CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 20218|Reply: 75

PECAH RUMAH, siapa pernah kena?

kira2 jam 7.40 aq setelah memastikan sume pintu rmh berkunci dan grill berkunci aq pun sperti biase meninggalkan rmah ku ke tempat kerja.....

jam 9.00 am .....aku kat ofis tibe2 jiran aq call...... die tanyer aq "Pintu dapur kat blakang x kunci ker?" dlm hati aq 'sah lar ni de org masuk sbb aq memang igt pagi td sume pintu rmh berkunci sblum g kerja...

aq pun dgn rilek (kononnyer lar)...berjalan ke arah motor aq (bukan berlari)..pe lagi dah start motor trus pecut maksimum..

sampai rmh, motor aq parking agak jauh dr rmh... aq trus jalan ke pintu blakang rmh... ...aq lihat dr jauh pintu dapur & grill rmh aq terbuka..

kat tgn kiri aq siap2 pegang helmet...kononnyer sbgai senjata incase lau terjadi pepe..leh aq pertahankan diri....

dgn perlahan-lahan aq berjalan senyap2....melalui tingkap mata ku tertumpu ke dalam rmh....aku mengintai rumah aq sendiri...

hati ku berdebar2 skit tp prasaan berani tu masih ada.....ku lihat lampu terpasang.......dari jauh aq dpt lihat samar2 blik aq kelihatan bersepah....

stelah aq yakin xde orang kat dapur aku pun masuk ... makin dekat aq dgn bilik...makin jelaslar aq lihat bilik aq memang telah digeledah......kipas terbuka.....lampu bilik terbuka......tapi sunyi sepi.........aq pun memberani kan diri masuk dlm bilik...xde org......

abis sume berselerak dlm bilik......rumah aq telah digeledah.........duit, brg kmas lesap....ps3 yg aq br beli 3 minggu lesap........ itu lah pertama kali rmh aq dipecah orang........perasaan bercampur baru..sdih, sakit hati....

prmpak tu pecah masuk rmh aq ikut bumbung...siling rmh aq berlubang kena pecah.....aq terpaksa naik bumbung rmh nak kena tutup balil atap genting tu.....

Rate

1

aku rasa FBI, CIA atau Interpol la pecah masuk rumah hang tu

dah report polis ke belum?? jgn report kat MOD CI plak..hmy3:

suspek utama macam biasa. mat indon.

aku just nak pesan la, jangan la simpan duit banyak2 kat dalam rumah tu, setakat duit syiling ok la

rumah kat mana ni, kesian PS3 hilang. jiran2 tak kan tak perasan kot??

Follow Us
Astaghfirullah al azim....

sabar la banyak2...

hanya org yg pernah kena je akan paham perasaan ko ni...

Rumah aku pernah kena rompak sekali.. cepat2 aku pasang alarm ngan cctv...

2 kali attempt break-in pastu...alhamdulillah selamat sebab ada alarm..

Sekarang ni tambah pulak ngan perimeter fencing + guard... harap2 tak kena lagi...

cukup la sekali mamat indon letak pisau kat leher aku...

aku penah kena. 2 kali dlm tempoh 3 tahun. satu pengalaman yang paling menyakitkan. perasaan marah, sedih, benci bercampur baur. aku doakan tongkang depa karam tak sempat spi indon.

mat indon atau geng2 MIC punya keje ni...

Aku paham perasan ko. Tapi sayangnya thread mcm nie tak sesuai letak kat CI dik. Sorry bebanyak dan semoga bersabar.

rumah aku penah masuk dek perompak haram ni...thn 2007..masa tu sewa apartment tingkat paling atas. Perompak haram ni umpil aku nyer padlock grill dan sliding door...guard kat bawah duk tido tak sedar apa2..duit byk juga dia kebas...tabung syiling aku pun dia rembat, emm beg laptop pun ambik..brg kemas pun ambik...umh aku dah jadi tongkang pecah..report polis..polis siap datang ambik cap jari sume..tp sampai skang tak de feedback apa2...skang kena lebih hati...aku dah pindah umh tapi masa pegi keje kita kena pastikan sekitar umh tak de org duk tunggu giliran nak masuk umh kita...camkan org asing disekitar umh...

jgn lock.. kesian dia.. mby da yg nak suntik dana untuk dia .. da nk PRK ni.. rumah kat HULU selangor ka

rumah aku penah masuk dek perompak haram ni...thn 2007..masa tu sewa apartment tingkat paling atas. Perompak haram ni umpil aku nyer padlock grill dan sliding door...guard kat bawah duk tido tak sedar ...
Kara Post at 6-4-2010 13:42

sama apa yg jadik kat ko, jadik kat aku... umah aprtment tingakt atas skali...... 2 kali lak tuh aku kena.. masa tuh aku menyewa ngan kawan aku.... yang 1st perompak cilaka tuh ikut backyard..... 2nd ikut pintu depan... abis grill dia umpil..... aku pelik ngan guard makan gajik buta tuh takkan la tak dengar org ngumpil pintu terang2 depan umah lak th.. x silap buat kerja time siang coz kawan aku balik kul 7 lebih n perasan pintu umah ternganga baik nyerrr....... abis laptop kawan aku, jam brg kemas..... aku ilang duit tabung aku jerrr pasal barang kemas aku simpan kat ofis nasib baik......

dah report polis ke belum?? jgn report kat MOD CI plak..hmy3:
along3746 Post at 6-4-2010 13:35

dah..sajen tu dtng rmh aq..die amik gmbar 2 3 kali...pas 2, sajen tu belek2 tin biskut kat dlm blik aq tuh (aq wat sbgai tabung)..duit siling dlm tu pun kena rembat.. trus sajen tu blah bersama-sama tin biskut tuh... bawa masuk dlm keta penyiasat die..die pun blah..tp die ade kate die nak wat 'CSI' amik cap jari kat tabung aq tu...

harap2 mereka2 yang kaki pecah rumak ni tak aman la hidup!!

aku penah kene 2 kali

1) thn 2003 mase sewa kat kondo kat kelana jaya ... kene mase tido.. ader 4 org dlm umah.. semua tak sedar ... pencuri tu masuk ikut tingkap kat tepi balcony sebelah pintu depan... nak pegi balcony depan tu, kene meniti kat tepi hallway and kalau ko slip n jatuh, ade harapan mati terus coz umah sewa aku tu kat tingkat 13... sib baik kitorang tak di apa2kan.. pencuri tu cuma amik henpon, duit, cc ... report polis semua, polis dtg amik gambar.. gambar tapak kasut pencuri pun ader.. tapi of kos, barang yg dah ilang tu mmg gone forever lah...

2) thn 2006 .. mase ni sewa banglo kat miri .. duduk 4 org gak.. kene time semua pegi keje... umah  tu dah ader alarm semua... biasa kalau alarm bunyik, neighbor akan call kitorang .. pastu nanti aku balik umah kejap offkan alarm... umah ngan opis tak jauh pun, dlm 15 mins drive je... tapi hari tu sungguh malang la utk kitorang... tetiba je hujan plak hari tu.. aku plak ader appointment wat medical check up... so segala barang2 kemas aku tinggal kat umah... plus beberape ratus ringgit duit sewa umah ... sib baik aku tergerak hati nak angkut laptop aku skali... balik2 dari keje, aku yg first sampai... bukak2 pintu depan, heran plak apsal alarm aku tak bunyik.. biasanye alarm tu akan bunyik n aku kene matikan the alarm ( kene tekan2 no tu) ... pastu nampak la rumah kene geledah ala2 dlm citer hollywood gitu.... pencuri pun aku rase baru cabut sebab aku tengok diorang tak sempat nak angkut tv ... tapi tv tu diorang dah masukkan dlm plastik... maybe diorang sempat cabut time aku tgh tunggu autogate aku bukak ....aku rase lemah longlai kat situ terus.... terus call polis...  aku rase bukan keje sorang coz banyak effort diorang amik nak pecah masuk umah tu .. memula diorang pecahkan pintu blakang ... skali takleh masuk sebab pintu blakang tu ader grill kat dlm...  then diorang cuba umpil tingkap plak... pas berjaya umpil tingkap, diorang potong grill tingkap tu.... tapi aku bajet time diorang umpil tingkap tu, alarm dah bunyik tapi sebab hujan yg lebat, mmg takde sape dengar alarm tu... and alarm tu diorang siap potong , both kat atas n kat bawah.... so, total loss, about RM10k ... barang2 kemas aku, 3 bijik digital camera, 1 bijik dslr , 1 external harddisk, barang2 perhiasan kawan aku nak bawak balik kg... since then, aku sendiri takut nak balik umah tu .. finally aku pindah and dok apartment murahan... hahahaha...

kira2 jam 7.40 aq setelah memastikan sume pintu rmh berkunci dan grill berkunci aq pun sperti biase meninggalkan rmah ku ke tempat kerja.....

jam 9.00 am .....aku kat ofis tibe2 jiran aq call...... ...
muhammad123 Post at 6-4-2010 13:28

Muhammas123... nie area mana? cam seri gombak jer...
Same with me... last year masa 31/8/2009 time tu sy
dalam pantang... 28 hari... tp time tu hubby beria2 ajak sy kuar dr
umah tur ... sbb dier rasa tak sedap hati nak tinggalkan saya ngan baby
coz dier nak kuar gie Ikea cr brg umah.... rupa2nya ada benda tak elok nak jadi...

kami balik jer dr ikea... tgk umah dah kena pecah masuk... tak terbayang kalulah
sy berkeras tinggal kat umah time tur... lg byk si perampok tu boleh dapat...
yg hilang set brg kemas... hp hubby sbb dier tertinggal n video camera.
Nasib perampok tak perasan beg laptop kat tepi katil my son. kerugian di
anggar dlmRM20K. sama jer... masuk thru ceiling... pecahkan ceiling masuk dr bilik atas... but dier still kuar ikut ceiling
coz pintu belakang sy dah kena lock ngan kabinet dapur. cuma umah sy dier tak geledah.. yerlah dier dah dapat
brg kemas  yg bernilai berbelas ribu (time pantang mmg tanggal semua barang kecuali gelang kaki) takper dah bkn rezeki sy..

Hubby bersyukur sbb dier paksa saya ikut dier kuar dari umah hari tur... (benda ni jadi tengahari) wpun tgh berpantang.
kalu tak. ntahlah....

TT umah ni kat area mana?

Post Last Edit by haZelEyEz at 6-4-2010 23:58

pun penah kena, masa tu menyewa kat shah alam sek.8...sewa 4 orang...
bali kerja jer tgk rumah mmg tunggang langgang..
masuk bilik tengok kain baju mmg bersepah..nasib baik aku masa tu takde barang kemas, dan aku mmg jarang simpan cash kat rumah..member sebilik aku pulak rantai gold plated dia kena roket..nasib laa penyamun tu..takde hasil hari tu..

lg teruk kalau perompak tu tinggal berak die kat umah..

pernah terjadi kat rumah my neighbour a few blocks away je habis duit angpow kena kebas tengah hari 2.30pm.....gerun tol dgr cerita macam gini harap2 tak akan berlaku lagi.