CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: lolaxpdc

Pengalaman Berubat di Darussyifa'

intan_smsb posted on 11-6-2013 12:49 PM
OK TENKIU TADI AKU DA KOL PN..
nak tanya,.. kat sna untuk masalah sakit je ker??
klu nk mintak p ...

kat website tu macam2 info ade....ko gi tgok kt menu utama die, tgok kt jenis rawatan
ni aku tepek link lagi;

http://www.darussyifa.org/jenisrawatan.php

edoraixora posted on 11-6-2013 12:56 PM
kat website tu macam2 info ade....ko gi tgok kt menu utama die, tgok kt jenis rawatan
ni aku tepe ...

ok da tgk tenkiu..
nak tanya kan.. berapa bayaran yg di kenakan ye.
sbb my sister punya kwn ada gak gi berubat tp bkn darul syifa  bayaran yg dikenakan rm200 utk 1 mlm

fawabi posted on 3-12-2009 11:22 AM
aku baru lepas ke darul syifa semalam. tetiba tergerak hati nak ke sana sebab nak cari petunjuk.
hm ...

salam,
berapa bayaran yg dikenakan ye??

intan_smsb posted on 11-6-2013 01:55 PM
ok da tgk tenkiu..
nak tanya kan.. berapa bayaran yg di kenakan ye.
sbb my sister punya kwn ada  ...

as far as i concern....darussiffa' tidak mengenakan sebarang bayaran
cumenye kalau nk bersedekah, ade disediakan tabung kt situ
kalo nk beli air mineral die utk tujuan pengubatan, ade dijual di koperasi darussifa'
xnak beli pun xpe, boleh bawak air sendiri
itu kalau di darussiffa' yg di bangi tu
kt cawangan, aku x brape pasti la plak
ade juge terdengar2, ade sesetengah cawangan mengenakan bayaran
tapi kesahihannye tidaklah dapat dipastikan

x silap aku, pengasas darussifa' Tuan Guru Haron Din, memang x membenarkan perawat die mengenakan bayaran
kalau ade yg mengenakan bayaran juga, sama ada;

i) name tempat tu mirip darussiffa' tapi bukan darussiffa' yg sebenar; atau
ii) anak murid x dengar cakap tuan guru

edoraixora posted on 11-6-2013 02:14 PM
as far as i concern....darussiffa' tidak mengenakan sebarang bayaran
cumenye kalau nk bersedekah, ...

tenkiu bg info..
aku igt nak pergi yg dekat cini

Pusat Rawatan Darussyifa' Pusat
No. 5, Jalan 1/7D,
43650 Bandar Baru Bangi,
Selangor Darul Ehsan.

edoraixora posted on 27-5-2013 05:31 PM
ko ni, citer pasal darussifa' kemain panjang.....last2 soklan lain yg ditanya

berkena ...

Fuhhh brutal jugak ko nih, bagi contoh sampai bakar rumah untuk buang saka??? hahaha.... jin dari api, tak terbakarnya dia

Follow Us
hantukiller posted on 11-6-2013 02:33 PM
Fuhhh brutal jugak ko nih, bagi contoh sampai bakar rumah untuk buang saka??? hahaha.... jin dari  ...

aku beri contoh jer wak....
udah perawat tu suruh bako barang peninggalan atuknye yg rege ratus2 ribu tuh
kononnye jin setan dok bergentayangan kt barang2 tu
jadiknye, aku pun buat ler perumpamaan yg sewaktu dengannye

edoraixora posted on 11-6-2013 02:38 PM
aku beri contoh jer wak....
udah perawat tu suruh bako barang peninggalan atuknye yg rege ra ...

Betul lah tu, cara bakar dan hapuskan harta peninggalan yg berharga tu cara yg salah, rugi kita....

Tapi dah yg mengajor tu ustaz, tentulah mereka percayakan jek! seorang dua ustaz buat salah, semua terpalit... hahaha

pernah berubat kat Darussyifa...

So far masa tu tak tahu ok.. Ingatkan sakit2 yg xde ubat je g situ tapi bila saje2 check tenet eh?Utk masalah apa2 pun boleh.

Terus call n pegi Darussyifa. Alhamdulillah sampai skg ok dah.

edoraixora posted on 27-5-2013 05:31 PM
ko ni, citer pasal darussifa' kemain panjang.....last2 soklan lain yg ditanya

berkena ...

Ntahnye..lari topik terus. Musykil jugak aku. Yg sakit hati bebenor psl psang CD Quran tu nape?

chinta89 posted on 11-6-2013 03:44 PM
pernah berubat kat Darussyifa...

So far masa tu tak tahu ok.. Ingatkan sakit2 yg xde ubat je g si ...

hang sakit ape??? cer syer sikit

putus kasih... hahahaha.. sure tak leh berubat la ngn doktor spital kan. satu kije tak jalan kat opis. badan dah berkilo turun. Last2 pegi Darussyifa kan....

Alhamdulillah lepas minum air bacaan ustaz tu n baca ayat2 yg dia suh baca*dan kena amalkan selalu*  esok pagi terus g pejabat mcm takde pape dah.

kedian tu duk pk "eh aku penah sedih putus cinta ke?" Semua tu kehendak Allah, darussyifa juz membantu.

sweet_charcoals posted on 6-5-2013 10:20 AM
dh berenti. bkn sebab nk berenti. tp sibuk sket sekarang. jumpe ustaz tu ok jek. bayaran terpulang ...

Boleh akak tahu..kalau rasa gerak2 kat bawah kulit tu kenapa ye..ada benda org letak 'menumpang' kt badan kita ke

Masa 6 tahun sy di follow penunggu hutan dulu ada jugak berubat dgn Darul Syifa'. Memang ok cuma sy yg tak tahan habis sakit badan kena pegang oleh perawat perawat lelaki yg gagah perkasa.

Masa buat rawatan tu ustaz situ cuba berdialog dan keluarkan jin tu dr badan sy so berlaku la sesi dialog dan 'perang'.

Yg sy tak leh lupa masa ustaz tu baca ayat ayat rawatan badan sy menggelupur (sy sedar tp mcm ada somebody kwl bdn sy). Masa menggelupur tu klu x salah dlm 6-7 org ustaz yg pegang sy yg kecik ni. Masa tu mmg la tenaga kita kuatkan sbb bukan diri kita.

Masa berperang tu sy dibaringkan dan kaki tangan seme kena pegang. Sedar dan tak sedar la. Mcm berlawan. Ustaz tu toreh pen kat leher, perut sy tp masa dia toreh tu sy rasa sakit mcm ustaz tu toreh dgn paku. Tiba tiba pulak ustaz yg pegang sy tu terpelanting.  Ni dia yg citer sbb dia rasa ada benda langgar dia kuat.

Tu la yg x leh lupa. Ok sembuh cuma letih la sbb 6 org lelaki pegang kita yg kecik ni kan. Abih lebam. Lepas buat rawatan dua tiga hari gak la mc.

Tp Darus syifa mmg terbaik... asbab sy sembuh sampai hari ni... dah sembuh ni ada juga gi tolong tolong ustaz tu pegang pesakit pompuan... hehehehe

Dah sembuh tu ada jugak lepak kat sana saje nak belajar sambil bantu sket sket. Sempat la berkenalan dgn beberapa pesakit. Ada yg tragis. Ada sorg makcik ni kena santau sampai muntah darah. Depan kitaorg dia muntah darah.

Sempat belajar cara nak tau kita ni kena santau. Kalau org kena santau bila makan benda masam mcm limau nipis ke kita akan batuk.

Wallahualam

Az_zy posted on 10-12-2013 05:28 PM
Boleh akak tahu..kalau rasa gerak2 kat bawah kulit tu kenapa ye..ada benda org letak 'menumpang' k ...

ade possibility "benda" tu ade dlm badan kite. mase sy berubat dulu mmg kalo lepas mandi air daun bidara mesti dia gerak2 kt hujung jari. bila bgtau ustaz dia kate benda tu nk kluar kalo kt hujung2 tu.

then mmg lama gak xde dh. sampai 1 masa sy slalu sakit kt ibu jari kaki. kebetulan dah lama gak xjumpe ustaz tu. bila sy ckp ibu jari kaki saye sakit dia kate mungkin benda tu nk masuk balik, tp laluan sempit. mungkin amalan2 bace Quran sume tu jd penghalang dia.

wallahu'alam

Aku pon pernah bnyk kali berubat dekat darulsyiffa ni...Tapi dekat bangi la...banyk kes...kdg2 tmn mak aku....antaranye,Mak aku pergi berubatkan abg aku 4 taun lepas...Abg aku kena buatan org smpai putus tunang...yg buat ni pulak aci(muda n blh than la muke dia)...

Dari apa yg ustaz tu ckp abg aku kena melalui MAKANAN...aci tu buh habuk semayang dorang dalam makanan dan mcm2 lg la dia buat...smpai abg aku yg baik tu lawan ckp mak aku,TINGGAL SOLAT,SELEKEH,TAK MESRA DENGAN KELUARGA TERUTAMANYA MAK AKU SBB DIA NI MMG MANJA DENGAN MAK AKU WALAUPON DA BESO dan paling ketara time dia BELI BAJU COLOUR DIA omaigad...colour kaum2 tu okeh....sorry to say la ek...hehehhe tp berubat ni kami x bawak abg aku pon,just buat senyap2..

Caranye,bawak gambar,limau nipis dan air...ustaz tu suruh mak aku bg air tu samada minum atau bubuh dlm masakan dan bubuh dlm bekas air mandi abg aku..Dan bju2 yg ala2 tambi tu di suruh ambik basuh dgn air limau dan bakar baju tu...dan limau2 tu buang dekat sungai or tempat2 air mengalir la......Alhamdulillah dlm mse 1/2 taun kmi berusaha ulang alik ke darulsyiffa abg aku pulih...dan selepas sedar,abg aku sgt mnyesal putus kn pertunangan dengan kekasihnye yg dah kapel selama 9 taun dr sekolah lg....Sekian tu je yg dpt aku kongsikan pengalaman berubat dgn anak buah ustaz harun din... Last edited by HAnaNAjima on 26-12-2013 10:15 AM

pernah jugak g darul syifa' nih.. 1st time pegi sebb asben 'terkena'.. ada org dengki kot la.. malas nak tuduh2 walaupun mcm tahu siapa.. then pergi plak ngan adik ipar yg nak buang saka keturunan yg ada dlm diri dia & adik beradik dia semua ada.. 1st time tengok adik ipar dirawat oleh ustad kt situ.. dia duduk depan ustad tu then ustad tu pegang kepala & dahi dia sambil baca ayat2.. pastu dia suh adik ipar mengucap.. punya la susah adik ipar tu nak mengucap.. tersekat2.. kesian tengok dia mcm xleh bernafas.. pendek nafas dia nak mengucap tu.. aku dah cuak bercampur sedih tengok keadaan dia.. mcm org nazak pun ada..

sampai sekrg masih jugak berubat sebb saka tu keluar masuk keluar masuk.. xmo pergi pun dr tubuh adik ipar tu.. sekrg adik saya (somi dia) sendiri dah jd mcm ustaz.. dok menghafal ayat2 quran.. sebb nak rawat isteri dia (adik ipar saya).. sebb ada2 masa saka tu ngamuk & saka tu x suka kt adik saya nih.. susah nak buang saka tu sebb kt semua adik beradik adik ipar saya ada.. so klu nak buang kene semuanya buang sekali.. masaalahnyer bila time nak buang berubat tu ada saja halangan yg terjd.. sudah nyer adik saya la kene rajin bwk isteri dia ke darul syifa' berubat.. tp klu saka tu keluar pun sekejap jer.. pastu dia dtg balik..  x tau la bila kesudahannyer..

Syumaimah posted on 23-12-2013 04:26 PM
Dah sembuh tu ada jugak lepak kat sana saje nak belajar sambil bantu sket sket. Sempat la berkenalan ...

betul.. makanan yang tajam atau masam macam nenas, cuka, limau nipis... kalau makan mula-mula batuk... lama-lama mmg muntah darah terus...

penah jugak terima rawatan Darul Syifa. waktu buat tepuk, ada mcm serbuk2 berkilat keluar. tak pasti la santau ke apa. kalau santau, org kata tak bleh makan limau, dan benda2 masam. tp tak tau kenapa mmg suka sgt makan masam2 macam limau ... Last edited by cikedis on 7-1-2014 11:19 AM