CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: lolaxpdc

Pengalaman Berubat di Darussyifa'

Assalamualaikum, aku nak berkongsi cerita semalam aku pergi hospital melawat jiran makcik aku. Budak pompuan umur 10 tahun, pada hari ahad lepas budak tu telah pengsan dengan tiba-tiba. Waktu tu petang tengah menonton tibi diruang tamu bersama ibu beliau, tiba-tiba badan beliau mengeletar lalu terbaring. Masa jiran-jiran cek nadi, nadi tak jalan berhenti. Mula-mula suspek budak tu dah tiada. Kemudian jiran-jiran pakat hantar hospital terdekat. Hospital pakar tu, masuk wad ICU, doctor suspek heart attack. Semalam masuk 4 hari selepas doctor buat scanning kat otak. Tahu tak otak budak tu hancur. Korang rasa pelik tak? budak tu sebelum ni sihat walafiat normal macam budak-budak yang lain. Takda kesan luka, pendarahan atau sebarang cela pun mahupun di tubuh atau kepala. Apa yang menyebabkan semua tu ye. Doctor pun takde kepastian, kalau heart attack budak umur 10 tahun bole kene ke? Sekarang doctor kata budak tu takde harapan. Ada ke penyakit yg tiba-tiba boleh datang tup tup otak boleh hancur macam tu..

Ada sebarang pendapat tak dari korang semua?? Ada kaitan dengan mistik ke kes ni??

intan_smsb posted on 23-5-2013 12:54 PM
Assalamualaikum, aku nak berkongsi cerita semalam aku pergi hospital melawat jiran makcik aku. Budak ...

skeri betul otak hancur nih...

tectonic posted on 2-1-2013 06:38 PM
kalau g masuk darussyifa' tiba2 rasa panas sbb ape???
dan kalau rasa pening bila dgr perawat tu bac ...

Itu maksudnya ko dah jadi setann hahaha

Assalamualaikum, aku nak berkongsi cerita semalam aku pergi hospital melawat jiran makcik aku. Budak ...

kalu dr pon xde kepastian...maknanya benda ni luar perubatan. mistik la tu. budak tu camne skarang?

anwarnuwa posted on 24-5-2013 12:00 PM
kalu dr pon xde kepastian...maknanya benda ni luar perubatan. mistik la tu. budak tu camne skarang ...

salam... budak tu da meninggal hari khamis baru2 ni..

ada yg suspek sebab budak tu kuat makan maggi,,

maggi leh hancurkan otak ker..

intan_smsb posted on 25-5-2013 09:53 AM
salam... budak tu da meninggal hari khamis baru2 ni..

ada yg suspek sebab budak tu kuat makan  ...

eh.. ko nie biar benar tak kan kuat makan maggi boleh hancurkan otak.. satu hari berapa banyak dia makan makan maggi setiap hari..

Follow Us
anakanda posted on 26-5-2013 12:32 PM
eh.. ko nie biar benar tak kan kuat makan maggi boleh hancurkan otak.. satu hari berapa banyak dia ...

memang kuat makan... aku tk tahu sama ada betul atau tak itu org yg ckp.. sbb nyer tk tahu apa punca sakit budak tu .. tiba2 je

nak tanye la kalau sape tau aku ade sorg member ni janda tgh kawan ngn laki org yg katenye bakal bercerai.. aku mmg dari awal2 tak suke la pasal ni malas nak amik port.. yg laki ni 1 dept ngn aku.. kawan pompuan aku ni dept lain.. baru2 ni kawan aku tu call mtk tlg taburkan kemenyan hitam yg dah ditumbuk halus kat bawah meja laki ni sbb kawan aku ni kate die da kne ilmu pengasih laki ni so kire die nak tawarkan la ilmu tu..

die ckp laki tu jahat penipu kaki perempuan tp die still nak kat laki tu.. aku malas nak percaye yg laki tu buat gune2 sbb kalau betul laki tu nak buat baik die buat kat orang lain yg lebih cantik dan hot kan.. laki ni pun byk pasang pompuan lain
..bagi aku kawan aku ni yg gatal sbb dgr cite orang lame ckp kawan aku ni mmg cmtu.. exhusband die perangai kaki pompuan gak..ntah la kawan aku ni suke jantan mulut manis kot..

kawan aku ni beria2 yakinkan pasal ilmu pengasih tu.. yg bgtau die pun ade sorg konon yg pandai limu dari pantai timur.. kawan aku ni percaya org tu sbb die kate org tu tau semua cerita pasal die ngn laki org tu padahal kawan aku tak pernah cerita pun.. kemenyan hitam tu dah dibace2 la dari sane..

sampai skrg aku tak tau nak percayae ke tidak tp bila bab smpai kemenyan tu huuu takut gak aku..
ape ye tanda2 org yg dah kne ilmu pengasih? betulke ubat die cmtu? kesian gak kawan aku ni die baik tp ntahla

Ai  ada sorang sedara  dan keluarganya yg taksub sgt dgn darul sifa ni, al maklumlah taksub sgt  dgn harun din dan macai tegar pas anak beranak, sampai ngan adik beradik sendiri pon bermusuh. Apa yg di suruh angguk je..  Nak jadikan kisah, atok ai yg tetiba jatuh. sakit, orang tua kan, umur pon dah masuk 90 taun. So bawa pi hospital, doktor ckp sakit tua dan ada strok,  sedara ai sekeluarga  yg taksub pas ni pon x caya la apa kata doktor ni, so bawak balik rumah dan panggil la org2 darul sifa ni tiap2 bulan berubat buang hantu la apa la, habis semua harta pusaka datok ai zaman2 perang yg bernilai ratus2 ribu  tu di bakarnya oleh sedara ai yg sewel ni, kononnya ada jin la, hantu raya la, saka la  angkara taksub sgt kan apa org ckp. Dah abih semua dibakarnya  walaupon tanpa berbincang dgn adik beradik lain, still atok ai mcm tu je. Xde pape perubahan pon. Pastu sedara ai sekeluarga  yg sewel ni boleh pulak tuduh ada adik beradik dia masih simpan barang antik tu, tu yg antu dia x lari lagi tu. Kononnya la.. Maka start atok ai sakit, rumah tu dah jadi mcm masjid 24jam pasang cd org ngaji pakai hifi  sampai atok ai meninggal la 6 bulan kemudian. Nak bersetubuh mlm2 pon susah sbb dengar org ngaji kuat sgt. Terpaksa la ai dehaka pada suami ai sebab tolak permintaan dia bersetubuh.

Ai ada soalan, berdosakah ai kalo salam dengan anak buah lelaki ayah ai? Maksud ai. Anak akak ayah ai.

anishacute posted on 27-5-2013 01:59 PM
Ai  ada sorang sedara  dan keluarganya yg taksub sgt dgn darul sifa ni, al maklumlah taksub sgt  dgn ...

bersalam dengan anak buah lelaki ayah awak..maksudnya sepupu lah kan..jawapannya HARAM!

makbudakcomel posted on 27-5-2013 12:44 PM
nak tanye la kalau sape tau aku ade sorg member ni janda tgh kawan ngn laki org yg katenye bakal ber ...

pandangan aku la.....ko xyah masuk cmpur
entah betul ke tidak, x pasal2 ko pun dpt saham
kot saham sijil premium xpe lah jugak kan

anishacute posted on 27-5-2013 01:59 PM
Ai  ada sorang sedara  dan keluarganya yg taksub sgt dgn darul sifa ni, al maklumlah taksub sgt  dgn ...

ko ni, citer pasal darussifa' kemain panjang.....last2 soklan lain yg ditanya

berkenaan dgn barang2 peninggalan atuk ko yg bernilai ratusan ribu tu, musykil jugak aku....
kalo barang2 tu dh dibako/buang, adekah penunggu/saka barang2 tersebut turut hangus terbako???
let say umah kite yg berpenunggu adekah kite harus bako umah kite tu, x pun kalo diri kite yg ade saka, adekah harus kite bako diri kite sendiri???

then, pasal salam ngan sepupu tu...since Malaysia ni bermazhab shafie, elok ler kite ikut jer iaitu HARAM
tapi akan ade argument pasal mazhab plak nanti, jadik bagi aku yg bukan ahli ni, rest the case je lah

Edora: Itu la apa yg dikatakan oleh ustaz2 itu. Barang kemas kene leburkan, mana barang2 yg bley bakar tu bakar,  ngeleng kepala ai ngan sedara2 lain.. Kalo ustaz tu soh bakar rumah x mustahil sedara ai yg taksub tu sanggup bakar juga..

Mak ai salam ngan anak lelaki akak mak ai pon kene lapik, haram jugak kah? Mak ai ngan mak dia adik beradik kandung, kira anak buah la kalo anak dia. Kalo ai salam mmg patut pon lapik. Pada lapik2 tangan ni  baik ai takyah salam pon.. X stim pon tgk sepupu sendiri

sape ade pengalaman berubat kat darus syifa cawangan ampang? any comment?

salam a'laik. nak kongsi dan mintak pendapat jugak pasal nenek. saya asal, kedah.

nenek selalu sakit di ulu hati, pedih sentiasa. dah berubat dr, sampai ke ward psychiatry dah (maksudnya dah tak ada sakit organik lain), nenek still macam tu. Bila berubat cara islam/bomoh, katanya ada yang tumpang dari dulu dulu.

Atuk, bleh mengubat sebenarnya. zaman muda, atuk agak handal bab2 ni, kalau ada rumah baru nak dibuat, orang mintak tolong atuk tengokkan tanah, buangkan apa2 yang menumpang.. tapi pasal nenek, atuk kata dia tak boleh tolong. dah merata dah berubat, nenek dok macam tu. skang nenek dah start nyanyuk, mudah lupa.. asyik tanya soalan ulang-ulang. tapi solat tak tinggal lagi. kalau kata nenek kurang berzikir tak jugak, nenek adalah amalannya yang simple tapi istiqamah.. dah merata nenek p, bomoh siam pun rasanya pernah nak bawak. saya larang, tapi saya orang muda apalah sangat. lagipun saya merantau, yang duduk dengan nenek is ayah dan anak-anak dia.. ada yang datang konon nak tolong, mintak keris lama atuk, pastu hilang. atuk sambil gelak cakap,"biarlah dia nak ambik.kita tak pakai pun" macam sesuatu ja atuk ni.. hehe

time depa dok kalut berubat tu, saya x dak. tapi ada satu masa, saya dapat tengok sendiri, nenek sakit di rumah paklong. time dia start sakit, kami bacakan yaasin, ada dengar benda jatuh atas bumbung. atuk terus berubah muka. macam saya cakap, atuk ada ilmu, cuma kali ni dia x leh tolong. sakit nenek ni, bergerak2 satu badan. yang sekarang ni dah banyak kurang, pedih ulu hati ja la. hari2 makan ubat gastrik dan gaviscon, tak elok jugak. scope dah buat, x ada ulcer pun..

kalau ada contact ustaz mana-mana atau terasa nak tolong, habaq la saya na.

maaf,cerita kurang jelas. saya tak rasa otal budak tu, literally hancur. mungkin ada masalah salur darah, dia ada stroke. bila x cukup darah ke otak, saraf2 akan mati. kalau salurdarah yang bermasalah tu yang supply main, besarlah kawasan otak yang rosak dan harapan nak survive pun nipis. kalau survive akan tinggal kesan.. dari luaran, mata kita melihat ni tak nampak apa-apa la. pernah dengar kan orang eksiden luar tak ada cacat cela,bila dr post mortem abis kat dalam organ pecah tulang patah..

apapun moga keluarganya tabah dengan dugaan..

salam, saya nak tahu kat mana pusat perubatan darulsyifa yang terdekat area selangor dan KL..
urgent sangat ni. hari kerja ada bukak tak?? klu ada no hp boleh bagi

intan_smsb posted on 11-6-2013 12:39 PM
salam, saya nak tahu kat mana pusat perubatan darulsyifa yang terdekat area selangor dan KL..
urgen ...

pegi jer website rasmi darussifa'...kat situ ade jadual pengubatan serta lokasi pusat perubatan cawangan yg lain...
ni link nye;

http://www.darussyifa.org/module ... showpage&pid=33

edoraixora posted on 11-6-2013 12:44 PM
pegi jer website rasmi darussifa'...kat situ ade jadual pengubatan serta lokasi pusat perubatan ca ...

OK TENKIU TADI AKU DA KOL PN..
nak tanya,.. kat sna untuk masalah sakit je ker??
klu nk mintak pelembut hati boleh tk??
ada masalah ni adik aku nk kawen ujung bln 6 ni

tp tunang die wat hal x nk kawen pulak..
mak tunang die ckp takut x boypren kacau..
lgpn msa kakak die kawen pn hal yg sma jd