CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: cecari

Jin Di dalam Botol ( gambar )

nk tanya sket...seme jin2 dalam botol tu mmg mengadap ke kamera ke?
haku mmg tak napak pape pon...syukur

Post Last Edit by TipinTakTipu at 4-9-2009 17:19

Penah tengok dalam Misteri Nusantara.. proses menangkap dan sumbat dlm botol, dan kamera fokus pada makhluk berkenaan. Jelas boleh nampak fizikal (bukan sekadar botol).
Dema pun pesan.. tu live tu.. nak pecaya tak pecaya masing2 le..

74# ilahkhatibrani

takderlah..sekadar berkongsi apa yg sorang kawan alami dan ceritakan.
Awal post saya dah ceritakan kawan saya tu belajar ilmu merawat orang yg ada gangguan ni sambil praktis.. ...
cecari Post at 2-9-2009 14:12

salam cecari...

bukan mempertikai apa yang dipraktikkan oleh kawan cecari tu..tidak sama sekali...dan juga tidak mempertikaikan pengalaman yang dirasai oleh kawan cecari...pun tidak sama sekali.....cuma di sini ilah hanya tekan kan kalau boleh jangan dibuat koleksi seperti peminat2 alam mistik yang lain tu sahaja..sebab banyak keburukan daripada kebaikkan....itu sahaja..sebab itulah ilah bertanya dahulu samada koleksi tersebut disebabkan oleh hobi atau sebab rawatan.....tidak sesekali prejudis dengan perawat pada masa sekarang....tidak sama sekali lagi..maaflah kalau cecari terasa dengan pertanyaan ilah yang terlalu telus....

sebenarnya..apa yang dipelajari oleh semua perawat ..tidak kira di mana sahaja..asasnya pembelajaran adalah sama sahaja..tidak ada perbezaan....yang berbeza hanya medium yang digunakan untuk merawat pesakit serta cara perawat melayan "mereka' semasa dlm proses merawat pesakit.....semua org boleh belajar merawat..waima cecari pun boleh belajar menjadi seorang perawat...Insya-Allah...tetapi ada yang aura yang membezakan dianatara semua perawat islam nie...hmm memang ada....

aku haram tak nampak apa.................

kna guna cermin mata 3D ni tgk jin2 tu....1 jin pun star x nampak....cuma tbayang wajah jins samsudin je...wakakkaa...

aku pun tak nampak apa2...lepas ditunjuk pun aku still tak nampak...

Follow Us
AKu tengok gambar2 ni dari sudut fotografi lah, mostly pada aku macam berlaku sebab reflection ambience sekitar... Jgn salah faham, aku percaya dan beriman dengan perkara ghaib, aku percaya jin itu wujud dan hidup macam kita juga... Tapi dalam gambar ni aku tak nampak pun kewujudannya dengan mata kasar...

Mungkin aku kena wat kajian lanjut dalam image editing software...

tak namapk aper2 pun macam biasan cahaya jer

shhhh...

Siapa pernah tengok JIN or mayB HANTU yg ditangkap & dimasukkan dalam botol Horlick, yg pernah disiarkan @tv3 - saya ada tengok siaran tersebut:  sangat JELAS wajah 'hantu' tersebut terbentuk melalui medium KAPAS putih... siap bergerak & buat facial expression lagi!!!!  Sygnya saya tak sempat rakam....

Then, tv3 ulang lagi sekali - tp yg 2nd tayang tu, tak plak tayangkan yg versi bergerak!!!

x nmpk pon

AKu tengok gambar2 ni dari sudut fotografi lah, mostly pada aku macam berlaku sebab reflection ambience sekitar... Jgn salah faham, aku percaya dan beriman dengan perkara ghaib, aku percaya jin itu wu ...
matdue77 Post at 10-9-2009 02:21 PM

tu la kan mat.....jenuh dah aku belek gambar ni....ko yg expert bab2 ni pun berpeluh2 gak kan nak tgk wujud atau tak mende2 tu.....

pasal aku naktengok bulu tengkuk ku macam kena magnet , skip jer wooo

Live jinn :lol .. Xnmpk pendek umo hahaha.. http://www.youtube.com/watch?v=fXhihvM1oec&app=desktop

cecari posted on 29-8-2009 02:58 PM
hehehe... takpe... usaha lagi bagi nampak... sbb aku pun tak nampak walaupun kawan aku tu dah jelask ...

http://www.youtube.com/watch?v=fXhihvM1oec&app=desktop

PuteraHeloisa posted on 10-4-2014 11:27 PM
http://www.youtube.com/watch?v=fXhihvM1oec&app=desktop

apa pixel pun pecah
susah hati bila tengok

x bpe nk nampak sgt

Dari ustaz Hanafiah.. pengenalan jin :
http://www.youtube.com/watch?v=_oOUF2zS0wM

Salam semua. Sy ingin kongsi pengalaman yg berlaku petang tadi. Sy bersama mak sedara and tunang (tp xd cincin lg hehe) pegi ke rumah seorang ustaz yg handal membuang jin-jin. Ustaz ni seorang guru agama mengajar di sekolah menengah. Tujuan kami ke sane utk membuang segala jenis jin-jin yg ade di badan tunang sy.

Proses yg dilakukan ustaz tu hanya ambil masa 10 -15 minit shj. Dia letak tangan dia kt belakang tunang sy and tanya, panas tak tangan sy? Tunang sy kate tak so dia keluar rumah. Ketika di luar, dia membaca ayat2 yg sy xdengar set sambil menguis tangan mcm nk halau nyamuk. Kemudian dia masuk rumah dgn 1 botol air minuman yg kosong and mula membaca ayat2 Al Quran. Kemudian dia 'sapu' belakang and kepala tunang sy and memasukkan jin2 ni dlm botol. Proses ni sgt la sekejap xsampai 5minit. Lepas shj habis 'membuang', dia ckp tunang sy ada 3ekor jin yg besar and kuat iaitu HALA.

Kemudian ustaz ni suruh isteri dia ambil gambar botol tu and tunjuk kt kami. Sy ni bab-bab nk tgk benda tersirat ni memang payah sikit. Nak kene orang tunjuk and explain mana kepala, kaki, tangan etc. Sy hanya blh nampak seekor je yg 2 lagi tu sy nampak xjelas. Sy nampak kepala cm tengkorak mata besar and berbulu. Mak sedara and tunang nampak jelas dlm botol. Dia cakap ada yg tinggi, rambut panjang and semua berbulu mcm harimau. Sy minta maaf byk2 la xsempat snap gambar2 tu. Mmg niat nak ambil tp xteringat langsung. Gambar dia lebih kurang mcm yg ade dlm thread ni la.

HALA ni tunang sy cerita, dia mcm harimau tapi besar. Hala ni la yg jaga dia sepanjang masa. Dia ni accident byk kali and ada a few accident yg sgt parah smpai org akan ckp dia ni patut mati. Tapi dia masih selamat. Dia syak hala ni la yg jaga dia. Tapi sy selalu pesan jgn letak jin2 ni di tempat yg tinggi kononnya mereka ni la penyelamat. Anggap shj ni peluang yg Allah Taala nak bagi utk kita muhasabah and bertaubat. Byk kali dia mimpi hala ni datang and buat mcm2 la. Dia juga cerita yg hala ni yg jaga keselamatan and harta keluarga dia dulu2. Disebabkan tuan asal dh mati, dia cari la pengganti and tunang sy la mangsanya.

Maaf la kalau cerita bosan and xde lawak jenaka. Sy xpandai yg berlawak lebih2 lagi cerita yg serius.

Rate

1

pelukis.plan posted on 11-4-2014 07:49 AM
apa pixel pun pecah
susah hati bila tengok

Tgk bnyk kali la bru nmpk haha.. Cuba tgk area anak panah yg ditunjukkan..Kt henpon jelas je tu.. Last edited by PuteraHeloisa on 12-4-2014 08:26 AM

donut_1752 posted on 11-4-2014 06:00 PM
x bpe nk nampak sgt

Biasala henpon cap ayam je tu.. Nokia hahaha..