CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 7129|Reply: 28

SIL Ibu Muda yang Melenting

Post Last Edit by ParinAmat at 21-7-2010 08:56

Salam forumer yg dikasihi....ksall just balik dari kampung.. SIL kawin 05.06.10 baru ni... ksall balik since 03.06.10 malam (sampai dalam kul 11 camtu la)..

adik beradik ada 10 org.... semua dah berkeluarga.. pas yg ni kawin tinggal sorang lagi je la... dah balik kampung ramai2.. dok happy2 adik kawin tiba2 la ksall terrr begaduh ngan sorang SIL ni... huh.. camna la nak citer.. tapi mengkelan sangat dalam hati ni.. nak gak luah ngan korang minta pendapat korang.. apa yg patut ksall buat... huh...

Mai la cerita2 kat sini..kot2 la boleh hilang skit mengkalan tuh...

ksall citer dari mula la... sorry kalau panjang...

kenduri haritu.. malam tu budak2 mmg ramai la (cucu semua 18 org dalam lingkungan 3bulan to 12 thn) dok bising2 kat ruang depan tu.. termasuk le hero ksall 2 org tu.. dalam kul 10 lebih camtu yg baby2 dah siap merengek2 meraung2 bising panas tak boleh tdo ngan selesa.. anak ksall yg 2 tahun tu pun dok ayun buai dok merengek2 tak boleh tdo jugak.. yg abang2 2 org tu dok berkumpul depan tv dgn sepupu2 yg lain..

tiba2.. SIL ksall ni datang...jerit.. A B (nama my boyz) p naik tdo atas...(yg lain2 akan balik umah diorang bila ayah diorang siap keje sebab umah dekat situ je)... ksall yg terkejut cakap.. biaq la...nanti depa tertdo ayah dia angkat la...

dia tak puas hati ksall cakap camtu dia p bagitau my husband yg dok di luar .. ksall ni pekak.. my husband pun tak bagitau.. dia cuma cakap ngan anak2 je... hampa tepi sikit... mak teh nak tdo kat sini (yg ni ksall tak dengar)

yg SIL ni dok hot dah.. baby dia (3 bulan) dah dok meraung... tak dak tempat yg sesuai nak tdo... dia pun angkut naik atas.. dia tdo dalam bilik.. ksall tdo di luar je

dah balik ramai2 patut kena tolak ansur la, pepaham la kalu dah ramai. budak2 seronok apa...jgnlah merosakkan hubungan hanya dgn benda2 kecik camni. tapi i pon kadg2 hadapi masalah camni. kdg2 sengaja balik bila dah tak ramai sgt sbb ada jugak jenis ipar duai yg umah dekat pon nk tido situ. tak paham btollah, i bersangka buruk depa syok dok situ sbb takyah masak nnti mother in law i masak, baju ada org basuhkan. depa tak yah kuar duit belanja sepanjang dok umah tu sbb we all yg balik ni kuar duit utk blnja dapur sbb umah mak kan. pas tu mmg kami masak grand2 atau sedap2 masa kt kg sbb mak mmg suka masak.....

pastu malam2 bila tdo biasa la.. baby bangun malam dok menangis nak susu.. sementara nak buat tu.. nangis la.. dia dok marah2 bising la... tu sekali..

pagi2 plak bangun tiga2 beradik tu dok melawak la apa la... lagi sekali dia jerit... heh.. bising la hangpa ni.... ksall pun kalut2 le ajak anak2 semua turun cepat2...

lepas tu mmg sepanjang hari tu....masammmm je muka dia.. sampai time dia dah nak balik pun... masammmm je...

ksall mmg betul2 tak selesa dengan keadaan tu... huh.. camna nak buat ye...

Reply 2# Ina_pk

tu la ina_pk... tak suka gaduh2.. tu yg rasa mengkelan sgt tu...

Follow Us
Reply 4# bukanomi

mmg la.. sekali sekala kumpul ramai2 ni seronok... tambah plak nak buat keje kawin.... mmg seronok la adik nak kawin... tapi ... bila dah ramai2 tu.. dengan penat nya lagi... macam2 la pulak cerita...

tak tau la... nak masam sampai bila tu...

tt...jgn susah hati sangat...besa  lah tu..kalau dah ramai2 mmg budak2 nih susah nak tidoq kan...ya lah dah sesekali berjumpa sepupu sepapat kan...Ini budak tua (your sil la..) plak yang nak lebih2 ..Tok sah dok pikiaq la. Buang karan jah..

dulu2 masa depa anak2 dara... dok berkurung dalam bilik je.. tak tau pun masalah kami yg ada anak2 ni... tak dak la nak gaduh2 pun pasai anak tak boleh tdo ke apa ke... paling2 pun dok bersabar atau ngumpat2 manja kat belakang je la... tak de la nak sound direct marah2 camtu....

bila dah sound camni.. kan dah ada hati yg terasa (ksall la... hehhe) ... actually ksall ok je kalau terasa hati ni... ksall takut dia tu la... nak masam sampai bila... sampai tak mau jumpa ksall?? kalau ksall balik dia tak balik.. camtu ke??

ksall lupa satu lagi yg buat ksall terasa sgt... bila anak dia dah tdo kat dalam bilik tu... husband baru siap keje... anak ksall sorang je yg dah tdo.. yg 2 thn ngan yg sulung tu lum tdo.. kami dok sembang2 lagi kat dapur... dia boleh saja2 mai turun cakap.. ni.. pasai pa yg tak p dok depan dok sini lagi pasai pa... p la dok sana...

mmg srapp gak la darah.... tapi kami sabar je... tak de la balas apa2...bila dia dah naik atas balik.. husband cakap ngan mak... kalau nak gaduh2 ngan kami.. la ni pun kami boleh balik.. balik tdo umah kami tak dak masalah... kesian plak kat mak.. mak pun cakap la... sikit2 tu biaq p la..

Post Last Edit by Hana at 7-6-2010 17:03

aku ada citer jugak. tapi, aku part SIL yang "BERMASALAH"

aku nie berasal dari umah yang mana bilik air sorang satu. kiranye, kalau time nak mandi, terus ajer mandi. takder kena tunggu2. bilik air tunggu TUANnye nak mandi ada la..

masa cuti nie, biasa la.mertua anak ramai. ramai ler balik. bila ramai2, part bilik air utk mandi tu problem tu.

semlm, aku terasa amat berpeluh2 & penat. aku mandikan anak dulu. laki aku dah mandi dah sebab dia kena solat maghrib. aku nie CUTI umum. mandi lewat2 sket la. lagipun, nak uruskan anak dulu.

time aku nak mandi.. ada adik ipar kat bilik air. aku "sabarrrr" lagi. pastu aku masuk bilik lipat2 baju. lepas abis lipat2 baju2, keluar lagi.. tgk2..ada adik ipar lain tgh mandi. pastu ada adik ipar tgh tunggu giliran nak mandi.
aku suda hot maa... sebab aku dah berpeluh2 buat keje umah & tak selesa lagi. badan dah lekit2. umah kampung dah ler panas.

aku masuk bilik. bukak laptop. aku plan nak main cafe world. aku pun JERIT la dari bilik - "abang, kalau bilik air free, bagi tau".

tak tahu ler apa motif menjerit dari bilik tu, walhal boleh ajer cakap bisik2 or biasa2 kat laki sendiri. aku dah BAD MOOD sebenarnye.

aku rasa kan, kalau ada benda2 aku tak berkenaan, tak puas hati, MUKA AKU MMG MASAM AJER..

aritu, aku dah siapkan air mandian (air panas + air sejuk) dlm besen utk anak aku. siap dgn sabun & sampoo tepi besen. kiranye, kalau sapa2 nak masuk bilik air tu, faham ler, aku nak mandikan anak. TUNGGU LER KEJAP SEPATUTNYA.
aku gi ler bukak baju & pampers anak aku kat luar. pastu, tup tup, ada adik ipar "kureng faham" guna bilik air itu. marah sungguh aku. yela. kalau dia kencing ke (bilik air nie, biasanye orang kencing jugak. tak gi bilik air jamban)..tak kena ke air mandian besen tu?  marah la aku. aku takut terkena air mandian anak aku tu.

pastu, kebetulan, ada "benda" hilang. aku pun start ler bebel kat laki aku. aku mencari "benda" itu sambil membebel.

tup tup..mak mertua dah mandikan anak aku. hugh. misti air mandian yang tadi itu.

biasanye aku mmg jaga, air mandian tu bersih. kiranya, aku make sure, takder orang masuk dlm bilik air selepas aku buat air mandian dlm besen atau aku letak besen (yang telah berisi air- berat tau tak ) kat luar bilik air kalau aku tau ada adik ipar nak guna bilik air.

aku terasa duk kat asrama ajer - bilik air kongsi2 nie. LECEH BETUL.

ku faham perasaan k.sall
sabaq la kak...anggap la SIL akak tu baru nak kenai donia
benda2 kecik macam ni anggap la macam daki2 yang perlu dibuang
bukan apa, kalau kita dok layan setan2 bertanduk mula la nak mai bagi kita mengkelai

dulu2 saya terasa hati gak. bila pikiaq2 balik, aku ni dok susah hati bokpa?
minah yang aku nak kelai tuh langsung tak rasa pa...tak rasa bersalah
aku ni plak dok stress
ishh... satgi kita cepat tua kak aiiii
biaq pi kat depa laaa
buat taktau jaaa

jangan marah2 noooooooo
ni cuti2 sekolah ni pi la jimba2 dgn sedara
sapa2 buat perangai kak sall boh oenyapu kat depa

heheh.. hana.. ksall faham je... cuma nya.. ksall harap jgn berpanjangan la... kalau org dah kenal kita.. org tau kita ni kejap je... nanti2 baik le... and jgn la keterlaluan sgt... lagi satu.. ksall rasa kita kena ada apa org cakap.. timbal balik...

mak sedara ksall ada yg jenis hana ni... cakap mmg lepas.. tapi dia baik kot lain.. so.. bab2 mulut dia kami dah faham sgt.. tak ambik hati punn..

SIL ksall ni diam je... masa anak dara mmg jenis kurung dalam bilik je... dia dok ngan ksall b4 kawin dulu... mmg dok berkurung je keje dia....

ksall cakap ngan husband... dia pun mak.. ksall pun mak... ksall faham dia susah hati pasal anak dia.. tapi sikit2 sudah la... ni berpanjangan dari malam sampai pagi.. dari pagi sampai petang... apa cerita... dari petang dia dah balik...

Reply 13# tennis

ye la tennis... ksall mmg dah set dah nak buat tak tau je.. tak mau pikiaq banyak2... yg penting husband tak masuk belah adik dia ksall dah lega...

cuma luah kat sini.. nak buang mengkelan dalam hati ni... bila share ngan korang baca kisah2 korang... legaa sikit rasa....sepanjang hari semalam jadi tak tentu hala.. ksall mmg nak buat tak tau je.. lagi pun pasal anak2 je.. takkan kita yg tua2 ni nak gaduh...

SIL ksall org utara ka..

org belah sana mmg ckp kasaq gedegaq!! (termasuk aku .. laki aku kata aku ckp mcm org nak bergaduh).. mebbe dia tak maksud apa2.. aku kalau balik kg belah laki aku, aku ckp kuat2, depa pandang aku len macam.. mengkelan gak kot? hihihi..

ksall mmg org utara hanibee... kasaq ngan marah kita buleh beza aihh...

dalam dok set tak mau pikiaq tu.. dok jugak teringat2... takut melarat gaduh2 adik beradik ni... in law plak tu.. kalau adik kita sendiri senang cerita...

macam husband.. sebab adik dia kan... dia kata.. lantak p la kat hampa.. hampa ingat hampa besaq... dok cari pasai ngan abang kak ipaq.. esok2 sesak abang kak ipaq ni gak yg hangpa cari... nak p mana...

kalau aku angkat beg balik! heheh...
pernah je aku balik kg adik ipar amik bilik aku..so aku dr sampai aje kg sehingga aku dah dekat nk balik..bj kain baju aku elok ajer tepi bilik tp in law aku yg angkat beg letak dlm bilik sembahyang dia..tak gamak ngk aku anak beranak macam pelarian..heheh aku siap anak, mandi, simpan kain bj kat luar ajer..in laws aku tak habis2 duk amik hati aku masa tu..dia ingt aku marah kot...sbb diorg tanya kenapa letak luar aku jwb..senang nak angkut pg mana2 hahahaahah...

Post Last Edit by faraway1 at 10-6-2010 11:32

kak sall...
sekali sekali balik, emm anggap ajelah tak da apa apa..
bukan nak kata apa, sbb my parent house tu bukan aje dipanggil
kampung oleh anak anak saudara, tetapi jugak dekat sepupu sepupu..

mak me anak sulung, dia jg keja bagi adik adik dia sekolah
lepas parent dorang meninggal, adik adik pulak
jenis membalas jasa.. raya cuti sekolah
memang dorang balik rumah parent..

bilik ada 4 aje, bilik air satu..
kami siap ambil giliran nak mandi..
tidur lagi, bergelimpang kat rumah tamu..

masa me kecik, rumah kecik.
tak tau camana mak cik pakcik anak beranak
boleh tak kisah tidur atas lantai kat ruang tamu..
masa tu lagi dorang tak da keta..
dtg rumah kami kat felda tu..
siap banyak kali tukar bas lagi..
tapi dtg dorang tak berkira..

hari ni rumah pun dah besar...
walau still ramai tidur bergelimpangan..
kami adik beradik pun 4 orang dah berkahwin..
sekali berkumpul masa raya.. kenduri, cuti sekolah..
memang dalam 40 orang lebih camtu..
macam tadika pun iya dnegan bebudak...
tapi best sangat...

bila me pindah ovc..
ini satu benda antara me rindu..
berkumpul tidur bergelimpangan..
hiruk pikuk.. makan reramai..
sbb family laki tak da budaya camni...

sabar lah kak sal......kalau masuk my MIL punya family.......lagi haru biru.............
tak sanggup nak crita.......
sabar ni pun sebab mak norie cakap tak nak anak bercerai berai....

12Next
Return to list New