CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 42471|Reply: 34

Bila umur yang sesuai nak letak baby dalam 'walker'?

ada sesapa tak yang boleh bagi pendapat.....umur yang paling sesuai nak letak baby dalam walker???

aku letak anak aku kat walker masa berumur 5 bulan.... ape ape pun bergantung pada keadaan fizikal baby tu.... bukan bergantung pada umur.

aku letak anak aku kat walker masa berumur 5 bulan.... ape ape pun bergantung pada keadaan fizikal baby tu.... bukan bergantung pada umur.
putera_daruna Post at 8-4-2010 13:49

betul tu, tgk saiz baby. tpi ada org ckp pakar x bg kita letak anak dlm walker, nanti dia akan termissed dia punye milestone development..tp aku buh je anak aku dlm walker, x de plak termiss apa2 rasanye..sampai masanye boleh je dia duduk, merangkak, berdiri dn berjalan mcm biasa, tak lambat dn tak terlalu cepat...normal development.

1# dell

nak tanya...kenapa nak letak baby awak dalam walker ye?

kalau kaki dia dah kuat. boleh je letak lam walker i rasa

4# aseela

tuk latih dia jadi mat rempit lebih awal...ekekekeke! tak la sis, actually ada byk sebab.....salah 1 nye tuk kebersihan gak..dari dia dok menyulur/merangkak & kutip bnda2 atas lantai then makan.....anak sy dulu semut pon dia boleh kejor then tgkp msuk molot....sy buh seawal umo 5-6bulan cmtu....sendal le bantal kiri kanan if dia duduk tak stabil lg....mula2 dia duk setempat je...pstu lama2 dia akan belajar sndiri menggerakkan walker tu & boleh pegi kemane je yg dia suka.....lps dia tu pndai buat aksi 'superman' kat atas walker tu pulak....smpi tercabot springnye...huhuhu!

Follow Us
6# 220796

heheh....tersengih2 saya baca citer awak. dok nak imagine baby awak punya aksi.
apa pon still kena jaga2 kan..lebih2 lagi kalau kat rumah ada lantai yang uneven...elok kalau guna walker,di dalam pengawasan atau jarak yang mudak kita lihat dan perati.

bagi saya, kalau baby dah reti duduk sendiri...maybe time tu kot sesuai duduk kat walker...dan pastikan kaki dia jejak elok kat lantai...sebab ada kes, budak duduk walker..sampai ke besar jalan berjingkit...

Bagi saya seorang ayah yang ketiga-tiga anak saya guna walker, masa paling sesuai ialah bila bayi tu dah kuat kakinya (asyik melonjak je masa kita pegang dia) dan masa dia dah kuat lehernya untuk pusing kiri-kanan. Biasanya anak saya dalam umur 5 bulan.

1# dell  

nak tanya...kenapa nak letak baby awak dalam walker ye?
aseela Post at 8-4-2010 13:55

semakin besar umur baby tu semakin dia nak xplore dari segi pandang. sebab itu lah bila sampai satu peringkat baby nak sentiasa berdiri sebab boleh tengok sekeliling.... jadi larat ke nak pegang baby je... kejap2 tu boleh la sambil2 main ngan dia. tapi pastikanlah fizikal dia dah sesuai untuk masuk kan ke walker

sebaiknyer aku rs time blakang dia dah kuat...tp anak aku tak dok lama dlm tuh...kejap jek..pehtu dia buat eksyen memcm..trus jdk tak selamat, aku selamatkanla walker tu dlm stor..

anak saya ada 4..sorang pon tak pernah letak dalam walker.....kat rumah saya memang tader walker.

*respon tak berkenaan nih,,,hehehee...

4# aseela

sy tanya sebab baby saya suker tendang2 kaki, pastu melompat2 masa bagi mandi tapi baru jer meniarap...sebab baru2 ni kawan ada bagi tau baby tak boleh letak dalam walker...tu yang nak share topik ni bersama..

personal opinion.. tak berapa setuju penggunaan walker ni.. actually langsung tak membantu perkembangan anak.. dan banyak kes kecederaan serious anak2 berlaku disebabkan penggunaan walker yang tidak dipantau...

5# lesprincesse

Tq lesprincesse....

kalo macamtu dah bolehlah saya letak baby saya dalam walker...rasa2nya dah kuat kaki dia sebab dah boleh tendang sana sini. kalo saya lambat bangun tido p dia yang tolong kejutkan sebab tetiba ja kaki syomel dia tendang pipi saya..hehe..

6# 220796

hahaha...lawak la citer awak...janganlah jadi mat rempit....ish! tapi saya rasa betul jugak pendapat awak tu. Tq

9# putera_daruna

betullah...mmg x lart nak pegang skang ni, berpusing2 sampai kat celah ketiak p dia nak intai apa yg ada kat belakng tu..

13# baby_kay

mungkin 'penggunaan yang tak dipantau' tu bermaksud terlalu lps tangan sgt kot....bila dah letak dlm walker biar jer baby main sorang2....betul kata kawn kita baby kan suker explore

dell, yup...
ada 2,3 kes yang saya dengar, anak yang dibiarkan main sendirian.. terlepas keluar dari pintu sehingga jatuh ke dalam longkang dan retak tengkoraknya.. ada lagi satu kes, emak sibuk memasak tak perasan anak dah tarik wayar cerek elektrik yg berisi air panas.. habis si anak melecur kena air panas.. dan kalau kita tanya paed pun tak berapa setuju guna walker ni.. mungkin kita boleh kata, 'ah aku akan sentiasa waspada..' tapi kadang2 kita yg bernama manusia ni boleh terlepas pandang dan membuat silap.. just my 2 cents..

18# baby_kay

cian kat baby....arap2 taklah jadi perkara yg bukan2 tu..

18# baby_kay

bukan le maknanye buh dlm walker then parents leh suka2 tinggal...pstikan lantai rata....pstu jauhkan brg2 merbahaya yg dia boleh capai....klu kuar kat depan umah (umah sy aprtment ada 8 umah dlm tiap level) sy buh dlm walker & pakaikan kasut....dia hepi 'berlari2'dgn budak2 yg dh bjalan...konon2nye dia pon leh berjalan/berlari gak....kdg2 sy ikat tali kat walker tu...bila dia gi jauh dr sy, sy tarik la....klu buh dlm baby coat dorg boring & cpt nangis...buh dlm walker mmg drog enjoy sbb boleh explore byk tempat.....

12Next
Return to list New