CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: anak_gayong

Tragedi Salmah.

mcm tajuk filem. huhuhu... tp tak tau pun cite ni.

al-fatihah buat dua orang kanak-kanak tue... Allah lagi sayangkan mereka

kisah salmah ni mesti org takkan lupe sampai bile2....

satu johor menyumpah/mencela/memaki pompuan dan laki tu.. tak kire ape bangse.. semua nyumpah...
muor76 Post at 16-3-2009 12:09

لا إله إلاَّ الله.محمد رسو ل الله

WALLAHI seluruh jauhar mengutuk?

baru tau ada kesah mcm ni.walau pun aku dah lahir masa tu.tapi masa tu aku belum lagi minat nak baca surat khabar or dgr berita kat tv.jadi aku mcm forumer yg lain juuga ingin nak mengetahui ,apa yg terjadi dgn salmah?dimana dia skg?

Post Last Edit by meklin at 4-12-2011 00:01

tak ingat la baca kat mana crita nih..
tp rasanya si salmah tu yg perangai jahanam..
samada dia suruh bunuh atau dia yg bunuh antara tu lah ..
hasil gugelan mek.. dpt di carigold (2009)

"semalam aku cuba tanya mak aku ngan sedara mara termasuklah jiran2 aku. Sekarang ni memang sam ser masih wujud lagi dan mak aku kata sekarang sam ser dah kerja menjadi pengawal keselamatan tapi tak pasti dimana lokasi dia bekerja.Memang dia lepas macam tu jek.Salmah pula selepas kejadian itu terus menghilangkan diri kalau hidup pun aku rasa takda dah kat area batu pahat ni. Selang beberapa tahun kemudian dalam sekitar tahun 90 an, gempar lagi dengan kes rogol dan pembunuhan dan mangsa sendiri adalah adik kepada sam ser atau sebaliknya( aku tak berapa pasti...)telah dijumpai mati di sebuah ladang kelapa sawit. Sekali lagi sam ser disyaki terlibat dengan kes ini tetapi dia lepas lagi. Ternyata memang pembunuhan itu tiada langsung kaitnya dengan sam ser sebab yang melakukan pembunuhan itu adalah abang ipar sam ser." crdt to forumer rini roses (carigold)

tapi sebenarnya, samser nak kena gantung pada tahun 90an dolu katanya.. yang masih ada hanya Salmah. Dia diringankan hukuman kerana membantu siasatan katanya

Follow Us
pada sesiapa dlm forum ni yg tahu ceta ni tolong sambung .

Post Last Edit by thessailly at 4-12-2011 16:58

Reply 204# mr_evergreen

Ntahnyer..aku tak tau pun pasal salmah ni...sape cik Salmah ni?? hot ke dia??

edited - takyah jawab...td da baca dari page 1.

Reply  mr_evergreen

Ntahnyer..aku tak tau pun pasal salmah ni...sape cik Salmah ni?? hot ke ...
thessailly Post at 4-12-2011 16:55

لا إله إلاَّ الله.محمد رسو ل الله

{:4_181:}

ada sesapa yang boleh sambung cite nih.......

citer ni tgantung camni je ke??
tak der ke sapa2 yg bleh sambung kisah ni???

ouh, bru aku prasan citer sbnar. mati2 aku igt salmah ngn samser ni bunuh ank si salmah. rupanye bunuh anak jiran. sian gler kot dgn anak-anak wardi tu. xpasl2 temui ajal dgn cara mcam tu. budak2, apa la yg depa tau.

abis jugak aku baca benang ni. Hmmm..aku speechless kes ni. Org dulu-dulu lg hebat kes. Aku baru umo 2 bulan masa kes ni berlaku. Dan aku baru baca n baru tau. Apa la salah budak2 sampai berbunoh sakan tu?

kes rogol & pembunuhan tu berlaku area 90-an, after kes dia bunuh dua budak tu.. kali ni.. kes rogol & bunuh budak sekolah umur 16 tahun... tapi, lepas jugak.. macam x ada apa2 tindakan aje...

Ketika kejadian itu, orang ramai hanya mengharapkan berita dari surat khabar, radio dan tv.
Penggunaan internet belum lagi meluas seperti sekarang.

Terlepas hukuman di dunia, blm tentu terlepas hukuman di akhirat!  Jahanam kau salmah ngan samser. Kesian budak tak bdosa tu..huhu

Terlepas hukuman di dunia, blm tentu terlepas hukuman di akhirat!  Jahanam kau salmah ngan samser. Kesian budak tak bdosa tu..huhu

Kejadian masa tu aku drjah 4. memang kecoh gile, maklumla, kejadian jenayah masa tu bkan mcm skarang yg hari2 tetak, samun, bunuh, pancung, kerat mcm skrg. Dulu x de Rancangan 999 or 360, or CSI.  So, bila ada kes camtu, surat khabar le jadi tumpuan.

Aku duk Pt Sulong, dekat je ngan kg Muhibah, klu pi Bt Pahat, mesti lalu  kg ni  & otak aku mesti teringat kes si samser & salmah ni. Masa tu aku pun dah pndai rasa kesian ngan budak2 yg dibunuh tu. Kejam sungguh mereka.

Klau x silap aku si samser tu dibebaskan sb masa kejadian tu dia berada kat tempat kerja berdasarkan rekod kedatangan. Aku x tau kenapa ada masalah teknikal mcm tu, maybe ada kawan2 dia yg tolong tuliskan kedtgan dia kot, maklumla, kdg2 kwan2 ni saling mengkover kawan yg dtg lmbat, or x dtg kerja, tapi disebabkan masalah teknikal ini juga yg menyebabkan keputusan mahkamah berpihak kpd samser. Sb mahkamah kan berdasarkan bukti2 teknikal, bukan hearsay. So, nak wat camne kan, tp yg pasti Allah dah balaskan kat dunia lg apa jadi kat samser skrg (klu berdasarkan forumer sebut dah jadi mental disorder la kan).
Tp sepatutnya salmah juga dikenakan hukuman sb bersubahat. Dia menjadi simbol kecurangan seorang isteri & tidak sepatutnya dijadikan idola. Semoga Allah mencucuri rahmat ke atas roh kanak2 yang dibunuh tersebut.

apa yg terjadi pada En. Wardi sekeluarga???mcmana penerimaan mereka bila dua anaknya dibunuh dan pembunuhnya dpt hukuman yg xsetimpal???sian En. Wardi......