CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: alya1

mcm mana aku tak sentap ngan mertua kalau.....

aku ngan MIL tak tinggal sebumbung tp umah dekat2 jer
so far xde mslh mcm TT
tp mslh lain plak
contohnya masa awal2 kawin, asben xde lesen keta lagi
nak kata duit xde, ada tp ntah la
mil suruh aku dulukan duit utk byr driving school
dia kata kena bantu suami
dlm hati aku byk dah benda yg aku bantu dr segi RM yg sepatutnya asben aku usahakan sendiri
klu semua bini yg bagi, dah terbalik la pulak

masa aku gugur & lps discaj, tido semlm kat umah mil. masa tu mak aku pun tido kat umah mil skali
mak aku kata mil borak2 kata suami jgn ditinggal2kan
klu ada anak2 pompuan, kita pun tak boleh percaya sgt dgn anak lelaki utk jaga anak, maklum la zaman skrg
mak aku terasa sbb masa tu bapak aku dgn adik lelaki & pompuan aku tinggal kat kg
mak aku kata mil ni ckp psl dia ke?
sudahnya skrg klu mak aku dtg umah aku, mak aku xnak singgah umah mil
mak aku dtg pun jarang2 sbb mak aku dok selangor, aku dok melaka

masa lps pindah ke melaka, aku tinggal umah mil 2 minggu sbb xdpt umah sewa lagi
sbb aku tau dpt pindah pun last minit sbb sblm tu aku kat penang
mmg la terkelam kabut segalanya masa tu
sil bgtau aku, lps kawin kita kena duduk umah sendiri, baru tau susah senang idup sendiri
pun aku diamkan jer. selama ni dkt 2thn aku tinggal dgn asben sendiri, baru 2minggu dah jd citer
lps sorg adik asben kawin, dia tinggal kat umah mil
dr sebulan, skrg dah dkt 3,4 bulan
bila adik beradik lain balik, adik tu akan bawak isterinya kluar
ye la, sbb dia gunakan bilik adik ipar pompuan - bilik ni biasanya digunakan utk pengantin & blk beg (bilik ada 3 jer - 1 bilik baju, 1 bilik bujang & 1 bilik lelaki)
asben ada bgtau mil kata xnak jaga isteri & anak adik ni masa pantang
tp bgtau kat asben apa guna, bgtau la kat anak dia tu sendiri
yg aku sakit hati adik asben punya motto - duit mak bapak adlh utk anak
betul! tp ada tahap yg anak kena cari duit sendiri utk ringankan beban mak bapak
bukannya bergantung dgn mak bapak smpi umo dah 29thn dgn bini yg dah mengandung

Post Last Edit by sajer at 22-6-2010 10:03

sori TT, tertumpang letak mslh plaks

aku jd menantu baru 3 tahun
biras2 aku yg lain dah lbh lama kawin dr aku ada mcm2 citer bila berkumpul
hal2 mil, asben memasing
btw, asben ada 13 adik beradik
kakak dia sorang & adik pompuan sorang
yg lain suma lelaki
biras aku ada 6 org

kalo citer psl ipar duai..MIL FIL sampai raya haji thn dpn pun tak abis....haku lucky sbb arwah mil seorg yg pendiam n tak suka ngutuk menghantu2 dia..ehehhehe...haku sempat bermil 2 thn je....jenuh gak berlakon jd terbaik...sbb hb haku terlalu sygkan mak dia..so haku kena jaga tingkah laku..percakapan...sbb bila hb pasan haku "buat muka" siap la berbakul2 kena marah...isk...skang mil dah sthn lebey tngglkan kami...so "beban" tuk berlakun suma tu dah takde...

cuma SIL2 la mslh haku..even mukan prob yg beso tp kena amik tahu gak....apa yg penting hb jenis tak amik port kalo akak2 dia ckp..hb jenis suka tgk ngan mata kepala sendiri baru dia ambush..syukur alhamdulillah...

ayat yg korang kena hengat sampai bila2...mil tetap mil..even korang anggap cam mak sendiri...pastu hb korang tu tetap anak dia..kita tetap "org luar"....

Reply 63# pu3_krizalid

hermm part yg bawh tu aku stuju sesgt...menantu mmg takkan jadik anak pd MIL..
anak dia camna buruk perbuatan..akan mendapat tempat dia hati mereka...

buat baik berpada2...buat jahat jgn sekali.......

sapa2 yg br nk kawen, elok lah menuntut ilmu fsl mertua dulu.....jgn igt ilmu fsl somi isteri je...

ehhh.....apa kata kite terbitkan buku 'mertua menantu solehah' pulak....... buku somi soleh, isteri solehah dah ade, buku ank2 cemerlang bagai pn dah ade......

ade setuju....he3x

aku pun macam TT skrg ni
balik rumah mil...aku diam menyepi
tak macam dolu2...aku begitu kepoh bercerita

mil mmg ada menantu yang dia suka
aku tak kisah kalu tak suka kat aku
masalahnya hok yg dia suka tuh, tak suka plak kt dia
kat blkg dok mengata2
kalu aku yg mengata lain la kan?
heran sungguh

lepas tuh suka sangat berlakon macam dialah ibu yang teraniaya dek perbuatan anak2
suka bg anak2 nampak jahat dan buruk di mata anak2 lain
aku berdoa agar aku tua nanti tak jadi orang tua macam ni
Amin

Follow Us
tu laa aku pun berdoa mudah2an aku tak menjadi mentua yg byk songeh....

somiku confom x kn nk tegur mak dia. takut kecik hati katanya. mmg jaga sungguh hati mak dia. itu ak ...
alya1 Post at 21-6-2010 15:43

dia spedo kau ni TT...tunggu dpt tau kau buat salah, dia carikkan ppuan lain ikut spesifikasi yg kau bagi tu, jadi bini no 2

sama2lah kite muhasabah diri.....utk jd mertua yg tip top nanti (klu pjg umur....insyaAllah).
antara yg  patut kite buat ialah (sebenarnya inilah yg kite nk mertua kt buat).....ceh3x.....

1.  terima menantu seadanya. asal bkn menantu jenih hantu....layanlah dgn baik.
2.. sayangilah menantu cam ank sendrik. jgn beza kasih sayang...sbb tarap menantu kan cam ngan ank kite sendrikkk....yalah menantu jg melahirkn cucu buat kite. tambah zuriat keturunan kite jg.

3. hargailah menantu sbb 'sanggup' terima ank kite. he3x. kite kena bersyukur dan rendah diri la......sbb ade org nk/bleh jg makan minum ank kite. klu ank kite x kawen.....sapa nk urus seme tu klu tak kite. betui tak? lg penting ...sapa nk layan nafsu syawatnya.....

4.  bersikap lebih kurang ngan menantu. yelah menantu kan masih muda.....byk benda x tau....kite yg hidup lama nih x yah la nk berebut itu ini. cara org muda x sama ngan org lama. kita nasihat je apa yg perlu. the rest biar menantu tu tentukn sendiri. ank dia (cucu kite le ) biarlah dia didik ngan caranya.......tugas kite didik ank kite je.....

5.  sentiasa berlapang dada. klu menantu kite tu serba kekurangan......terima je lah. kite jgn hina. klu menantu kite rupa hodoh dr ank kite pun kite terima jelah......dah itu yg ank kite suka. kesesuaian bkn nampk di mata...ia ikatan hati. dah deme tu serasi.....x yah lah kite kecoh dok sakit hati x menentu.

6. masa yg ade baik kite bykkan beramal ibadah. belajar kitab. pi dgr ceramah.  dr kite dok api2kn menantu kite tu. abis masa dok bergaduh je. kang klu menantu kite benci kite kang...buatnya x balik rmh....kang mati beragan plak kite rindu ngan ank cucu.

7. appreaciate menantu.....sekali sekala bg hadiah ke kt menantu- time dia lahirkn cucu kite ke...... biar dia pn terasa dekat ngan kite as her mother. x mesti mahal. asal ade sbg tanda terima kasih/sayang kite.

8.  jgn banding2kan ank menantu. yelah feel ank2 kite mesti x sama ngan menantu. menantu kite dididik ngan cara mak ayahnya.....dah berpuluh tahun begitu...tak kan dlm sehari dua nk berubah ikut cr kt. tension la budak tu. bg masa....menantu kit betulkn klu ade yg x betul.

best kan....klu seme mertua boleh buat gini....he3x. at least sekurgnya kite tahulah kt mana titik temu antara menantu dan mertua.....
kire win2 situatn la.

kwn2 lain bleh tambah......ni sbg terapi jg...he3x

Rate

1

ni as menantu plak kt nk dia bersikap mcm ni (sebenarnya kita la yg patut begini skg ni...) he3x

1.  sayangi mertua cam mak kite sendrik.
2.  terima mertua kite seadanya. klu berbeza pendapat...jgnlah kite kata mertua berfikiran kolot plak.
3.  jgn berkira wang ringgit , tenaga dan masa. sll balik kmpg jumpa mertua dan beli hadiah yg di sukainya.
4.  hormatkn mertua dan dahulukn keluarga mertua dr kelusr sendrik.
5.  sentiasa ambil hati mertua. gembirakan mertua sll. bw g jln2.
6.  ambil berat apa2 hal yg berkaitan mertua.
7.  didik ank2 mghormati mertua
8.  berkongsi2 cerita ngan mertua.
9.  kongsi somi ngan mertua. jgn nk conquer somi 100%. jgn jeales klu mertua dok sok sek2x ngan somi. ade le citer deme tu....yelah rahsia ank beranak.
10..
11...

sapa ade cdg....sambung....
kalaulah......ini mjd kenyataan...alangkah amannya dunia........
7.

hargailah menantu sbb 'sanggup' terima ank kite. he3x. kite kena bersyukur dan rendah diri la......sbb ade org nk/bleh jg makan minum ank kite. klu ank kite x kawen.....sapa nk urus seme tu klu tak kite. betui tak? lg penting ...sapa nk layan nafsu syawatnya.....
alya1 Post at 22-6-2010 16:39

hat ni aku setuju

igt anak jantan dia takde ragam/perangai ke? kena thankful gak la kdg2 dgn menantu tu dpt jaga + tahan anak jantan dia tu...esp yg bermasalah hehe

okies......skg aku nk citer fsl kejadian yg sebonar2nya yg mbuatkn aku buka forum nih. sbb dah terasa sgt2....

mcm nih....spt yg dah kgkwn tahu hubgn aku ngan mertua mmg dingin. org kata idup segan mati x tau. tp dlm ms yg sama aku cuba nk ubah situasi tu demi kebahgiaan somiku. jg tuk seme la. yelah...klu seme happy....suka kan...

mcn nk citer ye....ginilah...ms balik kg bln 3 ari tu ade org dtg nk merisik my SIL. somi org last tau. kire kami terkejut la...smpai rmg br mertua ckp. saya dan somi diam je la. buat cam biasa. dah aku nih mlm tu jd cam org penting plak. yelah dah jenih minah kepoh...so tugas2 melayan tu....den la. ok la. aku terima je la. ms belum smpai rombgnnya tu...riuh rendah la kite berckp...konon nak ckp apa nanti. tp pas rombgn tu balik.....back to normal....aku sendirian. deme berckp sesame deme je. gelak ketawa. aku dan somi pn msk bilik. cam bodoh je.

esok aku cuba bt cool je.

konon bln 6 nk bertunang. ok la......abis cuti aku pn balik la rmh .

2-3 mggu sbl cuti sekolah, aku yg dah bertahun tak bercalin2 ngan mertua buat muka x malu call konon nk ty bila majlis tunang tu nanti. mertua ckp mggu kedua cuti. mesra la ms brckp tu...aku pn perasan jab.....bila mertua nk minta tolong aku gubah2. pas tu mertua ty fsl cupcakes yg aku bw balik dulu. aku pn konon ngan gembiranya janji akn tempah ngan kwn. badget dlm 100 biji lebih.
somi balik...aku pn ngan penuh kegembiraan bercerita la. ku lihat air muka somi happy sgt (sbb dia pk hbgn aku dan mertua dah pulih)

aku pn janji la ngan kwn nk tempah kek tu. soh buat cantik2. berangan la nanti majlis tu aku nk pakai bj mana.... upah jahit baju baru....(biasalah pompuan)

2 hari sbl cuti sekolah tu... aku soh somi talipon nk bgtau kita balik bila. tapiiiiiiiiiiiiiiiiiii
alangkah terkejutnya.......sungguh kejammmm.......mertua ckp x jd mggu kedua, buat mggu pertama. thats mean....kami x sempat balik lah.

aku ty somi....sbl ni x de ke mertua call ckp. somi ngan sore pelahan ckp br je mggu lepas call ...ty....pastu ckp...klu ade perubahan bgtau semula. tp x de la mertua call. sbb musim cuti sek ni staff bergilir2 cuti. seme org ade plan. lg pn x leh la ...esok nk cuti ari ni br mintak.

pas tu...aku sesaja call esoknya...nk confirm...SIL angkt...aku kata' betul ke dah tukar,....kot2 abg H salah dgr...sbb akk ckp ngan mak ari tu kata mggu depan' SIL ckp...haah dah tukar sbb kakaknya(ank menantu kesayangan) kata.....'

kesiannya aku rasa kt somi dilayan bgitu. dia ank sulung.

nanti sambung.....

sambung..... ku tahu somi rs terkilan tp....dah jenih ank yg baik. nak cuba jg balik.  sbb kata somi nk balik tolong apa2 yg patut. aku ckp x bleh....la sbb byk benda x setle lg nih. rumah tunggang langgang, kete x servis lg. kang dekat....kl-trg tu.

pendek citer....selesai la mjlis tu tanpa kami dan ank2. ms balik....terkejutnya.....cam nk buat mjlis kawen.....siap renovate rmh bagai. khemah masih ade,....bunga2 besar masih ade....

aku ngan hati yg kelat cuba buat cam biasa....salam2 gitu. tp 2 hr dirmh mertua aku x ty lsg fsl mjlis tu......dan mertua pn x de nk ckp apa2 kt aku fsl tu.  tak pn...minta maaf ke sbb tukar tarikh ke apa.....atau nk ty fsl cp cakes yg dia janji nk tu ke....nothing. dok layan ank menantu kesayangannya la.

hr nk balik tu...mertua ade gak brckp ngan somi fsl nk nikah plak. dan ku trgengr mil ckp...'mjlis tunang ari tu....x pe la aku dan somi x ade sbb x jemput ramai org. buat kecil2an je. kawen nanti br buat besar'
konfius aku.....kire aku ngan somi ni msk kategori tetamu la..bkn tuan rumah. x penting gitu.

sebenrnya bkn aku mrh klu nk tukar tarikh sekalipn...tp bgtau la. somi plak...bila org ty nape x balik ms mjlis tu...ckp 'x dpt cuti'. menangis aku..... x sesekali dia mburukn maknya....hatta nk ty balik maknya nape x call bila ubah tarikh pn x sanggup. takut mak terasa. saya gesa soh somi bgtau fsl temphn cup ck tu....mil ckp 'x pelah SIL tempah lain la'

mcm....kgkwn rasa situasi sebenar saya ngan somi di mata mil. saya terima mil x terima sy tp tolonglah jgn buat somi terpinggir.

klu dlm keluarga sy..ank sulung (abg), kata2nya adh kata pemutus. seme adik respek, hormt.

so......apa pdgn kgkwn. benda ni biasa ke.... atau aku je yg terlebih emo.
pas ni aku rs....aku serik dah nk msk campur fsl mjlis kawen nanti. tp tu lah...klu aku ade...aku dah tahu tugas aku ape.....jadi joyah la....

ni bkn kali petama..dulu ms kawen ankn kesayagnnya...gitu jg....aku tukang kepoh sana sini. konon org penting. pas abis mjlis....deme seme berangkt antar ke rmh pgantin lelaki plak...tinggal aku ngan somi kt rmh tu. bleh mlm nk brtolak tu br mil ckp minta maaf la...kete x muat.....  x cukup,  mil bilang la sapa2 yg pegi, kete tu penuh, van tu penuh'
aku msa tu x de kete lg...naik bas balik kg. ank sorang baru. klu ckp awal bleh la somi pi cr kete sewa ke apa....igt mil dah uruskn.

esok ms nk bertolak...br perasan...ade kosong.  ms tu br mil ajk. aku pn ckp x pelah.

ni kire cam sejarah akn berulang.......serik akuuuu......

pergh! giler terasa aku kalu kena ginik.....

bersyukur la orge.....tp sy nk pesan..jgn lupa berdoa biar hubgn ngan mertua terus baik.

sbb  ...
alya1 Post at 21-6-2010 16:27

alya....sikap kawan you kat rumah mentua tu sebijik cam orange.
Orange balik kpg, tak byk ckp. Mesra tp tak byk cakap. Tak masuk campur
hal ipar duai. Diorang citer, orange just dengar dan iyakan. Tak pernah menyampuk,
atau membangkang.Tak pernah bagi pendapat atau api-apikan. Ntah. Orange tetap rasa orange ni org
luar so hal adik beradik dorang, orange tak nak masuk campur.

Orange tak tahu la sikap camni bagus ker tak. Tp so far, hubby pun tak de
komen apa2 so orange assume dorang leh terima cara orange.

Sepanjang 7 tahun tu honestly orange tak pernah sekalipun kecik hati atau terasa ngan
mentua, wpun orange tahu orange bukanlah menantu kesayangan dia. Kakak ipar orange duk
serumah ngan dia lebih mesra dan rapat ngan mentua, tp so far sedetik pun orange tak
rasa cemburu. Semua orang ada bahagian masing2.

seriously TT, asalkan suami kau tak start buat mende2 derhaka kat mak dia, bior le in laws kau tu nak buat apa2 pun.

aku rasa, lagi kurang diorg campur idup kau, lagi bagus.

kita ada family sendiri, cukuplah. tak payah nak hadap sgt dgn family diorg. mcm mana pun kau org luar, and diorg treat kau mcm org luar. cukup2 la nak ambik hati bagai, last2 kau yg sakit hati. last2 ungkit2, jadi tak ikhlas.

asalkan bukan korg yg buat perangai, cukup.

Reply 1# alya1

Sedey la jugak ..lebey kurang jer nasib kiter...cuma myself x der ank pon lg walhal dh kawen almost 4 years....MIL slalu kol ckp ngan anknya ajer!tnya paper hal pon melalui anknya jer...x nak tnya pdapat myself nie~ dr 1st day kawen myself memang dh sakit ati...semasa smbut menantu, hampeh x der paper pon kat umah in law.juz khemah utk org dtg mkn2..pelamin xder...bilik pengantin hias ala kadar jer...kunun nya org alim, x leh wat sanding2 ni...myself merajuk n terus kecik ati smpai skrg coz mcm2 lg yg myself buat serba x kena dpn mata MIL...

HB tau myself memang x suker kat family nya, so...dia syp jer cuma2 kdg2 memang dia backing family dia laaaaaaaaa! penah raye asing2 coz myself x mau blk beraye umah MIL...SIL msuk cmpur, ngate bkn2 so my HB terpaksa tinggalkan myself beraya sorang2 kat my mom's hse..sedara-mara tnya, maner hb? myself jwb dia kat umah maknya la........then de'all pelik, hairan bin ajaib pon ader...maybe ader yg anggap we all dh clash kot! tp raye ke 3 hb blk umah my mom!

Sedey hati hnya tuhan yg tau..my mom x penah msuk cmpor urusan rumah tgga kiteorg... myself also x penah ngadu paper kat my mom...tp my mom maybe boleh rase kot, saje wat x tau, x nak tmbahkan luka di hati ni kot! hahaha paper hal we all settle sdiri, tp mil tu memang sajer ader ajer yg x berkenan di matanya! selepas peristiwa ari raya berasingan tu, my hb ckp, ke maner dia pegi, myself kena ader, even x suke, blk kejap pon jd laaaaaa. so myself ikut jer,aku ni wat bodo jer skrg if blk umah in law, dok dlm bilik, x yah kuar2 until nk blk......if kuar, disuruhnya pkai tudung berbagai...borak? sori laaaaaaa skrg myself lebey selesa diam ajer dr bcakap bila kat umah mil...

sampai bila nk mcm ni? ntah? my self pon x pasti...coz mil mcm x leh terima myself as her menantu..sumer nk ditegurnya...myself mls layan, nnti if layan, perang mulut lak jd nya! pekakkan telinga n butakan mate jer laaaaaaaa!sememangnya myself bkn menantu pilihannya kot! may be dia impikan pempoan sopan berjubah bertudung labuh m'jadi menantunya...sekali yg dia dpt 'ank antu'...............

mertua mesti sentap ngan aku kalo aku kawin lagi.. itu memang pasti

saya ni xtau lah nk kata mcm hubungn ngan mertua. kdg ok...kdg tak.
sebenarnya saya ni seorg yg ha ...
alya1 Post at 19-6-2010 16:20

Pada saya la, hubungan dengan in laws ni, mostly hubby yg kena jadi buffer. Dia yg kena draw the line - mutual respect antara wife dia and inlaws. Saya pun hadapi masalah ni tahun2 awal perkahwinan. Suami tak nampak perangai tak baik inlaws.

Mula2 mkn hati la jugak, pastu bergaduh antara suami isteri because of inlaws - classic case scenario. Pas tu, saya pikir sendiri, niat mau baik, bukan nak pisahkan husband n family dia, cuma saya nak diterima sebagai part of family, dan direspect sebagai anggota keluarga. Niat kita utk kawin tu murni, dirikan keluarga dsb. tapi dalam masa yg sama, ada family mcm tak boleh terima perubahan hidup anak mrk, especially anak lelaki - ada perempuan (wife) lain dlm hidup, tanggungjawab dah lain, perhatian lebih kepada pasangan. Jadi macam ada competition antara wife dan inlaws nak husband/anak ni masuk team mereka. Tu yg jadi kacau bilau...

As a woman - Kena kuat, politic bukan saja di tempat kerja, dlm family pun exist. Mostly wives berusaha kuat utk diterima dlm family baru, expecting to be received and recognized as a one of the family. No way it's going to happen overnight. Mcm2 test dilalui before kita boleh diapprove as one of them. Life is too short. Relax, be yourself, kalau hubby tak boleh nak protect wife dia, you have to be tough and protect yourself. Bukan suruh lawan, jerit2 etc.
But kena tahu bila nak sensitive dan kecik ati, dan bila nak let it go. Hubby kecik ati pasal tak diundang masuk dlm family events? So what? let it be, itu antara hubby dan family dia. Kalau you nampak macam inlaws guna you, change that perception - you're a great negotiator/host etc. that's a strong point yg diaorg nampak kat you. Tak yah nak teruk2 do something for them unless they ask for it - and do it for Allah, you and your hubby, bkn nak pleasekan mrk. You are a better person than them. Jangan take the role as a victim dan put hubby in the same position.

Ibu mertua always jeles dengan menantu perempuan - that's a fact. Dia rasa cam anak dia dirampas pompuan lain, maa..tak hengat yg perempuan ni jaga anak dia, kasih sayang, teman hidup...hati seorg wanita, cam tu la...Ada yg kata dah nasib, terima aje, I do agree, but to a certain extent - I don't think we should take it laying down.

Kalau dah insult, tikam belakang suma, we have to be tough find a way tak nak kasi all this hurt us, after all, kita bukan budak kecik. Kalau kat luar kengkawan cakap tak semenggah kita boleh betulkan, buat the same approach dengan family, everybody deserves to be respected, even the beggars on the street. Just because they are mom/dad/sister/brother inlaws, doesn't mean that diaorg boleh disrespect kita dan buat kita mcm pencacai, dan kita takut durhaka.

Tunjuk kat ibu mertua yg you kawin bukan utk rampas hubby dari family. Dah you pun sacrifice banyak utk family you, bukannya nak kikis guna hubby mcm2. Actually, most of mom inlaws takut wife anak dia tak leh layan dan sayang kat anak dia mcm maknye - wife bukan replacement utk mak, but different league altogether. She must understand this. Bila inlaws tak faham this part, mula la jadi mcm2.

The fact that you pegi suruh mak mertua you cari wife lain utk hubby - kenapa la letak diri you sebegitu bawah, che' aiii? Mana pergi harga diri you sebagai wanita/isteri/ibu? a good example of victim scenario la ni. You dah sacrifice your life, work for your family, jadi ibu - you earn some respect. Your hubby loves you, because of you and what you brought and continue bringing into his life. Nape semudah itu nak dok tepi pulak? Lain la kalau you mmg nyusahkan hubby dan rosakkan life dia. Siapa your inlaws nak dictate kehidupan you suami isteri? Respect kat elders tu, berpada2 la. Jangan bagi jalan kat diaorg utk dictate kehidupan you and family pulak. Masing2 ada hidup sendiri, PILs dah lalui hidup mereka, now it's your turn to live yours.

Pas devant les enfants - as the french puts it. Never get the kids involve in this. After all, you mak diaorg, you are an adult, diaorg bebudak...show a good example. Bio je PILs nak ngate2 you depa kids, but you shouldn't say/show anything depan kids. Show them the right example as a mom - do not stoop to the same level as your PILs. Show some dignity and maturity, baru la kids faham camne nak deal with this bila it's their turn - one day, diaorg pun will be adult, takkan kita nak history repeats, kan?

Sorry ler kalau I mandai2 ye TT, cuma rasa kita nih kaum pompuan dah lama tertekan dan hilang focus in life. Senang je org lain nak lukakan kita - AND WE LET THEM!. Ada sebabnya Allah ciptakan kaum Hawa, but I am sure being hurt and victimized are not part of His plan.

Rate

1

Reply  alya1

Sedey la jugak ..lebey kurang jer nasib kiter...cuma myself x der ank pon lg  ...
irsa Post at 23-6-2010 11:53

kisah irsa = kisah ku.....leibhnya kau ade ank...klu x de ank x tau la......haruss    hancusss......

sama2lah kite cr kekuatan......