CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: chedems

Peminat MTB(Mountain Bike), Fixie bike, dan pelbagai jenis basikal.

Reply 140# danedzya

huhu..tuh la pasal..bagi aku dari ipoh nih..dekat ajer...hehe..takpa..banyak event jamboree yg terdekat dengan kediaman mengkome nih...

member chek nak jual fork depan.... suspension bulih laras/lock..RM230 (market dm RM280-Rm300)... igt nak beli..tapi mikirkan takder bonus.... telan jer la.....

member chek nak jual fork depan.... suspension bulih laras/lock..RM230 (market dm RM280-Rm300)... ig ...
Chek_am8848 Post at 4-3-2011 16:11

jenama apa tuh???

jenama apa tuh???
dainese Post at 6-3-2011 21:34

lupa plak nak tgk...nt ada kesempatan chek amik gambor... tu pun kalu dia tak jual lagi....

jenama apa tuh???
dainese Post at 6-3-2011 21:34

cap kelapa laut afrika... nak beli ke bang...

cap kelapa laut afrika... nak beli ke bang...
ryo_takahashi1 Post at 8-3-2011 23:36

boleh jugak bro...
tapi teman baru sambor suntour epicon..camaner...
so, ada sesapa nak fork 2nd..aku nak tolak fork suntuor xcmv3 aku..harga terbaek dari ladang..

Follow Us
nak tanye la, me berminat nak beli beskal, plan nak beli beskal mtb biase2 je utk cycling on road.. x pun beli 2nd hand bicycle.. tp camne nak transport beskal dr kedai / umah kalo kete (proton saga blm) x de bike carrier? kalo cabut tayar depan leh muat x beskal kat seat blakang?

nak tanye la, me berminat nak beli beskal, plan nak beli beskal mtb biase2 je utk cycling on road..  ...
chuckiey Post at 29-3-2011 15:14

boleh aje...basikal yg boleh bukak tayar depan, saga blm memang muat..takde hal..

boleh jugak bro...
so, ada sesapa nak ...
dainese Post at 9-3-2011 19:51

brapa harganya tu? tempek la gambor sikit.....

by the highway.... member chek nak jual Raleigh Nomad..... Harga asal Rm1150... dpt jual 800-900 pun dah kira okey katanya.... beskal baru... lom pecah dara lagi katanya.. hahhaha

selangormtb.com - Selangor Mountain Bike Challenge 2011 coming on April 2011
www.selangormtb.com

Reply 147# chuckiey

dah beli lum basikalnya??certain kedai boleh suruh hantar jer kat rumah....tak yah pening2 nak pikul..
kalo nak beli basikal,kena study dulu geometri nyer...takot tak seswai ngan saiz badan....

salam...

aku nak tanya pendapat korang yang ada beskal ni...
aku punya beskal takdelah ribu riban cam korang... gigil aku nk keluarkan duit. tapi skang ni dah gatal jek nak sambar sebijik TRS bike... kaler putih hitam, harga mamat tu kasi aku RM1200 jek, tengok cun la...

tp aku ada lerun mendova yang dah jarang sangat aku kayuh tapi aku sayang sangat lerun tu takkan aku nk cempak plak. korang rasa berbaloi tak aku servis/repair lerun tu daripada beli TRS yg mahal sikit tu?

Reply 152# nazurah

1. tengok poket...
2. tgk space kat umah tu...

Reply 153# ryo_takahashi1

Poket okay jek... cuma aku rasa berbelah bagi macam tak membazir ke, aku sorang ada dua beskal. nak jual lerun tu bukan ada harga pun tapi sentimental value dia tu yang mahal.

space pun takde... BMX aku dok dalam rumah, Le Run dok luar...tapi tengok beskal kaler putih ni, perghhh...nafsuuu!!
sebijik camni...

Reply 154# nazurah

Pendapat aku,baik ko repair jer Lerun Mendova ko tu....memandangkan ko pun jarang mengayuh...
Bila dah repair dan upgrade sket apa yg patut,joinlah mana2 aktiviti charity ride ker,jamboree ker,nite ride ker,competition ker yg ada kat seluruh malaysia nie...join mana2 community MTB yg ada...

Pastu katakan dah ride 5 bulan~6bulan mengayuh...tanya diri sendiri samaada nak meneruskan tak aktiviti berbasikal nie??
Jika ya,minat kita lebih cenderung ke arah apa?Kalo minat nak main onroad jer...sambar terus basikal roadbike,kalo minat kearah
cross country (XC),pi sambar Hardtail sebijik....kalo nak main downhill plak,sambar terus basikal 'full sus' softail...
dan seterusnya...nak main dirt jump ada beskal dia,nak main trials ;ada jenis beskal dia....

Dari situ baru nampak pelaboran tu berbaloi...dan TRS bike dlm gambor tu sebenarnya tak lah mengujakan mana pon....
Cuma kengkadang kita nie hangat2 taik ayam jer,minat berbasikal sebab nengok ramai org berbasikal...tapi jiwa kita sebenarnya tak..

So,ini nasihat seposen dari aku...

Basikal yg betul2 buat aku terliur....

Reply 155# danedzya

hang... takdak la aku sampai nak join jamboree segala... gila extreme segala aktiviti yang hang listkan untuk aku tu. aku kayuh suka-suka jek...

Reply 156# nazurah

Kalo kayuh suka2 jer,apa jenis beskal pun OK...tapi terpulanglah...hang punya duit..
Beskal BMX tu hang kayuh lagi tak??

salam...

aku nak tanya pendapat korang yang ada beskal ni...
aku punya beskal takdelah ribu riba ...
nazurah Post at 11-4-2011 13:16

nasihat aku pulak...
terpulang pada tujuan kita nak pakai sebenarnye...macam nko ada lerun, just nak cyling suka2 memadai pakai dan repair, upgrade apa2 yg patut kat beskal tuh..boleh upgrade crankset, gearset etc...
kalau tujuan nak x treme, joint event sana sini, lerun pun boleh join jugak...
tapi kalau rasa nak sambar beskal baru, terpulang...x de masalah..ada fulus kalu..jalan..hehe..

jangan jadik macam aku..pakai mtb mula2 jenis RMB jer...saja suka2..lepas tuh apa dah jadik...aku upgrade sana, sini..sudahnya, boleh beli muto kriss sebijik...hahaha...janji hati ada puas...

boleh jugak bro...
so, ada sesapa nak ...
dainese Post at 9-3-2011 19:51

aisey bro...teman dah lego la...

trend pakai fixie sekarang ni... budak2 ni dah ada yg terer ke? tengok banyak yg kayuh aja..