CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ifanonline

Orang Sarawak Bodoh:Boy Racer for Chief Minister?

Close [Copy link]
orang sarawak..tolong jangan nak belagak sombong kononnya boleh je hidup kalau tiada tenaga kerja dari semenanjung..tengok di sekolah-sekolah dah la, majoritinya pun cikgu semenanjung, kenapa?adakah itu berpunca dari ramai cikgu dari sarawak yang kerja di semananjung?rasanya tidak jugak kan. itu belum lagi yang dalam bidang oil &gas..berapa kerat sangat yang golongan atas-atas ni orang tempatan?adakah tidak layak?ok, bos aku dulu orang iban dari kuching, tapi tak sanggup pun bekerja lebih lama di negeri sendiri(bintulu) setahun lebih je, punyalah semangat nak kerja di KL jugak.

orang sarawak..tolong jangan nak belagak sombong kononnya boleh je hidup kalau tiada tenaga kerja da ...
cyclotron Post at 13-7-2010 16:54

depa ingat negeri depa hebat sangat...tapi masih ada sabahan dan sarawakian dtg semenanjung...kalau ade forumer cikgu dlm CI ni, tanya depa...dier org nak tak gie sabah dan sarawak? almost 99.9% of teachers do not want to go to sabah or sarawak...and sabah dan sarawak pun tak menghasilkan cikgu2 yg ramai....orang utan banyak, nak suruh org utan ajar anak korang ke?

depa ingat negeri depa hebat sangat...tapi masih ada sabahan dan sarawakian dtg semenanjung...ka ...
ifanonline Post at 13-7-2010 16:59

aku sebenarnya tiada masalah dengan orang sarawak.aku dah kerja di sarawak ni lebih dari 3 tahun, bini aku pun mengajar di sini lagi lama.kami boleh nampak dan nilai sendiri apa yang berlaku, apa yang terselindung, jabatan agama sini buat kerja ke tidak..aku tak dengki dengan orang sarawak sebab anak ada sendiri pun "orang sarawak, ic 13 lagi".tapi tolong lah jangan la cakap berlagak sangat.

Hehe...apa sal?..thread ni tak jalan nak hantam BN ke?..

Reply  ifanonline

Apa la bezanya dgn korang... umgok dah balun byk pun korang angguk saja. Tukar ...
zach2008 Post at 13-7-2010 16:45

Yg membodohkan orang Sarawak ni tak lain tak bukan totok2 Pakatan Rakyat la..takkan totok2 BN plak..

apa kata PRU akan datang.. 31 kerusi pelbagai parti dari sarawak tuh diberi kepada calon P ...
totokreturn Post at 12-7-2010 19:52

Camnie jer lah. Aku nak buat deal dgn korang. Apa kata korang prove dulu yg sekurang2nya korang boleh menang majoriti mudah di Parlimen. Nanti, Sarawak boleh topup 31 kerusi terus bagi kat PR supaya jadi majoriti 2/3.

Follow Us
orang sarawak..tolong jangan nak belagak sombong kononnya boleh je hidup kalau tiada tenaga kerja da ...

Nok, dahulukala hampir 100% cikgu2 kat sekolah di Sarawak nie ialah org Sarawak local sendiri. Cuma ustaz dan ustazah jer kitorg import dari S'jung. Tapi bermula tahun 2000 ke atas, sudah mula bercambah cikgu2 Semenanjung dihantar ke Sarawak. Maksudnya, bukannya kitorg tak mampu nak jadi cikgu, tapi mmg org Semenanjung yg banyak dihantar ke sini. Cuba kalau bagi lebih peluang pada cikgu2 Sarawak, aku yakin ramai yg mahu berkhidmat di pedalaman berbanding org2 S'jung yg sombong ittew.

depa ingat negeri depa hebat sangat...tapi masih ada sabahan dan sarawakian dtg semenanjung...ka ...
ifanonline Post at 13-7-2010 16:59

Kitorg datang S'jung sbb cari kerja, sama macam alasan org S'jung datang Sarawak cari kerja. Same purpose. So tak perlu nak kata bangsa korang hebat sangat. Sama2 jer kita nie bertukar2 tenaga kerja. :re: :re:

Camnie jer lah. Aku nak buat deal dgn korang. Apa kata korang prove dulu yg sekurang2nya korang  ...
Muntz Post at 13-7-2010 18:10

Aku pun rasa camtu...

Kesetiaan BN Sarawak pada BN Semenanjung sebenarnya adalah bersyarat. Selagi BN Semenanjung pegang federal, BN Sarawak akan tetap menumpahkan taat setia depa. Tapi cuba bayangkan kalau PR menang majoriti mudah, BN Sarawak kekal menang di Sarawak. Masa tu confirm la kesetiaan BN Sarawak akan beralih ke PR...

Modus operandi BN Sarawak ni senang aje.

"Avoid UMNO at all costs..."

Camnie jer lah. Aku nak buat deal dgn korang. Apa kata korang prove dulu yg sekurang2nya korang  ...
Muntz Post at 13-7-2010 18:10

that good deal... tapi dah jadi katak lompat pulak la pulok.... katak lompat nih susah amat nak pircaya dah sebab dia akan makan ditempat mana ada makanan ajerk...

Aku pun rasa camtu...

Kesetiaan BN Sarawak pada BN Semenanjung sebenarnya adalah bersya ...
juwaini Post at 13-7-2010 18:44

camna tuh juw... sayang BN tapi tak suka umngok.... tapi masih bleh tidor sebantal.... kira deal "i help u, u help me" laa kan.

camna tuh juw... sayang BN tapi tak suka umngok.... tapi masih bleh tidor sebantal.... kira ...
totokreturn Post at 13-7-2010 19:45

Orang Sarawak dah tengok negeri jiran depa la dol.

Sebaik sahaja BN Sabah tumbang/nyaris tumbang, UMNO terus gunakan tu sebagai alasan untuk hantar UMNO masuk ke Sabah...

Tengok la apa dah jadi sekarang kat Sabah?

Biar la rambut putih makan hasil negeri pun... Yang penting orang depa, bukan orang lepeh...

Reply 209# juwaini

memangpon....

TT mun dtg ctok nang nak kena pugey..arap2 ko leput mun ko ninjak swk...

lama gak duk sem lu...pengalaman i masa kat sem, yang duk hina, duk kutuk, cakap org swk dduk atas pokok la n bla bla bla ni, biasanya mereka2 yang asal2 dari kpg2 dekat hutan2.pastu duk bandar belagak.  mgkin TT salah sorang.

welcome to CI board

Post Last Edit by syed06 at 13-7-2010 21:28
aku sebenarnya tiada masalah dengan orang sarawak.aku dah kerja di sarawak ni lebih dari 3 ...
cyclotron Post at 13-7-2010 17:04

Kitak laki bini dah lama diam di Bintulu paduhal?
    Mun balik Semenanjung, ada ndak tempat ngajar?
    Nasib baik bumi Kenyalang jadi lubuk cari rezeki.....
    Mun nak komen berpada-padalah

yg TT ni ko tak nampak belagak sombong??????

camna tuh juw... sayang BN tapi tak suka umngok.... tapi masih bleh tidor sebantal.... kira ...
totokreturn Post at 13-7-2010 19:45

well its better
to tidur sebantal dgn the devil u know
than the unknown devil, betul tak?

that good deal... tapi dah jadi katak lompat pulak la pulok.... katak lompat nih susah amat ...
totokreturn Post at 13-7-2010 19:43

Actually BN Sarawak bukannya katak. Mereka ikut nahkoda. Kalau nahkoda sway ke kanan, diorang semua ikut kanan. Kalau sway ke kiri, diorang semua ikut kiri.