CariDotMy

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 4039|Reply: 36

Entahlah....

Salam semua....

fy x tau nk luah ada spe.. hofully fy lega dpat luah kat cnie...
dh setahun lebih peristiwa perit berlalu.. sdih sgat yg teramat sgat.. kesan ade hga rini...
kadang2 buat fy takut nk buka pintu hati fy nk bercinta lagi dan menerima seseorg dlam hidup..
2 mgu bertunang.. pas2 putus.. perit sgat.. lg perit bila kita dh sayang sepenuh hati pada pasangan kita..
ape nak buat... smpai harini fy xde pengganti.. susah fy nk jumpe org yg seikhlas, jujur dan boleh menerima fy seadanya.. baik dan buruk.. kadang2 fy terfikir.. bila fy akan bertemu dgn org yg sejujur dan sebaik yg fy inginkan....
sedih bila tgk kawan2 dating, jalan2 dgan pasangan dieorg.. tp fy sensorg... masih ade kah ruang tuk fy ke...
skang umo fy dah 24.. akan dtg 25.. dtg lagi 26 dan seterusnya..... ntahlahhhh... kadang2 fy menagis memeikir npe ex-fiance fy buat cmni.. xde perasaan kesal ke kat hati.. dh lah fy tunang die tp dlam masa sme ade org lain plak tue.. kesal sgat hati nie...

Rate

1

semoga bertabah...

sabar....................

aku rse ko mude lg tu.........

jgn putus harapan

alhamdulillah.. setakat nie fy kuat ag... sume atas dorongan dan sokongan dr kluarga...
hari2 fy x putus berdoa pohon pada allah..

Post Last Edit by JulietTheOrange at 7-2-2010 23:03

owh kesian lurve..nk wat cemane..ni la lumrah manusia
tak sume ok..ade yg x ok
aku dulu berkawan ngn ex tunang 4 taun
pastu ktorang ikat tali pertunangan 2 taun
ingt lg mase tu bln 3..tarikh kawen bln 4 yg mane sume dh siap tempah
dh jemput org..tp apekan daye tunang putus di tengah jln sbb org ke 3rupenye dorg dh bercinta lame la plak..spanjang aku tunang kot

mmg kantoi bodoh la mase tuh
ex aku anto msg kat aku berkate begini
"aby suke sgt pade breast ppuan sbb lembut gebu jer. mcm baby punyer taim kte camping semalam"
ah..bile mase lak aku jadik baby n bile mase lak aku camping ngan die
pergh..menyirap..mmg ngamuk sakan la

mase tu umo aku 24taun
pas ptus tunang tu aku frust..asik nangis jer..meraung2
tp lelame aku jadik kuat
pd aku, lagi bagus putus skarang drp aku dh beranak pinak nnt die wat hal belakang aku
lagi haru

lame gak aku tak bercinta
bkn serik tp bosan
pastu bile dh dtg prasaan nk bercinta tu, aku main2
aku rase bosan jer, aku tinggalkan
bile org rs bosan ngn kerenah aku jer, aku lak ditinggalkan
gitu la..tp dh takde istilah frust

dh fedup sgt, mak aku rekemen sorg bdk nih
aku trime jer sbb mls nk pkir
skang dh jadik tunang aku pun insyaallah bln 10 ni nk kawen

pd aku, stiap manusia tuhan jdkan berpasangan
so ko kene carik la
kalu ko tak carik, maybe akan dtg pd ko mcm kes aku ni
n pesan aku, kalu kte pikir kes kite truk, ade lg yg truk
mcm td kat buletin utama
majlis kawen ari ni tp pengantin lelaki tak muncul
tu lagi haru..

bnyk mase lg utk ko...bnykkan berdoa k?
good luck!

Rate

1

orang laki zaman sekarang ni,dah macham xley nak percaya dah, aku rasa the last kekasih sejati dalam dunia ni adalah ayah dan datuk aku...serik weh bercinta cintun sayang bagai nak rak, tup2 dia berubah dan beralih arah senang2 je, sekelip mata,mcm mimpi kan? tapi tulah, kita terpaksa kuat terima kenyataan wpon xrela tp lama2, bila dah bole pikir mana baik buruk, kita berubah lah

Follow Us
Post Last Edit by JulietTheOrange at 7-2-2010 23:03

owh kesian lurve..nk wat cemane..ni la lumrah manusia
tak sume ok..ade yg x ok
aku dulu berkawan ngn ex tunang 4 taun
pastu ktorang ikat tali  ...
JulietTheOrange Post at 7-2-2010 22:56

edihnye.. fy bercinta 5 tahun tp bertunang 2 mgu je... yang sedih perempuan tue dh tau fy nie tunang die tp still nk gak kat ex fy tue.. last2 fy amik kputusan nk putus.. sakit sgt jiwa dibuatnya..

7# lurve211103
wut goes around comes around hehe
ko org mane dik
ni membe aku pon gigih soh carikkan pasangan
smpi pening pale otak aku ari2 nk dengo luahan ati die

kdg2 pelik kan.. yg melukakan hati perempuan ni selalunya seorang perempuan jugek..
tp TT tak yah la sedih-sedih.. Allah Maha Mengetahui.. Insyaallah dipertemukan jodoh yg lebih baik utk TT nanti..
hidup berkawan-kawan... jgn lah mudah putus asa..

smoga TT bertabah.....masihh ada masa n pluang tuk berjumpa yang lagi baik dari x tunang u tue....ramai lagi insan yang jujur n baik hati kat dunia n yang masih belum tiba masanya tuk u ketemui...
kadang2 i selalu saiko diri sendrik dgn kata2 nie....sbb xda yang boleh menaikkan semangat kita selain diri sendrik....:pompom:

orang laki zaman sekarang ni,dah macham xley nak percaya dah, aku rasa the last kekasih sejati dalam dunia ni adalah ayah dan datuk aku...serik weh bercinta cintun sayang bagai nak rak, tup2 dia berub ...
iphone3gs Post at 7-2-2010 23:03

aku sbg lelaki pun setuju atas pandangan ko,
trus terang aku ckap, aku bukannya nk khianat kaum sejantina aku,
tp for the gurls  ngan guys outside, hati2 lah memilih pasangan,

sabar ye TT...
tu ujian kecik je Allah bagi kt ko...
org laen lagi la dasat ujiannye...
sdangkan yg kawen bercerai berai...
cube ko bayangkan cemane diorg rase...
dengan ade anak2 lagi...
ko patot bersyukur putus tunang je...
kalau da kawen,tibe2 laki wat hal cemane?
pape pun,byk2 bersabar n doa supaya ditenangkan ati utk hadapi sume ni...

12# belle11

fy, u punya ex- tu ada ke jadi mcm u, entah2 dlm hati dia kata "ada aku kisah"..,, kuatkan semangat sis..

rilek...jgn kabot2...jgn pts asa,cuba dan cuba lg....bnyk cara kan skg nk cri psgn idop??fb ada.tweeter ada....yg penting usaha ........tpi kalu gagal jugak,takpelah...jgn kecewa sbb .kita kan ada kehidupan di SANA yg kekal dan abadi.......

Bila menda2 mcm ni jadi...dah tentu rase sedey...kecewa...kita akan tertanya2 sendiri apa kita da buat sampai jd mcm ni...apetah lg bile hati ni da decide & da commit yg kita da jumpe pasangan sejati kita...biasa la kn...kalau bercinta sume org nk tunjuk wajah yg baik aje...yg busuk2 sume x mo tunjuk...tp ape boleh buat...menda nk jadi jugak...org yg tgk & dengar cuma boleh ckp kt kita suh sabar je la kn...tp ati ni siapa lah yang tau...

Kalau da jadi hal2 cm ni...2 nasihat yg aku bley bagi hasil dr pengalaman sendiri...aku tau nk terima n ckp kt diri sendiri sume jgn sedey n terus sabar tu mmg bkn semudah yg disebut...instead of menyabar & menenangkn diri sendiri...aku buat ni :

1. Tanya Diri Sendiri
Aku tanya balik dgn diri sendiri ape yg aku nk sesalkan? ape yg nk dikecewakan? menda dah jadik...bkn bley ubah2...cm aku ni lelaki lagi plak...bile pk kena kencing lg ar ego tercalar...
Dgn tanya diri sendiri tu semua aku buat resolusi sendiri...aku nk sedey2, nk nyesal2, nk mengamuk bengang2 ni...untuk ape ?? aku bkn nye nk lagi dah dgn org yg da tipu aku...nk pandang pun aku x mau...mmg x mo tau pape dah...so ape guna nk teruskan semua pikiran negatif dlm diri aku ni...cukup2 la org lain seksa kita...diri kita ni kena syg diri sendiri dulu...baru bley harap org syg kita kn...sedey/geram/kecewa/murung & sume2 ni nama nye menyeksa diri sendiri...kalau da seksa diri sendiri tu nama nye x syg la kn ? bile dtg je saat & ketika rase down tu nk serang...aku terus persoalkn diri aku balik menda2 kt atas tu...n ati aku akan terus rase firm...aku dah tak nak dgn org ni...tak guna aku nk buang masa pk psl dia...dia bahagia/terseksa atau ape2 sahajalah...tu pilihan dia...aku xperlu sibuk2 amek tau org hal penipu cm tu...

2. Tukar kecurangan tu sebagai positive point
Kadang manusia ni selalu lupa...bila kita tak dapat ape yg kita nk...kita akan rase nasib x baik lah...kita ni malang la dan sebagai nya...contoh simple cm ni je la...kalau nak gi mane2 naik flight...tiba2 flight kita kena delay sbb masalah technical...selalunye dlm ati kita dok menyumpah2 bengang ape lah delay...bengang2 ngn pengurusan ape sume...tp ramai antara kita yg x pernah lak nk fikir delay tu tah2 dah selamatkan nyawa kita...kalau lah masalah technical x berlaku atau x detected mase kapal terbang kt landasan...tah2 mase tgh terbang tu berlaku kat atas...menda2 yg lagi teruk dr flight delay boleh berlaku...

Mcm hal ni partner kita curang...at first kita mmg akan rase kecewa...beselah manusia...kalau x kecewa tu x normal lak kn...tp kita patut tgk ape yg da jadi sbg something yg lebih positive...at least kita tau dari awal yg partner kita ni bkn lah org yg sebenarnya utk kita...drpd makan ati pas dah kawin lebey baik makan ati skrg...kalau org dah kawin pun ada yg cerai...inikan pula org yg x de pape ikatan selain janji manusia. kalau kwn aku yg alim2 slalu ckp..."tu bukan rusuk ko yg ilang bro"...kita tak rugi ape2 dlm hal ni sebenarnya...org yg dah tipu kita yg patut rasa malu...dia yang patut kecewa dgn diri sendiri sbb main2kn hati org lain...
Walau ape pun yg dah jadi...menda dah lepas...buat ape nk sia2 kn diri sendiri fikirkan org yg x ikhlas utk diri kita...dlm masa yg sama jugak kenapa nk tutup pintu hati utk org lain...have more positive view in life...kalau kita yakin diri kita ni jujur, baik,ikhlas dan sebagai nya...ada jugak org lain yg lebih mulia kita...kalau kita rasa hidup kita malang...ada lagi yg lebih malang dr kita...kadang2 kita x sedar dgn ape yg kita ada...ayah aku slalu ckp kalo "Kalau sekali dlm hidup kita rase hidup kita ni x de erti...bkn seorg, bkn sepuluh org, bkn seratus org, malah beribu org lain berharap hidup diorg sebaik hidup kita"...so yg penting sekarang no 1 ko mesti bersyukur sbb ko dah diberi peluang utk tau yg ex-tunang ko tu curang...bkn kategori buat suami ar kata org...secondly sayang diri ko lebey sket...jgn rosakkn diri dgn fikiran2 negative...paling2 busuk pun kalau dah x boleh nk revive diri ko...ingat balik...jodoh pertemuan semua nya di tangan Tuhan...manusia boleh merancang...tp Allah jua lah yg Maha Merancang...kalau dah ditentukn org tu bkn utk kita...sape kita manusia nk persoalkn...tul x ?

Rate

1

owh,nama tuan umah ni fy

nama penuh ape?

Post Last Edit by True-X at 8-2-2010 10:25

im 30...i was  train wreck and heart broken since 2008... now getting better and seraching for new other half soo call soul mate.... tp belum berjumpa yg serasi...pada mase ini aku prefer utk memilih dari terus berkaple dengan sape2 HANYER kerana aku rase kesian ngan diri sndiri yg selalu lone ranger... aku paling takut aku kaple/kawen sbb ive no choice... kaple/kawen sbb aku jeles nengok kawan2 yg dah berpunya

sepanjang 2 thn.. bukan aku serik nak bercinta... tp aku tunggu org yg sesuwei dan aku tunggu hati aku aman untuk bercinta lagi...

TT....  of coz kita lonely dan rase sedey..... tp jgn lah smpai ko rase pathetic ngan diri ko sendiri...... kl dah tahap pathethic.. tuh yg ko dok tensen nengok org lain kawen dan berkaple....

banyakkan kawan2 single... jgn la asik dok berkepit ngan org yg dah berboifren2 dan berkahwen... of coz laa ko rase sedeyyy..

aku selalu bgtauw diri aku... ni sumer jodoh.. cepat lambat rezeki masing..... yg ilang allah akan gantikan dengan yg lebey baik...

neeway ko still 24.... still boleh kayuh pelan.... hehehehe..... sabo ok.... jgn JADI DESPERADO..... banyakkan kawan2 lelaki atau pompuan...

Rate

1

17# True-X

kaka true,where u go.lame tak jumpe
i mish u,its true

17# True-X

kaka true,where u go.lame tak jumpe
i mish u,its true
tajul186 Post at 8-2-2010 09:58

calling2 laaa.. leh cuci mate...

Post Last Edit by True-X at 8-2-2010 10:33

salah satu sebab ASIK RASE TENSEN DAN SEDEY JE NENGOK ORG LAIN BERKAPLE IALAH KERANE KO TAK DE KAWAN2 SINGLE.....

carik kawan2 single....tuh la care aku survive nak hadap idup ni tanpa boifren atau asben di sisi... hehehehe

12Next
Return to list New