CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: AniSani

CARA BERNIAGA MELALUI WEB,FBOOK,BLOG [merged musytaq&Zee256]

Facebook will never close..... company untung gile mcm tu siapa tergamak nak close???

klu betul nak close mesti ada org lain yang beli punya.... Facebook will live forever untill they got their newest younger competitor

Friendster pun tak mapos2 lagi

no.1 yg kena utamakan bis online ni, duit pelanggan amanah kita, lps dia byr jer kena terus hantar, sampai lambat ke cepat lps tu susulan dgn poslaju, kena pantau juga tu

itulah..giler ker hape fb nak tutup..
xde maknenye..untung berbilion2..

rasa x logik fb tutup..hehe... kasik den beli aje le.. tapi kene kira harga lelong la..(macam le banyak duit)
BACKLINK tu ape?

FB nak tutup???? aku nak beli boleh... (perasan kaya jap)

teringin gak nk ceburi online business ni

Follow Us
aku lebih selesa meniaga di web..
bukan sbb apa, access to fb very bery limited during day time..mlm plak sibuk dgn anak2..

jualan alhamdulillah, day by day ada repeat order and new customer..

wan pun biasa iklan kat shoutbox org lain. tp pastikan blog kita pon de shoutbox. nanti owner blog l ...
wanshop Post at 20-12-2010 17:56

betul...betul..betul... kalau nak taruk iklan kat shoutbox... blog kita kena la ada gak shoutbox. baru adil.  selalu gak jumpa org yg bukan main lagi taruk ayat mengancam kat shoutbox kita tp bila kita buat kunjungan balas.... rupa bentuk shoutbox pun tak dak..ceh...:@ lagi sakit hati kalau ada shoutbox tp dia je boleh komen. org yg dtg bertandang tak leh nak komen langsung.

ye saye pun selalu gak gune shoutbox.. hehe.. sape2 nak iklan leh masuk shoutbox saya.. www.concretebiz.blogspot.com.. sila2 kan...

ramai kt sini discus bout marketing...
memandgkn i pun br nk berjinak2...how bout payment?
maksudnya byran dr buyer tu mcm mana kta nak pastikn dia betul2 byr..?
:re:

sekarang ni buyer akan bayar dulu.. tapi dia akan beli pada penjual yang dia yakin laa... kes tipu biz internet banyak sekarang. Contoh.. kat iklan..cake lawo..bila sampai kat pembeli.. ghupe macam siput hehe..

tak de sape pun nak menjawab pertanyaanku..
sedihnyer..uwaa.....

sekarang ni buyer akan bayar dulu.. tapi dia akan beli pada penjual yang dia yakin laa... kes tipu b ...
shajar_78 Post at 21-1-2011 15:53

hehe.kelakolah..guhpe cam siput..anyway..online biz ni seronok gak..cam lavenderr dah ada loyal customer...jual baju bundle budak n for gadis2 remaja n ladies...alhamdulillah..sambutan menggalakkan...bile kite jujur insyaAllah..rezeki bertambah n customer pun percaya ngan kite...jenguk2lah blog lavenderrr(boleh ke letak ni..huhu)
http;//daniasbundle.blogspot.com

Post Last Edit by norzyy at 8-2-2011 15:19
tak de sape pun nak menjawab pertanyaanku..
sedihnyer..uwaa.....
shine_rainbow Post at 23-1-2011 00:38

meh sini tolong jawab

apa yg saya buat adalah bila customer setuju nak beli, suruh dia bank in dulu. than email/sms je la detail payment tu. ada gak customer saya yg MMS bank in slip lepas buat bayaran.

perkara paling penting kalau nak buat online biz ni ialah kita kena ada online banking + tipon yg canggih sikit (telefon yg boleh access internet). so bila customer bank in duit on the sport kita boleh tau. kan ke ada ref no, so dr situ kita boleh tau duit tu dr siapa.

awak pernah beli barang online tak? sama je flow dia

Iklan di web saya...FREE aje
http://www.webniaga.net
Semoga ianya membantu perniagaan kawan2

KakTi jumpa satu artikel yg amat menarik & mmg bagus diikuti utk tambah traffic dan pelanggan ke web. Dia bg tahu cara guna twitter.

How To Use Twitter as Promotional Tool

Reply 690# shine_rainbow

Mula2 utk tahu dia betul2 bayar:

1) Kita suruh dia email maklumat bayaran dengan copy paste transaksi online yg dia buat. Ini utk customer yg ada internet banking. Kadang2 customer akan masukkan email address kita semasa buat transaksi online, jd akan terima email dr bank beritahu duit telah dimasukkan ke akaun kita. Jd kalau kita mmg tahu nama customer, akan tahulah customer dah bayar. Tp kadang kn tunggu gak confirmation dr email customer sendiri sebab dia mungkin gn akaun bank org lain spt husband atau adik beradik jd akan kuar nama org lainlah yg telah masukkan duit ke akaun kita.

2) Untuk customer yg guna deposit machine atau atm machine kita minta dia sms/email nama bank, tarikh dan masa transaksi serta amaun yg dibankin (Kadang dia masuk amaun lain dr yg kita invois, jk terlebih ni kn pulang balik le).

Cara nak cek:
1) Kalau kita ada internet banking boleh login ke akaun kita dan tengok samada duit dah masuk tidak.
2) Kalau tak ada internet banking kita sendiri perlu ke ATM machine dan print statement kecik (ada dr bhgn lain2 pilihan) dari atm machine tu. Tp leceh la keje ni. Jd baik ada internet banking utk semua akaun bank yg kita guna utk buat transaksi.

Sebenarnya no reference yg keluar bila org buat transaksi tu tak berguna sangat utk kita nak cek online. Dlm transaction history di internet banking kita tak akan keluar pun no reference tu. Jd sebab tu KakTi minta nama bank, tarikh/masa bankin dan amaun utk cek. KakTi minta nama bank juga sebab KakTi ada 4 akaun di bank berlainan bg memudahkan pelanggan...tak semua ada maybank atau CIMB.

kadang2 aku pernah terkena tipu pasal pembayaran....lagipun silap aku gak..aku masih muda time tu..bodoh lagi....kena la tipu....tp aku banyak kali kena tipu dengan penjual...dah bayar..tapi barang takda......

entahla....skang nie banyak suka amik kesempatan ..kalau kita lalai.....

www.gugucollection.blogspot.com

bagusnya ada board camni..
aku pun bru nk try2 wat online..sebelum ni wat offline je tp komitmen dgn anak2 membataskan pergerakan..
tp bab2 nk edit gambo aku fail ckit

otai2 leh tlg komen x blog aku ni
http://lemariabby.blogspot.com

Reply  shine_rainbow

Mula2 utk tahu dia betul2 bayar:

1) Kita suruh dia email maklumat baya ...
KakTi Post at 12-2-2011 19:36

yep betul tu..
tapi kena berhati-hati juga kerana ada customer yang terlebih pandai...
dia copy n paste yang lama punya transaksi dan edit date dan jumlah jer...
internet banking amat penting utk online biz coz dari situ kita akan tahu secara terperinci jumlah yang dimasukkan...