CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: silentmood

Kisah Benar: My Mom vs Penanggal (cerita baru di page 5)

reenaz replied at 21-7-2015 10:36 AM
ye ke? siapakah? tepek link sikit nak baca jugak

ni ha..link thread tu..

http://mforum.cari.com.my/forum. ... p;extra=&page=1

dari komen2 tu..lepas forumer syak dan komen  yang TT thread tu adalah penanggal..terus tak ada update apa2 dah...

Ipo replied at 22-7-2015 05:40 PM
ni ha..link thread tu..

http://mforum.cari.com.my/forum.php?mod=viewthread&tid=602294&extra=&pa ...

ok thanks..dah baca

Ipo replied at 22-7-2015 05:40 PM
ni ha..link thread tu..

http://mforum.cari.com.my/forum.php?mod=viewthread&tid=602294&extra=&pa ...

Oh yee, saya pon ada ikut. Senyap tetiba jer. Tapi, saya ingat dia ada ckp dia takot kawan dia tahu dia cerita kat forum. ? Katakanlah itu mmg cerita kawan tt tu, dan kawan dia tahu, mgkin kah sesuatu telah tsrjadi?

magpie5672 replied at 24-7-2015 06:04 AM
Oh yee, saya pon ada ikut. Senyap tetiba jer. Tapi, saya ingat dia ada ckp dia takot kawan dia tah ...

wallahu'alam...tak tahu la apa yang dah terjadi pada TT...saya ikuti thread awak ...saya ada terbca kat fb..ayat nak keluarkan jin dari badan
mungkin boleh amalkan..

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Ipo replied at 26-7-2015 04:35 PM
wallahu'alam...tak tahu la apa yang dah terjadi pada TT...saya ikuti thread awak ...saya ada terbc ...

Gerima kasih atas perkongsian

Salam...saya dari Wujud Paranormal Team..Mohon utk kongsi kisah tuan/puan di page kami....Terima kasih..

Follow Us
ni kisah mak aku yang masa tu tengah sarat mengandung adik aku no.3 sekitar tahun 1991..masa ni kitorang duduk dalam perkampungan estet sebab bapak aku ni driver lori sawit.. dah jadi kebiasaan aku dengan akak aku bangun pagi untuk menyibuk hantar bapak aku pergi kerja..keadaan masa tu masih gelap lagi. bapak aku tengah panaskan enjin lori dan aku dan kakak aku berebut-rebut nak panjat lori..

tetiba mak aku istighfar panjang seperti orang yang sangat terkejut..rupa2nya mak aku terpijak darah atas lantai..disebabkan rasa melekit mak aku sentuh kaki yang melekit tu dan bila diperhatikan dalam gelap mak aku baru perasan yang dia pegang tu darah..bapak aku amek torch light dan suluh ikut titisan darah tu..darah tu menitis sekeliling 3 buah rumah (macam rumah sewa 3 pintu)..masih basah lg..maknya benda tu baru juga lalu..myb untuk tinjau keadaan mak aku gamaknya..

tahun tu mak aku tak pantang sendiri..dia balik rumah nenek aku untuk berpantang..troma agaknya..

nazurah replied at 28-4-2010 08:15 AM
Post Last Edit by nazurah at 28-4-2010 08:33

Reply 10# medangmru

folong ngan fenanggal.. samakan?

allyhasana replied at 28-4-2010 01:22 PM
walaupun n dh moden.. mmg kena alert benda2 mcm ni. my bestfren hidup dia dr kecik sampai la skrg ni ...

hai la.. ape jenis manusia la tu. tinggi nau PHD nya...

Edited by darlingangel at 23-5-2016 12:14 AM
kerepek1994 replied at 15-6-2015 03:51 PM
dekat kampung kwan sy dekat perak banyak hantu penangal (balan-balan) nie, time mengandung, bersalin ...

Ini bukan niat berlawak atau bergurau.  Saya fikir, kalau dah sampai di taman perumahan macam di Ampang pun ada yang membela.. ini dah kira serius dan mengancam juga ni.  Dikatakan penanggal/balan-balan ini takut kan benda tajam. Jadi saya cadangkan kalau untuk yang  baru mendapat anak, uri bayi tu tanam bagi dalam sikit, kemudian sebelah atasnya tanam pula pokok ni... rasanya tak berani juga penanggal nak survey uri tu..

Kemudian, kalau nak standby gunting untuk buat senjata (saya baca petua-petua mengatakan ibu-ibu baru bersalin akan bawa gunting, kerana ianya takut dengan gunting).  Saya fikir... elok kalau sedia gunting yang ni. Tapi ni kena minta kerjasama kaum bapa juga.. bukan senang nak guna gunting ni... ada yang ketat, payah nak buka.. saya faham, kalau ibu-ibu baru bersalin tak boleh paksa-paksa diri membuat pekerjaan berat. Jadi kaum bapa, cuba sediakan gunting yang ni.. mana tau kalau diperlukan. Kaum bapa pun kena tolong, sebab gunting ni hazab nak menggunakannya... gunting pokok pagar ni..

Ni cuma cadangan. Effective atau tidak, saya tak pasti lah. Siapa yang berpengetahuan, marilah kongsi sekali cara-cara menangani.

darlingangel replied at 23-5-2016 12:05 AM
Ini bukan niat berlawak atau bergurau.  Saya fikir, kalau dah sampai di taman perumahan macam di A ...

Cam overkill la plak  

hehe cannot take risk maa

objek berapi warna biru sebesar kelapa tu balan-balan/penanggal jugak ke?

2 tahun lepas aku pernah tengok live depan mata. Maghrib pada hari kejadian tu aku lepak kat luar rumah, baru balik dpd main bola, jadi aku rehat-rehat la kat depan rumah utk sejukkan badan. Tengah baik punya hisap rokok tu, jiran depan rumah aku ni panggil nak borak-borak.

Aku pon pegi la lepak kat depan rumah dia, kitaorang duduk kat bawah pokok jambu. Depan tu ada mini tar, seberang mini tar tu ada rumah. Ada la 2,3 batang pokok kelapa tepi rumah tu. Kitaorg duduk mengadap barisan pokok-pokok kelapa ni la. Suasana masa tu takla gelap sgt, samar-samar mcm tu, waktu senja kan.

20 minit lepas tu, dalam pukul 8mlm, entah dari mana, kitaorg nampak satu objek berapi warna biru (mcm api dapur memasak)  terbang melintasi pokok kelapa, menghala ke rumah jiran depan ni. Tercengang-cengang kitorg tengok, tak terlintas rasa takut lagi masa tu. Siap ucap 'Subhanallah, apa benda tu??'.

Benda tu terbang straight je dalam 25meter sampai atas bumbung rumah jiran sebelum meletup sebab kitaorg dengar bunyi 'pop' lepas tu hilang.

Suasana jadi sunyi sepi, kitaorg diam sejenak sebelum aku teringat 2minggu lepas isteri  jiran aku ni kena rasuk. Malam tu masa dia dirawat ada org yg duk kat luar rumah nampak ada langsir/pontianak tengah lepak atas bumbung.

Tiba-tiba meremang bulu roma aku, aku pon cepat-cepat angkat kaki balik rumah.

Sampai sekarang aku terfikir ada kaitan ke kejadian rasuk dgn objek yg aku nampak malam tu.

Penanggal ke?

Kat kawasan umah aku ni area puchong da 2,3 kali org claim nmpk penanggal. Kwsn umah aku ni ramai pendatang indon, vietnam, bangla dll. Hmm

Penanggal dgn balan2 sama ke?
Sbb balan2 ni iols dengar 2 version.

Kawan iols pernah dok sabah dari kecik, pernah kena ganggu juga. Masa tu dia sekolah rendah lagi (sekolah menengah dia balik semenanjung). Dia kata balan2 tu mmg berkeliaran malam2. Kadang2 mmg tersangkut2 kat rumah org yg bukan target dia pun, termasuklah rumah kawan iols ni. Menggigil jugak la sbb tertengok di celah dinding rumah. Tp iols xingat bapak dia ada kat rumah ke idak time tu. Tp cerita dia setakat tu je la.

Then, dulu iols ada baca kat majalah (sori xingat majalan apa), balan2 ni makan mayat yg baru meninggal. Diorg ni akan kidnap mayat tu & tukar dgn batang pisang. Kalau ada yg bijak pandai, dpt tau sblm kebumi. Sempat la cari sbb xdapat g jauh pun. Mayat kan berat. Tp kalau yg xtahu, memang kebumi batang pisang je la.

Edited by cik.puan at 10-2-2017 10:49 AM

-- double post --

Edited by cik.puan at 10-2-2017 10:46 AM

Dalam majalah tu jgk ada citer, ada la 2 sekawan ni tengah borak2. Yg sorg ni kata dia teringat kat kampung halaman & rindu family dia. So kawan dia ni pun kata suruh tunggu sekejap, terus pergi mana tah. Xlama lepas tu dia datang semula & kata family kawan dia ni baik2 je. Bila dengar macam tu, terperanjat la dengar tp masih xpercaya. Bila ditanya cemana kawan dia tau pasal family dia, kawan dia opkos la xmau bagitau. Si kawan ni siap explain satu2 cemana keadaan rumah dengan lokasi halaman semua nak bg kawan dia percaya yg dia mmg betul2 tolong tengokkan rumah kawan dia tu.

Last2 baru dia tau kawan dia sebenarnya balan2 yo serius xingat cemana dia boleh tau. Citer ni iols baca lama dah, masa tahun 90an dulu. Zaman tu henpon pun xde lagi.. Kesahihannya x la iols tau. Huhu.. Tapi dalam citer ni, dua2 watak tersebut adalah lelaki.. Xtau la kalau jenis balan2 ni yg pompuan hisap darah & yg lelaki makan mayat. Wallahualam..