CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: modal100

ubat resdung paling berkesan setakat ini..

Close [Copy link]
can i know which mlm u are joining???
AHMADVW Post at 13-2-2010 18:57

I bought and use products from various MLM companies of which i think is best and value for my money

Dont just look at the MLM but look at the product itself. Mmg ade yg menipu. MLM is just one of the way of doing the marketing. So ape yg penting adalah product itu sendiri. And besides, it is a f ...
neomorpheus Post at 13-2-2010 17:43

agreed..............MLM cuma marketing jek....Aku pun tak join mana2 MLM tapi produk2 dia yg paling bagus.....
mana2 produk yg aku fikir bagus aku cuba tanpa mengira syarikat MLM yg mana pun.....

Saya nak tanya, adakah saya ni pun ada resdung...
Setiap kali rukuk @ sujud time solat, mesti bercucuran air kuar dari hidung..
macam takut plak...
pastu bila makan gula2 hack yg hitam tu... bersin tak renti...
FYI... saya tak selsema..

saya juga ada product which is good to cure resdung,
my friend dah cure dah resdung dia

apa produk tu???
nak tau gakk!!

MonaVie Juice can cure resdung!
My friend dah pulih dan recommendkannya...

Follow Us
28# cikguranggi  

Spirulina is fully organic and is just algae. In other words it's just sayur. So makan banyak sayur is good and like fiber, kalo makan banyak later we'll go to toilet..pegi to ...
neomorpheus Post at 27-1-2010 10:02

camana nk beli spirulina tuh?? igt nk try juga... sbb  hidung da boleh berfungsi dgn betol... telinga pn gatal2 jer...
boleh x beli botol kecik dulu utk try??? n nak tahu berapa rm/tablet per botol??

8# norbaya

akak produk mana nie boleh pm saya tak...

Monavie punya dealer pun guna produk resdung drp Pesonamisteri...dia kata murah dan mujarab...amacam?

26# neomorpheus

produk alken tuh kt farmasi ada jual ker???

bagus gak ada topic ni. my eldest doter yg 8yrs old tu dah kena resdung plak. kesian tul pepagi mandi nak g sekolah though guna hot shower still lps mandi, acum acum sana sini. sian dia.

kalo spirulina bagus, rasa2 i nak order kat amway je kut coz i member so senang nak order online. korang rasa amway nye spiruline bagus tak?

aku guna permata hijrah

permata hijrah tuh mcm bagus jer.... iloveyou ok x ko guna????
aku igt nk try ubat resdung yg boleh kuarkan segala bendalir dlm badan kita nih... ada tgk dlm you tube cam best jer product nih.... cuma klu nk buat tuh kene tunggu dorang wt rawatan tu kene tunggu promotion dorang dtg kawasan kita.....

Note: Thread has been banned by manager

50# makeupMAC

Resdung ni macam alergik gaklah..aku sendiri ada macam2 alergik takleh makan telor,belacan,ikan yg jenis gatal,udang mungkin ketam& kerang beberapa jenis pisang,epal hijau,kelapa muda(kesan mild) sayuran pula setakat yg dapat dikesan sayur brokoli...kadang2 kalau badan lemah ais pun tak sesuai,habukpun leh bersin dan hidung dan mata gatal, kadang kita termakan 2 ke 3 jenis makanan yg kita pantang maka mulalah malam bersih dan hidung tersumbat dan meleleh air hidung...
dalam senarai tu yg paling kuat saya alergik telor itupun kalau makan berulang kali contoh makan kek pagi dan ptg ambik lagi..apa yg berlaku? dari hidung tersumbat dan macam selsema kalau yg mild cuma mungkin gatal langit2 sekejap....
sebenarnya ikutkan dari remaja saya dah ada cuma saya tak perasan..sebab makanan yg saya senaraikan tu bukan hari2 saya  makan jadi tak perasan..sekarang baru perasan ada makanan yg patut kalau boleh jgn makan...

Jadi 'resdung' saya hanya wujud jika saya makan benda2 yg saya alergik kalau tak makan jadi macam org normal..
Pada pandangan saya mereka yg ada resdung buat macam ni senaraikan apa makanan yg kita pantang dan kurangkan atau kalau boleh jgn makan apa yg kita alergik...
Lagi satu amalan pemakananpun kena balance bykkan sayur dan buah semestinya yg kita tak alergik,juga senaman amat membantu,termasuklah senaman 'bunuh kapir'
Kadang2 kalau tersilap makan saya telan ubat clarinase atau citrizine,lepas sejam dua oklah dgn syarat jgn ambil balik makanan yg kita pantang tu..

anybody tried the neti pot?

Nasihat saya pada saper yg resdung perhati apa makanan rutin anda..kadang2 ada org belacan hampir hari2 makan..begitu juga makanan lain..ada org roti pun elergik..jadi cuba stop atau try ubah menu 'wajib' anda kpd yg baru..ada perbezaan tak..kena try lamalah dari berminggu sampai ke bulan baru dapat kesan apa yg kita pantang...

bagus gak ada topic ni. my eldest doter yg 8yrs old tu dah kena resdung plak. kesian tul pepagi mandi nak g sekolah though guna hot shower still lps mandi, acum acum sana sini. sian dia.

kalo spir ...
water_lily Post at 30-3-2010 11:21

kesian kat budak klau kene resdung. rase tak selesa specially pagi2... ehmm, hband sy ada resdung, tiap2 pg bersin tahap max, kadang2 smpai mata merah2.. at this time, dia ada try ubat resdung permata hijrah, tp masih blum habis first bottle. hopefully ubat kali ni sesuai utk dia.

spirulina amway sy tak penah try, tp sy tau spirulina elken among the best sbb mmg sesuai utk semua peringkat umur dan nampak perubahan dia dlm masa yg agak cpt.  mungkin semua spirulina tak kira brand apa beri function yg sama, kot?

58# edsham
Anak saya yg selalu di hantar nursery umurnya 4thn pun ada masalah kelemumur dan selalu beringus,saya tahu ada makanan yg dipantangnya tapi nak kontrol macam mana hidangan di nursery...
Setakat ni sabar je sebab masih boleh dikawal lepas habis di nursery setahun dua lagi saya nak kontrol utk avoid makanan yg dipantangnya...biasa yg basic kebanyakkan org alergik adalah telur,udang,belacan,ikan bilis dan ikan jenis gatal contoh pari,ikan kayu dan sebagainya.

Note: Thread has been banned by manager