CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: lolaxpdc

Pengalaman Berubat di Darussyifa'

Reply #20 JulietTheOrange's post

ada perawat dsyifa yg aku pernah jumpa kalau bila kita rejam 'garam + lada hitam' tu jika tangan2 kita lenguh tu kemungkinan balingan kita tu mengenai sasaran gangguan tu... tu antara tanda2nya katanya le..

Originally posted by limaukasturis at 16-6-2009 20:43
ada perawat dsyifa yg aku pernah jumpa kalau bila kita rejam 'garam + lada hitam' tu jika tangan2 kita lenguh tu kemungkinan balingan kita tu mengenai sasaran gangguan tu... tu antara tanda2nya k ...

a'ah betul tu limau..
nmpknye cara pengubatannye same semua..

mase kat UTM skudai tu, org punye lah ramai
siap bawak tikar ngan bantal bagai untuk tido sementara nk tggu no kene pggil

BIL aku penah gak brubat kat darulsyifa bangi. alhamdulillah 3 kali visit dia dah ok. yg ubat cuma anak murid harun din jer. maybe x brapa berat kot sakit dia. org kt hanya sakit berat jer harun din turun. tp x tau la sejauh mn kbnrn nye. kat kg aku pun ada caw. darulsyifa ni tp blm penah dgr harun din turun pun. hanya anak buah dia tp bukan calang2 gak la.

tak penah lak dgr port diorang kat UTM skudai?
tahun biler tu ek?

tak ingt la taun bile
tp dlm 90an gitu..

Follow Us
dalam 3-4 tahun lepas pon masih ada lagi darussyifa' kat UTM... dari bawah mesjid pindah ke kolej 8 sana.... skrang kolej perdana... kat bangunan setingkat atas bukit...

aku pon ada pengalaman anta mak aku kat darussyifa' neh... tapi yg mak aku nye sakit tak serius sgt.. just gangguan2 biasa....

TAPI...

pengalaman duk kat sana duk tengok/dengar orang lain... memang menyeramkan gile.... antara yg paling menyeramkan... penah satu kali tuh terlalu ramai yg datang... bilik rawatan tuh die tak leh tutup....so bleh nampak le apa die buat kat dalam.... mungkin kalo ikut apa yg juliet cakap... mungkin bilik rawatan yg tak berapa severe sgt la kot casenya....

ada la nampak beberapa orang dalam tuh... tukang rawat ada 2 orang kot... harun din supervise jek.. yg sorang pesakit pompuan neh duk la kat depan perawat tuh.... memula tgk cam biase jek.... bila die dah cite detail gaknye ngan perawat tuh ape masalah die.... perawat tuh start la rawatan die... die letak tangan atas ubun pompuan tuh.... baca2 sket.... tetiba... pompuan tuh nanges.... tahap terisak2 cam aci mati laki punye nanges.... umang aihhh... aku masa tuh dah cuak gile masa tuh....

sekian cite aku yg tak best... punca sakit die ke hape aku tak tau... tapi mmg aku tak tgk abis la rawatan die tuh... aku trus kuar lepaih tu....

aku dulu bdk utm...ade skali tuh..temankan kwn aku nak beli ubat resdung dan rawat sakit dia la 9tp tak teruk pun) kat darul syifa....tmpt tuh bawah masjid.....elok2 jer aku duduk....badan aku terus panas....dgn tak semena-mena..aku terus terajang meja kat situ sampai patah dua....(adesss...malunyer masa tuh)....

tak pesal2 aku plak kene rawat....rupernya aku tak perasan, ade sorang ustaz melintas masa aku nak masuk bilik ustazah tuh....tuh yg aku terus melenting dan marah

nak jumpa Ustaz Haron din personally...susah skit....kene dtg before subuh...

pernah pi sekali pi.....pastu ada org tanya kat kaunter, nak jumpa ustaz, pastu org darul syifa kata..ustaz dah balik lepas solat subuh tadi....btw...hari tu memang hari Selasa...satu2nya hari Ustaz available...

bagus la topik nie....teruskan la citer pengalaman berubat dgn darulshifa' nie...aku leh la nak rekemenkan member suh p sini..dia kena buatan org(katanya la)

aku xpenah berubat ngan darul syifa...tapi ada kejadian aneh yang pernah berlaku semasa ada orang mai berubat di klinik ni kat taman lela kamunting....
aku dan geng dok lepak2 depan kedai makan member kitorang...kedai member aku ni berdepan ngan klinik ni...
masa tu kebetulan ada orang tengah dok berubat..tak silap aku budak pompuan kot...so kitorang bleh dengar la dia meraung2 kuat kesakitan...
sekejap suara dia,  pastu tukar suara lain./...
disebabkan macam da biasa dengar camtu so kami buat la tak tau sangat....

the best part is...tetiba masa dok berborak tu ter dengar bunyi berdentam2 dentum kuat atas bumbung kedai member aku macam orang ber lari2 kat ats tu...ape lagi mau nya panik sekejap member aku yang dok uli tepung untuk roti canai esok pagi terbernti sekejap...kebetula ada sorang member aku ternampak ada lembaga besar melomp[at keluar dari klinik tu ke atas bumbung kedai member aku .....cuak kejap...

Originally posted by mimi77 at 17-6-2009 12:33
bagus la topik nie....teruskan la citer pengalaman berubat dgn darulshifa' nie...aku leh la nak rekemenkan member suh p sini..dia kena buatan org(katanya la)

Thanx...

best thread nih... up up  

cawangan yg kat utm,skudai tu ada lagi ke

kat belah2 utara ni tak de ker... bukan HD nih org perlis ker...

Balas #35 breakout\ catat

kamunting tu kat utara laaaa

bedah, gigehnyer uolsss bukak benang ne....

Originally posted by awan at 17-6-2009 03:25 PM
cawangan yg kat utm,skudai tu ada lagi ke

x de dah... sebelum nie bwh mesjid pastu depa kena/dipindahkan ke kolej baru belakang2 kolej 6 [nama baru x tau..] coz agak privacy sket katanya kat sana jauh dari student lalu lalang coz mgkn mengganggu student bila mendengar jeritan2 tu... nak2 ia sebelah library kan...  dan terkini pusat perubatan tu dah x de dalam UTM dah diatas sebab2 tertentu... tapi perawat kat situ masih merawat tapi di rumah diaorang kat area majidee baru, sape2 nak no phone leh PM aku ngan Lat/Long aku leh bagi utk pengguna GPS, kompom sampai depan pintu rumah... x pun korang leh bertanya kat pondok guard UTM coz ngan senang hati mereka akan bagi no phone perawat dsyifa tu... coz aku minta dulu pun dari pak guard tu la dulu...

Originally posted by QAX at 17-6-2009 09:38 AM
perawat tuh start la rawatan die... die letak tangan atas ubun pompuantuh.... baca2 sket.... tetiba... pompuan tuh nanges.... tahap terisak2cam aci mati laki punye nanges.... umang aihhh... aku masa tuh dah cuakgile masa tuh...

ha'ah itu mmg symthom normal bila pesakit di rawat, nangis dan menjerit kadang kala...
yang ganeh sket tu siap buka silat... cuma yang lum dengar pesakit yang tetiba kerasukan dan bukak langkah seribu lari tinggal kan perawat... ada sape2 pernah alami??!!!

Originally posted by limaukasturis at 18-6-2009 01:44

ha'ah itu mmg symthom normal bila pesakit di rawat, nangis dan menjerit kadang kala...
yang ganeh sket tu siap buka silat... cuma yang lum dengar pesakit yang tetiba kerasukan dan bukak lan ...

pernah nampak kat darussyifa' pesakit jerit then terus kuar bilik ...then petugas2 tu kepong dia then bawak masuk balik lam bilik rawatan