CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: svarna

INFO:Ruang Niaga -Tapak Ekspo,Karnival..

Balas #921 heihachi\ catat

btul3.....upin n ipin punyer tagline
tpkan kalo organizer bgtau atucara2 yg deorang plan pun...
x tentu lagi atucara tu on...
paling selamat kalo nak join event2 ni...biar kenal organizer tu dulu...
biasanyer organizer kaki kencing ni ramai yg akan pangkah...

Balas #920 heihachi\ catat

Tuan/Puan/Datuk/Datin/Adik/Abang/Kakak Heihachi ni jual aper....?
selamat berkenalan

Originally posted by heihachi at 17-4-2009 15:19
sekadar nasihat ikhlas..

mana peniaga yang baru nak belajar masuk niaga kat tapak event/karnival/ekspo dan tah apa kemendenya tu, harap tanya penganjur/event organizer/event manager apa progra ...

tq atas nasihat ..

Reply #914 heihachi's post

cis baru ak nk join.. niage mknn lak tu.. xpe cbe2 lu mne tau ade kosong.. who knows..

Originally posted by heihachi at 17-4-2009 15:19
sekadar nasihat ikhlas..

mana peniaga yang baru nak belajar masuk niaga kat tapak event/karnival/ekspo dan tah apa kemendenya tu, harap tanya penganjur/event organizer/event manager apa progra ...

Dari pengalaman aku pun terkena juga, event manager kat tmpt tu bleh boom...ari pertama hampeh.. masuk juga 2-3 hengget   tya staf kat situ nape jd macam ni.. rupe kilang dia org baru retrench staff 500-700 orang.. so rekruit plak mat bangla dan mynmar ape dia org nak shopping gaji x masuk lg... mmg frust dahlah. sewa mahal khemah..so ari kedua ramai yg tarik diri.. aku pun nyaris2 nak tarik diri nasib sleeping partner kta sabar sbb rezeki ALLAH yg beri dah tinggal 4-5peniaga x sangka plak..ramai pengunjung dtng so mmg kami pulun abis ari tu..tulah berkat sabar ..Alhamdulilallah kami dpt sale melebihi ape yg ditagetkan...tp in future berhati2...beb.

Balas #914 heihachi\ catat

salam...

boleh saya tau kat mana lagi ada event...

Follow Us

Reply #927 haziq_97's post

hai heihachi dan haziq_97, sekarang ni ada tak join mana-mana ekpo...mungkin leh jumpa kot

Reply #929 polo7s's post

wat masa skg blum join lg...last sekali kat UPM Convo..kalau ada mane2 expo..silalah war2kan untuk kebaikan benang2 ni kan

Reply #930 haziq_97's post

salam ade expo bgtau awal ckt ye.. harap di bantu peniage kecik2 ni ye..

Balas #924 wanusaha\ catat

Salam,

Saya (seorg saudara, bukan saudari) berniaga pakaian lelaki dan wanita.

Originally posted by ashnitra at 20-4-2009 11:23
salam...

boleh saya tau kat mana lagi ada event...

Salam. Sudah tentu boleh. Masalahnya saya busy giler kalau hari sabtu,ahad dan isnin.Memang tak sempat online.
Hari ni insyallah jap lagi saya bagitau apa yang ada dari sekarang dan untuk bulan Mei 09. Untuk perhatian semua, saya bukan promoter/agent untuk mana2 event sekalipun, saya tak dapat komisyen/apa2 pun jika sdra/sdri decide to join mana2
event yang saya dah beritahu. Ini adalah ikhlas dari saya, untuk bagi ruang niaga/info pada mereka2 yang tak tahu.Kerugian yang dialami semasa/selepas menyertai mana2 event adalah tanggungan/risiko sendiri. Info2 begini hannya datang pada mereka2 yang dah lama berniaga, networking dah kuat. You tak cari event pun,event/karnival organizer/manager akan offer kita masuk. Mahu join atau tidak bergantung kepada (1) lokasi event (2) tarikh event, (3) program event dll faktor untuk mengurangkan risiko perniagaan. Risk management harus ada dalam bisnes baru boleh stay lama. Jangan main carca-merba jer.

Ok.Since saya free sikit sekarang ni. Sesiapa yang berminat boleh try tanya :

Event : Karnival 1Suara 1Komuniti 1Malaysia
Tarikh : 24,25 dan 26 April 2009
Tempat : Perkarangan Stadium Selayang
Sewa : Tapak 10' X 10'-RM200,10 X 20-RM300, 20X20-RM650

Untuk maklumat lanjut,hubungi terus nombor diatas.

Ni lagi satu.Patutnya saya masukkan last week tapi terlupa lak.Agak last minute tapi masih boleh cuba jika berminat. Tak cuba call you tak tahu tempat ada lagi atau tidak.

Event : Jom Makan Untuk Kemanusiaan
Tarikh : 24 April hingga 3 May 2009
Tempat : Main entrance Mydin Mall USJ Subang Jaya (sebelah Giant)
Sewa : Tapak 10 X 10 - RM 1500 (untuk 10 hari) - utk barang kering

One more.

Event : Hari Jualan Puspanita 2009
Tarikh : 10 - 11 May 2009
Tempat : Rumah Puspanitapuri, Precinct 10, Putrajaya
Sewa : 2' X 5'- RM 50 sehari (utk ahli Puspanita), RM100 sehari (untuk bukan ahli Puspanita)
Contact : Puan Hjh Halimah - 017-8721811 (Bendahari Keusahawanan Puspanita Kebangsaan)

Yang ni untuk mereka yang ada capital besar sebab sewanya hmmm ,kalau duit ciput je tak yah call. Ada 1 Lot Promosi dan 3 Kiosk untuk disewa bermula bulan May 2009 di dalam Carrefour Wangsa Maju. Yang ni saya tak mahu openly bagi nombor sebab kalau boleh saya nak bagi peluang untuk peniaga Melayu/Bumi. Sewa dari RM350-380 SEHARI. Sebulan dlm RM11,400. Deposit 1+1.Kat dalam open forum macam ni kita tak tahu siapa yang dok tengok.

Minat dan mampu, PM saya your e-mail address dan saya kirim layout plan lot yg kosong kat situ.Deal/Nego directly dgn mereka yang terlibat.

Cukuplah dulu. Saya dah penat taip. Lain kali pulak yer.Ada masa sambung lagi.

Reply #938 heihachi's post

waahhh bnyknya information yg kitarang dpt.. nak dgn x nak aje join.. moga2 ALLAH memberkati rezeki kita bersama

Nak tambah sikit je lagi.

Untuk Pesta Konvo UKM, 15-19 August 2009 dan Pesta Konvo UPM 8-11 August 2009, pendaftaran akan dibuka. Saya akan umumkan detail bila info lengkap diterima.

Stay on this thread and you will know for sure.Bye for now.

Originally posted by heihachi at 21-4-2009 11:46
Nak tambah sikit je lagi.

Untuk Pesta Konvo UKM, 15-19 August 2009 dan Pesta Konvo UPM 8-11 August 2009, pendaftaran akan dibuka. Saya akan umumkan detail bila info lengkap diterima.

Stay o ...

hat nie klu boleh nk mintak tolong heihachi pm...boleh ker...

Originally posted by aida_73 at 21-4-2009 13:00

hat nie klu boleh nk mintak tolong heihachi pm...boleh ker...

Bukan tak boleh,saya takut saya tak terlarat nak menjawab setiap PM pulak.kadang2 bila dah jawap pun orang tak terima pulak. So dok berulang kali menaip benda yang sama,saya pun naik letih.Dahlah masa free tu kadang2 jer,bukan selalu.

Lagipun,seeloknya saya umumkan kat thread ni jer, supaya semua orang ada peluang.Tujuan saya supaya semua orang tahu...bukan sesetengah orang je yang tahu.Jangan takut pada proses 'siapa cepat dia dapat' dan persaingan untuk mendapat tempat niaga. Masalah orang Melayu ialah bila dia tahu,dia simpan sorang2.Tak nak share sebab takut orang lain tahu,nanti peluang bisnes 'aku' terjejas.Orang C.. bila dia berniaga, ada peluang bisnes,dia akan cepat war-warkan pada kaum dia.Lihat ditempat2 niaga sekitar KL yang dimonopoli oleh C..,once dia dah masuk,habis tempat tu kena 'kawtim' dgn diaorang.last2 kaum lain terpinggir,nak masuk niaga kat situ pun dah payah.

Sebagai seorang Islam,kita harus percaya rezeki itu ketentuan ILAHI.Peranan kita ialah berusaha,tapi kalau dah usaha,masih tak dapat,maknanya itu bukan rezeki kita kat situ.Akan ada hikmah disebaliknya.Tuhan akan bagi rezeki yang lebih baik dilain tempat dan lain hari,insyallah.