CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Syd

ZOMBI KILANG BISKUT [ZKB][20 MAC]

cam nk tgk jeh...

kalau diperhatikan filem2 mamat khalid ni, awal2 orang tak boleh appreciate, malah ada yg flop..
tapi akhirnya jadi cult..contoh terbaik man laksa la, flop kat pawagam, kutipan setakat RM600 ribu je..
tapi bila tayang kat astro, kat youtube, semua orang tau..lagu mengapa dirindu, these boots are made for walking, cik mek molek...filem rock pun sendu je, collection tak sampai sejuta, tapi rock oo lebih 3 juta...masa ni orang dah appreciate filem2 mamat khalid..

sebelum filem hantu kak limah, aku rasa hampir semua filem mamat khalid flop..zombi kampung pisang pun nasib baik la dapat RM1.7 juta, tu pun berapa banyak star dalam tu, awie, ac mizal, que haidar, geng2 senario..

harap mamat khalid boleh konsisten dengan filem2 bermesej dia

Rate

1

Tak sabar nak tgk. Mesti best! Isi cerita filem2 Mamat Khalid ni bagus cuma dari segi pdn, kadang2 nmpk mcm B-grade sikit. Mcm mane pun, tetap akan tonton filem ni =)

best jugak..trinin nk tgk..
eh!!..ari ni 20 ari bln suda
jom mengkome2 semua

Usin pun ngetor...
mencokak di pawagam

kekeke... awie klako abis ckp perak...

Follow Us
dah tengok..
komen aku, aku tak faham
cerita macam ditampal-tampal, sekejap kat situ sekejap kat sini..aku rasa filem ni tak macam yg dirancang sebelumnya..kalau follow history dia, filem ni sepatutnya sebelum hantu kak limah lagi, tapi tiba2 hantu kak limah yg keluar dulu, lepas tu jin pakai toncit, lepas tu baru filem ni..dan kalau ikut pemerhatian aku filem ni macam dibuat lebih kurang masa filem jin pakai toncit jugak..aku rasa macam ada yg tak kena..aku tak tau nak describe macam mana, tapi filem ni macam dibuat tergesa-gesa & asal siap je..

entahlah, rasa tak kelakar, takde team yg best..usin & usop tak menjadi lawaknya..

Rate

1

Tgk wkt lunch hour dgn member...

Betul la cite mcm tergantung tu...sbb bosan sgt tunggu gak bila nak abis. Pastu bila abis nnt mesti korg rasa mcm....eh, dah abis ke? Ntah apahal rasa mcm boring dan meleret2... cerita tak sampai. Lawak tu ada tp sikit sesgt. Not worth my rm10.

Rate

1

iscol_klang posted on 20-3-2014 09:56 PM
dah tengok..
komen aku, aku tak faham
cerita macam ditampal-tampal, sekejap kat situ sekejap kat s ...

Yup...same la pendapat kita
sapa2 nk tanya psl.film ni...bleh baca posting ko
Aku pun rasa mesej film ni x smpi
mcm kosong
x kelakar
jalan cite ntah hapa2
Harapkan awie n usop wilcha ne
heroin kayu siallll..sakit hati tgk dia belakon...rs nk tembak je skrin cinema tu...mcm kayu..mcm batu...xde feel lgsg belakon
ending??? Tau2 je dh abih
Watak hantu...salah masuk kampung?  Apa ni bang mamat? Takkan takde idea lain kut

Rate

1

timekasih untuk korang yg sudi berkorban tengok dulu. selamat rm10 aku

kombinasi usin & usop semata-mata tak menjadi..ini masa jin pakai toncit dah nampak janggalnya, tapi sebab masa tu ada pak abu, pak jabit, en. purnama, zulfekar, wan kaswi, kak limah, yeh sekupang (watak baru), so masih boleh bertahan sikitlah..kali ni cuma tinggal pak jabit, kak limah & zulfekar je..geng2 kat kilang biskut langsung tak kelakar..

scene ulang alik berkali2 dari kilang ke warung pak jabit tak boleh difahami..diorang kena serang dengan zombi tapi kenapa ramai2 masih bertenggek kat warung pak jabit? adam AF jadi patung cendana je, dialog pun takde kot..mamat khalid pun takde fungsi..

setengah jam terakhir tu buang masa dengan bergaduh dengan zombi je, cara yg menipu utk menghabiskan masa..you're cheating the audience..

Rate

1

citer ni walaupun byk yg x logik, penceritaan dia x berapa smooth, n nampak bodoh la senang citer, tp iols tetap terhibur, xyah la nk pening2, enjoy jer tgk filem ringan2, walaupun  cam tahape2 tp ada gak part2 yg best yg iols appreciate, nak2 scene opening credit dia, mmg marveles, bila dah sampai ke penghujung, mmg x berapa best dan sikit membosankan, tp 3/4 parts di hadapan mampu buat iols ketawa

iols folo setiap movi mamat khalid di wayang, walaupun xler superb mana tp iols appreciate apa yg dia cuba sampaikan dlm setiap movi dia, n bg iols filem2 dia masih boleh diterima n relevan, kelakar pun menjadi, iols gelak jer, tgk kena jgn expectation tinggi sgt, santai2 sudah

tp yg x bestnya nak2 hujung tu boring sket then tetiba abis, tu je la yg nyampah sket, sebab betul2 x expect camtu, yelah x pernah baca kat sini sebab takut spoiler, x syok

buat mereka yg belum tgk, x rugi tgk filem ni, gi la tgk, best apa, teck bg 6.5 bintang

Rate

1

kenapa korang komen start dari tahun 2009 lagi? bukankah ni kesinambungan husin jin dan mon pakai toncet 2012 ?

Comments

sbb thread ni bukak dr thn 2009 lg.  Post time 24-3-2014 08:14 AM

akak rasa kelakar jer, lebih elok daripada husin, mon dan jin pakai toncet. ^_^

zombi kilang biskut ni lagi banyak kelakar.

best gila sampai aku tengok 2 kali dalam sehari, satu dekat berjaya times square, malam tu jugak cikcur di midvalley, audience pun memang best lah, nak-nak lagi ada mamat sebelah aku gelak ga ada hijab punya kuat nak mampus, aku gelak lagi kuat, best lah cerita ni.

part susun kasut tutup lampu tu memang kelakar gila, nak-nak lagi bila usop cakap, masa ni lah si bahlol nak menumpang rumah, asyik bawak bala jer

P/S: sekarang ni memang musim director buat cliffhanger ya? The Hobbit 2 tergantung, 300 rise of an empire tergantung, zombi kilang biskut pun tergantung ni, nak tunggu sequel lagi

Rate

1

aku suke cite mamat khalid sbb ckp perak haha..tp mmg kbanyakan cite mamat khalid..salu awal cite bes..da dkat nak abes mcm kureng skit..
zombi kilang biskot belom tgk lagi..
nk tgk ke idok eh

hanna88 posted on 24-3-2014 01:33 AM
aku suke cite mamat khalid sbb ckp perak haha..tp mmg kbanyakan cite mamat khalid..salu awal cite be ...

tengoklaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Pada siapa yg belum menonton cite ni, tak payah tengok pun takpe. Membazir duit je. Mase tgk tu duk mengira masa je bila la nak abis. Tgk org kat sebelah dah belek2 henfon. Budak2 dah tak duduk diam....

Part tak logik takpe, kita faham sebab cite camni mmg tak logik pun. Tapi scene tergantung, tangkap muat. Anti klimaks. Janji siap movie. Tak kelakar lansung. Lawak bodoh ade la. Sangat mengecewakan. Walopun ade la beberapa part yg agak kelakar. Tapi tak meninggalkan kesan pun. Tak payah la nak buat sequel plak sebab mmg takkan tgk dah. Kecewa dgn hasil mamat khalid kali ni. Sgt nampak murahan.

1 daripada 5 bintang.

Rate

1

mongoose_kidz posted on 4-8-2009 09:37 PM
best aper citer tu...
aku mmg jrg sgt tgk citer melayu.
tp ni citer yg aku boleh abis tgk..

betol.. cite zombi kg pisang menarik laaa....
sedih ....

Aku baru tgk dgn husband...kelakar aku gelak sampai berair mata aku...tp husband aku biasa2 je...
Konklusinya sapa xphm loghat perak nmg rs xklaka...

Dlm panggung xpenuh tp yg tgk suma gelak...

Bg aku part hantu ponti mmg lawak tp part zombi xde klakar sb byk lwn n lari je...
Plot citer mudah phm...
Paling lawak tang lari masuk umah usop..derang sembunyi dr cik ponti... Xrugi pun rm10... Terhibur jgk...

Rate

1

berancuk posted on 24-3-2014 12:22 AM
akak rasa kelakar jer, lebih elok daripada husin, mon dan jin pakai toncet. ^_^

zombi kilang bisk ...

aku pun suka part 3 org lari gi umh usop...
Boleh masuk umh pintu xtutup...
Sorang tu mtk tumpang tdo mata lebam..