke..wpun dia xsuka..n ada ms dia cmpk je..tp aku buat derk je..
aku cntct member2 lama..ym ke..frenster ke..
nk lepak suka2 hati..mak aku xlpas nyr..jd aku kuar dgn depa bila ada knduri kawin mmber
tp aku mkesure mak aku knl dulu member aku..n balik b4 kul 6..kalau xbrgegau rmh aku mak aku mngmuk
pastu aku bykkn solat sunat..doa ada rzki n jdh..lmbutkn ht mak aku
alhamdulillah..Allah Maha Mendengar
aku kenal dgn sorg mamat ni..kena dgn taste mak aku..
mak aku punyala crewet..calon2 mnantu dia yg prtama - org PAS / KEADILAN
syrt len xyh cita..mcmla aku ni prfct sgt
mamat ni kwn member aku..org PAS..org kg mak aku..sume ciri dia kena
akhrnya jdh aku dgn dia..
dulu aku slalu brhrp nk lari dr rumah..nk lari dr mak aku..skrg aku dh duk dgn huby aku..aku slalu rindu mak aku yg kuat bebel tu huby aku slalu perli..
kdg bila parent kita kgkong kita..ada reason..yg kita xnmpk..
kita suka cmpare2 dgn org len..
bila dh xduk sama..br aku tau..
dulu aku slalu kata mak aku bukan dlm top 3org yg aku syg..
tp skrg aku slalu rindu n nangis bl tringt kat mak aku..rnking dia dh berubah..
sjak kawin..dia baik sgt dgn aku..huby aku lak pndai lyn mak aku
bruntung rs..jdh aku lmbt..tp lelaki yg trbaik aku dpt..
rzki brtmbh..dgn mak pun jd makin baik..

Originally posted by leon_mclaren78 at 17-2-2009 09:47

itu maybe pdpt peribadi ko je... hakikatnya my relationship w/ parent x brapa rapat. i feel lonely at all time   Bkn semua perkara / masalah boleh dikongsi dgn parent rite?!!!

btw how ca ...

hm.. leon.. kite cam serupa jek..  but jgn la guna title andartu tu i x sanggup dgr. haha.. ekceli life i same ngan u. rutin harian just kerja3.. pagi g keje balik rumah terperuk kt bilik je. ngan parents xrapat sgt. believe it / not i ckp ngan ayah pasal hal keje sahaja. mydad tu mybos.. ahha..

nk pindah menyewa sendiri? jgn harap myparent bg. dulu b4 keje ngan mydad pn, i nk cari keje luar dr cni pn mydad xbg. ok laa.. mula2 keje dgn paksarela la.. tekad dlm ati keje ngn ayh ni cz nk ringankan beban dia since abg2 sume xde yg minat n da ade kerjaya sendirik. but lame2 da bley trime la cz i enjoy bl tgk sales mningkat jgk..

hmm.. mydad sgt protective.. 4sure dia xkn benarkan i duk sendiri b4 kawen.. kete i pn ayah yg bagi. ekceli i ade bf before2 ni.. but mcm2 ragam. mybe prangai i diorg xthn kot.. haha..

thn pas kitorg da rancang nk tng awal thn ni.. but delay.. bisnes bf i lum success.. dia mtk masa lg stahun. i xkisah.. i sggup tggu. i da target plg lewat pn kitorang akn kawen at30.. cz i fhm keadaan kewangan mybf. but beberapa bln lps kawan mydad risik i utk anak dia.. on the phone.. n dgn yakinnya i ckp i da ade org.. i ckp dlm prancangan utk ngage..

i citer la psl ni kt bf i.. ekceli mybf ngan anak kwn mydad yg merisik tu kawan jugak.. rupa2nye mybf rase bersalah buat i tggu dia yg lum pasti bila akan kawini sy sdgkn ade org lain yg nk wat i mnantu. smpai kesitu dia pikir. if i tau i xkan citer hal ni kat dia. katanye i bley dpt better dr dia. esp cz dia tau yg dirisik utk i tu keje bagus n diorg kwn dr kecik ag.

masa kitorg mula2 couple dulu pn da ade somebody yg merisik but i tolak jugak cz i cakap i da ade org.. yg ini mmg i terkejut cz i da ckp kat hamba allah tu i da ade bf tp dia still anta mak angkat dia dtg merisik i.. but i ckp leklok la kt mak dia n terangkan keadaan sbenar.. mak angkat dia paham. sampai skang da lost contact ngan dia.. my bf pn tahu hal ni cz i ade cite kt dia..
sgt sedey bl ingatkan hal ni.. cite balik kt cini pn cm nk ngis jek.. mmg da bincang dr hati ke hati.. but bile da syg ni ssh nk lupakan. now kami still contact. xtau nk dikata status.. xputus tp xcouple.. i da bosan couple.. maybe after dis i nk bcinta pas kawen jek..

terpikir gak kekadang pas ni ade ke yg akan merisik lagi? har3.. gelak dibuat2.

kdg bila parent kita kgkong kita..ada reason..yg kita xnmpk..
kita suka cmpare2 dgn org len..
bila dh xduk sama..br aku tau..
dulu aku slalu kata mak aku bukan dlm top 3org yg aku syg..
tp skrg aku slalu rindu n nangis bl tringt kat mak aku..rnking dia dh berubah..
sjak kawin..dia baik sgt dgn aku..huby aku lak pndai lyn mak aku
bruntung rs..jdh aku lmbt..tp lelaki yg trbaik aku dpt..
rzki brtmbh..dgn mak pun jd makin baik..
..MRSMAWI..

Stuju ngan kata u.. insyaallah ade hikmah disebaliknya.. maybe yg blum kawen wp umur makin mningkat cz belum jumpa yg terbaik.. kekadang i xtrase 28 tu da tua pn. but bl da jumpa/terjumpa mbr2 lame / dpt wed invitation baru la sgt2 trase.. tgk plak kerenah2 anak sdare yg chumil2 gerammm sgt time tu sllu terpikir bestnye kalau ni anak aku.. tp da bersedia ke nk jaga anak? mmpu ke..? hihi..

Originally posted by batricia at 23-3-2009 00:22
lagi satu saya nak tambah, dulu2 time single, saya selalu berangan2. panjang angan2 saya sebab malam selalu byk free time kan....
oooo...yang ni kena buang habit ni...terutama bila time nak tidu ...

thnks batricia.. kisah sgt memotivasikan diri.. think +ve n pasti ade hikmah disebalik segala kejadian. insyaallahhh..

Originally posted by mrsmawi at 7-4-2009 23:25
mak aku punyala crewet..calon2 mnantu dia yg prtama - org PAS / KEADILAN...

biar betul mak ko nih .. ko kener sentiasa memantau supaya laki ko tak lompat parti lepas nih ...

dulu aku duk satu umh 3 orng...skang ni sorang dh ade pakwe....insya Allah hujung tahun ni die nk kawin..

skang aku rase lonely sgt2...may be sbb dh kurang sorang kwn...aku rase nk nangis je..
terutamanya bile time emosi x stabill...
so skang ni aku cuba cr xtviti baru...aku sign up gym...setiap hr lpas balik keje..aku akan pegi gym..dlm kol 9 br sampai umah..buat keje sket2...pas tu dh ngatuk....tido..
at least kt gym aku ader member br...xde la rase lonely sgt...

uhu..ntahle bile aku nk jupe soulmate aku ni....
umo dh 27...
minggu dpan nk pegi kenduri sepupu aku kt kg...sepupu ni lak mude dr aku 2 thun.
mintak2 la jgn ade orng tanye aku psl ni..x psl2 aku terjwb yg x patut...

zaman skrg umo 30 kira muda lagik
xpe
kerja cari duit byk2
sambil2 blind date
kalu brani try chat2 pastu jumpa
tapi kena very carefull
takot kena tipu plak di era cyber ni

niway kak ni pon kenal jugak kwn2 lelaki tgh carik partner
kat opis ada gak teruna2 terlajak
sbb cerewet ya amat