CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: AniSani

CARA BERNIAGA MELALUI WEB,FBOOK,BLOG [merged musytaq&Zee256]

kamen
thanks sharing info..kami ni baru nk merangkak2,kadang trafic byk,tapi org takde order pon..cuma visit je..takpelah...pelan2 kayuh....

ye la..kdg2 dpt banyak  cust..kdg2 sikit..bila sikit cust, mulala rasa tak semangat.. apatah lg bila time cuti sekolah..kebanyakan duit org guna nak buat melancong dan bukan bershopping..heh..heh.. tapi nk kena usaha2..usaha..dan usaha..

julia
ya betul...takpela...dari takde,sikit2 ada pon ok...

nk bagi org order kat blog tu susah sket la....kena tambah barang,dan barang..dan barang...pon blm tentu org beli....tgk dok pikior ni....

yup..wajib daftar...mcm ni, dia ada dua, ROB(register of bisnes) and ROC(register of company)...sy aritu amik ROB...janji kita daftarkan perniagaan kita...tak semestinya kena ada company...lagi satu, klau berdekatan ada ofis SSM, better pergi sendiri..sy dah buat online...memang celaru..pening...duit RM5 pun burn takleh claim...pegi sendiri buat kat kaunter tak sampai sejam..siap sijil sumer.

saya keje gov mane leh reg..adoi mcm mane nie?bagi idea sikit...

barbara
blog ok,tapi klu dapat besarkan gambar lagi cun..sbb saya ni kureng nampak yg tecit2 ni..hehe....

bunga zaleha tq.....sbb saya tgk slalu mcm x cantik je....hehe,..tgk org pye cantik2 nak ubah x pandai sgt...

barbara
blog ok,tapi klu dapat besarkan gambar lagi cun..sbb saya ni kureng nampak yg tecit2 ni..hehe....

bunga zaleha tq.....sbb saya tgk slalu mcm x cantik je....hehe,..tgk org pye cantik2 nak ubah x pandai sgt...

Follow Us
Assalamualaikum usahawan semua..
sy baru nak mulakan perniagaan online,banyak benda yang sy tidak tahu minta pandangan usahawan2 online yg dah berjaya.Blog pun baru saja dibina,hanya 2,3 pelawat saja 1 hari.

Bila melawat blog bisnes org lain hati rasa kecut jer,kerdilnya sy berbanding peniaga online lain yg dah bertapak..lagi pun sy mulakan secara kecilan jer untuk mencuba dan menilai kemampuan sy..tak tau la mcm mana akan datang..he he nak posting kat bod usahawan ni pun rasanya mcm tak layak..

minta pandangan semua,apa yg tak kena pada blog saya,apa yg patut sy letak atau buang dan sebagainya..adakah sy patut tukar nama blog dan apa-apa saja lah pandangan dari semua..

lagi satu nak tanya pada peniaga online,mana yg lebih baik excange link atau banner atau korang buat dua2 sekali?..

minta komen : http://muhaajir2010.blogspot.com/

Note: Thread has been banned by manager

Salah satu kunci kejayaan dalam perniagaan ialah jumlah pengguna yang datang ke kedai kita. Begitu juga dalam perniagaan online. Jumlah pelawat yang datang ke blog atau laman web kita adalah penting. Salah satu cara menarik trafic ke laman web atau blog kita, ialah melalui perkongsian link.

Disini saya berharap kepada sesiapa yang ingin berkongsi link dengan saya boleh menghubungi saya melalui email mahadzir86@ yahoo.com . Purata pengunjung ke blog saya ialah 100 orang sehari. Sila copy link saya di rahsiapengantin.blogspot.com ke blog atau laman web anda, dan email saya setelah selesai. Lihat jumlah pengunjung ke blog saya dibawah sebagai rujukan:

katam thread neyh...banyak jugak yg aku xtau...
aku neyh baru nk start wat on9 biz...
tp tetiba lakz rasa ilmu xckup di dada...cam tkot lakz nk start..huhuhu...

tumpang tnya blogwalking tu kita just drop link kita kt blog org ke?then tggu visitor click masuk blog kita erk?klau byk yg click link tu tndanya byk la trafik kita erk?
maaf la..aku mmg blurr pasal blog neyh...baru nk blaja...harap kawan2 dpt bantu la ye...

Reply 283# Kamen_rider

awak byk berkongsi ilmu kat sini....hanya allah dapat membalas segala keikhlasan awk membantu peniaga di sini....

saya pon nak exchange link.. http://ceekaboobaby.blogspot.com/

sapa2 nak exchange link boleh pm saya

saya pun baru nak cuba perniagaan online ni.. dah lama sangat cuba yang offline..nak cuba online plak.. tapi masih lagi dalam proses mengemaskini laman web. kawan-kawan boleh layari di www.syifaherb.com/site

mohon pandangan dan kritikan membina supaya saya dapat improve apayang kurang di website saya..

tahniah la tt pon dah maju bisnes die ble tgok presented blog...

Post Last Edit by ctredzuan at 5-12-2010 16:23

hai uols..
saya pulak byk customer dri blog..
Kat FB lgsung xde...
I xtau ape kelemahannya
so sad....
Kalu uoll rajin terjah lah FB saya:murahsaje@yahoo.com

sudi2 lah semua kritik saya

Reply 509# chenta_dewi

Terima Kasih kak...

ilmu ni bukan milik saya...

sharing is caring..

Note: Thread has been banned by manager

awk faham ke apa yg saya maksud kan ni, hehe.. time tu offline dapat rm15k, tp saya menyesa ...
ctredzuan Post at 8-6-2010 01:14

wau kak ctredzuan, hebatnya sale,.. sharela mcm mana akk redah dunia online ni,.. teruja sy

Salam,

Sy budak baru belajar  nak tanya sikit

1) Antara facebook dgn blog, mana satu medium  ...
Zee256 Post at 28-10-2010 18:28

SALAM SEMUA, SAYA MOHON TOPIK INI BELAJAR DAN SHARE CARA2 UTK MENGEMBANGKAN PERNIAGAAN DAN MEMULAKAN PERNIAGAAN SHJ YA, HRP SANGAT2 JANGAN LETAK LINK SBB IANYA TAK ADIL KEPADA PENIAGA2 LAMA YG TELAH ADMIN LETAKKAN SYARAT SEJAK DULU2 LAGI, HRP SANGAT DPT BERIKAN KERJASAMA, tq.......

kita bleh hide kan tag orng kat wall kita.. orng lain tak nampak.. hanya kita saje nampak
sinar_inspirasi Post at 5-11-2010 01:27

kalau letak tutorial bagus jugak, bro