CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: capiloton

share info tentang SAKA Harimau..

Reply 54# juragan_malam

terbaik dari ladang bro sbg tambahan rimau betul mengikut cerita sanak saudara yang biasa masuk hutan Gunung Tebu di Besut biasanya dari jauh dah bau hamis rimau. Kalau dah berbau mcm tu alamat balik rumah esok baru masuk hutan balik. Ni atas daya kekuatan bauan masing2 la .. jenis banyak taik idong mmg tak berbau rimau tapi rimau berbau kau . Kalau rimau jenis 'jelmo mari jelmo mati' tak berbau, kadang2 tercongok tepi pokok getah.

Reply 61# te_peng

aku pun tetiap bulan jumpa saka rimau aku...aku bagi makan plastik je, dia bagi aku duit..tapi ikut kemampuan dia la nak bagi brapa...

Reply  te_peng

aku pun tetiap bulan jumpa saka rimau aku...aku bagi makan plastik je, dia b ...
juragan_malam Post at 5-1-2012 17:36

Tu saka hebat tu...jarang org dapat tuh...org kg aku gelor Maybank

saka harimau ni macam cita yang maya karin + rushdi ramli tu ek...
baru aku tau banyak lak saka binatang ni ular,buaya, harimau.. tapi macam mana boleh starting orang bela saka ni ek ?
liawseng Post at 5-1-2012 14:31

biasenye 'starting' bile seseorang hamba Allah yang nak menuntut sesuatu ilmu, ilmu penggerun, ilmu kuat, ilmu lipat bumi, ilmu pendekar, ilmu tarung, ilmu ghaib, ilmu tempur dan lain2 ilmu.....

Ilmu 'ancient' nihh di tuntut semasa zaman dahulu kala, ada yang semasa zaman penjajahan, zaman komunis, zaman selepas merdeka,.... pada masa tu, ilmu putih dan hitam hanya berbeza ibarat sehelai rambut.... sape yang hebat dan berilmu akan dipandang tinggi dalam kampung atau sesebuah daerah.... boleh jadi ketua kampung, boleh jadi orang kuat dalam daerah dan lain2, nanti nama diorang akan tercatat pada nama sebuah kampung atau nama jalan dalam kampung.... keturunannya disegani oleh masyarakat setempat.... itu sebab diorang berlumba-lumba nak tuntut ilmu2 sebegitu....

bila dah meninggal, biasanya ilmu itu ditururunkan pada anak atau cucu dan kemudian diwarisi lagi turun temurun... bila ilmu tu dah lama, jadilah saka... generasi yang sekarang yang menerima pun tak tau ilmu apa yang dia dapat, tak tau mcmmane nak aktifkan, tak tau macamana nak zikirkan ianya, ada upacara apa2 kerr, ada nak buat perasap kerr.... bila mcm gitu, saka tu bukan memelihara, tapi lagi memudharatkan.... sakit akan dideritai oleh generasi sekarang itu, maka, muncullah pusat2 perubatan untuk mengimbangi sakit-sakit saka nihh....

itulah sedikit sebanyak....

terima kasih

AAAUuummmm..

apa kelemahan orang ada saka ni @ orang ambil saka ni???
mohon pencerahan....

Follow Us
[quote]saka rimau ada yg makan bertih beras
junkredish Post at 6-7-2010 11:48 [/quote

Alu pun ada saka Hariamu gak...tapi tak makan bertih la..no class katanya, dia suka makan KFC ker..sekarang nie tengah berjinak2 dengan Pizza Hut la...Dah stu sekarang saka Rimau aku bangga sebab nampak gambar kawan dieyer di mana-mana...seronok katanyanya dapat membantu.... Kalau aku sakit, dia datang gak, Rimau nie selalu tanya" Cucu nape tak g jumpa doktor,,,,bahaya tau kalau deman lelama nie"....Saka aku nie moden and glamour sikit....

tak kisahla apa SAKA sekali pun..ianya salah dan syirik.biarlah baik kemenolong ke ianya tetap salah...nak mati sok susah. seeloknye di buangkan.ritual tu pun salah disisi agama islam..dan syirik,khurafat sume tue..

kelebihan saka harimau banyak
1) Sembahayng tak kusyuk..kebanyakkan kes yang ada saka nie lagi best...jarang nak sembahyang.
2) dapat migrain free. kebanyakkan yang ada saka nie biasa ada sakit migrain dan sakit kepala yang kronik.
3) panas baran dan mudah marah. hadiah yang ketiga yang biasa ada pada orang bersaka jenis harimau jadian nie.
4) moody. Ikut hati dan banyak ikut emosi.
5) Anak-anak pun dapat hadiah free, peranagai perengus, moody, panaas baran dan sukar nak solat.

nak buang saka mudah aje...mudah sangat sampai orang semua tak percaya. Tak payah pun nak cari bomoh, ustaz dan segala nya nak buang dan cabut saka tu.

fahami mana datangnya saka...dan reversekan cara dia masuk...

wallahu aklam..

orang jawa pon ada bela jugeks apa...contoh terdekat.. atok aku kat johor(skrg da arwah).. hal ni diceritakan oleh ayah aku..ada sorang jiran atok datang rumah dalam tengahari nak jumpa atok aku..tapi atok aku ke pekan..tengah jiran atok ni bagi salam...dia nampak harimau tengah keliling rumah... apa lagi pakcik tu tu lari tak cukup tanah...basikal dia pon tertinggal kat laman uma atok.. now atok da takada...agaknye mana la pergi nye harimau tu..kne tangkap masuk zoo kah...

Aku igt lagi ade sekor senior aku ni suka menunjuk2 die ade saka rimau...

Nak dijadikan citer...
Aku mmg suka main2 dgn si senior ni.. die budak silat...
Die suka citer die ni ade bela saka atuk die...
Saka rimau tu jaga die la lebey kurg..
So die ckp kat aku jgn main2 dgn die..
Tp aku ni jenis happy sket, aku suka buat lawak...

Aku ckp la die ni bela rimau poyo la...
Tu la ini la...
Pastu tetiber blackout....
Sore die tetiber bertuka jadi garau...
Die mrh aku...
Maki2 aku .. ckp jgn main2 dgn die...
Abes je die ckp, lampu psg balik...

Start esok mmg aku x tego die da..
Walaupun die minta maap..
Seram dgn org2 mcm ni hehehe

saka rimau ni jaga kebun ngan segala harta benda tuan dia. Sekor lembu pon tak brani masuk kat area yang di jaga ni. Kalo ular beso masuk pon lari. Ade ritual dan bacaan doanya. Ada zikir  dan posa segala bagai. Kena bertapa di tempat tertentu. Bukan takat baca skit2 terus ngaummmm..huhu..arwah atok aku mungkin salah orang nye tp aku tak sure la saka pak belang ke ape benda ..(sekadar kongsi pengalaman)..famli dari Melaka dtg berubat ngan arwah atok aku sakit gila meroyan bile kuar dari hutan ..kuasa tuhan melebihi segalanya..org tu sembuh..arwah nak turun kat bapak aku tp dia tak nak. Sekarang yang ambil alih tugas tu sepupu bapak aku..tp adik aku slalu mimpi orang tua dengan pak belang putih datang melawat..kalo ade kesusahan dia kasi petanda awal2..wallahualam

Reply 58# ular_sawa

salam...

pernah tak tahu pasal datuk Suro...negeri sembilan..?

Reply 69# 800wg

Betul ke ni? Ak ada no 1,3,4. Kemungkinan tak, ada saka?? No 5 tu tak confirm sb ak belum kawin. Hehe. Tapi keturunan mak ak memang jenis berangin sikit; nenek, pakcik, sepupu2, adik beradik ak even anak buah pun jenis moody. Masa kecik2 dulu, nenek ak penah citer dia nampak kelibat macam rimau dalam umah dia. Fyi, masa tu nenek ak tinggal sorang diri lepas atok ak meninggal. Ak slalu jugak dok umah nenek ak masa kecik, tapi tak pernah pulak nampak apa2. Cuma kadang2 je ada rasa seram nak2 time malam. Rumah dia agak creepy sikit, umah kampungkan, ada tiang seri bagai.

Reply 51# juragan_malam

Pak jurangan ni orang indonesia ke? Lain je slangnya
Betul ke saka rimau ni bole buat tunggangan? Laju tak? Macam pokemon pulak kan. Hehe.
Nak beli sekor!! Save duit petrol.

menurut cerita bapak aku. arwah nenek aku dulu ada.

aku ada saka kamen rider jahhh. =p

Reply 54# juragan_malam

abg juragan ada saka apa? muahahahaha.

Reply 77# FreeMen

abang juragan ai ada saka hariharimau

Reply 78# nurulcomfykid

kakakakaka. tu rimau level 99 punya saka tuh.

share info tentang SAKA Harimau..

Ku tahu asal usul mu.....sudah pandai berkata2 ye?

Reply 76# FreeMen

(posted by mobile)