CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123
Return to list New
Author: zera

Kisah Seram di Sekolah Asrama di Kelang

Balas #39 melia_star\ catat

hello

mana ade merajuk..busy.sorryla yek if my words kasarkan..i wrote the story ibarat cerita kt kwn2..sorry, i dnt knowlah mcm mana nak guna bahasa lemah lembut ke, n ade format2 tertentu.as long sampai pemhaman pada org yg membacanye sudah.ill try to improve tht in the future.sorry again!

xdelah... die melawok je tuh

sekolah adik aku dulu neh.  dia belajar sana tahun 1998-1999

dia pernah gak mentioned pasal kubur, istana lama, bangunan buruk..  tapi tak ingat pulak aku kalau2 dia pernah cerita pasal hantu.  aku cuma teringat dia cerita lompat pagar malam2 gi makan roti canai jek.. hakakakka.. nanti ler kalau dia balik malaysia aku cuba tanya2 dia lagi.. kalau aku ingat.

but yes, sekolah nih results bebudak mmg gempak gak.. hehehe...

menakutkan jugak cerita asrama ni tapi tak habis...

aku nak cerita gak lah... Ni masa aku dekat kampung aku... Biasalah cuti sekolah kene balik kampung... Ok, cerita ni aku sendiri alami dengan kakak sepupu aq. Masa tu kakak sepupu aku nma dia "ct" nama panggilan lah, tidur sudah dan abng sepupu aku "azeem dan Fendy" main ntah apa2. aku dengan kakak sepupu aku satu lagi "fyza" sedang duduk hadapan cermin. AKu pula membelakang si "fyza", dan masa tu kami sebelah tingkap dan rumah atuk aku sebelah rumah buruk yg sangat lah buruk dan tiada org tinggal langsung. masa tu maghrib dah dan kami masih lagi bukak tingkp jadi masih nmpk la rumh bruk tu, kami sibuk buat cerpen kat laptop tak sedar dah maghrib dan masa tu jugak aku rasa pelik. tiba-tiba macam ada sesuatu menghentak tngkp rumah atuk aku, tpi lgsung tk pecah . kakak aku pun sedar. tapi yg peliknyer, azeem dan fendy langsung tak sedar dan tiber-tiber terduduk bila ada org menghentak tngkp. meremang bulu roma ni.. kami tanya dekat azeem dan fendy tentang tadi. tapi dorang langsung tak tau. benda tu pelik dan putih.. masa terjadi kejadian tu aku dan kakak spupu tak berani buka tingkap maghrib2 ni...
Last edited by mimifarisa on 11-3-2014 05:05 PM

Sensitivenya ko orang. Kan tt bergurau tu.

sekolah aku ni..dah lama aku tinggalkan..20 tahun lepas..
spm 1995
aku masuk2 je senior2 duk bawak citer kisah histeria beramai2 yg berlaku tahun 92/93 (kalau tak silap aku la)..

kisah jin mengamuk sbb something to do with budak2 buat perangai tak elok so 'pagar' bocor etc..siap ada sesi interview dalam surau, penampakan terbang2 dalam surau etc..aku tak ingt sgt la sbb hearsay je kan..bukan sdri alami...

KISAS ni nama lain Bumi Waqafan..sbb tanah ni diwakafkan oleh Sultan utk buat skolah..

Masa aku kat situ takde la benda pelik2 berlaku ke atas aku..kalau member2 lain alami tak sure la pulak..

mcm TT gak..aku masuk masa ting 4 dan first time masuk asrama..aku jenis sedoooo..jenis tak kisahkan sgt sekeliling..buat hal aku sdri so hidup aku ok je kat situ..ikut rules..siap jadi KP (ketua Pelajar aka Pengawas)...result SPM lak biasa2 je..hehe..mungkin sbb aku ni lampi skit tu yg entiti malas nak layan...

since aku jadi KP...so salah satu rutin kena cek kat bgnn sekolah lepas prep malam semua budak2 dah blah...selamba je aku cek sorang2 kadang2..selalu berdua la...kdg2 kena ikut akak Ting 6 cek area2 yg student laki gak takut ada yg dating...rules mmg ketat la..nak cakap lain gender kena duk blakang tiang..wakakaka...

cuma sekali je la peristiwa misteri yg aku ingat..masa ting 5 ..ada satu petang nak masuk maghrib tetiba berlaku ribut tetiba kat asrama...angin kuat je...takde ujan...budak2 yg tgh main kat padang semua lari...masa ni aku kat ting 4..masa tu rasa lain mcm jugak le..tapi mcm biasa aku brush off mcm tu je perasaan yg tak best tu...

budak2 yg 'pelik'2 dan ada sakit2 biasa KP letak kat dorm bawah2...aku plak duk dorm atas...paling seram time ribut petir la...mula2 terkejut gak sbb masa kat kg tak penah alami...ribut petir pung pang pung pang sampai kilat kena bgnn bagai..tu yg paling aku takut...

masa SPM semua budak balik kecuali budak SPM pun relax je kitorng hidup takde kena kacau ke apa...kena kacau dgn pijat ada la... sampai buat operasi jemur tilam bagai..mentang2 dah takde sumber darah yg byk..menatang tu serang kitorg yg stay ni..

sapa2 yg masuk sini dulu mmg culture shock la..esp kalau anak2 org kaya...mmg daif la bagi std diorg... aku since budak kg dan since jenis sedo tak kisah..okay je hidup...ramai yg masuk pastu blah gi MRSM...dgn takde airnya..dgn bgnn usangnya...pendek kata sapa go thru 2 thn kat sini mmg boleh duk dlm utan la..hahaha...pengalaman gitu...

oh ya..pasal tempat ni tanah wakaf..ada senior cakap ada jin Islam yg jaga...sbb tu berlaku peristiwa 92/93 tu sbb jin ni dah mengamuk budak2 buat benda2 tak senonoh....

Follow Us
hi zera. best cerite kamu.
janganlah marah zeha. sian die.huhuh.die cube penuhi kehendak readers.die nk update tp xde mase.kan zeha?meh sini blnje rangka ayam nak.

btw. dpn sekolah kamu ni de kedai nsi lemak haji mad.makan pagi stu murah.dlu masa de keje kat klang.kawan bawak situ.huhuhu

syukurlah masa saya duduk asrama dlu xde peristiwa seram. ha.ha..ha.

and zera. terima kasih sebab cerita hal ni.

tiba tiba je saya teringat kisah kakak saya yg satu lagi yg pernah berSBP.

DI MADRASAH IDRISIAH BUKIT CHANDAN KUALA KANGSAR tahun 90an.

buatkan saya eager nak menulis

hehehehe

theflash posted on 20-5-2014 12:31 PM
hi zera. best cerite kamu.
janganlah marah zeha. sian die.huhuh.die cube penuhi kehendak readers.di ...

haa tulis jgn x tulis

akak kalo crita tmpt2 yg dkt ngan akak ni, suke je bace. tertunggu2 gitu.

tak_tahu posted on 20-5-2014 01:57 PM
haa tulis jgn x tulis

akak kalo crita tmpt2 yg dkt ngan akak ni, suke je bace. tertunggu2 gi ...

oo kkakkakk

dah

5 tahun dah zera majuk

kembangkembung posted on 20-5-2014 04:40 PM
5 tahun dah zera majuk

tu la.... benang 5 tahun dulu up balik....
dan aku rupanya dah penah baca benang ni.... hahahhahaha

Adik ipar Haku cikgu kat kisas, Sabtu lepas balik kg die cerita misteri yg Ado Kat kisas nie.... Kisas kan bekas istana utk dayang2, hulubalang istana dolu2.. sampai sekarang kalo Ade student @ cikgu kdg2 mesti jumpa, terserempak Ngan dayang yg cantik pakai baju kebaya putih mcm dolu2