CariDotMy

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 8771|Reply: 51

suara misteri di waterfront pulau kambing, trg

Kejadian ni berlaku tahun 2008 di kuala terengganu.. macam biasa duduk rumah sewa kan tak best lah kalo asyik terperap jer dalam umah.. malam tu kami berenam g makan.. da siap makan, aktiviti melepak pulak.. . sorang da kami hantar balik umah..

Budak opis aku ni aku ni bawak g kat Waterfront Pulau Kambing. da parking, kami berlima ni jalan-jalan la kat tepi pagar tuh.. member aku pilih kat satu tempat ni .. kami menghadap ke laut dan betul-betul di belakang aku ada satu wakaf. pagar kat situ pulak tak bersambung tengah-tengah tu..time tu aku dah pikir apesal yang ni tak bersambung .. nak buat jeti ke ape.. member lelaki ni dah siap duduk kat situ. kaki dia terjuntai...kat bawah tu air laut dah.. kat depan kami tengah-tengah laut tu ada pembinaan.. tambak laut ke ape aku tak tau..  .. kiranya tak jauh sangat dengan daratan ni.

aku dengan member perempuan ni ni masih lagi berdiri.. malas nak duduk, takut baju kotor..sembang punya sembang, masing-masing dah buat lawak.. da mkan makanan berherba, banyak lada hitam. apelagi nak buat angin la kerjanya.. tengah duk gelak- gelak .. kami dengar .. woiiiii... nun orang kat tempat pembinaan tu duk jerkah kitorang.. nak kata aku sorang dengar tak, sebab sume orang terus berpaling kat seberang nun.. cari-cari tapi tak nampak la sebab gelap.. cuma nampak cahaya lampu-lampu je kat citu..2 ,3 kali gak la dia menjerit.. mungkin pekerja kat situ..

kitorang tak hirau sangat.. tengah duk gelak-gelak tu .. HIHI.. aku dengar satu suara ni dari belah kanan aku..   intonasi suara dia lain..  dan .. ehh ..  aku terus toleh  kat member aku .. jarak antara aku dengan member perempuan aku ni tak lah rapat.. kat tengah tu leh muat sorang lagi..  conpem bukan suara member aku sebab aku cam sangat.. suara tu bukan main dekat kat tepi telinga aku.. sempat lagi aku survey atas bumbung wakaf tu..kot-kot ada yang bertenggek ke ape.. tapi tak nampak apa ..aku da naik seriau.. yang lain-lain sibuk bersembang..  dalam hati aku da bca surah 3 qul.. sume aku hentam baca.. siap mengucap bagai.. hati dah berdebar2.. lain macam ni... betul ke yang aku dengar ni..

aku tak leh tahan... aku ajak member2 aku ni balik.. diorang pelik la kan.. last-last aku cakap nanti aku cerita ... sume cepat-cepat nuju ke parking.. dalam van tu jugak aku bantai cerita.. malas aku nak tanggung sorang2.. hahaha.. kitorang tak terus balik umah..  lepak kat dataran syahbandar pulak.. kat citu pun ada pembinaan benteng jgak.. tak tau nak buat ape.. aku tak ambik tau..tapi aku doa2 lah jangan lah dia ikut aku balik..

dah la aku tido sorang.roomate aku baru jer pindah.. tapi time nak tido tu aku rasa macam orang duk perhatikan aku jer... aku dah start menyumpah.. cakap aku tak kacau kau, jangan kacau aku .. tapi aku ckp dalam hati jer ... errr.. boleh ker? ke tak menjadi?. sudahnye malam tu aku tido bukak lampu sampai ke pagi.. dan malam seterusnya aku dapat rasakan ada orang lain selain aku kat bilik tu...lama jugak lah aku tido dengan lampu terbukak.. tapi suara yang duk jerkah kitorang tu .. ke dia dah nampak n nak bagi hint kat kitorang???? sampai la ni ,terngiang-ngiang lagi kat telinga aku ni suara awekss yang sibuk nak join gelak ngan aku...

Rate

1

bising sgt kot? kacau dia yg duk kt situ...

lps tu dia g join sekaki......

x kira klu duk kt mana2 klu bising sgt (thp pecah umah) mesti adew yg menegur...

tmbah pulak tepi2 air cam tu...
cam tepi laut... klu x manakan ada lagu ulek mayang......

agaknya dia jeles ..tnggu-tunggu tak de orang nak ajak dia join  .. naseb masa tengok tu tak nampak muka dia.. masa tu dah terbayang-bayang muka dia yang buruk,  kerlingan yang tajam..     hisshhh seriau sampai skarang .. lagu ulik mayang tu untuk pemujaan  orang lama2 ..
kucing karate orang pantai timur ke?..

Follow Us
org ganu la...
tp goat island bkn tmpt kucen
klu kuala berang waterfront tu tau la..

klu tunjuk baju yg putih tu pown dh larik, ni kang tunjuk muka yg "comel lote " tu.........

kucen kata cam tu sbb dulu kt umah sewa (bkn ganu) slalu gak jd cam tu
kita tgh syok gelak2 ngan member, adew org bg salam
g tgk, x de org. org sebelah? masa tu x de org. depan? cina & sebelah kanan 0ndia
saper bg salam tu............

g tengok? huh beraninya..  mesti masa p tengok tu dia dah masuk lam umah tak?

Wah glamer  Pulau Kambing masuk MPS...

Pulau Kambing waterfront  - nama pon glamer ..tapi tak pernah singgah ..yg asyik terbayang klu Pulau Kambing ni Mset dgn tmpt org jual ikan tu ...mcm tmpt 'construction' tak siap...

tapi time gelak2 tak henggat mmg ada yg ikut tumpang ..siap ikut balik lagi ...

ikut balik?
ni yg x thn ni..............

xper kanng tulis kat cini? ke tak leh ..
pertama kali lepak kat citu.. time tu kita tgh "bulan mengambang" ..

sbb tu la cuma iyanie je yg dgr........

mula2 tak perasan .. pastu dak opis yg lelaki tanyer.. ngaku jelah .. dia cakap tengah lemah la tu

benda2 tu mmg suker sgt klu time bulan mengambang tu....
adew je yg cuba test

Post Last Edit by ea208964 at 16-5-2010 16:12
xper kanng tulis kat cini? ke tak leh  ..
pertama kali lepak kat citu.. time tu kita tgh "b ...
iyanie Post at 16-5-2010 15:59

boleh aje ayanie..mana tahu lepas bnyk lagi yg masuk dgn pengalaman misteri kat Pulau Kambing... kat Pulau Duyung pon ada khabar angin yg denagr suara mengeluh /sedih menangis.. sbb dulu tu kawasan org alim ulamak dduk tmpt Tok Syeikh Duyung ..skrg dah jadi tmpt bersukaria....

mmg jd tmpat bersuka ria....

tiap2 thn jd tmpat piala monsun lg...

x pernah g tp masa praktikal PERMINT dulu slalu tgk dr tingkat atas...