CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: f_zal

[MERGED]MISTERI SULUR BIDAR

ok...sulur bidar ni...aku penah tgk satu cite omputih...yg ade beberapa siri dlm satu tape tu...(sebelum zaman CD kan pakai tape VHS tu...)...maybe ini la kot...mende tu serang dari bot sampai ke tepi taasik.......die bole selit celah2 kayu bot tu....pastu ade yg terselamat ke tepi tasik....mende tu stunt kat org tu.....kire mcm selimut terbang terhmapr atas mamat tu....mati la jawabnye....rupe2 ade signboard "No Swimming" tapi dah tertutup dek pokok2.... so group budak2 mude ni tak tau.....so mati semuanya kalau tak silap aku..nanti aku roger balik dgn cousin2 aku ...

rupe2nye cousin aku dah check in lame kat sini.... myakayina.....ko igt ek tajuk tape tu...ahahahaaha..nanti aku try carik balik.....

Reply 262# siape_aku

citer tu tajuk nya "The Creepshow 2" tajuk dalam anthology tu: "The Raft"

The Raft
Deke meets his brutal demise in "The Raft"...

Four college students, Deke, Laverne, Randy, and Rachel decide to go swimming in a desolate lake far away from civilization. As they make their way to a wooden raft in the middle of the lake, they realize that they are being terrorized by floating black blob when it grabs a hold of Rachel and consumes her. The frightened students begin to panic and mourn the loss of Rachel. Deke then contemplates quickly swimming to shore so he can bring back help as he is a fast swimmer. But before he can carry out his plan, the blob seeps through the raft's cracks and pulls Deke through the raft, killing him in the process. Randy and Laverne manage to evade the creature long enough to where it gives up trying to grab them from under the raft as well. Randy and Laverne spend the entire night on the raft, afraid to fall asleep in fear that the creature will attack them while they sleep. They do manage to fall asleep and Randy is the first to wake up in the morning, relieved to find that Laverne and himself made it through the night. With Laverne still sleeping, he begins caressing her body and fondling her breasts. She soon awakes screaming in agony as the creature has seeped through the cracks and has a hold of her face, much to Randy's horror. As the oil-like blob pulls her off the raft and begins consuming her, Randy uses the opportunity to jump off the raft and swim to shore. He ultimately makes it, barely escaping the creature and yells "I beat you!" However, the oil creature rises up from the water like a wave and engulfs Randy. The blob returns to the lake, with no evidence of the four students even visiting the lake other than their car which was left running the whole time. The camera pans out to reveal a "No Swimming" sign barely visible from behind some growth.

Credit to http://en.wikipedia.org/wiki/Creepshow_2#The_Raft

seorang zoologist Australia/America(aku x pasti), datang ke Tasik Bera, Pahang utk buat research berkenaan dgn hidupan di dasar tasik.. Dia tidak menyelam, mahupun menggunakan ROV, tetapi dia menggunakan Sonar Detection Equipment utk mengesan hidupan air dlm radius 100 meter persegi. Ko tau apa yg dia dapat dari bacaan sonar tue? Dia kata ada beratus hidupan air di dasar Tasik Bera sebesar kereta Volkswagen dan juga Volvo. Dia dapat kesan ada yg sebesar lori 5 tan sdg 'berjalan' di dasar tasik tersebut..... (info dari http://komuniti.iluvislam.com/to ... kenyir/page__st__15)

Bior betik??? Saiz lori 5 tan di dasar nun??? Apa bendanya tuhh???

seorang zoologist Australia/America(aku x pasti), datang ke Tasik Bera, Pahang utk buat research ber ...
azredclaw66 Post at 27-6-2011 23:35

100 meter jew kn?
klo lg jauh..maw d menatang sluas kilang simen gamaknyew

nat geo nie x nak ke masuk tasik chini wat experiment... balik balik kalo area ASEAn nie mesti pasa monyet makanan or hutan...

Follow Us
dasar tasik kenyir tu ade perkampungan kan asalnye dulu???  tapi dah dilimpahi banjir dan langsung jadik tasik...just imagine betapa dalam nye tasik tu..sbb pokok2 sume tenggelam.... pokok kelapa...gile tinggi......hmmmm..tak tercapai akal ku....tapi tak mustahil....lubuk dlm hutan tu pon ade kelah sebesar lori.....ni kan pulak tasiik yg besar dan dalam...lagi la macam2 hidupan ade kat bawah tu...

Reply 265# donut_1752
tak tahann.. aku nak gelak jugak kat cni...

KAHKAHKAH!!!!

tapi cara korang cite ni membuatkan aku terbayang seekor giant ameoba...
aku mmg takut sket nak dekat ngan tpt berair ni..sebab mmg xreti berenang pun..
kat umah kg aku tu..dah umur skolah menengah br aku tau taksampai 50meter dari umah opah aku ada sungai...(terlindung dek hutan)...

abah aku selalu pesan..kalo mati kat darat boleh dicari lagi..tapi kalo kat air ...nauzubillah...

Reply  donut_1752
tak tahann.. aku nak gelak jugak kat cni...

KAHKAHKAH!!!!
surfin_net82 Post at 28-6-2011 15:21

x gitew  surfin_net82 ??
dr 100 meter persegi dpt mentang 5 tan
klo wt tk 10km..kompom d yg seluas kilang simen gamaknyew menatang dlm dlm tasik 2..
ngeh2

dasar tasik kenyir tu ade perkampungan kan asalnye dulu???  tapi dah dilimpahi banjir dan langsung j ...
siape_aku Post at 28-6-2011 13:14

memang sebahagian dasr tasik kenyir tu asalnya kg melayu lama...rumah dibangunkn dr tiang2 balak hutam...dinding dr kulit balak lapah kering...ader sawah...dusun..jrk jaln kaki dr ulu sungai kenyir ke pekan kole berang lebih kurang 5-6 hari ikut trek hutan....spt ape yg dibagitau oleh ayah angkat amber di sana...terdapat 3 btg sungai purba yg besar bergabung mjd sungai terengganu didasar tasik kenyir kini...x mustahil makhluk air yg ader menjangkau puluhan malah mungkin ader yg ratusan tahun usia...kalu org...mungkin dah beruban bulu betis..

mcm misteri sangat, setakat 100 meter je, lautan yg beribu2 meter tu siap bleh kapal selam masuk, takde pun makhluk2 bertan2 mcm ni, yg ada ikan paus jahh

sulur bida

mcm misteri sangat, setakat 100 meter je, lautan yg beribu2 meter tu siap bleh kapal selam masuk, ta ...
sekngucing Post at 12-7-2011 19:44

haha

Reply 273# sekngucing
mana dapt gambo nih....sulur bidar ni mmg jadi misteri kan....

Reply 275# bukanomi

haahahaha, aku pegi kenyir sniri seru sulur bida, aku ckp besar "wei, sulur bida, aku sekngucing tak takut kau, keluarlah!!!!!"
(sebab org kata jgan celupar kalau kat tasek, hutan kan?) jadi aku buat celupar dua tiga lupar keluar betul, aku snap gambar, pastru aku larii

sulur bidar = hantu air?

Reply  bukanomi

haahahaha, aku pegi kenyir sniri seru sulur bida, aku ckp besar "wei, sulu ...
sekngucing Post at 13-7-2011 15:13

statement ini adalah palsu semata2 ... sekiranya dipakcik google ader ajer klip sebegitu keluar

mana ada tipu, haa, ni siap aku ambik gambar kepala terjulur lagi ni, tgok ada buih2 di belakang kepala ni!!
-gila aku zoom gambar ni, bahayakan nyawa, kau kata aku tipu??

Aku ni memang suka cari ikan dan mandi2 kat sungai perak.  Kadang2 aku dan kawan2 aku sewa sampan dan mudik ke hulu sungai perak sampai ke empangan chenderoh memancing.  Orang2 tua memang selalu pesan kat kami supaya berhati2 kat satu kawasan pertemuan 2 batang sungai sebelum empangan chenderoh ni.

Bagi orang yang tahu, memang deme tak akan berada berhampiran kawasan tu masa senja dan malam sebab selalu orang terserempak dengan sulur bidar kat situ.  Kawasan tu memang creepy sikit sebab sungai yang sebelah kanan tu tenang dan airnya macam tak mengalir je tapi kat situ ikan memang banyak dan besor2.

Aku tak pernah nampak lagi sulur bidar ni sebab paling lewat pun, pukul 6 kami dah blah dari situ.  Tak berani ambik risiko.  Lagi pun kawasan tu ada banyak bongkah batu besor kat dalam air.  Kalau terlanggar, memang pecah la sampan.  Kat sini banyak pulau2 yang takde penghuni.  Salah satu pulau tu ada peninggalan binaan istana dan rumah2 dibuat dari buluh, atap rembia dan kayu2 peninggalan lokasi buat filem.  Aku pun dah lupa tajuk filem tu tapi filem ni filem hollywood la.

Satu je pengalaman misteri aku masa memancing kat kawasan tu.  Masa tu senja dah.  tengah syok mancing kat salah satu pulau tu aku perasan ada sorang makcik ngan anak dia yang dalam lingkungan umor 7-8 tahun tengah mandi kat tepi pulau tu.  Dekat je ngan sampan kami.....memang jelas sangat la.  Tapi tak terfikir pun masa tu yang sebenornya kat situ takde rumah orang pun.  Banyak lagi sebenornya kisah misteri yang aku pernah alami......nanti le kalau ada masa, aku kongsi kat sini.