CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: clonedetector

apsal ramai bini bini tak reti jaga badan?

aku tak kawin lagi tapi

giler babi betul la thread nih..
aku tak gemuk..tak jugak kurus..
sedang2 jer..
cuma peyut agak kedepan sedikit...
almaklumlah, anak dah 2,opkos peyut maju kedepan..
well, bagi aku gemuk ke tak gemuk bukan satu mslh besar pun..
depend dgn penerimaan pasangan kita..
mcm aku la kan..take it easy man..
aku adalah jeles cikit nengok somi aku peyut dier tak maju2..
apa yg aku buat, aku masak sedap2 tiap2 ari..
aku suruh somi makan, aku layan baik2,cakap kena slow talk..
aku tambah nasi dia 2 kali, n dia ok..nak jer..
dan hasilnyer, peyut somi aku dah agak kedepan dah skrang..
bila dia kat umah tak pakai baju aku sering sembunyi senyum..
ok per..atleast kami berdua fair and square..

dan apa yg aku perasan selama ni, somi aku tak penah komplen pun pasal bentuk tubuh badan aku gemuk ke tak..
somi kata dah ok dah mcm tu,tak payah diet bagai..
dia tetap sayang aku walau aku gemuk cam tong dram..
paling aku suka bila somi penah kata "kalau u mcm tong dram, i pun nak ikut skali..kita sama2 gemuk.."hahahaha

kalau suami nak isteri selim, sbb dia malu tgk isteri dia beso cam tong dram, suami tu tak tahu bersyukur..
dia lupa pengorbanan isteri..
kalau kurus pun,kalau tak tahu jaga rumahtangga dan tak jaga aib si suami pun tak guna..
tak bawa kemana pun kurus ke gemuk tu...

Reply  nagapompuan

bagus input ko neh..

kalau aku mod, aku kasik beribu lemon..

tapi apa k ...
NURMIMIE Post at 22-6-2010 00:57

padanlaa....pinggang ramping cam kerengga
species serangga ...rupanya

gurau saja mik

Reply 127# my-alja

tak pe kot..org kecik molek pakai kebaya..nampak sweet & genit..
tp kalau 50,55kg,pakai kebaya..cam mengamit serakah..
tp kalau 60,65kg onwards..,mesti cam hazab jer...
ni sume utk cth : tinggi 1.5m below...

Agree with you totally....my African friends for example.....whoaa! kita yg pompuan pun mmg resp ...
nagapompuan Post at 22-6-2010 02:23

yg aku selalu jumpa dan dgr...org2 byk curve nie
bila carik baju bykkk btul songehnya.......badan cepat sgt naik
naik plak part2 yg susah nak trim...

so pd ai, sama saja....sana lebih, sini kureng....
set2 african kat sini ramai yg membuak, tapi kulit wise....kurang menarik
set2 china tanah besar plak, kulit mulus2....tapi byk yg leper

tuhan tu maha adil

Reply  my-alja

tak pe kot..org kecik molek pakai kebaya..nampak sweet & genit..
tp kalau  ...
hereana Post at 22-6-2010 10:05

kesian kat laki aku....
setiapkali aku pakai kebaya....dia nampak lagi tua

Follow Us
kalau ada baby, kendong baby jalan laju laju, senaman cardio yg bagus ni, bagus eksesais pasal bagi stamina, bagi sihat badan, bukan utk kurus jek, badan sihat, otak sihat, hati manyak senang....
misy Post at 21-6-2010 18:22

anak aku mmg jenis berdukung ajer. tanak duk dlm stroller pun wp beli stroller mahal (mahal ler bagi aku kalau lebih rm200.hehehe)

aku mmg ler dukung. tak jalan laju2. pelan2 ajer. tapi, lama la.

pastu.. tak lama kemudian, MELAPAR PULAK..

dan apa yg aku perasan selama ni, somi aku tak penah komplen pun pasal bentuk tubuh badan aku gemuk ke tak..
somi kata dah ok dah mcm tu,tak payah diet bagai..
dia tetap sayang aku walau aku gemuk cam tong dram..
amoilawa Post at 22-6-2010 10:02

hilang akal ker nak bagitau depan2 ... itu antara major rules yg setiap lelaki kena belajar, kalo nak hidup selamat jangan komplen ttg fizikal isteri anda .. kalo dah tak kisah pasal keselamatan diri baru la bagitau honestly .. perkara nih ada dalam buku teks kitorang .. Chapter 1 ..

ada ke sesape sebut kat sini slim je dah cukup untuk bagi somi korang tergila-gilakan korang? haha!! kan dari awal aku dah cakap, bentuk badan dan BMI yg cantik tu hanyalah salah satu faktor kebahagiaan hubungan suami isteri. Dan walaupun cuma salah satu faktor, ianya antara yg penting kepada golongan LELAKI yg secara fitrahnya lebih memandang kepada fizikal.

badan tak terbentuk curve cantik atau firm kalau tak ada exercise..
NURMIMIE Post at 22-6-2010 00:59

you're right mik. mmg kena exercise.

kalau takde masa nak exercise, go sexercise jek lah. :p

Reply 162# amoilawa

tulah antara sbb gak,aku kena amik pot pasal penampilan diri..
sbb jenis hubi yg sgt concious psal fitness ni..
hubi aku mmg perut still leper ler..sbb dia mmg sportmen..segala sukan & riadah dia tibai..
dr futsal sampailah kuar masuk hutan,panjat bukit bukau,mancing & berburu segala..
so,nak tak nak,aku tpaksalah myama tarafkan fizikal tuh,jgn nampak sgt variance mlampau..   
paling tepat..cam cth yg hana bagi..nanti bila temankn hubi gi dinner ker,gathering ker,majlis buka puasa ker (puasa nak dekat)
tak ler tersinggung sendiri dek fizikal yg terlebih sihat kekdahnya..
wpun kebaya tak leh melaram..tp at least..lah ni byk pesen baju kurung moden yg cantik2..
so,size pun stakat 46,48 ajer tau..so..tak leh gumuk sgt..nanti tak de size nak pakai kurung moden tuh..

tp,kalu ditakdirkan dpt hubi tak kisah psal mende2 ni..may be aku pun hanyut dibuai ombak kegemukkan..

hilang akal ker nak bagitau depan2 ... itu antara major rules yg setiap lelaki kena belajar, kal ...
kudajantan77 Post at 22-6-2010 10:12

itu yg golongan isteri2 ni tak faham atau buat-buat tak faham. Dorang ingat somi tak komplen maka sume ok la tu. Padahal, somi tak sampai hati je nak guris perasaan. Komplen pun buat gaduh buat apa ye tak?... Akhirnya somi pun jadi pendiam..... Isteri punya la rasa sempurna pasal somi takde komplen apa2. Last-last somi pun terkomplen la kat awek yg baru masuk kerja kat pejabat dia hehehehe..... Dan drama pun bermula

pastu.. tak lama kemudian, MELAPAR PULAK.. Hana Post at 22-6-2010 10:11

Ini Chapter 4 .. if they say they are hungry, feed them quickly .. if they worry about getting fat after eating, go back to Chapter 1, reassure them that they are fine and gorgeous ..

Aku suka tengok respon si Mimi. Positif minded!... tahniah Mimi.

Post Last Edit by Hana at 22-6-2010 10:24
Kena perabis duit kat slimming centre, pils, gym, spa etc. Tak de jugak. Suma tu mostly penipuan semata2. Tak de jalan singkat nak kurus, unless if you undergo Gastric bypass or Liposuction (ini pun sementara saja, kalau tak jaga diet, naik juga badan). Buat treatment itu ini habis beribu2, takkan menjadi, rugi masa, $$, dan buat sakit hati aje, silap2 gaduh pulak husband and wife pasal perabis $$ tapi takde result.

Takde masa nak exercise. Walaupun ada anak2, family dan keje, cuba la cari masa tu....hendak seribu daya, ye tak? Boleh include anak2 jugak, or hubby...Lebihkan physical activities, power walk in the park, cycling, dancing (dlm rumah pun ok pe) sit ups sume tu la - free je. Try la sejam sehari. Anggap la sejam ni time you allocate for yourself, destress, relax etc. Jangan nak expect seminggu buat trus jadi Angelina Jolie, set a reasonable target la..Perlu diingat, mostly berat badan naik sikit dlm first few months, tapi kalau within these time, diet jaga, exercise buat, that means berat tu muscle, bukan fat. So kira okay la tu...continue.
nagapompuan Post at 21-6-2010 21:45

ini aku nak komen pulak

yang slimming centre tu kena disertai dgn DIET MAKAN & EXERCISE jugak.
slimming centre tu sebenarnya utk melembutkan lemak2 TEPU sahaja. Bukan lemak yang makan pada hari tersebut atau minggu tersebut. Jadinye, kalau berhasrat utk pergi slimming centre, diet makan penting jugak.
kalau dah pergi kenduri, makan nasi minyak, TAKDER MAKNANYE pergi slimming centre petang tu atau besoknya. buang borehh ajek.

MASA UTK EXERCISE.
semlm, aku balik keje, aku pikir2..waktu bila aku kena gi jogging atau berjalan2 kat tasik. aku nie jenis tak caya diri sendiri kalau buat kat umah. tipuuu ajek. nanti kejap2 buat keje umah ajer..basuh pinggan tak abis abis.
setelah masak2 pikir, aku plan nak gi jogging kul 730am la tiap2 hari sabtu & ahad. kat tasik. 15 minute dari umah mertua.
lepas jemur baju laki & diri sendiri. atau, biarkan ajer mertua jemur baju.
biasanye aku tolong mertua dgn membasuh pinggan & cawan menimbun2.
lantakla. kali ini, aku kena pikir DIRI aku. kena selfish sket.
sapa suruh byk anak kan? dahhh pinggan & cawan meninbum2.
sapa suruh tak ajar anak2 lelaki tak membasuh pinggan. kekadang, derang nie terlebih rajin, masak. tapi, tak basuh perkakasan memasak tu. pastu, anak2 lelaki nie, suka makan. berapa kali makan, tak tahu la. pastu minum pun berapa kali minum, pastu tak basuh langsung.
tukang basuh ada 2 orang ajer - aku & mertua. tukang tak basuh lagi ramaiiiiiiiii dari tukang basuh. Memang ler cawan kejap ajer menimbun..

pasal anak, biarkan kat laki jugak la. anak berak ke.. anak nak makan ke.. masak utk anak ke..lantak ko ler anakk..
maybe anak makan nestum ajer..

yang penting, aku kena gi exercise kul 70am tu.

nanti yang gemuk..aku jugakkk kena kutuk.

hilang akal ker nak bagitau depan2 ... itu antara major rules yg setiap lelaki kena belajar, kal ...

abih tu nape bila bini suarakan niat nak kuruskan badan laki tak kasi?bini nak xsesais pun dia lak yg kasi banyak alasan takasi bini xsesais?
bini posa sunat...di kacau bini sampai batal posa?
bini beli slimming product...laki lak yg makan?

errrr...semer tu laki aku buat bila aku tgh gigih usaha nak turunkan berat badan...
kalau dah takde moral support cenggitu cemana bini nak kuruih?

Reply 166# my-alja

Aku rasa perwatakan aku tak sesuai pakai kebaya sebab aku ni lasak. Aku takde masalah pakai high heels cuma bila kain ketat ni pergerakan terbatas. Silap2 boleh tersembam.

Bulan 5 hari tu ada event kat Sri Satria, amende ntah namanya, an evening tea with the PM? Masa tu rep kitorg baru report duty so, kenalah kitorg dari unit comm ni kenalah introduce dia ngan press. Habis tu dan dress code pun dia suruh pakai baju traditional, yg aku pulak tetiba gatal2 pakai kebaya. Sekali bila kat sana, aku pulak photographer, dah aku dgn kebaya ketatnya, ngan kain yg ala2 pompuan bandung lagi. Seksa sungguh aku rasa nak bergerak sebab bila nak tangkap gambar, kdg2 kita kena menyangkunglah, menunduklah maklumlah nak capture moment. Nak berhimpit2 kat tgh photographer yg kebanyakan lelaki dgn baju kebaya jarang lagi ketat is not really a wise idea.

well abang kuda..
aku nak jawap cam mana lagi ek..
aku tak lah seterer acik2 yg lain pandai jawap dgn pedas2 segala..
walaupun laki aku belum hilang akal nak kata depan2, aku tetap jg penampilan aku..
aku tetap jaga pemakanan aku, dan aku tak hanyut dek puji2an laki aku..
aku tahu, laki ni wpun mulut dia kata lain tp hati dia ada gak kata benda lain..
kalau somi ckp lepas pun, koman2 pun merajuk jer..pas tu baik balik..
kalau merajuk panjang2 pun bukannyer boleh kompom nak kurus..

cuba tanyalah kat mana2 org pompuan pun..
ada ke org pompuan volunteer nak gemuk??

Reply 159# faraway1

farah..
me paham sgt2..
so cute ooooooooo...
opsssssssssss puasa haru nie..eheheh

Reply  my-alja

Aku rasa perwatakan aku tak sesuai pakai kebaya sebab aku ni lasak. Aku takde mas ...
Core Post at 22-6-2010 10:24

Perwatakan acik Core mmg tak sesuai pakai apa2 pun .. sesuai vogel jer ..

Rate

1