CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: faizal_u2

Jalan Bangi Lama Kalau Kita Dari Semenyih

em.yelah tu kot..kat kanan jalan tu kan ada rumah kampung sebijik..yg xde org duduk tu..emm..dul ...
hanahani5865 Post at 23-11-2010 09:42

kata jalan lama..mana ada lampoo ..hehehehhee

kata jalan lama..mana ada lampoo ..hehehehhee
syahoney Post at 23-11-2010 10:14

hohohoh..jalan je lama..mane lah tau bwajah baru..

hohohoh..jalan je lama..mane lah tau bwajah baru..
hanahani5865 Post at 23-11-2010 12:02

tak de la berwajah baru sangat pon......hahahhahahaaha tar pon tak baru....heheheh cuma sonok sbb kawasan sejuk tu je

em.yelah tu kot..kat kanan jalan tu kan ada rumah kampung sebijik..yg xde org duduk tu..emm..dul ...
hanahani5865 Post at 23-11-2010 09:42

huhuhu.. umah ukm tu pong horror gak tgk memalam.. tk clp gen umah tu tuk studnt kaji sbb dibina tanpa gune paku huhuhu
udah tu.. mana lagik mau lalu.. kalo dah umahnya kek bangi lamo tu hehhehehe.. nak tak nak lalu jelahh.. emm jirat cina tu dari haiwei pong leh nmpk taww... betui2 tepi jah.. well jln tu mmg sengaja kot takde lampu.. mmg gulap gulita kecoli kt area smpang teras jernang smpg ke salak tinggi dan kt area skolah kg bhagia 2 tu tang tu da terang sbb byk umah kt ctu

dulu jalan berbukit lepas jambatan besar bangi lama tu ada lampu kejap lepas tu tak de...
bukit tu pun dah tarah dah nak buat highway...dulu kat simpang dengkil-bangi-bbb tu betul2 kat depan simpang tu ada satu rumah yang agak panjang....umah tu la antara penyebab org tak berani lalu simpang tu..tapi dah xda sekarang...

skang dah ada kuil emas besar kat simpang tiga jalan bangi lama - semenyeh tuh...tambah angker kut kalu malam2

Follow Us
just nk share gak aku dlu2 zaman cinta2,aku yg dari serdang slalu gak lalu jln ukm-bangi lama-jenderam nk ke salak tinggi ulang alik..alhamdulillah xde ape yg berlaku dan minta dijauhkan..mmg aku akn lalu lepas kul12 mlm,jln ni mmg seram.pernah skali aku lalu ngan husband jln tu mmg kete kami jer yg lalu betol2 lepas selekoh kt kubur tu ade tangan kapai2 ngan darah2 tahan kami..husbn plak da brek nk benti,aku ape lg paksa gak suh jln..takot siot dlm kepala tkot kene rompak jer...:@:@aku rasa mat rempit kot tergolek kona baring masuk longkang tepi tu...ape pun jln ni lah aku akn lalu nk ke bangi smpai skg,sbb umah adik aku kt sn..kekadang mlm2 pasti kami lalu...

masa study @ UKM, jalan UKM - Teras Jernang - Jenderam - Salak Tinggi mmg menjadi laluan utama ke PD sbb toll-free & cepat. ms tuh mmg hati kering i guess.. bertahun lalu kat kubur cina ats bukit tuh, even tgh malam, but lucky x de ape2 gangguan.. now dah x horror sgt jalan sbb ade ATOM, byk perumahan along d road..
back in 1997, mana ade.. sbb tuh bole ulang-alik PD & UKM.. hehehe..

rasanya yg bebetul horror area start dari pekan bangi lama lalu bawah jambatan kretapi terus ke semenyih tuh.... gelap giler2 kalu malam

off topic jap, betul ke org kata kalau cik pon berbunyi dekat, maksudnya dia jauh, tapi kalau bunyi  ...
Syfuel Post at 16-6-2010 15:34

haah, betul. selalunya orang cakap, bila ayam berkokok malam, kalu bunyinya dekat, maksudnya benda tu jauh, kalu bunyi ayam berkokok tu jauh, benda tu dekat

jalan ni memang misteri kawan aku pernah kena balik dari kerja pukul 1pg, nak balik ker bangi lama sampai dkt corner mint dier nampak ader benda berbungkus putih terguling di tgh jalan dan dier tak sempat nak elak,member aku ni langgar terus lah,sampai dekat rumah member aku ni meracau dier kata ader pocong tgk dier dekat luar rumah yang dasyat tu pocong tu duduk atas motor pandang dier,dekat seminggu jugak member aku ni jadi tak betul lepas berubat seminggu dier ok.

dalam tahun lepas..kawan lala ber 3 dtg beraya. dr bandar baru bangi nak ke cyberjaya. dorg pakai garmin jekk. garmin tunjuk jalan ukm-nuclear tu.. dorg folo la.. ade sorg rase x sedap hati..cakap nk patah balik.

sorg lg plak diam je..sorg lg ble ckp plak "alaa nak takut ape?u takut hantu ke?" lebih kurang macam ni laa.. lepas tu.. pandangan dorg macam kene tutup. asik2 lalu tempat sama.

sampai la dorg call lala balik...then lala ty la..ikut jalan mane? dorg  ckp "ukm"

lala cakap dekat dorg..situ.. pas magrib org tanak lalu.. x berani..seram sejuk. dorg pon cakap. mane la dorg tau.dah garmin tunjuk jalan tu jee. ahaahahahah kesian pulak x bgtau awal2.

igtkan dorg pakai jalan highway je

Post Last Edit by krepek_pisang at 11-12-2011 01:01

membe aku penah cite... dia lalu jalan ni dalam kol 2 3 gitu... dia drive... boipren dia dok sebelah.... adik dia dengan sowang agi membe dekat belakang.. .. masing2 dah membute ... yg boipren lak ngantok.. tu yg membe aku take over jadi driver ....kire 3 pompuan 1 laki

sampai dekat selekoh bukit yg ade kubo cine tu... membe aku leh break n ala2 drift kerate tu jadi nye...  sip baik x tegolek.......  membe aku cakap dia nampak ade menda begolek dari bukit n jatuh bedepokk betol2 depan dia... huhuhu  tp yang lelain tengok x de pape pon....

seramnye.....
bace pon dah meremang..

bukan nak ckp besar ye tp jz share pengalaman...aku tiap2 hari memang lalu jalan tu tuk g semenyih sbb ada buat biz sket kat situ..pekerja tak cukup so kena handle sendiri, hari2 lalu...balik kadang2 magrib tp mostly lepas asar la akan lalu jalan tu tuk balik KL...so far alhamdulillah tak de apa2 ganguan yg pelik..mintak jauh lah hendaknya...aku rasa la kan, dia tak kacau orang yang selalu ulang alik tapi yang sekali sekala lalu tu yg selalu kena...btw ada satu jalan yg dekat estet india kat semenyih tu selalu sangat org xcident...last week ada wira bertembung dengan lori dalam kul 6ptg cm tu lah...driver wira tu mati on da spot..tp yg pelik jalan lurus tau...lepas tu kesan brek lori tu dari dalam lane dia straight menuju ke lane bertentangan...macam ada benda yg tarik stering lori tu....tayar tak pecah n dorg cakap drive shaft ke apa jadah namanya pun tak patah...kalau driver lori tu ngantuk dia tak kan brek dari dalam lane dia lagi...kesan brek tu panjang

Dh xd citer seram ke?

pemandu lori di tempat saya keja ada buat penghantaran kontena dekat kubur cina ...
setiap kali hantar kontena kosong mesti tak de masalah ,tapi bila time collect laden (ada isi dalam kontena)
confirm tayar trailer akan meletup ... Tak pernah la tak jadi masalah ...

Driver lori saya cakap barang yang dorang isi dalam kontena adalah keranda ,tapi tak tau la keranda macam mana rupe yang dorang isi ... Pemandu lori memang tak berani la nak collect bila time malam ..

2008 sampai 2011, keje kat BB Bangi tinggal kat Bukit Mahkota, selalu balik tengah malam cakap je la pukul berapa, tapi aku ada satu petua, kalau sampai kat traffic light jambatan teras jernang (kat cendol rimba tu) hati aku tak sedap, aku patah balik ikut highway, tapi sekarang ni dah ok sebab Genome dah bukak, lampu dah terang dah, tapi start seram pulak kalau nak potong pi bukit mahkota tak nak masuk seri putra, yang jalan hala nak kesemenyih lepas kuil tu, seram pon sampai area housing lepas construction la, lepas tu tak de....tapi aku kadang2 bila kat traffic light teras jernang tu pukul 2-3 pagi nak patah balik je tiba2 ade la brader sorang2 naik motor dari arah bangi lame, time tu darah aku memang menyirap la atas kebaculan aku nak patah balik, aku pun bantai je ikut la jalan lama, tapi bawak macam bawak drift la, dan aku shut down kan semua deria aku kecuali yg perlu untuk drive, terutama deria mata, jgn la tengok cermin belakang, tak pernah jadik apa2 la Alhamdulillah...cuma ada sekali je aku balik tengah malam, masuk ikut jambatan seriputra sampai roundabout nak naik bukit ada makcik kat tepi jalan tengah turun bukit (dia bukan hantu) tapi dia tengok aku macam 'something', aku maleh nak fikir dia nampak apa dalam kete aku.........

2 minggu lps adala lalu jln ni nak tgk rumah area sepang pastu nak terus ke klia2 .. Saja jalan2.. Bila baca cite2 dlm ni baru aku teringat jln ni la kot yg aku lalu.. Teringat anak aku ckp dlm keta.. Jln ni kalau malam mcm mana la agaknya kan.. Dgn xde lampu nya.. Siang mmg x seram kalau malam mesti seram dahla jalan mcm ular.. Lps tu adala nmpk satu rumah separuh batu, kayu nak jual dgn tanah.. Saja ckp kat huby.. Boleh plak huby nak u turn nak amik no.. Tp psl dh agak jauh terlepas jln plak sempit nak u turn..aku ckp x payahla..lg pun aku yg nmpk rumah tu mcm angker jer... Bila baca citer2 dlm ni mmg sorila nak ddk area tu.. Pastu adala g taman kenanga ..x tau pulak yg projek tu terbengkalai dkt berbelas tahun dlm kebun sawit..sampai ada budak renovation tegur kitorg bgtau tu projek terbengkalai baru disiapkn.. Dgr mcm tu lg la seram.. Huby aku ckp nak ke ddk sini malam2 main cak2.. Kita kat balkoni dia plak balik2 pokok sawit.. Kirim salam ler.. Last edited by CrowneGlory on 12-11-2014 06:15 PM

hmm 2015.... waktu mereka berkeliaran 2.00am - 4am... kalau nk tgk bola kat 15 laa kan... tapi time tu lupa nk cucuk duit... lepas order terus pg unikl. nk cucuk duit... tapi dah malam buta guard pun dah tido.. xbnyk citer pg pulak kat 7e teras jernang.. tapi atm kat situ pun masih offline... paling best mengunakan jentera ex5 kawan yg dah semput gagah jgk lalu jalan bangi lama nk ke ukm... bayang la dah la 3 4 pagi... sepanjang jalan sorang diri je... sejuk jgn ckp laa...tapi tu laa boleh x fikir panjang main redah je selamat xde apa2 hahahaha jgn marah... xde seram pun cuma... pernah excident skali menghala bangi lama... betul2 tepi bukit jirat cina... punca dia melayan corner dgn penuh perasaan bersama penunggang yg xbertauliah.. xpasal2 makan jalan orang... terus tegakkan moto dan menghala ke bukit... amik ko jadi suparman kejap hehehe... tido bawah lereng bukit tgh hari tu...