CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 91365|Reply: 60

Route dari KL ke Kota Bahru yg mane paling dekat?

Reply 8# katak_ungu

Jalan kecau ke lipis jer yg tak brapa elok.... lepas pada tuh, molek doh rasanya sampai ker jerantut...

aku slalu balik ikut Cameron.... Jauh ker? tak pun.. sbb atas bukit tu aku leh pecut, kete kurang.. jalan luas... dah menjimatkan masa...
tak ler tension sgt ngan karenah pengguna yg lain...

Reply 10# katak_ungu

try la skali... mmg best...!

dulu aku pun takut2 nak lalu... tapi skali dah lalu.. mmg nak lalu situ sokmo...

org duk pikir negatif sbb:
1- kene bayar tol...
2- jln sunyi (takut kete rosak la, apa laa..)
3- tak tau jalan...

Bagi aku, jalan nie ok... dari kat PLUS dah bleh pecut 110km/j sampai tol Tapah atau Simpang Pulai (tol kurang dari RM25 tak silap)

Slow sikit bila naik bukit utk ke Cameron tambah2 lagi kalu follow blakng bas...

Tapi lepas Cameron... turun ker Gua Musang..mmg jalan clear... 3 and 2 lorong... kete pun jarang ada utk hari biasa (bukan takder langsung yer..)
Bulih pecut lagi...

Jimat masa.

Dan yg paling penting bagi aku..

Takder simpang2 kluar masuk macam jalan biasa.. so perhatian aku bulih fokus 90% pada pemanduan...
tak perlu berhati2 sgt takut2 ada kerete lintas jalan, buat u-turn atau kanak2 main tepi jalan macam kat jalan biasa (bentong - gua Musang)..

Tang nie penting, sbb terlampau berhati2 bulih menyebabkan penat terlampau... tambah2 plak kalu ada pemandu yg suka suki bawa kete...

Rawang - Cameron - GM - KK - Machang = 6jam 30minit... (kasar la)

sbb aku tak pernah rekod perjalanan secara berterusan.
Maksudnya, aku akan singgah bermalam kat Cameron dulu....  aku bawak kete slow rock jer..sbb tak der aper nak 'kejar' hehe...

Try la dulu, pueh hati... penting jugak tahu byk jalan utk balik Klate.. kut2 terkena hari raya/cuti umum, mmg berguna utk elak jem..

sbb tuh, aku malas balik kut Lipih tuh time raya.... jeng kreng kaki duk main klah!

bluberi posted on 13-2-2013 02:31 PM
hohhhh!!
jalan nih la yang aku lalu dulu..
kena kacau dek macam2 entiti

aiseymeng.. banyak ke entitinya? yg dok jumpa slalu pun pekerja kebun sayur ker dok jejalan memalam tepi jalan tuh...

k_a_a posted on 13-2-2013 06:27 PM
Semalam balik dari Kota Bharu.. jalan jem je sampai Jeli.. jem merata, jem melekat, sebab, orang kal ...

terase benor jauhnya kalu lalu grik... last lalu situ rasanya tahun 2008 dulu time rasa... nak brenti tido kat banjaran kut 2pagi..sudahnya parking pun tak der.. ramai giler org duk parking situ...

Follow Us
akkula posted on 8-1-2013 05:21 PM
ambo stuju......

lalu ikt cameron lojing mace kesik plok....hahahahaa

kesik...!!?

tawakkal jela boh...

kalu jenis hardcore lalu jalan nie... leh perasan, sebenarnya jarak antara satu tmpt tinggal (rumah) ngan rumah yg lain takder la jauh sgt.... kiranya.. spanjang jalan ader jer org... cuma tak mesra jer,.. jeng..jeng..jeng... esok mlm aku lalu cameron lagi...