CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 2809|Reply: 10

Ada tak konsep bisnes..mcm ni..

Saya pernah terpikir nak marketkan bissnes orang, madsudnya, saya tolong jual bagi pihak org lain, cthnya: dia supply baju kurung pada saya, tolong jual dan dia upah atas jualan, if barang tak laku saya dapat tukar semula..in other word saya tlg marketkan , cari customer dalam pada tuh saya untung sikit atas harga jual( harga jual advise by pemberi brg jualan), cuma saya tak tanggung kos n tak terikat utk barang kalu tak laku.
ini konsep consigment ker...

ada ker org nak percaya kan kita...mbe startegi  pemasaran saya tru blog, fp, forum2 berkaitan etc.

Bole bagi pandangan ,,ada tak bisnes semacam ini..

tq

Post Last Edit by bb_lisa at 16-3-2010 16:02

ni lebih kurang cam middle-men gak atau memang middle-men pun... saya pun tau ckit jer pasal ni... tapi sebut pasal x tanggung kos n tak terikat utk barang kalu tak laku tu saya x sure juga... cuma memandangkan customer tu berurus-niaga ngan tiniqdip, jadi kalau ada sesuatu x kena ngan product, baju koyak ker apa ker, responsible tu jatuh kepada engko... ni pun yang aku penah dengar jer.. nak cakap sure tu x juga

edit: sebenarnya ada bisnes cam ni sebab kawan saya pun wat camtu gak melalui blog2 dan website.. tapi x seberapa banyak sebab dier jual barang2 dia sendiri dan sambil itu menjual stock dari penjual lain.. kalau ada org beli dia dapat gak untung

tu mcm term consignment ja tu... tp bg pink tak brapa praktikal sbb mcm tt ckp yg tt tolong jual ok... tp kalau tak laku pulang balik barang n tukar dgn barang baru ... so, habis barang yg tak laku tu, org yg bg consignment nak wat aper???? nanti yg bg consignment tu akan pnh dgn longgokan barang yg tak laku... hehehe

ada... tp bukan consignment.. jual dari katalog jer...
nama sedap... free agent, commision agent, biz matching etc...

nama tak sedap... broker angin...

aku buat bisnes katalog.. tp kena kuar modal jugak.. aku buat bisnes katalog utk baju muslimah...

bln depan utk baju muslimah kanak2 plak.. akanbuat katalog.. pastu sarung bantal sulam... semua produk yg aku bawakmasuk ni kebanykkan akan dibuat katalog... sekali cetak 1000 buah...

tp aku tak bagi kongsigmen.. mesti kuar modal.. cuma sikit atau byk je..

ada dua katagori.. stokis dan agen biasa...  bukan aku nak iklan nih... tp aku nak bagitau cara aku buat bisnes...

korang pun blehbuat cara ni..  pengalaman aku buat cara ni alhamdulillah.. selamat dan berdaya maju..

dan aku juga mengiklankan produk aku dalam bebeapa majalah2... aku dah sign kontrak utk 24 keluaran... bentuk iklan ini adalah bentuk kerjasama antara kami dan pengedar@stokis...

setakat ni alhamdulillah... berbaloi.. walaupun ada sikit kelemahan yg perlu dibaiki..

why dont u try joint franchise eCosway cause coming soon they will launch eButik, eSaloon, eMini Market, efarmasi and eOrganik semuanya base on consignment. Which u sell first than u pay. If the stock expired or new things come in u can do stock return.

Follow Us
saya dan suami pon dh try mcm2 business..business printing,kad kahwin,fotografi....tapi business yg skrg nih yg betul2 alhamdulillah bertahan dan mampu memberi pulangan income yg lumayan..disebabkan itu saya mengambil keputusan utk terus continue buat business ni lepas grad dgn sokongan dan bantuan dr suami....alhamdulillah...sudah 2 tahun saya menceburkan diri dlm business nih.....dan suami pon baru meletakkan jawatan utk concentrate dlm business nih

plus die byk insentif (elaun tabung kereta,melancong)

company nih dh established 18 thn di Malaysia,worldwide dh 34 thn....

lgpon business nih sgt flexible..kita bole buat ikut masa kita..tapi pendapatan lumayan...

tentang modal,boleh dirunding....

sesape yg berminat bolehla hubungi saya:

syaza_zam@yahoo.com

Reply 1# tiniqdip

ahaha...bagus2....aku dok terpk nk cr org utk market product aku (plan)...klu aku terpk nk cr org utk market...dan ada hang yg terpk nak buat marketing je...mesti benda ni pernah work somewhere...

aku penah bagi consignment..bukan barang tak laku pulang balik..
barang laku tapi duit yg tak pulang balik..letih ma

saya dan suami pon dh try mcm2 business..business printing,kad kahwin,fotografi....tapi business yg  ...
syazam06 Post at 9-5-2010 18:58

bisness ape syazam?MLM ke?...kalo MLM tu susah la sikit...agak tertutup hati dgn MLM ni...

hmm...ada..business mcm ni...dulu masa aku buat account kat satu company cina ni ada je macam agent nak letak barang kat outlet2 kitorang...bayaran tu dikira ikut keuntungan...skrang ni pun ada juga org2 buat benda mcm ni...kitorang panggil consignment... tapi kena la ada tak nak letak barang..tak kisah la web or kedai waimma network opis pun..kiranya ko cuma tolong marketing product dia la...dan upah sekali...win win situation...selalunya consignment ni diorang buat utk brand2 baru pastu letak2 kat kedai2 yang dah ada nama...so tumpang glemer la... tu 4 tahun dulu..skrang ni aku tgk company yang letak consignment kat company lama aku tu pun dah maju siap dah ada lori sendiri....masuk tv lagi buat iklan...