CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 113926|Reply: 569

Ilmu Malaikat 44

Salam....semua,

Pernah dengar tak ilmu malaikat 44?

Dulu saya pernah dengar cerita dari arwah mak pasal arwah datuk  saya ada mengamalkan ilmu nih. Tapi tak banyak info yang saya tahu cuma katanya sesiapa yang mengamalkan ilmu ni sentiasa didampingi 44 malaikat kemana saja dia pergi.

Banyak faedahnya antara yang paling ketara rumah kita takkan didekati oleh benda2 batal seperti jin, puaka, hantu dan even pencuri & perompak sekali pun. Kemana saja kita pergi walaupun berjalan sendirian kita tidak takut tak kira siang atau malam sebab seolah2 kita berjalan diiringi satu rombongan 44 orang.

Atuk saya orang kampung & suka berburu tapi selalu jer hampa tak dapat hasil buruan. Kawan2 dia tahu kalau pergi berburu bersama atuk saya mesti diorang balik hampa sebab tu kalau nak berburu diorang pergi senyap2 tak bagitahu atuk saya. Sebabnya diorang tahu tentang amalan atuk saya dan ilmu malaikat 44 nih.

Siapa yang amalkan ilmu nih tak boleh masuk hutan untuk tujuan berburu habis lari semua binatang hutan tak kiralah rusa atau harimau even pontianak pun lari sebab riuh rendah hutan jadinya dek sebabkan malaikat 44 nih padahal yang berjalan hanya seorang je.

Begitulah ceritanya. Kalau ada sesiapa yang tahu atau sedang amalkan ilmu nih sudi2lah berkongsi dengan forumer kat sini. Moga2 dapat beri menafaat dapat menolong forumer yang bermasalah dengan entiti atau barang batal ni......

Rate

1

Antara kelebihan nya yang lain kita dapat berita dengan cepat seperti berita kematian kerabat jauh atau berita buruk dan ancaman bahaya.

ilmu dia mcm mana???

yang pernah dengar orang sebut ayat seperti " esshh... selisih malaikat 44" atau " simpang malaikat 44"

ilmu dia mcm mana???
dinotunder Post at 8-6-2010 11:21

Ilmu yang selari dengan tuntutan Islam a.k.a ilmu putih. Nak mendapatkanya kenalah berguru.....

yang pernah dengar orang sebut ayat seperti " esshh... selisih malaikat 44" atau " simpang malaikat  ...
AwgSagi Post at 8-6-2010 11:22

Yang buat saya keliru nih....apasal pulak mintak dijauhkan dari malaikat 44?? Tak elok ke malaikat 44 tu?

Follow Us
Reply 4# AwgSagi

aku slalu dnga ayat cam ni,,mak aku sebut,,kdg2 pun ak tersebut kalu nmpk benda yg xberapa baik,,ko phm x maksud ak?????

Sejak masuk sini dan baca pengalaman forumer dengan macam2 masalah berkaitan gangguan entiti nih datang pulak rasa kesian dan nak menolong......tu yang saya bukak cerita ilmu malaikat 44.

Tapi saya sendiri tak tahu pasal cara belajar & amalannya. Mak tak pernah ajar dia cuma cerita jer...

Mungkin ada forumer lain yang tahu.

Ooooh......sekarang baru saya faham!

Tadi saya tanya kawan, dia kata maksud 'selisih malaikat 44' atau 'simpang malaikat 44' ialah mintak diri kita dilindungi dengan 44 malaikat dari segala musibah yang dasyat.

Mungkin orang Melayu nih dah salah faham dengan istilah selisih @ simpang malaikat 44 bukan mintak dijauhi 44 malaikat.

Jadi janganlah korang berdoa dijauhkan malaikat 44 pulak!

kenapa kene mintak kat malaikat...

Kamen_rider Post at 8-6-2010 12:33

Bukan mintak kat malaikat tapi mintak dilindungkan dengan 44 malaikat. Mintaklah dengan Allah. Kalau nak tahu Allah jadikan malaikat untuk berkhidmat kepada manusia.

Ramai yang blurr tentang peranan malaikat nih sebenarnya. Kalau kita tahu peranan mereka eloklah kita berdamping dengan mereka. Mereka pun boleh menolong kita jugak dalam kesusahan atau bahaya.

Lebih baik berdamping dengan malaikat daripada berdamping dan berkawan dengan jin atau puaka ataupun saka untuk menolong & melindungi kita sebab malaikat sifatnya lurus dan patuh kepada perintah Allah. Mereka tak pandai demand dan kalau mereka menolong takde mintak balasan tak seperti makhluk batal seperti jin & saka yang menolong manusia ada makna tersirat....

Pastikah yg mengiringi tu malaikat? 44 orang pulak tuh?

Malaikat adalah tentera Allah, hanya kepada Allah dia berkhidmat, mungkin  ada manusia yg Allah arahkan 44 malaikat mengiringinya, tu pun mungkin secara kebetulan jumlahnya 44

Adakah layak sesaorang itu hanya dengan mengamal atau menuntut sesuatu ilmu terus dikurniakan malaikat sebagai pengiringnya?  tapi atas alasan apa? hanya kerana permintaan dan doanya?

Pada pandangan peribadi aku : yg datang dan mengiringi  tu bukan malaikat tapi jin (islam)
Waulohualam

Reply 14# hantukiller

I agrree

Saya tahu ada sesetengah ustaz yang boleh mengubat dengan ayat Quran pun ada pakai jin jugak. Jin Islam katanya......

Jarang sangat kita dengar yang berubat guna malaikat. Hanya yang belajar ilmu ketuhanan jer yang ada barang nih......ustaz biasa tak tahu rasanya.

Saya tahu ada sesetengah ustaz yang boleh mengubat dengan ayat Quran pun ada pakai jin jugak. Jin Is ...
Fieza-mira Post at 8-6-2010 12:57

GUNA MALAIKAT??????

ayat yg sesuai ialah DIBANTU malaikat.... itupun tengok juga sapa orangnya... biasanya orang yg benar benar bertaqwa je Allah turunkan bantuan macam tu...  kalau macam kita? eleh hehe

Pastikah yg mengiringi tu malaikat? 44 orang pulak tuh?

Malaikat adalah tentera Allah, hanya kepa ...
hantukiller Post at 8-6-2010 12:53

Hanya orang yang berilmu saja yang tahu bezakan antara malaikat dengan jin ini.

Malaikat tentera Allah??? Allah nak berperang dengan siapa??

Allah maha berkuasa lagi maha berkehendak keatas setiap sesuatu. Allah s.w.t berdiri dengan sendiri tidak perlu kepada pertolongan bahkan Dialah tempat meminta pertolongan. Memang malaikat dijadikan untuk berkhidmat kepada Allah tapi bukan untuk menolong Allah lebih kepada menolong manusia yang memang dijadikan lemah dan sentiasa berharap pertolongan Allah. Itulah tugas malaikat sebenarnya.

Untuk tahu peranan malaikat terhadap manusia, kita kenalah tahu rahsia kejadian manusia itu sendiri. Memang Allah bekalkan malaikat untuk menjaga manusia tapi hanya manusia yang berilmu saja yang boleh manfaatkan malaikat nih. Antara manusia yang pandai gunakan malaikat ialah para nabi, rasul & wali Allah serta guru2 mursyid.

Kalau dia takde ilmu jadilah macam saudara nih yang keliru antara malaikat dengan jin.....waulahualam.

yang aku pernah dengar, ada orang seru malaikat 44 bila puja orang...

yang aku pernah dengar, ada orang seru malaikat 44 bila puja orang...
fawabi Post at 8-6-2010 13:46

Merepeklah.....mana ada guna ilmu puja orang pakai malaikat!

Ada pernah dengar orang guna malaikat untuk ilmu hitam???! Dah melalutlah tu.....fitnah namanya tu.