CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: AniSani

CARA BERNIAGA MELALUI WEB,FBOOK,BLOG [merged musytaq&Zee256]

Reply 660# honey_dew_melon

honey_dew_melon,

hehehe.. best kan topic ni? Apa website? jom kita xchange mana tau ni salah satu cara nak up kan traffic..blog saya Adam Luqman's Webstore.. search ya..

Post Last Edit by Syik_Gojet at 24-12-2010 13:26

yeah..dh habis baca pun.....

syik sebenarnya dh terfikir nak try bis online 2 thn pas masa tu tanam anggur..

sejak bekerja, syik dh lupakan terus...

dlm minggu pas entah camne tergerak nak beli tudung secara online...

tiba2 syik terfikir, syik boleh tergerak hati nak beli secara online..nape tak syik setup bis online sendiri.....syik rasa ni la masa sesuai   sbb syik skrg ni bujang & pekerjaan syik skrg pun byk menghadap pc..

saja je belek2 board usahawan, tak penah pun menjengah kt sini...
wah..banyak gila tips n info dr otai2 semua...
syik jadi tertarik sgt nak mencuba......syik nak kena fikir dulu nak jual produk per...

syik ada beberapa idea..harap otai2 sini dpt bagi komen..

1)ada org sudi nak ajarkan syik cara nak buat frozen murtabak raja..tapi mcm susah jer klu nak jual secara online kan..syik fikir camne nak post barangan makanan frozen nie...

2) dlm post atas2 ada sebut pasal google ads n nuffnang..klu kita buat blog sendiri..setiap kali ada visitor masuk blog kita, kita akan dpt pendapatan pasif kan??? klu nak buat blog mcm nie, syik ingat nak buka blog pasal perjalan syik dlm proses kuruskan badan ....

3) syik ada sorg kwn buat travel agency...dia ckp dia sudi nak support syik, tapi dgn syarat syik kena ikut cara dia...dia akan tolong syik utk buat website, barang2 nak jual dia akan tentukan..kiranya dia jd bisnes partner syik...skrg masih diperingkat permulaan, syik baru je bagi cadangan...syik rasa tak best sikit sbb kita bukan bos, n kena ikut cara dia...

Reply  honey_dew_melon

honey_dew_melon,

hehehe.. best kan topic ni? Apa website? jom ki ...
MyAdamLuqman Post at 24-12-2010 12:22

heheheh sorrila u i punye blog x launch lagi kutip ilmu dulu  )
nanti i check out ur blog ok?

guys.. how bout twitter?
any1 use tht to promote your link?

here is the extract from http://www.ehow.com/how_5812848_ ... .html#ixzz192jPNG7C

"Twitter is simply an amazing advertising tool for almost any type of business that you can think of. It is an excellent tool to get your name out there and generate leads and sales for your business. Regardless of what your niche market is, you can use Twitter to generate online traffic and business. In the steps below, I will show you what you need to do in order to start using this amazing online business tool".

in my personal opinion, i think twitter is such a great place to promote business online because twitter is very addictive and can be 'seductive' either to 'seduce' our target customer

Dulu aku buat biz besa2.. jadi penjual cael deon, nataria, menang., satinni. ada income tapi penat menghantar barang.. lagi penat kalo ada yang reject...
Aku baru je buat biz online.. sebab nye kalo keje aje.. ada je masalah.. tahun nie saja keje guru sandaran X terlatih.. cuti 3 hari .. jaga anak masuk spital.. kene aaa.. bayar RM240 mane leh tahan la.. padahal X penah saje2 cuti.. mc ada la operation.so tekad dalam ati.. dah X nak keje contract lagi..
Bidang saya ambik kat U pun Xde keje yang level degree.. keje level diploma je gaji.. nak cari keje gomen.. kalo Xde orang dalam jangan harap le.. nak ambik KPLI pun susah.. kalo ada org dalam baru la senang.. kawan aku bapak sedara pensyarah maktab.. adik beradik dia 2 org dapat KPLI... tahun yang sama dengan sekali mintak aje..Org cakap sape2 ada sedara keje maktab boleh dapat 2 tempat masuk KPLI...dan DPLI
Baru je mula buat biz nie awal bulan 12.. aku g belajar buat bahulu.. hampeh.. bila balik X jadi pun.. Xtau l aku ke tak pandai atau chef tu X ajar abis... tapi setakat bagi makan anak boleh la.. aku pun X lalu..
Pastu aku buat dengan kerepek.. aku ambik kat banting.. hmmph.. Xde org beli gak la...setakat ni aku dengan husband dengan anak aku je sental.. ada nak g melawat sedara, aku bawa la kerepek tue.. tapi kerepek ni memang sedap.. ambik kat Fazz Enterprise.. aku on lagi biz nie sebagai biz sampingan aje...
Produk yang aku buat pun sekarang nie "accident" sebab aku buat untuk anak aku..
aku X suke produk yanga ada kat pasaran.. kaler nye X sesuai dengan citarasa aku...pastu kawan aku datang umah nak tengok aku hias umah dia nak masuk umah baru...dia minat.. memang semangat aku..
pastu aku mula letak gambo produk kat facebook.. dapat lagi customer.. kawan2 senang cerita... akak aku pun beli untuk anak dia...
pastu jiran aku plak nampak.. sebab aku letak depan umah .. untuk taman... ada order gak..
pastu jiran yang agak rapat dengan aku.. dia cakap nak masukkan blog aku link dengan blog dia..
pastu aku tag gambo2 produk aku kat wall kakak aku dan sedare2 aje.. kalau org lain karang mare lak.
setakat nie dah ada buyer.. boleh la untuk permulaan...
Bagi korang yang nak mula biz.. sedare2 tu penting sebagai penyokong.. aku paling sayang akak aku.. ape aje aku buat sume dia sokong...dan beli....
try la tengok aku nye online shajarbiz.blogspot.com.. kalau ada nak sokong aku alhamdulillah...

Follow Us
salam shajar'
adat meniaga online sama le juga mcm offline..barang reject,tak laku, tak jalan dan mcm2 la...tu semua ada meniaga..

saya cub buka blog tu,tapi takleh la...biz apa tu ye?

salam shajar'
adat meniaga online sama le juga mcm offline..barang reject,tak laku, tak jalan dan m ...
bungazaleha Post at 30-12-2010 14:47

btul tu bunga.. smalam sy cuba pun x boleh nak buka blog shajar..

Alamak la.. hehe.. tu id la.. hehe.. alamat betui aku nye blog

www.concretebiz.blogspot.com

Minta maaf ye kawan2 sumerrrr..ampun..

selain shoutout box at blog lain beep rasa buat ads berbayar with minimal cost pun bagus utk memperkenalkan product..

facebook charge saya tatau but ade nampak ads at http://pasarnight.blogspot.com/

Advertisement Information
Large Banner: 360 x 150 pixels (1 space only)

Rates: RM20 = 2 weeks

Regular Banner: 180 x 125 pixels (6 spaces)

Rates: RM5 = 2 weeks

saya lom wat ape ape ads lagi.. so mmg traffic slow melow lately ni.. tu yg terasa nak wat iklan kat pasarnight sbb tgk crowd mmg customer yg bersesuaian ngan konsep product saya jual... kos pun cam ok je..

selain shoutout box at blog lain beep rasa buat ads berbayar with minimal cost pun bagus utk memperk ...
beep Post at 30-12-2010 16:20

sama la kita beep blum buat sgt advertisement2 nieh.. Skang nieh pun sy tgh survey2 iklan2 berbayar yg mengikut budget... So far ada la wat 1,2 free advertisement tp still traffic x bape nak naik sgt.. Maybe sy salah cara promotion kot.. Itu la nak diperbaiki lagi nieh..

try la facebook advert tu... traffic memang naik...tapi tak semestinya org beli laaa..
its good for awareness about your shop

Saya selalu masuk fb aje buat iklan.. setakat nie yang minat ramai.. tapi produk saya nie susah nak kemana2 sebab berat..
Antara tempat lain yang agak memuaskan untuk produk nie kat... mudah.com.my.. ada gak la yang layan dan hantar e-mail dan sms...

Syik.. try beli kat kedai buku camane nak dapatkan income gune blog.. tadi belek2 kat mph.. ada buku camne nak buat income gune blog.. buku nipis tapi mahal.. hehe.. 39.90.. x mampu lagi rasanye nak beli.. lagipun sekarang saya tengah banyak tempahan kerusi kanak2.. baru je semalam siapkan 4 biji.. ni datang lagi 4 biji.. lagi satu set kerusi dewasa kasik husband buat.. X mampu nak buat sorang2.... hehe.. lagipun dia nak design ikut english style....

Reply 280# azliajaapar

tmpang tanya yea, meta tags tu apa ye? tq in advance

salam all...
i heard rumors saying that facebook is closing down on march 15..anyone can share opinion?
kalau betul la berita ni...nampaknya kena la backup gambar2 kat FB..dan,

kena carik jalan lain untuk marketkan product..

ye la Zee.. saya pun dengar camtu gak.. rumours..

buat banner dan letakkan dlm forum/blog2 yang visitor nya tinggi..kena byr skit la...
contoh mcm blog ini:

selalu berapa harga cocoa?

produk kena bagus...
market besar...
tawaran besar...
iklan cara free pun banyak...
buat backlinks banyak suapaya mr google notice....
masuk forum letak kat signature...
mcm saya

banyak lagi....

mula-mula kena tabah....biasa mcm tu la...janji konsisten.... jgn terpengaruh dengan kutukan org penting tu