CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: nica

PSYLLIUM HUSK (PH) - SAPA PENAH TRY

heheheh saya pun baru try mkn... so far so good....

Hi,

nak tanya yg amik PH nie ada tak kena allergic reaction mcm selsema / batuk /muka naik jerawat ke ?

teringin nak try gak nie....harap sesape yg dah lama consume bole kasi review.thanks.

Reply 82# ssuhaila

PH just fiber...rfasanya xad side effect mea\lainkan kena minum bebanyak air tuk mudahkan process pengeluaran balik....

Maaf nak tanya sape penah kurus amik PH ni?

Macam yang i tau PH ni fiber boleh buat kita rasa kenyang.

dulu sy pon xtau menahu langsung pasal PH ni sampai laa pada satu ketika adik sy kna sembelit and suspected buasir smpai tahap kna buat appointment untuk check whether kena buat small operation or not..
pastu ader sedara yg suggest mbik PH ni..nmpak bnda ni simple and cikai je tp effect dia bgus dan mkcik ni sgt puas hati..
my dad pon pi laa beli kat kdai n bg adik mkn..hasilnya bleh diberi pujian laa..walaupon harga murah jek tp adik sy punyer sistem penghadaman makin bgus kot..klu sblom nie kadang2 sminggu skali pon dia x 'membuang'..mkn PH nie mlm..esk trus berdating dgn encik TAN...

Follow Us
baby^crystal posted on 11-9-2012 10:44 AM
dulu sy pon xtau menahu langsung pasal PH ni sampai laa pada satu ketika adik sy kna sembelit and su ...

korang beli kat mana?aku penah makan pun yg dah dicampurkan dgn bhn2 lain dlm peket yg juvanex punya tu..igt nak beli dia semata2 ..aku nk detox gak ni sbb last detox awal tahun so lepas raya ssuwai la sgtkan..
xberani nk makan yg juvanex semula sbb aku ade diabetes jd takut nak cuba sebarang produk dah takut xkena ngan ubat aku makan ni kang bawa padah lak.

Suchi posted on 11-9-2012 12:05 PM
korang beli kat mana?aku penah makan pun yg dah dicampurkan dgn bhn2 lain dlm peket yg juvanex pun ...

Cuba cari di farmasi.  Biasa bli di farmasi je.  Kalau ada diabetis memang bagus makan ph ni.  Kita pernah dengar talk from pakar pemakanan, dia suggests kalau diabetic and hpt patient ambil 3kali sehari selama sebulan, jgn skip.  Dah lepas sebulan nak kurangkan pengambilan ke 2X sehari pun boleh.

hana_atika posted on 11-9-2012 12:25 PM
Cuba cari di farmasi.  Biasa bli di farmasi je.  Kalau ada diabetis memang bagus makan ph ni.  Kit ...

masalahnya aku amik metformin 500mg 2x sehari pagi dan malam..so nak amik PH ni bila.sbb tadi aku google jumpa kat forum mat salleh ade doc ni cakap PH ni kira cam penawar yg natural utk diabetes bagi org yg tak sesuai amik ubat sintetik kan..so kalau dah fungsi yg sama kira tak boleh makan sekali lah kan.
maklumla metformin ni bukan bleh di campur sebarangan ngn ubat lain silap haribulan boleh bawak maut..dan dos takleh diambil berganda nnt dtgkan padah gak..so dah tentulah xleh amik sekali ngn PH yg punyai fungsi yg sama kan..adoii konpius dah aku ni
skrg ni sejak makan metformin semua ubat2 lain termasuk vitamin ke apa aku dh tak makan takut xleh campur kang tetiba mati lak.
aku kalo bleh nak stop metformin ni dan amik ubat tradisional yg xkan ade efek buruk tapi xleh stop tanpa arahan doktor masalahnya temujanji ngan doktor bulan 12 ni lama tu nak tunggu..sedangkan aku kalo bleh nk je stop ubat ni sbb ubat ni hanya akn membebankan buah pinggang aku suatu masa nnt.

Suchi posted on 11-9-2012 12:47 PM
masalahnya aku amik metformin 500mg 2x sehari pagi dan malam..so nak amik PH ni bila.sbb tadi aku  ...

Kita pernah tanya doc kalau kes hpt patient, ambil ph & supplement lain yg boleh menurunkan bp.  Doc kata tak de masalah cuma kalau boleh jarakkan masa makan ubat & supplement.  Macam ph ni dia bukan immediately boleh turunkan paras gula or bp kita kan, so ubat  still kena makan.  Kalau rasa ragu2 better consult your doc dulu.

rasa die sgt geli la...x suka...

Suchi posted on 11-9-2012 12:05 PM
korang beli kat mana?aku penah makan pun yg dah dicampurkan dgn bhn2 lain dlm peket yg juvanex pun ...

beli kt kdai jual ubat2 tradisional..harganya murah tp kesan mmg marbeles..tp mintak maap laa packaging dier hanya plastik transparent biasa je..xder tulis ape2 pon.thats y hrga pon murah..kt farmasi pon ade jual gak biasanya..tp bila dah pek cantik2 biasa harga up laa skit kan.

pretty_boey posted on 12-9-2012 12:55 AM
rasa die sgt geli la...x suka...

dier akan pekat and likat mcm jeli klu dibiarkan lama2..sebaiknya after u bancuh..jgn buang masa pi sidai bju ke ape ok.. dgn kalimah bismillah gulpp gulpp telan...insyaallah xsempat nk pk ape dah..

Last edited by baby^crystal on 13-9-2012 05:27 PM

Dah makan PH ni memang bagus untuk pembuangan. Tapi pas buang laparlah pulak. I amik before makan. Not sure if boleh buat kurus atau tidak.

lil bru nk try ph ni...arap2 blh telan la

lil_sparky posted on 26-4-2013 09:04 PM
lil bru nk try ph ni...arap2 blh telan la

bru pas minum 1sb PH + milo kosong...ok la..hehe

PH ni serius best utk pelawasan,,tp kalo makan dia saja mmg lah sangat tak best, dlu saya rajin buatkan untuk ayah setiap pagi campur dengan sunquick,,mmg kena minum laju2 sbb lambat sket ja,,PH ni akan mengembang dengan laju nya,,,jadi cam bubur baby plak,,PH tidak ada khasiat,,dan bahaya kepada perut jika diambil dalam jumlah yg byk,,cukup sekadar satu sudu ajo sekali sehari (pagi selalu nya before u makan),,dia akan mengembang dlm perut n tarik segala kekotoran,saki baki dlm usus,,tmasuk melembutkan najs..PH kebiasaanya mmg terdapat dlm kebanyakan PRODUK FIBER n SLIMMING,,sile lah cek kat bahagian ingredient tu,,kadang2 diorang tak letak pon,,tp bila bli n awk prasan,,produk itu bila cmpur air iannya mengembang n bketul2 (konfem ado PH),,saya ada satu tabiat tidak bagus utk diikuti,,saya makan PH satu sudu,,campurkan dgn susu pekat manis,,letak dlm piring kecil je,,gaul2kan gunu sudu,,n makan 2 3 kali ngap abes hee,,serius buang air senang,,mmg rasa smpi flat perut,,sbnr nya dr dlu,,,kalo buat oatmeal,,makan nestum,,saya jarang add on air,,gaul2kan dgn susu pekat manis,,lg2 kalo makan nestum honey tuu,,,sedaaaap,,try lah,,PH ni murah n jimat,,awk beli 1 peket,,makan satu sudu sehari,,2 3 bulan belum tentu habis,,1 peket tu dlm rm15-20,,kat mydin pun ada jual rm5-10 tak silap bape gm tak ngat,,,selalu nya jual kat farmasi biasa,,,watson/guardian mmg tak jual lah Last edited by khalilah on 27-4-2013 04:12 AM

Bancuh PH ni ngn air sejuk..
sape ntah kat forum ni yg bagi tau mcm tu

khalilah posted on 27-4-2013 04:09 AM
PH ni serius best utk pelawasan,,tp kalo makan dia saja mmg lah sangat tak best, dlu saya rajin buat ...

sehari sekali je eh minum PH ni? lil ingat minum sblm tdo n slps bgn tdo..PH ni utk detox kn. mcmlil..nk minum PH slama 3 ari n mkn buah2 je.hari ke4 br amik any supplements (epo,vit c, aurawhite  n lechitin e)

fizafaizal posted on 27-4-2013 06:37 AM
Bancuh PH ni ngn air sejuk..
sape ntah kat forum ni yg bagi tau mcm tu

nti nk try la bancuh dgn air sejuk. skrg dok bancuh dgn milo suam.