CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 7537|Reply: 29

Kurus & Buncit

salam,

nk tanya skit skang nie sy dlm proses nk tambah berat badan sbb underweight so dh stat main gym n mkn weight gainer, ada la skit perubahan struktur body tue cuma masalahnya perut pn naik jgk dh trase perut cam buncit skit (br2 nie pn ada kwn dh tegur)... adakah sebab mkn weight gainer perut jd buncit? mmang bl mkn supplimen tue asyik nk mkn jer n mudah haus jd camne nk btl kn ek???

sesapa ada idea??

Orang nak kurus dia nak gemuk

1# lostnfaun

memula memang naik kat perut dulu. lama2 baru naik satu badan

nak gumuk senang jah...

makan frankfurter, daging burger, nugget, taruk mayonese bebanyak, cheese, pastu minum susu full cream tetiap malam sebelum tido...

pastu jangan berak setiap hari.. tunggu bila dah bebetul xtahan, baru berak..

Nak naikkan berat, diet tetap kene jaga. Jangan pakai makan je.

Makan white meat, aka ayam, not red meat aka daging lembu/kambing. Banyakkan sayuran dan makanan berprotein cam putih telur, ikan. Kurangkan makanan berminyak. Baru berat yang naik tu pure muscle, bukan beserta lemak2 terkumpul.

Pastu try banyak cardio exercises cam swmming, cycling and jogging untuk kurangkan lemak.

Rate

1

Orang nak kurus dia nak gemuk

cmf_houdini Post at 29-1-2010 16:19

meh la transfer skit

Post Last Edit by isskandar at 29-1-2010 17:06

edited

Rate

1

Follow Us
Nak naikkan berat, diet tetap kene jaga. Jangan pakai makan je.

Makan white meat, aka ayam, not red meat aka daging lembu/kambing. Banyakkan sayuran dan makanan berprotein cam putih telur, ikan. Ku ...
emino Post at 29-1-2010 16:39

so far lemak pn xde nie..
skang byk xcersice guna dumbell dgn alat utk naik kan chest part..
myb kne tmbh minum susu tiap2 mlm b4 tido..

Dah ko kata perut makin boroi tu lemak ler. Unless kalo yang naik tu 6pax. Haha. Tambah susu tetiap malam lagi la naik, kalau tak buat kardio.

Nak buncitkan perut lagi senang... mengawanlah...

mcm aktiviti aku dulu lps lunch, dinner pekena weight gain supplement. mlm mesti exercise ngan dumb bell. Bertahan takat 5bln je pastu da malas. Nek 5kg je sepanjang 5bln tu. Ssh btul nk naik badan, tu yg stop da.
Skrg ni aku start blk supplement tu tp x exercise. Smpi la aku dapati diri aku ada perubahan aku trus stop... suspect supplemnt tu side effect.

mcm aktiviti aku dulu lps lunch, dinner pekena weight gain supplement. mlm mesti exercise ngan dumb bell. Bertahan takat 5bln je pastu da malas. Nek 5kg je sepanjang 5bln tu. Ssh btul nk naik badan, t ...
din_atos Post at 29-1-2010 17:04

ko mkn supplement apa? apa side efect yg ko rs?

Dah ko kata perut makin boroi tu lemak ler. Unless kalo yang naik tu 6pax. Haha. Tambah susu tetiap malam lagi la naik, kalau tak buat kardio.
emino Post at 29-1-2010 16:58

camne nk dpt 6pax?
klu tmbh susu apa yg naik? perut ke berat bdn?

Badan kalau dah naik memang susah nk turun..especially bab perut buncit.
Dalam dok jaga makan pun naik jugak... tambah yang x jaga makan...
tapi kena tgk jenis orang jugak... abang aku makan apa saja x ada ikut time.. belasah ikut sedap hati ja... makan banyak pulak tu... senaman jarang sekali....tapi badan mantain siap ada 6 pax lagi... dari dulu2 sampai sekarang dah umur 40 lebih...heran..heran..

aku makan selalu overload.. pas makan tido je memanjang.. tapi tak pernah naik.. perut pun tak naik.. aku kecik je.. sian aku..
tapi memang mungkin dah name pawang, memang kene kecik kot...

ko mkn supplement apa? apa side efect yg ko rs?
lostnfaun Post at 29-1-2010 05:08 PM

gnc. Klu ko amik supplement better ko bt exercise skali. Bkn semua org leh amik supplemnt ni. member aku amik dkt 5bln kena stop sbb darah tggi. Aku len plak hal.

Nak buncitkan perut lagi senang... mengawanlah...
Keyboard Post at 29-1-2010 17:01

kakaka cm hawau je statement...

1# lostnfaun

memula memang naik kat perut dulu. lama2 baru naik satu badan

nak gumuk senang jah...

makan frankfurter, daging burger, nugget, taruk mayonese bebanyak, cheese, pastu minum sus ...
isskandar Post at 29-1-2010 16:33

eh..ni saranan yg xbgs..ni bkn utk cpt gmuk tp cpt dpt penyakit n cpt mati....kalu nk pon biar la dgn cara yg betol...

gnc. Klu ko amik supplement better ko bt exercise skali. Bkn semua org leh amik supplemnt ni. member aku amik dkt 5bln kena stop sbb darah tggi. Aku len plak hal.
din_atos Post at 29-1-2010 17:51

sma la tp mkn supplement tue x ikut time kdg2 pagi kdg mlm cuma br nie jer nk adjust blk, ptg b4 gi gym mkn dlu pastu mlm mkn telur dgn ayam jer n b4 tdo minum susu HL... ok x cr camne??

3# isskandar

erk..tak berak....kang kena penyakit..
..ada orang cakap nak gemuk..makan tidur...

...nak gain weight buat la cara betul tanpa memudaratkan diri..

bnyk bro info2 kat tenet cmne nk naikkan muscle .....

kurang kan suppliment2 tu pasal x berpekdah pon....suppliment yg plaing berkesan is whey protein , cod oil..vitamins

cam biase...firstly kene tau brape calorie intake yg perlu sehari...selalu nye orang buat cmni...

(berat badan dlm lbs X 15 ) + 300 ....so if nak gain..makan lebih calorie dari tu..nk turun kurang sikit dari tu..tapi jgn over sgt okeysss..

pastu search kat google bodi jenis aper...ada  endomorph,mesomorph,ectomorph

ok..if nak naik muscle, takley la makan sugary2 bnda cmtu tu..nanti perut yg naek ha..kene la banyakkan protein n fibre dlm makanan...
sbg contoh... dlm portion makanan, ada 5carb 4 protein 0.5/1 fat....pastu makan plak kene la 5-6 kali sehari ntuk metabolism mantap n proses protein ntuk build muscle...

tapi ingat, makanan kene la healthy things..cekedis2 ni sepak tepi je..huhu..berkorban beb..malam lepas kol 8 jgn lak makan carb yg mcm nasik or roti putih tu, makan fiber, protein n carbs2 tertentu sajo....

mmg bnyk duit kene abes nk naik muscle ni..lagi2 bab makanan....buat jadual makan hari2...so that tak telebih makan n telepas makan..hihi

training lak..weight lifting low repetition ntuk orang yg hard gainer , means angkat betul2 berat..satu set dlm 6 kali je larat angkat...lepas 5 minggu, tuka set ni ke 12 repitition(low weight sket) so that badan tak capai plateau.. cardio 20-30 menet...lebih dari 30 menet cardio yang anaerobic(kurang oksigen) maka hilang lah muscle2 ituuu

aku tgh nk menurun kan diri smbil gain muscle nih..so bnyk gak tgh kumpul2 info...harap2 nye 4-5 bulan lagi ade la hasil sket..huhu..gud luckkk!

Rate

1

12Next
Return to list New