CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 7699|Reply: 55

Perlu ke mencuri harta orang yang kemalangan

ermmm isu ni mungkin dah lama kot.. tapi aku tetap rasa tak puas hati

citernyer... adik ipar aku telah mengalami kemalangan jalan raya... agak serius juga hingga dia pengsan.

selepas sedar di hospital.. kami ada tanya dia ttg wallet dan hp.. kedua2nya tidak dijumpai.. cincin yang digantung pada kad kerjanya hilang.. tp kad kerja tu ada.. yang bestnya subang emas di telinga pun hilang... takkan eksiden sampai terbang subang.. bukannya subang kepit..

mungkinlah nampak tak banyak hilang.. tapi dalam wallet tu banyak menda penting.. ic. lesen.. malah mykid anak dia pun ada dalam tu.. kad ATM sib baik password dia ingat je tak letak dalam wallet.. kalau tidak abis...

kalau ye pun nak token tolong orang eksiden... amik jerlah duit dlam wallet tuh... wallet tu tinggalkanlah... tak ke menyusahkan orang.. nak kena wat report... kena pi wat lesen n ic baru.. ish dah lah kawan tu patah kaki tangan...

mungkin bukan petugas lebuhraya atau tukang tarik keta yang buat.. mungkin orang awam yang berhenti menolong tu yang buat perangai tak senonoh tu.. but then.. ianya tetap salah.. kerana mencuri....

Rate

1

Memang tak perlu mencuri barang-barang mangsa kemalangan. Sangat low class ok... Tolong jer lah tanpa mengharapkan apa2 balasan atau lebih baik serahkan valuables itu kepada petugas kecemasan yg tiba untuk membantu mangsa.

ade jugak oppurtunist macam nih...macam xde moral...:@

dhlh teman tu ditimpa musibah xcdent..leh plak ada yg tukang tolong rembat brg2 die..mmg xde moral..mai klasifikasikan org yg tangan panjang ni golongan jahat,perompak+lanun+mangkuk!!:@..tp mmg ade org yg suke amik kesempatan time xcdent ni nk merampok brg2 org lh.takat henpon,wallet tu mmg lesap lh..sorg bekas pekeje mai dulu,boleh plak nk tlg org xcdent dpn kedai coz nk curik tepon org tuh!!pastu dgn xde rase berslh citer kt mai..mai ape lg..ai sekolahkan habis2..kesian woo dgn org yg dh patah riuk or meninggal habis sume brg kena kebas..

perasan x klu dlm paper,ade org xcdnt tp polis ckp mayat lom dikenalpasti..tu sume sbb wallet die dh kena kebas ngan penyamun!!!haissshhh..

kejap, ai nak gelak tengok avvy TT

title TT tu buat aku terpikir /termenung sejenak....PERLU KE??....

Follow Us
hahhaha .. kira ayat sindir lah...

cam : perlu ke ko nak pakai baju sendat tak cukup kain tuh... muahhaha

Reply 6# medangmru

Sesambil nak menyebut ayat yang bermula dengan kata kunci "erlu ker ... " nie, sila jongket2kan kening ala2 Ziana Zain sambil libas2kan rambut dengan buat muka kekwatt gituu...

Reply  medangmru

Sesambil nak menyebut ayat yang bermula dengan kata kunci "erlu ker ... " nie, ...
oyen Post at 1-7-2010 12:15

muahahahha.... best tul penerangan tuh

kalau jawapan aku "tak perlu"....nampak senonoh dan sopan je ayat nyer kan....rsnya jawapan yg sepatutnya adalah HARAM ...dan sesungguhnya sesaper yg curik dikira lahanat @haram jadah punya manusia la..( mungkin ayat ni plg tepat )..

udahlah yg eksiden tu tak tentu idup atau matinya...ada plak insann2 jahanam pergi tambah keperitan ....lebih sadis kalau yg eksiden tu masih bernyawa dan depan2 mata dia sndiri ada si Lahanat dgn selamba seluk poket suar baju carik dompet...

kes ni pernah berlaku kat arwah Abah aku masa tahun 80-an dulu...dia eksiden dan dgn selambanya ada sorang mamat ni seluk poket seluar dan baju dia terus curik dompet...mamat lahanat tu hanya tolong angkat Motor sbb mungkin nak kaburi mata org2 lain yg ( yg dlm proses nak tolong )...

Reply 10# medangmru

Kesian pulak dengr citer kes arwah abah medang tu. Mencuri tu dah-lah keji, lagi pulak mencuri kat mangsa kemalangan yg hapless, keji kuasa dua jadinya. Semoga arwah tenang di sana.

Reply  medangmru

Kesian pulak dengr citer kes arwah abah medang tu. Mencuri tu dah-lah keji, lag ...
oyen Post at 1-7-2010 01:30 PM

kene curik depan2 mata plak tu....dah la arwahnya sakit jatuh motor....tp buat muka selamba je seluk poket...

Abang member aku lagi best time dia eksiden tu PC dia kena kebas. Kalo laptop tu leh la percaya tp ni PC besar gedabak tu pun nk amek gk. Org2 mcm ni mmg xberhati perut. Patut diorg ni yg kena langgar...

tu sbb ramai yg berkerumun masa kemalangan berlaku.....nak ambik kesempatan....terutama h/phone n laptop....

Tak perlu ler nak mencuri time orang xciddent...lahanat betul!!!

Dahler orang tuh tak berdaya ker dah pengsan...ker dah ...

Ada hati dan perasaan lagi nak mencuri!!

Rasa benda yang sama terjadi kat aruah adik pada kawan saya, dahler aruah jatuh motor dilanggar orang dari belakang ...wallet diambil orang dan yang paling haramjadah tuh orang tuh kata dia suami pada aruah!!!!

Abang member aku lagi best time dia eksiden tu PC dia kena kebas. Kalo laptop tu leh la percaya tp n ...
Craver Post at 1-7-2010 17:10

Pc besar gedang pun kena sapu!!mmg dasat malaysian ni ek..rs nk tergelak pun hade...

aish...teruk ar perangai.. ambik kesempatan masa orang amat memerlukan pertolongan...

yup itu yang buat aku terkilan sesangat.... sib baik lah ada kad kerja dia n buku hospital dalam keta dia..  kalau tidak jenuh nak tunggu dia sedar baru dapat maklumat mengenai adik ipar aku tuh...

manusia ni itulah.. dalam nak "menolong" ada yang amik kesempatan... bodoh betul aku rasa...

bkn tolong ape pun..tolong rembat..klu ade kete rosak tgh jln kdg bkn nk tlg tolak tepi lg mau hon sekuat ati..klu xcdnt menderu  nk tolong..klu tolong mangsa xpe gak..ni tolong usha brg2 yg leh dicuri..ape punye rendah lah moral dorg nih..mmg ramai spesis kuang ajar ni..jahat nk mampuih..

ada taktik..
bile excident nih..
mangsa pengsan..
ramai yang datang utk tolong mangsa..
antara ramai2 yang datang nak tolong tu pun kena..
A, B, dan C nak g tolong mangsa..
A ckp nak tepon ambulans..
tapi kredit tepon abeh..
lalu A mintak lah B punya tepon nak tolong tepon..
disbbkan panik B pun bagi..

lalu A purak purak tepon..
dan past the fon to kawan dia, C..
bagi tujuan pengaburan..
then dua dua pun lesap..

aleh aleh, si B yang ilang tepon..