CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: JUSTcircle

Duyung di kepulauan Filifina dijumpai selepas Taufan Ike

12# JUSTcircle

cuba ko tgk link yg aku bagi kat atas tu.
cmf_cluesan Post at 18-10-2009 10:16 PM

dah tengok.. cam ragu gak.. hurm.. kena tanya kawan abg aku balik nih...

tapi katanya benda nih betul.. sbb org filifina leh dtg kat sabah.. naik helikopter.. tanya kat org kampung nampak duyung x.. begitulah ceritanya...

13# miza86

Bukan, tu adalah hasil karya dari Juan Cabana bernama Nerina. Dia design mermaid, lepas tu jual. Nerina da pun terjual. So yg buat video ni, beli Nerina dari Juan Cabana.
cmf_cluesan Post at 18-10-2009 22:16

kira nye video tu bk mermaid betul la..
ingtkn dlm video tu mermaid yg ngah nazak.. nmpk mcm breathing...
patut la ade tuliis taun 2008 c2...
tp ngeri le rupa mermaid yg diorg reka cipta tu..
smua gbr dlm lmn web tu kira direka le...

uik? camner ko tau aku pompuan nih?
aduss.. x leh rahsiakan jantina aku kat sini dah..

@miza
dah upload pun.. baru pasan ramai yg up.. aku pun baru dapat tadik sbb kawan abg aku beraya kat ...
JUSTcircle Post at 18-10-2009 22:16

miza pon br tau cite ni

hurm.. aku x tau lah nak ckp tipu ker tak.. sbb dengar dorg citer.. (kwn abg aku) mmg bebetul ada.. x tau lah gambo nih mermaid betul ke x.. tapi video tuh mmg abg ipar kepada kawan abg aku yg amik.. kat pulau tuh.. siap cerita dorg nak selamatkan mermaid tuh balik.. dikatakan ada 4 ekor.. terlepas gamaknya.. tuh yg gi tanya org2 kat Sabah tuh... sbb Pulau Balambangan tuh 20minit jerk dari Sabah...

Kat LKIM pun dah tau pasal benda nih... 4 ekor semuanya.. satu terlepas.. pihak Filifina siap tawarkan 50,000 kat org2 kampung kat Sabah tuh tuk saper yg jumper ikan duyung tuh sbb dorg nak awet...  menurut kata beliau yer..

dlm utube tuh pun nmpk mcm patung jerk..... ntah abg kepada kwn abg justcircle kelentong jer x... xder pun msk suratkhabar kata kat muzium sabah de letak duyung cenggini.. kalau x msti da kecoh da kan

dlm utube tuh pun nmpk mcm patung jerk..... ntah abg kepada kwn abg justcircle kelentong jer x... xder pun msk suratkhabar kata kat muzium sabah de letak duyung cenggini.. kalau x msti da kecoh da kan
sosimple Post at 18-10-2009 10:45 PM

simple.. tuh la itu wallahua'lam la kan..
tapi benda nih mmg la belum dikecohkan lagi.. sbb baru jerk pun.. ntah aku pun x pasti.. mcm musykil pun yer biler cluesan letak karya abana tuh..

tapi bak kata dorg camtuh lah ceritanya.. sama2lah kiter bincangkan agar memasing dapat pengetahuan dan pengajarannya...
sebab yg citer pun kawan abg aku.. so, citer nih bukan sumber primer...

abag ipar  kawan abg aku (cameraman video nih) ---->>  kawan abg aku ----->>> aku..

so, sumber sekunder lah aper yg aku dapat nih.. hurm x pasti camner... tu la hope kalo ada sesaper yg tau dan nak bg pendapat.. sama2lah kiter bincang kat sini...

Follow Us
sbnrnya bende ni x derla br lg....

sosi da pernah tgk bideo klip ni ms g sarawak 2 mggu lepas lg

time tuh diaorg kata berlaku kat sabah

ni kata kat filiphina plak

ermmmm x tau sapa yg btul.. tp rsnya kalau bende ni btul mang da lama da kecoh2...

Pulau Balambangan kat area2 Tawau Sabah. Setakat ni takde pulak org2 sana kecoh pasal duyung ni. Bila aku tanya lelebih diorg kata aku palui..Hampeh..

BTW, kalau betul bangkai duyung, sure ada lalat sebab hanyir tapi cam takde jek.. dan lagi satu, kenapa kepala duyung tu tegak?Maksud aku, kalau dah mati, kepala dan badan akan rebah ke bumi sebab support dr otot2 dah takde lagi.

sbnrnya bende ni x derla br lg....

sosi da pernah tgk bideo klip ni ms g sarawak 2 mggu lepas lg

time tuh diaorg kata berlaku kat sabah

ni kata kat filiphina plak

ermmmm x tau sapa yg btul ...
sosimple Post at 19-10-2009 02:27 AM

urm? alamak.. jap2.. Pulau Balambangan tuh kat mesia ker? adus akupun konpius.. sbb dengar ni pantai filifina tadik abg aku ckp.. aku pun x tau...

Pulau Balambangan kat area2 Tawau Sabah. Setakat ni takde pulak org2 sana kecoh pasal duyung ni. Bila aku tanya lelebih diorg kata aku palui..Hampeh..

BTW, kalau betul bangkai duyung, sure ada la ...
tungkai Post at 19-10-2009 02:37 AM

palui tuh aper tungkai? heheheh!!

hurm.. masa nih katanya nampak cam dah nak mati.. means belum jadik bangkai la.. tapi x tau la kan kalo betul atau x.. kekadang kalo kiter perasan, satu makhluk tuh kalo start mengering atau masak.. badan akan mula membengkok.. cam kita bakar udang.. macam India kena ketuk mayat yg dorg bakar bagi lurus balik.. cam sotong akan mula melengkung kalo kita bakar kan? kat sini aku nengok video tuh nampak cam lebih kurang lah camtuh.. dia cam membengkok ke atas..

tapi biler nengok cluesan pos plak.. hurm.. aku 50-50 lah nak caya atau x.. so, kalo saper2 rasa leh amik info laikkat sabah nuh. leh la share2. tungkai ko mcm dah dekat tuh.. pi la investigatekan tuk kami,.

video tu cam ala-ala cameraman tu lah org 1st yg jumper duyong tu...die ke org 1st yg jumper?

perasan ekor & tangan duyong tu langsung x bergerak...yg korang ckp die tgh breathing tu, aku x perasan tp maybe rambut yg mengurai2 tu sbbkan menda tu nampak bergerak...overall, cam fake...

bagi aku..ikan duyung ni just mitos semata-mata.......

mermaids ni mmg semua jantina Female ke? kasila dia pakai bra sebelum shoot photo tu..

Duyung kat area Sabah/Philippine? Hmmmmm Ha Maya Karin!!!!

'Nerina' 2008

'Nerina' 2008

'Nerina' 2008

http://www.thefeejeemermaid.com/gallery1.htm

BERSEPAH GAMBAR DUYUNG ADA LAM WEB NIE