CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: svarna

INFO:Ruang Niaga -Tapak Ekspo,Karnival..

Salam. noname, niaga kat setiawagsa tu! gerai ke? bape sewanye?
sebby Post at 3-7-2010 08:57

wsalam, sebby..noname niaga kat uptown puchong...last year adalah niaga kat setiawangsa...dah payah sikit nk dpt tapak kat setiawangsa, x ada informer laa...

ada tak siapa2 yg kenal organiser booth utk menara telekom?
ctredzuan Post at 4-7-2010 01:29

CT nak bukak jualan untuk bila? Jauh tu berdagang sampai ke KL hehehe.

hye semua....just nak tny...ade tak sesape tau tapak down town utk disewa around below rm800....

CT nak bukak jualan untuk bila? Jauh tu berdagang sampai ke KL hehehe.
tinidewi Post at 5-7-2010 09:16

utk menara telekom kalau boleh dpt bila2 je ct nak. kl tu tak jauh sgt, huhu..mmg selalu turun utk byhand borong rm besar2,puas hati cust pilih offline dr online,ct baru balik dr jelajah jualan lps kl ke melaka, lps melaka ke jbharu, saja nk habiskan brg alang2 turun dgn brg banyak.. tini ada info tak mengenai menara telekom?

PERHATIAN :

Karnival Port Dickson 2010, 2-4 Julai 2010

Diadakan pada 2-4 Julai 2010 bertempat di Dataran Sri Kemang, Port Dickson 2010. Pelbagai acara disediakan  persembahan artis, pesta pancing, congkak terbuka, karakoe, mewarna dan banyak lagi.

event management : Ar Rizqi enterprise

PENGANJUR YG HAMPEH.. KALAU ADA COMPANY NI ANJUR LAGI. TOLONG JGN JOIN.

Reply 1615# noname_bebz

sorry lambat balas.lama tak bukak internet.bz sikit. sekarang memang niaga kat setiawangsa tu. ok gak.tapi boleh jual barang kering je. dulu memang ada....betul la tu backlane. tapi kali ni macam boleh pegi je.baru2 ni sambutan menggalakkan jugak. uptown ni pun kira grand gak. harap management boleh manage dgn ok la kali ni. sewa rm500 sebulan.aritu sy ambil 3 tapak jd rm1500.alhamdulillah la skrg dah dpt balik duit tu. kat sini pengunjung tak boleh lawan danau kota lagi, tapi kebanyakan yg datang memang membeli la. tengok la sebulan dua lg camne?

Follow Us
PERHATIAN :

Karnival Port Dickson 2010, 2-4 Julai 2010

Diadakan pada 2-4 Julai 2010 bertemp ...
rimbun08 Post at 5-7-2010 23:06

ceritalah sket pengalaman....kenape jadi gitew???

Reply 1627# aesparco

hye....ble tak share cmne nak apply tapak uptown kat setiawangsa tu..huhu

karnival PD.

karnival mmg menarik. sebab di anjur oleh MPPD dan pelancongan NS. aktiviti penuh. promosi oleh UTUSAN.

masalah nya kepada penjual sbb event mngmt xambil kisah. n lokasi program kt pantai.. kita org kt dataran. jadi tumpuan hanya di lokasi permainan. pemasangan khemah yg tinggi. sepatuknya rendah sbb kawasan berangin kn.

tengah hari ahad  berlaku banjir kt teluk kemang. lebih 10 biji kereta tengelam. termasuk kereta saya. tp pengajung buat2 xtahu je.  nasib baik peserta pemancing yg tolong tolak kereta. panganjur santai bawah khemah. jd pengadil peserta tolak kereta. tolong tengok je. (siap pakai baju hujan)

habis rm 200 utk repair kereta. bagi tahu peganjur .. mana la tahu dpt diskaun sewa tapak sikit. yg di jawabnya dia pon terperangkap dalam khemah. bukannya bersimpati. takut basah punya pasal kami yang teraniaya. peserta mancing pun banyak yg jadi mangsa kereta tenggelam. tp urusetia tak inform diorang.

karnival PD.

karnival mmg menarik. sebab di anjur oleh MPPD dan pelancongan NS. aktiviti penuh. p ...
rimbun08 Post at 6-7-2010 12:54

hmmm....speechless....dah lali dgn ayat pengajur buat sambil lewa....biarpun xsemua tp ramai ler gitu....malas nak komen...

harap awak bersabar ye...insyallah pasti ada hikmah utk awak yg lagi baik lepas ni...

utk menara telekom kalau boleh dpt bila2 je ct nak. kl tu tak jauh sgt, huhu..mmg selalu tu ...
ctredzuan Post at 5-7-2010 19:52

jualan kat menara TM baru je lepas last week. but maybe bulan puasa ada jugak kot.
actually kalau tak tunggu event pun boleh juga, but the rate agak mahal RM300 - RM200 sehari.
nanti tini cari no. contact....

Reply 1629# seizhaleluver

sy ada ltk leaflet dia kat post sblm ni....sekarang ni mungkin susah sikit nak dapatkan tapak.kalau nak cuba call no management ni... 0193283738/0196791077.mana tau ada rezeki.

Reply 1585# mrsbay

karnival rakyat ni kat mana skarang.. kt kinrara ke bukit jalil. mula2 kinrara.. pastu pindah bukit jalil..

tp pg tadi ada iklan kt sinar fm kata kinrara..

cakap elok2. jgn bg kita org pening. sebelum karnival mula dh berbelit2. hari karnival nanti haru biru.

Reply 1631# mamanelly

thanks mamanelly. mari ramai2 kita pulau je event mngmt yg buat masalah.

Skg ni byk organizer yg brmasalah laa. Kesian pd kita esp yg br bermula niaga mcm sy

jualan kat menara TM baru je lepas last week. but maybe bulan puasa ada jugak kot.
actually kal ...
tinidewi Post at 6-7-2010 16:07

kalau tak silap kawan ct duduk rm60 sehari, yg tu yang mana ya? pastu lagi 2 minggu akan ada agi, kan?

Reply  mrsbay

karnival rakyat ni kat mana skarang.. kt kinrara ke bukit jalil. mula2 kinra ...
rimbun08 Post at 7-7-2010 11:39

rimbun, kalau x salah sy..karnival yg rimbun ckp nie, karnival pd 30hb Julai 2010 - 1hb Ogos 2010, kan?! kalau betul sy dah buat bayaran utk karnival nie. Organizer dh tukar venue dr kinrara kepada bukit jalil...pasal kt sinar fm tu, x tau lak saya..last saturday gie jumpe setiausahanya,,,katanya karnival tu dibawah penjaja kecil selangor, depa ada invite penjaja kecil seluruh malaysia utk join. yg uruskan tmpt tu management aidil abu ghafar (tv3) tu..kalau x salah sya laa..yg ckp nie org yg sy jumpa tu laa...kalau x salah saya...makanan & minuman 200 gerai di buka...tpi canopy 10x10 sendiri punya..diorag sedia tapak & lektrik jer...(takut jugak yek, kalau kena tipu...RM240 dah bayar dh termasuk jd ahli penjaja kecil..adeh, sakit laa kalau kena 'kapur' nie...byk kali dah terkena nie..)

Post Last Edit by kerusi_malas at 8-7-2010 02:53

Salam,

Saya nak sewakan tapak saya di Uptown Bangi (Bazaar Malam Tamu Komuniti Bangi) untuk tarikh berikut (bermula esok, khamis, 8 Julai 2010) untuk 4 hari. Nak sewakan sebab ada komitmen lain...minggu depan pun sama kot...ada komitmen lain jugak...sale jangan risau...rezeki insyaAllah ada...saya niaga kerongsang dan tudung, memang ok...hujung minggu lagi ok salenya...last month sy dapat RM3000 untuk sebulan berniaga...sale hujung minggu macam malam khamis, malam jumaat, malam sabtu, malam ahad yang membantu saya capai sales tu...apa pun rezeki dari Allah...kalau nak laku lagi, maybe boleh buat stail lelong atau duk depan gerai buat promosi agresif sikit...sebab sy nye stail pasif jer...hehe...

Tapak 8x8 kaki...kena bawa meja dan kerusi sendiri...plug dan lampu pun kena bawa sendiri...saya tak sediakan...waktu berniaga start 8 malam hingga 3 pagi...

Hari yang saya nak sewakan tapak dan ratenya...

Khamis (8 July) - RM 50 semalam
Jumaat (9 July) - RM 50 semalam
Sabtu (10 July) - RM 50 semalam
Ahad (11 July) - RM 50 semalam

Total = RM200 untuk 4 hari

Saya prefer orang sewa keempat-empat hari sekaligus...Lokasi saya cantik, ditengah-tengah bazaar...depan Hankook tyre...gerai sebelah jual jersi dan beg football club...sebelah kiri jual tudung dan perfume...lagi ke kiri jual tudung jugak...pastu jual baju bundle...sebelah kanan jual perfume dan beg tangan...jual comforter dan bantak kekabu...

Kalau nak sewa sila sms 019-912 6114 atau PM saya...lepas zohor baru reply yer...sebab membuta pagi tengok bola...hehe...first come first serve...

saya ada tapak danau kota 10x10,khemah biru untuk disewa,
dua bulan,ogos dan september :rm6500 utk 2 bln..

berminat:hbgi 0132552084

Reply 1633# aesparco

nie no. tel management untuk tapak mana?..

TQ