CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: hantukiller

Roh Gentayangan

ohh kiranya species cik pon mmg sah jin bukan lost soul lah yea... jin yg ambil kesempatan dgn kejadian yg pernah berlaku ...... ambil alih karakter org yg dah mati ...

Kalau cam tu je pak  hj tu nak keluarkan jin tu... sampai matilah budak tu, jin tak akan keluar:lo ...
hantukiller Post at 8-6-2010 11:27

betul tu hantukiller....aku pun ada terpikir sebab dari pengalaman yg cukup banyak. setakat ruqyah dan minum air yasin, mandi air yasin dan limau ni kekadang macam effective ( nie dah masuk bab kontroversi nie). bukan maksud aku memperkecilkan ayat ayat AL quran atau perkecilkan perawat, dan aku pun tahu pesakit pun kena kuatkan amalan dan pergantungan kepada Allah, dan aku pun sedar Hanya Allah yang berkuasa memberikan penyembuhan bukan perawat. tu semua aku tahu.

tapi disebabkan terlalu banyak kali berulang ulang berubat dgn method yg sama, aku pun terfikir mungkin ada kaedah lain disamping ruqyah yg lebih tepat untuk kes pesakit ini. macam contoh...kalau demam asik makan pil selsema mana nak sembuh......demam kenalah makan panadol. baru lah tepat kaedahnya. begitulah maksud aku.....

Jadi pendapat hantukiller, apakah kaedah yang sepatutnya dalam kes kawan aku tu?
jangan komen je tapi tak bagi penyelesaian...ko tu perawat......hehehehe......

kawan ko kenape??? sakit kerr???

kawan ko kenape??? sakit kerr???
edy137 Post at 9-6-2010 18:35

yer edy....sakit.....kena buatan orang...santau angin, tok moh siam, tok batin, pelesit, ponti, hantu raya, roh gentayangan...adoii segalanya ada.

Dah berubat dengan ramai ustaz ustaz.....ada kurang tapi still macam tu jugak. sebenarnya....aku tak nak sgt cite banyak kat cari.com ni.....sebab....sebab......pengupah sihir tu dan kawan kawannya adalah forumers cari gak...

kang tak pepasal dorang terbaca.....nanti lagi dorg hantar bala tentera jin attack kawan aku tu....

tapi aku berani cakap dan bertanggungjawap...bahawa orang yg mengupah sihir ni memang ada senarai tok moh paling power bukan yg low class punya sebab dia ni broker bomoh kepada VIP VIP termasuklah ahli politik..... kerja dia full time ambik upah dari vip vip dan terbang ke indonesia, siam dan tok batin.....tuk tujuan kenakan orang. upah memang lumayan.

sebab itulah kawan aku ni sakit memang amatlah teruknya....berapa kali nazak nak mati dah...tapi Allah lebih kuasa...

antara kata kata perawat termasuk ustaz ni yg amat popular semua org kenal, perbuatan tukang sihir ini amat zalim dan kejam. dorg check juga apsal sampai macam tu punya teruk kawan aku kena, kot kot ada dosa ke atau ada salah kat pengupah sihir ke..last last dorg kata memang tak ada...pesakit memang tak ada apa salah pun...ini perbuatan cemburu dan dengki semata mata.

dan komen perawat ketika merawat antaranya

1. susah skit kes ni sebab pengupah sihir sentiasa mengikuti perkembangan pesakit.....selang 2-3 hari dia akan call tok moh suh buat lagi. buat sampai mati. dan bukan sorang dua tok moh.......tapi hampir 7 - 8 org, tulah siam, tok batin, wak indon dan org tempatan.

2. perawat tak berani nak ubat sebab salah satu cara ialah hapuskan tok moh...otherwise setiap kali rawat, baik aje dorg hantar lain......ubat aje dorg tahu dan hantar lagik......sampai bila? tapi perawat kata dorg tak sanggup hadapi tok moh tu , nanti ahli famili dia pun kena sekali.

3. perawat kata tak apalah kita usaha aje...yg lain serah pada Allah....betullah tu..tapi sakitnya camtu jugak. heheh...

saudara saat tinggal di mana????

Reply 122# Saat

errr....porumer cari.comhmy3: ..cam mana leh sihir tu dihantar seru nama nick name ker

Follow Us
saudara saat tinggal di mana????
edy137 Post at 9-6-2010 21:00

aku kat KL.....pesakit pun kat KL.

Reply  Saat

errr....porumer cari.com ..cam mana leh sihir tu dihantar seru nama nick name ...
ratu_cinta Post at 9-6-2010 21:07

hehehe...bukan macam tu......maksud aku...kalau aku cerita details......tentulah dia tahu aku citer pasal kes dia aniaya orang. bukan dia akan kenakan aku......tapi dia kenakan lagi pesakit tu. lagipun aku takleh suka suka nak cerita....sbb risikonya pesakit yg tanggung nanti..kesian lak.

tapi itulah...kekadang bila aku tgk dia ni...sama je macam kita, dengan kekawan bagi salam, cakap bab agama....tapi semua org tatau hati dia yg sebenar...dalam hp dia penuh list tok moh. kalau rasa tak puas ati aje, call...tok moh.......lagipun keje dia ari ari jumpa tok moh sana sini......sbb memng keje dia full time broker tok moh tuk VIP.

kawan dia pun ada kat forum ni...tapi kawan dia ni pun tatau kes ni sebenarnya.

Seram plak aku nak berforum kalau mcm nie heheh

Seram plak aku nak berforum kalau mcm nie heheh
St.Yeepi Post at 9-6-2010 22:14

hehe.....apa nak seram lak.....buat biasa aje.....kita harus faham, kat sini macam macam ada....pesakit ada, perawat ada, yg tukang sihir pun ada, yg upah tukang sihir pun ada......huhuhu....

tukang sihir nak tahu gak camner pesakit berubat..then dia modify la apa yg patut. pengupah sihir lak nak tgk mana perawat yg terer...so dia kena upgrade laa cari tok moh yg lagi terer..

benda mcm ni biasalah kan......apa pun jangan takut dan seram........kita kan ada Allah..

korang aku ada baca kat satu blog ni...pangkat auntie tau blogger ni..auntie ni berpesan supaya blogger2 berhati2 bila bubuh gambo dalam blog untuk elakkan perbuatan manusia yg jahat ni...so caranya jgn letak gambo penuh yg nampak satu badan...kalo nak jaja gambo dalam blog ambiklah gambo separuh badan ker..cam tuh......dan ada kawan dia kot kalo tak silap saya yg dah tutup blog gara2 hal ini

lepas tu ada reader dia komen kongsi satu tip masa nak tangkap gambo kalo boleh tahan nafas jap, kalo bernafas mcm biasa..so gambo org tu mcm hiduplah dan senang nak disihirkan melalui gambo berbanding ngan gambo tahan nafas....

korang aku ada baca kat satu blog ni...pangkat auntie tau blogger ni..auntie ni berpesan supaya blog ...
ratu_cinta Post at 10-6-2010 00:00

good info...satu nasihat yang bagus. memang kita tatau sape yang berforum.....kita mana kenal......tapi kekadang manusia ni kalau hatinya memang dah busuk....gado kat forum pun bole nak sihir sihir.........lebih lebih lagi kalau ada gambar kita dalam avatar tu..hehehe...ataupun kat facebook ke. bahaya kan kalau kita berkawan dgn manusia macam ni....

kita tak kaco dia...tp mungkin kita ada lebih skit darinya...tu pun dia tak bole terima  kenyataan lalu sihirkan kita....nak cakap ape??

betul tu hantukiller....aku pun ada terpikir sebab dari pengalaman yg cukup banyak. setakat ruqyah dan minum air yasin, mandi air yasin dan limau ni kekadang macam effective ( nie dah masuk bab kontroversi nie). bukan maksud aku memperkecilkan ayat ayat AL quran atau perkecilkan perawat, dan aku pun tahu pesakit pun kena kuatkan amalan dan pergantungan kepada Allah, dan aku pun sedar Hanya Allah yang berkuasa memberikan penyembuhan bukan perawat. tu semua aku tahu.

tapi disebabkan terlalu banyak kali berulang ulang berubat dgn method yg sama, aku pun terfikir mungkin ada kaedah lain disamping ruqyah yg lebih tepat untuk kes pesakit ini. macam contoh...kalau demam asik makan pil selsema mana nak sembuh......demam kenalah makan panadol. baru lah tepat kaedahnya. begitulah maksud aku.....

Jadi pendapat hantukiller, apakah kaedah yang sepatutnya dalam kes kawan aku tu?
jangan komen je tapi tak bagi penyelesaian...ko tu perawat......hehehehe......

Saat Post at 9-6-2010 18:30

Aku rasa nak bantu kawan ko tu, tapi jarak memisahkan kita.. sebab kalau sakit disebabkan sihir ni memang agak sukar memulihkannya kerana faktor faktor yg dahpun konyatakan diatas tu.. tapi masih ada jalan.. cuba call je aku.. senang sikit aku nak tunjukkan, takleh disini....

Malam tadipun aku menghadapi kes yg hampir sama macam tu, banyak bomoh yg terlibat tapi taklah sampai gunakan roh gentayangan dan azazil... cuma hingga takat guna iblis (lebih dari 50 ekor), kalau polong hantu,pontianak, pocong, jin islam ifrit tu jangan kata..tak terkira banyaknya... Nak tau puncanya apa? aku dah rawat dia haritu, pun dah banyak sangat jin yg terbunuh tu, so yg mengupah tu jumpa lagi tok batin tu, bayar upah lagi... dan kebetulan tok batin tu dah kalah, tak puashati, seru lagi.... dan iblislah yg antaranya dipanggil....siap hantar kerumah aku, tapi terbunuh, tu yg dia masuk kat budak tu untuk balas dendam, yg tersiksa ialah sibudak tu(pesakit)   sampai pukul 3.30 baru habis semua...

Lepas ni tak tau sampai bila pulihnya, kalau dihantar/diupah bomoh lain.. berulang lagi tu

takpe kita harus terus berusaha...InshaAllah ada jalan penyelesainannya

good info...satu nasihat yang bagus. memang kita tatau sape yang berforum.....kita mana kenal... ...
Saat Post at 10-6-2010 00:50

hmm risau aku apa yg ko tulis ni.... kalau perangai spammer kat Current Issue jenis berdendamm..mmg parah la mamat yg selalu dia tampal gambar tu (spammer dgn trademark hobi pelik tu.. kalau rajin dok dekat board CI korang tahu la )

Aku rasa nak bantu kawan ko tu, tapi jarak memisahkan kita.. sebab kalau sakit disebabkan sihir ni ...
hantukiller Post at 10-6-2010 15:55

insyaallah, nanti aku tanya kawan aku tu dulu.....kalau dia setuju berubat aku PM hantukiller. Bulan lepas ada gak org rekemen dia kat ssorang ustaz, tapi dia takmo.....yerla aku pun faham sbb dah terlalu penat berubat ulang alik...dah mcm boleh tau result dia camner.

hmm risau aku apa yg ko tulis ni.... kalau perangai spammer kat Current Issue jenis berdendamm.. ...
animaniac Post at 10-6-2010 21:22

tulah manusia, kekadang kita pun tak faham, kekadang benda benda yg tak logik dek akal pun jadi satu masalah besar bagi mereka. contoh satu kes, ada gathering untuk staff ofis......company jemput orang luar.

Bila orang ramai dtg, aku pun suruh sorang staff (infact semua staffs kalau nampak tetamu , sambut dan salam, mungkin tetamu segan atau kekok)  ni gilah sambut tetamu....dia senyum dan diam aje...alih alih dia dah balik. esoknya dia boleh citer kat orang " apa hal aku pulak kena sambut tetamu, aku ni sape? tetamu tu sape? " bkn saja takat itu, terus hantar surat resignation..!! pastu dtg kat bilik aku...." ko siap....adalah nanti balasannya..." terpinga pinga aku.......

aku pelik staff yg lain termasuk aku elok je sambut tetamu, elok je salam tetamu.....apa masalahnya????????

Begitu juga mangsa sihir buatan orang, kekadang korang pun gelak dgn alasannya, kekadang korang pun tak percaya sbb korang cakap takanlah pasal itu pun nak sihirkan org tak...logik langsung...tapi itulah hakikatnya. contoh kena sihir sbb lebih cantik dari seseorang....bila depan kawan kawan, org puji puji wanita ini....so sorang lagi wanita takleh terima...siap balik kg amik cuti 3 ari..gi cari tok moh... tak logikkan....?? tapi ia berlaku.

Aku tahu orang yg sihirkan kawan aku tu adalah forumer cari.com , ada 2-3 kawan dia pun kat sini. kalau berforum tu bukan main nampak baik......hheheh.....dunia dunia....

tulah manusia, kekadang kita pun tak faham, kekadang benda benda yg tak logik dek akal pun jadi  ...
Saat Post at 11-6-2010 01:30

wahh saat ... bagitau sikit laki ke pompuan, kena hati2 berforum lepas ni , tak boleh nak sarcastic lebih2 , nanti dapat 'balasan' ....

dia tu pompuan.....dah ada hubby....tapi hubby dia broker full time bomoh tuk vip especially ahli politik. Keje dia menjelalah mana mana tuk cari tok moh yang the best of the best in the world.

sbb tu lah tak heran kalau dia rasa tercabar skit ke.......sebab dlm hp penuh senarai tok moh. call je..begitulah mudahnya access tuk dorg kan?

kalau nak tau, masa dia kenakan kawan saya tu...siap laki bini gi indonesia tu...sbb nak tambahkan power lagi. bayangkan ek...sanggup flight ke indonesia tu.....hehehe

tapi kawan dia yg berforum ni 2-3 tak tahu sgt pasal kes ini..tahu gitu gitu je. mcm dorg tak amik port la. in fact kawan aku yg sakit ni pun dorg kenal dan tahu dia sedang sakit, tp tatau sape yg buat. aku pun malas nak cakap apa apa....tak pepasal aku pun kena nanti.

dia memang aktif berforum dan juga aktif kat facebook.

dia dan kawan dia mungkin akan baca juga thread ni.....tapi aku rasa dorg tk bole agak sape aku kot...hehe...alaaa kalau bole agak pun i dont care....berani kerana benar.

Malam tadi aku ada merawat sihir dikawasan felda, ringkaskan cerita,ada bab roh gentayangan :

Pesakit tu dah lama menderita, dah berpuluh perawat yg cuba tapi masih cam gitu, antaranya banyak juga ustaz ustaz sebab suaminya tu imam difelda itu, tentulah ustaz yg jadi pilihan utama..

Antara perbualan aku dengan jin tu: Jin : tolong tolong aku tobat, tak mau kacau lagi, aku nak balik rumah tuan aku, tolong aku sakit, mata aku dah buta,aku: ah peduli apa aku, selama ni ko disuruh balik pun tak balik, napa baru kini ko nak balik, sorry, ko pasti mati malam ni!,JIn: macamana aku nak balik rumah tuan aku, tolong lah, aku dah tak boleh keluar ni! aku: padan muka hehe. Jin: Hoi ko, ustaz ustaz sebelum ni pun dah baca macam macam, semua aku ikut bacaannya, aku tak apa apapun, setakat ayat qursi dll tu, aku pun hafal!,aku kan tak mati sampai kiamat! aku: sapa kata ko tak leh mati? sapa kata ko mati hanya hari kiamat? haha tadi beratus kawan ko dah mati, apa cerita? KO jenis jin aje kan? dia menggangguk, kalau setakat jin, gerenti mati!!!, azazil, iblis yg 1juta tahun pun mati, inikan ko hanya jin!!! akhirnya aku bunuh je dgn cara mandian... settle

Bab roh gentayangan, setelah sedar, dia bercerita ada kalanya ada roh org yg dah mati ada kala termasuk tubuhnya kerana terdapat laluan, bulan puasa pulak tu, nasib baik roh roh tu roh yg tak jahat sangat, cuma belum diterima alam barzakh. Roh tu siap cakap, aku ni roh sipulan bin sipulan, dah meninggal tahun --- dulu aku ada amalkan satu ilmu, aku ingat tak de masaalah sangat, rupanya sebab tu roh aku tak diterima ni.. aku sentiasa berkeliaran, ko tolong sampaikan pada anak anak aku sipolan bin sipolan supaya sedekahkan aku fatihah semoga roh aku leh lepas, aku masuk badan orang ni pun pasal nak minta tolong bacakan aku fatihah... aku miskin sangat dengan fatihah tu...aku nak keluar ni, bacakan fatihah untuk aku!!! dan keluar

Nak pastikan apa roh tu cakap betul atau tidak, pak imam tu jumpa anak kepada roh tu spt yg disebutnya... dan bertanya... rupanya benar apa yg dikata.. so dia suruh anak roh itu buat fatihah....untuk roh bapanya

Ni aku cuma cerita balik apa yg diceritakan pada aku... betul ke salah waulohualam

Rate

1

Post Last Edit by Santeira at 22-6-2010 15:32

Pasal benda ni, San pernah baca dalam novel2 Tok Awang Ngah. Selalunya orang yang memelihara jin ke setan ke tak diterima bumi dan rohnya menjadi hamba jin atau setan yang pernah dibelanya masa dia hidup. Ada satu tu, bela hantu raya semasa hidupnya, pastu rohnya selepas mati ditunggang oleh hantu raya tu di tengkuk dan tak diterima bumi. So mana roh tu pegi dia bawak hantu raya tu di tengkuknya.

Ada juga roh yang semasa hidupnya dikenali kerana ilmu dan amal agamanya kembali membantu orang2 semasa kesusahan.