CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 29418|Reply: 34

Mercedes 230E model 124

Pak saudara wife aku nak tolak kereta dia, merdeces 230E model 124, 1989/1991, aku saja tawar dalam RM15K aku pun tak tau sangat pasal mercedes ni? kereta itu baru ditukar enjine.. sepatutnya ok lah kan.. tolong komen sikit sini.. berbaloi tak beli dengan harga tuh dengan masalah kereta berumur ni..kalau compared kat motor trader, 1990/94, harga dalam RM23.9K

[ Last edited by  KTMan at 20-5-2009 21:50 ]

Kejap lagi Alt+F4 berkokok laa kat sini dgn hujah2nya....

go to merzclub.org

ramai owner w124 kat situ... dia org ni mmg friendly...

Originally posted by BSundayB at 20-5-2009 21:59
go to merzclub.org

ramai owner w124 kat situ... dia org ni mmg friendly...

nak masuk forum tuh kena register lah..siap mintak nama penuh dan model apa lagi.. mana lah aku ada kereta lagi..

Originally posted by danedzya at 20-5-2009 21:50
Kejap lagi Alt+F4 berkokok laa kat sini dgn hujah2nya....

wahaha.. aku mai dah.

Originally posted by KTMan at 20-5-2009 21:43
Pak saudara wife aku nak tolak kereta dia, merdeces 230E model 124, 1989/1991, aku saja tawar dalam RM15K aku pun tak tau sangat pasal mercedes ni? kereta itu baru ditukar enjine.. sepatutnya ok  ...

ni model keta aku pakai skang ni..

harga tu mmg cun sgt lah.. tp sebelum angkat tu.. ushar2 dulu body ada karat ke tidak.. selalunya w124 ni takde karat lagi.. kalo ada karat pun stilll minor..

pastu bab engine dia mmg lasak.. kurang songeh dan less electronic. code engine dia M102 dan gunakan mekanikal injection.. selalunya standard dia ada mai abs.. dan automatix..

keta W124 ni dikategorikan sebagai kereta paling engineered diproduce oleh merz.. sebab tu still ada dlm pasaran... dan sparepart dia murah dan tahan lama.

keta ni mmg aku rekomen lah.. sebab dia punya soundproof selalunya okey lagi.. tp bergantung condition getah2 semua.. mcm keta aku still soundproof sempoi..

pastu check dia punya sunroof.. boleh pakai ka tak lagi... then check leaking2 apa2 pun..

conclusion.. keta ni mmg boleh angkat.. amat murah dari segi harga dan padan dengan kualiti.. mmg tak nyesal.. tp biasalah .. kena buat sikit la keta ni ... sebab wear and tear part tu mmg kena tukar.. pastikan pegi kat pomen betul2 expert bab merz..

mcm aku.. ada mekanik tu.. sekali back hand saja.. masalah terus settel.. harga pun berpatutan.. dan selalunya part2 kecil ni depa kasi free aja..

nak tanya apa2.. jangan segan2..

Rate

1

Follow Us

Balas #6 Alt-F4\ catat

panjang punya kokok ya bang

aku saja nak menambah minyak di atas api yg sedang membara...tren terkini di jepang, org dah mula pakai merc model 124 ni balik...yg cc besar2lah...lepas bikin reganya aku tengok lebih mahal daripa brand new e class maa senang2 nanti aku snap gambo kedai tu ngan kete2nya sekali...kalu ada awek nipon pakai skirt pendek pun aku bagi snap juga

[ Last edited by  zzcbr at 21-5-2009 15:25 ]

apa pasai mcm aku pulak yg lebih2 ni.. ahahah

org yang nak beli tak kata apa pun.

Originally posted by Alt-F4 at 21-5-2009 15:01
apa pasai mcm aku pulak yg lebih2 ni.. ahahah

org yang nak beli tak kata apa pun.

dah berangan nak angkat ni..kena racun dan bakar punya pasal.....adessss....tapi dapat kena bikin sikit lah.. sebab pakcik tuh umur  dah 60++ yang pakai..color pun kaler, gold....kalau aku pakai tanpa bikin sikit..mesti ingat aku bawak kereta bapak punya..

Originally posted by zzcbr at 21-5-2009 14:23
aku saja nak menambah minyak di atas api yg sedang membara...tren terkini di jepang, org dah mula pakai merc model 124 ni balik...yg cc besar2lah...lepas bikin reganya aku tengok lebih mahal dari ...

tampal lah gambar..bikin membara lagi...

Originally posted by KTMan at 22-5-2009 09:19

dah berangan nak angkat ni..kena racun dan bakar punya pasal.....adessss....tapi dapat kena bikin sikit lah.. sebab pakcik tuh umur  dah 60++ yang pakai..color pun kaler, gold....kalau ak ...

alah bro.. semacam la ngan kaler keta aku tu.. kaler gold gak..

taruk rim 17`.. taruk brembo brek kit.. taruk tinted gelap.. taruk spoiler lorinser atau amg... taruk sticker2 sikit kat keta.. jadi la muda.. takkan org tua nak buat camtu..

ambik je dulu.. karang ramai boleh kasi cadangan camna nak modified kasi muda remaja.. janji ada pulus aje..

Balas #12 Alt-F4\ catat

Nak tanya sket...kalo nak convert ke bodypart Masterpiece,ada kedai jual ker brg2 dia??Atau nak kena pergi kedai potong pi cari satu2??

selalunya ada pakej utk convert pegi masterpiece..

boleh pilih samada nak convert exterior saja atau interior sekali..

kalo luar.. kena tukar.. bonet depan.. lampu depan .. bumper dan fender depan.. kalo kat belakang kena tukar lampu belakang.. dan bonet saja..

kos dlm rm3k saja sekarnag ni...

kalo nak convert interior.. boleh jugak.. tp modai tinggi sebab melibatkan wiring byk.. kalo nak convert interior.. korang ambik yg ada remote seat.. hari tu aku tanya whole seat termasuk wiring tapak dan remote rm3k..

tp personal pandangan aku.. korang konvert luar jadi masterpiece.. pastu tukar engine pegi masterpiece.. lagi sempoi.. dlm interior yg setended 230e pun cantik lagi..

Rate

1

Balas #14 Alt-F4\ catat

Nak tanya lagi lah...(mcm aku yg nak beli )
Kat Malaysia nie kebanyakkan Masterpiece adalah dari model E200/E220...so utk model2 sebelum Masterpiece nie,mcm E260,E280,E320 tu...saiz dari segi dimension ada ker sama dgn model E220 nie...sebab mengikut pandangan mata kanta cembung aku,model2 high end E-series nie mcm panjang sket jer...so kalo convert ke body parts Masterpiece E200 tu kira ngam2 semua bodyparts boleh masuk??

Balas #15 danedzya\ catat

bang, kalu sebelum model masterpiece E nya kat belakang

semalam ada kawan minta tolong aku cari E200K...aku cakap kalu nak E200k kat nipon ni mampus aku tak jumpa coz merc nipon and yanase tak bawak masuk E200k...merc nipon bawak masuk paling rendah E300, manakala yanase pula bawak masuk yg paling kecik pun E250 (kalu kat mesia ni namanya E240)

Balas #16 zzcbr\ catat

Yar laaa...tak perasan pulok...:victory:

Originally posted by danedzya at 26-5-2009 23:50
Nak tanya lagi lah...(mcm aku yg nak beli )
Kat Malaysia nie kebanyakkan Masterpiece adalah dari model E200/E220...so utk model2 sebelum Masterpiece nie,mcm E260,E280,E320 tu...saiz dari s ...

dia mcm ni..

W124 tu merujuk kepada nombot chasis atau body..
200E.. 230E.. E220.. E280.. 260E tu variant engine..

E tu maksudnya Einspritzung aka injection ( bahasa german lah.. ntah betoi ke idak aku eja tu )

selagi body W124 atau kat engine bay dia tulis WDB124****.. tu mmg body yg sama... mcm body wira 1.3.. 1.5.. 1.6.. 1.8 la.. still same body..

cuma utk masterpiece punya version.. dia guna engine injection 16valve ( dikenali sebagai white engine ) dan engine sebelum masterpiece.. mekanikal injection 8 valve ( kenali sebagai black engine ).. kedua2 ni ada kelemahan dan kelebihan tersendiri..

meh aku kasi variant model utk engine putih.. ( engine baru yakni masterpiece model )..

E200.. E220.. E280.. E320..

utk engine hitam pulak ( yakni model yg bukan masterpiece )

200E.. 230E.. 260E.. 300E ( yg ni yg selalu nampak atas jalan.. yg rare 500E pun ada.. tp sapa nak pakai. )

kelebihan engine masterpiece ( yakni enjin putih )

more pickup.. more responsif.. less fuel consumption.. proper engine management.. more top end..

kekurangan dia.. mcm besa la.. bila benda injection ni... engine agak sensitif sebab byk part electronic.

kelebihan engine bukan masterpiece ( engine hitam )

less maintenance.. less electronic part.. less headache.. harga part2 engine consider murah ( lebih kurang mcm wira aje ) dan betul2 lasak.. mmg betul2 lasak.. tang lasak ni mmg engine putih serender..

kekurangan dia.. pickup kureng sikit.. fuel tolan kuat sikit berbanding enjin putih..  

so terpulang pada cek nak mana satu.. harga yg masterpiece dlm rm32k-rm38k.. kalo bukan masterpiecec rm19k-rm27k..

tu depend on condition kereta..

ni pengalaman aku pulak ada keta 230E ni.. terus terang aku cakap.. aku tanya owner lama pernah tak dia overhaule engine.. dia cakap sepanjang dia pakai keta tu mmg tak pernah overhaule.. dan mmg takde masalah langsung engine tu pakai kecuali masalah alternator ... starter.. benda2 wear and tear lah..

tp bab pickup dengan speeding dlm highways masterpiece punya byk kelebihan.. tp model bukan masterpiece pun berdesup jugak.. 140km/j - 160km/j takde hal.. mmg pickup time tu still ada.. masuk 180km/j baru start meleret sikit..

utk worth for money.. ambik je bukan masterpiece.. kalo nak performance ambik masterpiece..

tp masterpiece tak ada sunroof.. geng2 black engine ada sunroof.. wahaha.. jangan jeles.

Rate

1

Originally posted by Alt-F4 at 27-5-2009 22:18

dia mcm ni..

W124 tu merujuk kepada nombot chasis atau body..
200E.. 230E.. E220.. E280.. 260E tu variant engine..

E tu maksudnya Einspritzung aka injection ( bahasa german lah.. nta ...

tima kasih penjelasan panjang lebar.. aku masih kat luar malaysia, balik bulan depan pi tgk kereta..uuhuuuuu..

12Next
Return to list New