CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: anaz87

Kaitan penyakit anxiety..tanda kematian dan bisikan syaitan

Anaz.. Sy nk tanya. Awak masih rasa perasaan nak mati tu sampai sekarang ke?

mrs_jebot replied at 11-10-2010 01:48 PM
aku sedang mengalami ini sekarang..malah semenjak berusia belasan thn dulu..kadang2 ok..kadang2 taku ...

Masih rasa perasaan y sama ke?

Edited by amir1234567 at 28-8-2016 10:23 PM

saya puna ade rase macam ni dalam dua  tiga minggu ni je....rasa macam ni terjadi lepas asar dengan malam.....malam2 tu susah betul nk tidur asyik teringat mati,mati,mati...saya buat lah research kt internet pasal tanda2 kematian semuanya tak ada pada saya lagi tapi rasa takut dan gelisah ni ada dalam diri...malam2 sampai takut nk tidur sebab takut mati dalam tidur...ade sesiapa yang ikhlas tolong saya bagi tips ataupun doa yang boleh saya menghilangkan perasaan ni...ataupun zikir yang boleh tenangkan diri sebab perasaan ni makin lama makin menghantui diri saya sampai menangis2 takut....rase macam ajal tu dh memangil2 tapi tengok tanda2 kematian takdapun.... terima kasih pada sesiapa yang sudi menolong...nk tambah sikit...bende menjadi2 bile waktu malam rase macam gelisah sangat...tak boleh duduk diam takut tu lain macam...lepastu asyik ingat nk mati jeeee....ya allah tolonglah....sesiapa yang tau macam mane nk stopkan bende ni tolonglah bagitau..jantung ni berdegup kencang.. bile makin hari hati ni main rase gelisah jantung ni bergegup makin laju...lepastu bile tengok tv tak boleh fokus kat cerita tu mesti terfikir pasal bende lain...bile bende ni dh ok sikit rase penat sangat da lelah..macam baru lepas gi marathon rase mcm nk tidur je..kadang2 bile duduk diam tu pejam mata nak rilek jap...badan ni ras e menggigil...sesiapa yaang boleh tolng ataupun ade doa atau zikir yang mujarab tolong lah saya dengan ikhlas

Abangcute replied at 28-8-2016 11:57 PM
Salam.

Ini sedikit info yg saya fahami. Tanda2 itu merujuk kpd belengu syaitan. Seseorg yg meng ...

contohnya...

amir1234567 replied at 28-8-2016 03:27 PM
saya puna ade rase macam ni dalam dua  tiga minggu ni je....rasa macam ni terjadi lepas asar dengan  ...

takut mati yg tak bertempatkan? takut mati dan sentiasa ingat mati kamu merasa mati sentiasa memburu kamu kamu takut sesuatu yg hanya wujud dalam minda sebenarnya yg tak wujud.
Sebenarnya kamu telah terkena sihir, mainan sihir.

Rasa bertambah boring pula bila berforum. K, bye bye

Follow Us
anaz87 replied at 3-6-2010 06:09 PM
Saya nak tahu tentang adakah kaitan antara penyakit anxiety atau panic disorder dengan was2 ataupun  ...

Bagus la asyik risau ingatkan mati sampai satu keje tak jadi.

Tu tanda2 ahli ibadah..duduk masjid ingat mati je.

amir1234567 replied at 28-8-2016 06:27 PM
saya puna ade rase macam ni dalam dua  tiga minggu ni je....rasa macam ni terjadi lepas asar dengan  ...

Waktu malam kan waktu ibadah...mesti la asyik ingat mati...nanti mati camne masuk neraka mesti seram kann....nak tido pon susah.

anaz87 replied at 6-6-2010 01:54 AM
terima kasih stania..memang berguna nasihat ko ni. aku dah jumpa ustaz..ada yang terus kata ada  ...

saya pun alami bnda yg sama, saya xtahu apa yg jd pda sya, semakin smbuh selpas buat rawtan secara perubtan islam, tapi kdg kala hati dan fikiran dtg membisik dan mengacau teringat yg sy xkan hidup lma dan saya akan mati sekjap lg...adakh etu tanda kematian????bila dtg perasaan mcm tu hati terus rasa xseronok dan mls untk berckp dgn org,,,smbil tu sy cuba berusaha mndektkn diri dgn yg maha Esa..bila tgok anak2 sy jd sedih mengis tringt yg sy ni dh nak mati dah....ya allah knp sy rsa mcm ni..ada2 sape jd mcm sy x...seblum brubat secara islam lg tragis sy rsa...skrg makin berkurg cuma kdg kala perasaan tu dtg mengganggu jd trus xda mood untk seronok bersama kwn2 dan keluarga...

amir1234567 replied at 28-8-2016 06:27 PM

assalammualikum, ya allah xsgka perasaan awk same mcm sy, sy pun dh buntu, suami nk bwa sy cek pkar psikologi,tgah2 seronok, prsaan  tu dtg kacau jd teringt aku dh nak mati......apa perlu sy lakukan

Beramal soleh ler jika Dia ilhamkan kematian tue.

Bukan susah sgt nak faham pun.

Cara paling MUDAH nak hilangkan rasa MATI tu, try ler tip2 ini. (Insya'allah BERKESAN).

Tgk2 kaum kerabat yg susah, BANTU dgn HARTA YG PALING DISAYANGI (ikhlas). Kalau yang ni TAK MAMPU, baca pi ler 1 trillion kali zikir, jawapan sama aje "RASA MATI"

Amal soleh ni BENTENG dari masuk ke neraka. Rasa MATI tu tanda PENYAKIT WAHAN. Heheehehe. Benda kacang goreng pun tak tau ke?

Ok ler, sebelum2 ni saja asingkan Al-Wahn dari tajuk ini. Nak tgk, former2 kat sini faham sgt ke petunjukNya.

Jawapan : Tgk skrin pun dah tahu.... hehehehe. Apa leh buat... harta habuan masuk kuburan cam tu ler... Mungkin ayat ni sesuai "Cakap aje pandai, praktikal from hero to ZERO". Macam HAMPEH

Kalau ada ayat ni (yang pernah diucapkan dihati sebelum ini), take note, itulah penyakit Wahn.

1) Ish, nak duit lagi
2) Ish, nak pinjam duit lagi
3) Ish, aku lagi
3) Apasal pula kena lagi
4) Banyak ni yg ada (berlambak yg boleh bagi)
5) Faham2 ajelah
6) Bagi seringgit cukuplah
7) Alah, syarat aje tu

Letih lak nak taip. Carilah sendiri Al-Hikmah tue. Hehehehehe  

nureiyma replied at 4-10-2016 04:13 PM
assalammualikum, ya allah xsgka perasaan awk same mcm sy, sy pun dh buntu, suami nk bwa sy cek pka ...

itu sebenarnya gangguan jin...saya pergi jumpa doctor haritu doktor kate saye ni ade terlangkah ape2...so doctor suruh gi darussyifa..

Edited by Abangcute at 9-10-2016 07:48 PM

Jin hanya bertindak bila Allah izinkan. Inilah kegagalan umat Islam hari ini memahami petunjukNya. Antara sebab utama Allah izinkan jin mengganggu seseorang dinyatakan jelas di dalam surah Al-Jin. Dan ada juga yg Dia izinkan jin merasuk merujuk kpd surah Al-Baqarah ayat 270-275 (histeria).

DUNIA INI DIBAWAH PEMERINTAHAN MANUSIA. Dan sememangnya Allah swt menjelaskan manusia sebenarnya khalifah utk dunia ini dan jin hanya akan diizinkan mengganggu atas tajuk UJIAN DARI ALLAH (bicara Iblis dan Allah serta semestinya Iblis itu keturunan jin!) terhadap iman seseorg manusia. Hakikatnya, manusia itu BOLEH MEMERINTAH jin (jika dirinya mahu dan tahu ilmu itu), cumanya, Allah sudah menjelaskan beberapa kisah di dalam surah Al-Jin dan kisah Nabi Sulaiman mengenai MANUSIA dan kesannya. Jika kita rajin ambil tahu, manusia lebih byk yang Allah lebihkan berbanding jin yg sebenar2nya (hinggakan para malaikat diperintah Allah utk tunduk kpd Nabi Adam) dan jika kita faham, sudah tentu ramai yg TAK KISAH sgt pasal jin. Ini kerana, terlalu byk sgt memikirkan jin, akhirnya Allah ilhamkan kefasikkan yg mana bukan sahaja merosakkan iman diri sendiri, malah menambahkan lagi fitnah yg sangat disukai oleh golongan syaitan laknatullah SEKIRANYA tidak kembali merujuk petunjukNya dan meminta petunjukNya. Dan syaitan itu terdiri dari MANUSIA dan JIN.

Sayangnya, di zaman ini, kita secara HAKIKATNYA sudah lama diistidraj olehNya dan pastinya ada hikmah yg Allah sengaja sembunyikan sehingga majoriti umat Islam lebih suka mengikut kata2 org dulu berbanding kembali kpd petunjukNya. Dan pastinya, semua keraguan itu sudah Dia jawab, sedangkan kita masih dalam keadaan kebatilan nyata.

Edited by Abangcute at 9-10-2016 08:00 PM

Setiap penawar ada padaNya. Setiap ahlul hikmah pasti memahami akan keberadaan ilmuNya ini! Jika kita lihat senario "merasuk", rata2 umat Islam "tidak pernah" ambil tahu akan petunjukNya. Sedangkan, benteng keselamatan di dunia dan akhirat ADA di dalam Al-Quran.

Dengan seciput ilmu yg mana diizinkanNya utk merawat mereka yg dirasuk, ditambah dgn sifat2 keduniaan yg mana menggunakan ayat2nya utk mendapatkan sedikit keuntungan di dunia, hakikatnya, kita sudah pun menempah tiket ke neraka TANPA DISEDARI.

Allah berjanji utk memasukkan 999 org ke neraka dari 1000 org yg mana mereka2 ini hakikatnya melakukan kerosakkan ke atas muka bumi TERMASUKLAH menggunakan agama untuk mencari keuntungan yg sedikit di dunia. Meskipun ada ulama2 yg terkenal yg saya hormati, akan tetapi TIDAK BERMAKNA saya SETUJU dgn kerosakkan yg mereka lakukan. Ini kerana, kesempurnaan agama itu HANYA BERLAKU apabila kita mengikut akhlak baginda Rasullullah saw dan juga kembali menjelaskan petunjukNya agar yg benar menghapuskan yg batil.

nureiyma replied at 4-10-2016 04:03 PM
saya pun alami bnda yg sama, saya xtahu apa yg jd pda sya, semakin smbuh selpas buat rawtan secara ...

saya pun mengalami masalah yang sama. Sy kena masa bulan 8, waktu lepas asar nak ke maghrib. Kena plak tu masa tgh outstation. Rasa jantung berdebar laju sgt. Kaki rasa kebas. Masa tu ingatkan kena serangan jantung. Sy pergi ke klinik & buat ECG test tu. Terus doc klinik refer sy ke hospital. Warded 1 night. Scan jantung semua. Alhamdulillah jantung semua ok. Mlm tu Doc bg sy xanax (penenang) br sy blh tido....

Lps tu sy terus berubah...tutup aurat, bnykkan berzikir, jaga solat, bnyakkan baca Al-quran. Tapi masih jgk kena lg perasaan takut mcm nak mati. Lps tu ari sabtu lps, sy kena lagi mcm tu. Kena masa tgh solat asar....sy rasa darah mcm gemuruh sgt, dlm perut ni ada perasaan takut yg teramat2. Pergi klinik dan buat ECG. Bacaan jantung tak bagus. Maybe sbb sy takut sgt. Doc bg ubat utk slowkan heartbeat tu. Then lps tu sy pergi ke Darussyifa'. Ustaz tak ckap knpa saya. Dia kata pikir positif. Dia bagi air utk sy mandi utk 3 ari, minum dan sapukan ke muka dan sendi2 bila bgn pagi n sebelum tido. Pun lps tu kena jgk perasaan takut melampau tu....

2 ari lepas, kena kat opis. Sy pergi klinik mintak surat refer ke IJN. Tunggu appointment utk check kenapa jantung sy berdebar laju. Sy cari dan cari mcmana sy nk kurangkan perasaan takut mati ni. Mcm2 sy jumpa antaranya amalkan baca Ayat 7. Baca ayat ni utk kita ingatkan diri kita yg hidup kita bergantung kepada Allah. Sy tanamkan dlm ati sy kalo sy mati, sy redha. Semua manusia akan mati. Hanya bila, bagaimana, dimana itu semua Rahsia Allah.

Skrg ni sy masih lagi dilanda perasaan takut melampau. Even tgh menaip ni pun sy rasa takut sgt.....InsyaAllah satu ari nanti kita semua akan sembuh....

amir1234567 replied at 9-10-2016 07:00 PM
itu sebenarnya gangguan jin...saya pergi jumpa doctor haritu doktor kate saye ni ade terlangkah ap ...

awak pergi Darussyifa'? ustaz tu ada ckp tak knpa jadi mcm ni? apa yg dia buat kat awak?

pp_gurl replied at 13-10-2016 11:41 AM
awak pergi Darussyifa'? ustaz tu ada ckp tak knpa jadi mcm ni? apa yg dia buat kat awak?

tak pergi lagi